vlkodlaq vlkodlaq komentáře u knih

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Noční můra. Muži pozor, pokud jdete na rande a Vaše rozmilá potenciální přítelkyně má tyto tendence, rychle pryč! Ženy, pokud máte tyto tendence, vzpamatujte se!

09.11.2018 odpad!

Poslední strážce Poslední strážce Jeff Grubb

Moje první kniha ze světa warcraftu a musím říct, velmi čtivá. Rozhodně plánuji tento svět navštívit znovu.

05.11.2018 4 z 5

Přehled chemického názvosloví Přehled chemického názvosloví Jaroslav Blažek

Nejsem chemik, to ani zdaleka, ale právě proto jsem knihu/učebnici chtěl, kvůli doplnění vzdělaní řemeslníka. Zpracovávám ocel a řadu dalších materiálů různými procesy a chtěl jsem více porozumět, co vlastně dělám :)
Přehled chemického názvosloví mi to sice tak docela neřekne, ale když už budu chtít něco nakupovat (kyseliny k leptání nebo anodizaci kovů například) tak už aspoň budu vědět, co kupuju.

20.10.2018

Úroboros Úroboros Petr K. Procházka

Bohužel styl psaní, který mě rozptyloval v předchozí knize se zde ještě více prohlubuje, příliš krátké úryvky z každé dějové linie jsou příliš nahusto proložené, což značně ruší. Sotva se pěkně začtu, už jsem vytržen a hozen jinam. Je to velká škoda, protože děj je jinak velmi členitý a promyšlený. Závěr se poněkud snažil hrát na city, ale slza neukápla.

20.10.2018 3 z 5

Ušlechtilé oceli nástrojové Ušlechtilé oceli nástrojové neznámý - neuveden

Ačkoli nejsem věřící, neubráním se přirovnání, že pro nožíře/kováře je tato publikace takřka biblí. Mám celou řadu knih s ocelářskou tématikou, ale tato patří mezi dvě nejcennější. Dnes už takové publikace skutečně neexistují, a to ani od jednoho výrobce oceli.

20.10.2018 5 z 5

Správnou stopou Správnou stopou Vladimír Rogl

Konečně ji po letech mám a mám z ní velkou radost. Je to přesně ten typ knihy, který v podstatě sbírám a hraje na tu správnou nostalgickou strunu.
Pan Rogl o tom zřejmě neví i když předpokládám, že to byl jeho úmysl, ale svým způsobem mě vychovával a vychoval ze mě člověka, který chová k přírodě i zvířatům hlubokou úctu a snaží se žít dobrý život. Díky mu za to.

19.10.2018 5 z 5

Na volné noze Na volné noze Robert Vlach

Po důkladnějším seznámení s knihou musím revidovat svůj názor. Kniha rozhodně NENÍ hodnotným titulem pro začínající OSVČ. Začínající živnostník, který tápe v zákonech, povinnostech OSVČ a vlastně ve všem, co může a nemůže, se z "Volné nohy" nic zásadního ani převratného nedozví. Kniha je určitě vhodná pro zkušené podnikatele, kteří mají základní dovednosti a zkušenosti dávno za sebou a chtějí se profesně/osobně rozvíjet. Je plná teorie a úvah o všem možném. Praktických příkladů, návodů a rad v ní ale najdete jen opravdu málo.
Nejvíc mě iritují příběhy skutečných lidí, kteří něco dělali špatně a pak to začali dělat jinak, ale autor už neuvede konkrétní příklad, byť třeba jen pro inspiraci, jak to udělali.
Ale co je asi nejdůležitější, je vhodná hlavně pro ty, kteří pracují za stolem, u počítače, pro grafiky, designéry, webeditory, coprywritery a pod. Pokud jste, jako já, řemeslník/tvůrce, který prodává své výrobky do zahraničí, tato kniha pro Vás nebude mít valný význam. Možná až časem. Pro začátek potřebuji návod a příklady, postupy, a až budu ovládat základy, pak teprve je můžu zdokonalovat.
Celkově kniha tak nějak zapomněla na lidi, kteří vytváří nějakou hmatatelnou hodnotu, tím myslím výrobky. Začínající zedník/truhlář/kovář taky potřebuje zefektivnit svůj čas, propagaci i komunikaci, z této knihy je však pro něj vhodných jen několik kapitol, což je za nějakých 800 poněkud smutný poměr cena/užitná hodnota.

08.10.2018 2 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Sám sebe překvapuju, ale vzal jsem do ruky Playera po nějaké době, otevřel, že si přečtu jen pár oblíbených pasáží, samozřejmě jsem ho přečetl celého. Po šesté. I po šesté baví. I když už ho znám skoro nazpaměť, pořád napíná. Nominuji playera do top5 knih mého života.

15.09.2018 5 z 5

Zlopoustevník Šáchor Zlopoustevník Šáchor Petr K. Procházka

Dějové linie na můj vkus příliš propletené a příliš hustě proložené, poněkud to kazí čitelnost a spád. Přesto stojí za přečtení a s radostí se pouštím do dalšího dílu.

30.08.2018 3 z 5

Vlastní cestou Vlastní cestou Ján Košturiak

Oproti "na volné noze" je sice hůře k sehnání, zato je ale podstatně levnější a podstatně stručnější. Pro začínajícího živnostníka hodnotná a stojí za samostudium. Po zvládnutí pak má smysl přejít na "Na volné noze" která je podstatně rozsáhlejší (ale díky tomu hůře vstřebatelná a více nepřehledná. Bohužel ani jedna nedává jakýsi návod k úspěchu, jen zkušenosti a tipy jiných, které se můžou hodit.

