Vladísek Vladísek komentáře u knih

Nepříjemně blízko Nepříjemně blízko Linwood Barclay

Kniha byla absolutně super. Hlavní hrdina mi byl sympatický a děj měl spád. Zhruba od poloviny se již dalo předvídat, o co vlastně jde, ale i tak to nic nemění na faktu, že šlo o fajn čtení.

25.12.2015 5 z 5

Škůdce Škůdce Kelly Parsons

Ačkoliv knihy z lékařského prostředí nemám moc v oblibě, tady musím přiznat, že kniha se opravdu povedla. Jedná se - dle mého názoru - o skvělý lékařský thriller, v němž se napětí stupňuje každou stránkou. Za sebe mohu jen doporučit!

14.12.2015 5 z 5

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Jedním slovem - super. Kniha se mi hodně líbila, styl psaní je zajímavý, děj má spád. Doporučuji.

16.11.2015 5 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Kniha byla perfektní. Napínavá opravdu od začátku až do konce. Nemohu hodnotit jinak než kladně. Kniha na mne působila celkově ponurým dojmem, což mi ale vůbec nevadilo. Je to přesně ten styl, který mám ráda. Zajímavá zápletka, zvláštní konec. Doporučuji.

07.09.2015 5 z 5

Malá tajemství Malá tajemství Jennifer Hillier

Noční můra všech rodičů bez ohledu na věk dítěte. Asi tak bych příběh shrnula. