Vlaďkaa4 Vlaďkaa4 komentáře u knih

Zvířecí statek Zvířecí statek George Orwell (p)

Člověku se ani nechce věřit, že kniha je z roku 1945. Tohle je fakt nadčasové.

24.08.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Konec slibuje další zajímavý vývoj. Už se těším. Ovšem je hrozné jak osud umí někomu naložit.

10.11.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Většinou nepíšu dlouhé komentáře, ale tentokrát udělám výjimku.
1. Jsem ráda, že jsem nečetla některé komentáře níže. Snažím se komentovat knihy tak, abych neprozradila nic z příběhu a už vůbec ne konec.
I když některá fakta, byla docela jasná od začátku nebo alespoň brzo. Proč, ale kazit možnost objevení příběhu během čtení.
2. Teď už k samotné knize, spisovatelka má knihy na různá témata a vždy to jsou silné příběhy. Protože mám dceru tak mě tento příběh nenechával klidnou. Dost často jsem se přistihla, se zaťatou pěstí a myšlenkou to snad ne a proč. Jednání babičky ani maminky nikdy nepochopím.
Radost z této knihy mít nebudete, ale za přečtení určitě stojí.

20.07.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Až do konce jsem čekala, že se Zuzana dozví, kdo je udal gestapu. To se nestane. Celé je to smutné a v podstatě i konec je smutný.

20.12.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Mě se to moc líbilo, vůbec mi tam detektiv nechyběl. Byla jsem dost ráda, že jsem z města. Do Jelení Hory opravdu jen na určitě krásnou dovolenou, ale jen dovolenou.

26.02.2022 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Další podarená detektivka, kde jsou paralelně dva vrazi. Je zda trefně popsané soužití na malé vesnici. Všichni vědí všechno, ale nikdo nemá takový charakter, aby to řekl nahlas.

14.03.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Zvlastni jak se zivot drzi cloveka, co chce kazdym okamzikem zemrit.....
Jedno spatne rozhodnuti ma za nasledek mnoho katastrof. To vse snad ani neni mozne jednou osobou prezit.... a preci nejspis je.

27.11.2019 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Knížka super. Můj poznatek, jsem ráda, že nežiji v té době. Při mučení bych přiznala i to co jsem neudělala.

15.08.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Mnohem více mě bavil příběh jako takový než teologické rozbory. Chápu, že to bylo potřeba k dokreslení atmosféry a obrazů celého příběhu.
Ovšem občas to bylo náročné. Co mě z toho vyplynulo, že zlo je zlo i jakémkoliv kabátu.

08.06.2022 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Lehce plynouci příběh, který vás ale nenecha odpočinout. Všechny osudy se uzavřou a vysvětlí. Hlavní hrdina se mi v průběhu času trochu zprotivil. Není zde žádných vítězů, ale docela dost poražených.....

21.10.2020 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Skoro nevim co napsat, knizka je strasne silna. Cte se vlastne sama jen v jistych pasazich, mi tekly po tvari slzy. Kde se ta zloba v lidech bere? Jak muze clovek cloveku bezduvodne tak strasne ublizovat?

10.05.2020 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Také musím konstatovat, že jsem tušila jak to dopadne. Ale i tak to bylo přečteno jedním dechem.

22.06.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Poslední dva díly nebyly nic moc, ale tohle byla zase bomba. Obzvlášť, když to čtěte po ránu ve veřejné dopravě a všichni si myslím, že jste se zbláznili, protože se nepřiměřeně smějete.

28.01.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Výborné, už by si celá rodina zasloužila nějaké to pořádné štěstí. Třeba třetí díl.

18.06.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Jsem šťastná ,že žijí v dnešní době. Postavení žen v první polovině minulého století mě děsí. A prý osud naloží, každému jen tolik kolik unese. A že to někdy je opravdu ranec.....

20.06.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Autorka je dokonala vypravecka.... Dlouho jsem premyslela cim je Bohdana tak divna..... To se ctenar dozvi az u konce.

25.11.2019 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

V jisté chvíli to do sebe začne krásné zapadat. Motiv strašný, následky nedozírné a konec otevřený a přece si nejspíš všichni myslíme jak to bylo....

04.04.2024 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Jen se musím opakovat jako pokaždé po přečtení knihy s podobnou tématikou. Jak je strašné, co je schopný udělat jeden člověk druhém. Buď ve jménu jakési nadřazenosti nebo ve jménu pomsty.

Take jsem četla tuto knihu od autorky jako poslední. Určitě jsou její další knížky kvalitněji napsané, ale ty příběhy jsou pořád silné a strašné smutné.

18.06.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Jsem ráda, že se objevil další díl s Erikou. Má to spád a výborně se to čte.

12.03.2023 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Tak to byl mazec. Udržet všechny indicie a nitky příběhu je dost neuvěřitelné.

20.10.2023 5 z 5