12.08.2018 4 z 5

Na volné noze Na volné noze Robert Vlach

Ještě jsem ji samozřejmě nepřečetl kompletně celou, ale průběžně pročítám, co mě zrovna zaujme, nebo co zrovna potřebuji vědět a naopak přeskakuji, co mě v daný moment nezajímá. Někdo ji označil za nejlepší knihu svého druhu v češtině, to je poněkud zavádějící, protože je svého druhu vlastně jediná. "Podobné" publikace totiž nedosahují k rozsahu této. Nejblíž je "vlastní cestou" od Košturiaka, která není vůbec špatná, nicméně začínajícím, nebo už i zavedeným podnikatelům bych "volnou nohu" doporučil spíše (i proto, že je teď na pultech a Košturiaka není snadné sehnat).
Co bych na knize přece jen zkritizoval, že je možná až zbytečně rozsáhlá. Rozvláčné popisy některých témat a některé pojmy se i několikrát opakují, jsem vnímavý čtenář a tak mi to stačí jednou. Jistě by to celé šlo poněkud "zestručnit". To je sice velká nevýhoda, ale zase zatím jediná.

12.08.2018 2 z 5

Robokalypsa Robokalypsa Daniel Howard Wilson

Některé knihy jsou takové, že nemají valný děj, přesto jsou dobře napsány a skvěle se čtou. Robokalypsa to má naopak. Skvělý a promyšlený děj poněkud sráží styl psaní a chvílemi pokulhávající spád. Přesto se jedná o zajímavé dílo, ze kterého by měl Asimov radost a rozhodně stojí za přečtení.

17.07.2018

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Takže mám nové prvenství. Protože jsem Robinsona četl už od dětství, přečetl jsem ho tuším celkem čtyřikrát, ale playera čtu po páté a ačkoli si děj vcelku živě pamatuju, pořád baví a pořád čtu až hltavě a tak je to má nejvíckrát čtená kniha. Nechci tvrdit, že je to nejlepší kniha, co jsem kdy četl, ale rozhodně patří do top 5 spolu s Moersem a Setonem. Když je venku sychravo, na mě jde splín a já mám čas, sáhnu po playerovi a ten mě vtáhne do děje a zaručeně mi spraví pocuchanou psýchu. 91% je plně zasloužených. (No pokud bible má 82%, tak aby hodnocení bylo fér, player by musel mít 145%..)

28.06.2018 5 z 5

Bílý tesák - Mořský vlk Bílý tesák - Mořský vlk Jack London

Rád po letech čtu znovu. Nedosahuje sice čitelnosti Setona, přesto jede v podobném duchu a ten mě baví. Barvité popisy divoké přírody a příhod v ní, dobrodružství zvířat i lidí. Mořský vlk mě bavil o něco méně, přesto stojí za přečtení taky. Je to trochu jako návrat do dětství, kdy jsem tyhle knihy četl schovaný za skříní nebo na půdě.

28.06.2018 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Výborné. Ačkoli toto téma nepatří k mému oblíbenému žánru, kniha mě chytla a povětšinu čtení to ve mě vřelo vztekem a zanechala ve mě hluboký šrám. Podobně jako kukly, jenže tohle bylo na motivy skutečných událostí, o to to bylo horší. Skvěle napsáno.

28.06.2018 5 z 5

Tobě aneb pomoc stále při ruce Tobě aneb pomoc stále při ruce Miroslav Hrabica

Odpad nejhrubšího zrna. Ke knihám mám povětšinou úctu a knihy, které jsem dostal jako kluk třeba před pětadvaceti lety jsou pořád jako nové, i když vícekrát čtené, ale tohle? Nechtělo to ani hořet. Škoda toho papíru, který byl k tisku použit. Autor by se měl vzpamatovat a přestat kázat o bohu a podobných středověkých přežitcích.

28.06.2018 odpad!

Za zrcadlem Za zrcadlem Lenka Karhanová Hromadová

Přečetl jsem několik úryvků a jsem toho názoru, že se jedná o klasickou pseudovědeckou snůšku blábolů jako "co nám tělo říká", bez jakékoli literární či informativní hodnoty. Jistě, své čtenáře si najde, to však vypovídá spíše o nízkých nárocích těchto čtenářů, než o kvalitě knihy.

28.06.2018 odpad!

Tma Tma Ondřej Neff

Zatím jen rozečteno, přesto se neubráním prvnímu postřehu, a to jak skvěle autor vystihuje jednotlivé charaktery, špínu lidské duše pod nánosem "morálky" skrytou, tupost, zbabělost a třeba i logiku v nezvyklých situacích. Příběh je trochu přehnaný, jen vyvstává otázka jak moc.

15.05.2018 3 z 5

Vynikající. Povídky mám naposlouchány z desek, přesto narážím na některé, které neznám a právě ty si nejvíce užívám.

19.04.2018 5 z 5

Říše fantasy – Exalticon speciál Říše fantasy – Exalticon speciál * antologie

Jedna z těch knih za 10kč, které stojí za to koupit, i když nevíte, do čeho jdete.. :) Zvláště bych vyzdvihl "sny jsou svaté", které, ač jsou z roku 44, se směle mohou měřit se současnou povídkovou tvorbou.

18.04.2018 4 z 5