Vlci.Sestra Vlci.Sestra komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Můžu říct, že je to nejkrásnější kniha, kterou jsem kdy četla. Až z toho jednomu ukápne slza. Něco takového mohl napsat jen někdo, kdo se opravdu setkal s malým princem...

11.02.2022 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Je to prostě krásná sbírka. Osobně sice poezii moc nemusím, ale Kytice je výjimka. Miluju tu tajemnou atmosféru.

12.08.2022 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Kniha s napínavým dějem, u které vám potečou slzy. Hrozně se mi líbil ten nápad na psaní dopisů protkavající celou knížku. Ty dopisy byly fakt úžasné.

08.04.2023 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Řekla bych, že tento díl už není tak úplně pro děti. Začíná se objevovat i taková ta temnější dějová linka. Rozhodně hodnotím jako úžasnou knihu, ale Vězeň z Azkabanu se mi prozatím líbil nejvíc. Přijdě mi zajímavé, jak se děj první pomalinku rozjíždí, a pak se u konce nemůžete od knihy odtrhnout...
PS: Rita Holoubková je opravdu mrcha.

07.03.2022 5 z 5

Harry Potter a vězeň z Azkabanu Harry Potter a vězeň z Azkabanu Joanne Rowling

(SPOILER) Skvělý díl série. Oproti prvním dvěma dílům už není příliš dětský a začíná se komplikovat. Vymyslet mozkomory to se jednomu nepovede... A to, že po setkání s nimi má dotyčná osoba sníst čokoládu... pro milovníky čokolády velké plus. Jeden z největších padouchů, který všechno hodil na Siriuse Blacka, Harryho kmotra, byl po celou dobu Ronova krysa. To byl nejzajímavější zvrat. Musela to být podivná čtveřice kamarádů profesor Lupin, James Potter, Sirius Black a Peter Pettigrew. Jejich osudy šly úplně jinými směry.
Potom je tu obraceč času. Sice nevím, jak ho ministerstvo mohlo povolit třináctileté dívce, ale uřčitě je to velmi užitečná věc.

11.02.2022 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harryho Pottera jsem začala číst na doporučení svých kamarádek. Už několikrát jsem viděla film a můžu říct, že první díl se velmi podobá knize. Rowlingová má dobře vymyšlené odbočky a to, jak kniha začala mě mile překvapilo. Podivný den pana Dursleyho se mi opravdu líbil. :-)

16.01.2022 5 z 5

J. K. Rowlingová je opravdová kouzelnice! Tento díl byl opravdu napínavý a odkryla se další tajemství. Na konci mi dokonce kvůli Brumbálovi ukáplo pár slz...

08.05.2022 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Tak tohle byla jízda! Tento díl doporučuji každému a nenechte se odradit počtem stran!
Celý díl byl napínavý a přeplněný Harryho pocity. Letící děj se střídal s rozpitváváním problémů a otázek. Někdo možná říká, že Harry byl celou dobu naštvaný, avšak to vůbec není pravda. Kniha je protkaná vtípky Freda a George, u nichž se pobavíte. Profesor Kratiknot nechal pod oknem louži ze zbytku bažiny jako upomínku na odchod po weasleyovsku. Ale nejvíc se mi líbil dopis Harryho pro Siriuse, ve kterém si stěžuje na Ambridgeovou. Cituji: „Je skoro tak milá jako Tvoje maminka.“
Ginny se už začíná jako postava více vybarvovat a objevila se i Lenka/Střelenka. Dokonalá je i Ronova bratrská ostražitost....

18.03.2022 5 z 5

Havran Havran Edgar Allan Poe

Četla jsem všech šestnáct českých překladů i originál a překvapilo mě kolikrát se dá „nevermore“ přeložit do češtiny... Nejvíce se mi líbil ten od Vítězslava Nezvala.
Jen tak na okraj bych chtěla podotknout....Havran na vás zanechá jakousi stopu, ale težko říct, jestli dobrou nebo špatnou. Je to prostě zážitek.

22.05.2022 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Šest vran je úžasná kniha. Popravdě si myslím, že je o moc lepší než trilogie Světlo a stíny, ani bych nevěřila, že je to od stejné autorky. Kaz a Inej mi neskutečně přirostli k srdci. Nejen že jsem s nimi prožívala každý jejich strach, ale i všechny letmé pohledy, které mezi nimi proběhly. Jsem zvědavá, jak se posunou v dalším díle. Moc doporučuji.

28.05.2023 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Úžasná a krásně napsaná kniha s dojemným dějem, která vás chytí a už nepustí. Miluji postavy Reva a Declana, dokonce je mám radši než dívčí hrdinky v obou dvou dílech, což se u mě zas tak moc nestává. Oni jsou prostě takoví správní kluci, které společnost postavila na špatnou stranu.
U tohoto dílu si tolik nepobrečíte jako u prvního, ale ta chemie mezi Revem a Emmou je skvělá. Moc se mi líbilo, že se tu objevovali postavy s Dopisů a mohli jsme se tak podívat, jak to s nimi dopadlo.

30.04.2023 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Opravdu úžasné zakončení série! Z celé knihy se mi asi nejvíc líbíl ten závěrečný souboj Harryho a Voldemorta. J. K. Rowlingová má prostě nádherný styl psaní a jak to promyslela....

29.05.2022 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Tady se nedá ani slovy vyjádřit, jak moc se mi to líbilo. Druhý díl Ranhojičky je naprosto fantastický a řekla bych, že je dokonce lepší než první, což se moc nestává.
Všechny postavy až na jednu, kterou všichni poznají, protože je to taková zmyje..., jsem si zamilovala. Kiva je podle mě naprosto úžasná hlavní hrdinka. Je zvyklá používat vlastní hlavu a jde si za svým. Jaren je prostě Jaren. Já ani nevím, jak ho popsat, protože podle mě pro něj neexistuje dost dobré přídavné jméno. Pak je tu Tipp, který je vážně sluníčko. A neříkejte, že vám Caldon nepřipadá vtipný.
Samotné romantické linky jsem největší fanoušek, protože to napětí mezi Kivou a Jarenem se fakt nedá vydržet, i když je to pomalá romantika.
A ten konec... No co to bylo?! Zase jsem to vůbec nečekala. Celý děj se v posledních pár stránkách obrátil o sto osmdesát stupňů. Vůbec nevím, jak vydržím tak dlouho, než vyjde třetí díl.

23.04.2023 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Poslední díl je úplně jiný než předchozí dva, ale zároveň si myslím, že je nejlepší. Při čtení jsem si uvědomila spoustu věcí a překvapila mě krutost světa, protože Suzanne Collins nepíše válku a pokusy o sesazení vlády jako: „Joo, bude válka po ní se všechno obrátí k lepšímu. Všechny ty lidské životy jsou nepodstatné. Hlavní je, že já jako hlavní hrdinka přežiju a můj boyfriend taky.“, ale popisuje to docela dost realisticky. Bála jsem se s hlavními hrdiny a někdy mi nad jejich osudy i ukápla slza.

16.12.2022 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Můžu říct, že Hunger Games má jednu z nejvíc promyšlených zápletek vůbec a všechny postavy si zamilujete. Když říkám všechny, myslím úplně všechny. Teda prezidenta Snowa nejspíš ne, ale i ten je skvělá postava.
Hunger games je jediný film, který se mi líbil víc než kniha. :-)

04.12.2022 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Jestli bude každý další díl série lepší než ten předešlý, tak za chvíli nebudu vědět, jak hodnonit...
Myslím si, že Rowlingová to s tím deníkem dobře vymyslela. Nápad na deník, který ti odepisuje na tvoje zápisky se mi líbí. Ze začátku mi bylo Toma Raddla docela líto, protože musel mít těžké dětství a to ho nejspíš zkazilo, ale pak jsem si uvědomila, že v podstatě chtěl zabít naivní dítě, a taky ho dost krutě využíval. Jinny měla štěstí, že si nic, co dělala nepamatovala, poňevadž by ji to do budoucna určitě poznamenalo.
Nejlepší scéna za mě byla, když Harry a Ron odvedli Lockharta do tajemné komnaty.

28.01.2022 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Jsem naprosto nadšená. Světlo a stíny je úžasná kniha, která nám ukáže zajímavý svět s propracovanou magií. Musím uznat, že Leigh Bardugo je génius, protože mě by vytvoření Malé vědy ve snu nenapadlo. Moc se mi líbilo, jak jsou Grišové rozdělení podle svých schopností do určitých odvětví a mají podle toho barevnou keftu.
Alina mi přijde jako skvělá hlavní hrdinka, která dělá chyby, ale nebojí se je přiznat. Jinak jsem si moc oblíbila Žeňu.
Tým Temnyj
"Ty a já změníme svět."

22.01.2023 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Skvělá kniha! Prostředí bylo originální a moc mě bavilo sledovat, jak Kiva ošetřuje. Jsem ráda, že romantická linka byla jaká byla, prostě dokonalost. Žádný otřepaný milostný trojúhelník...
Samotnou Kivu jsem si víc oblíbila až po tom, co se stalo na konci poslední kapitoly. Vážně. Neukamenujte mě. Zdá se, že jsem jedna z mála, kdo na ni za to není naštvaný, ale tohle zjištění mi ji osvítilo z jiné stránky a to se u postav nestává. Ona si prostě jde za svým.
Děj je sice předvídatelný (myslela jsem si úplně všechno až na ten poslední zvrat), ale to může ubrat maximálně půl hvězdičky.

01.08.2022 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

(SPOILER) Moc se mi líbilo, jak autorka popsala svět, ve kterém se odehrává děj, krutost hladových her i lidskou nevědomost. Doporučuji hlavně těm, co potřebují romantiku vyvážit sekáním hlav... :-)
Jinak mi na konci bylo strašně líto Peety. Vím, že za to Katniss úplně nemohla, ale přece jen mohla být trochu soucitnější.

04.07.2022 5 z 5

Určitě doporučuji nádherné ilustrované vydání. Myslím, že mě ilustrace ohromily více než samotný text. Jinak je určitě dobré se dozvědět o zvířeti jménem smrtiplášť a zkušenosti Flaviuse Belbyho....

06.06.2022 4 z 5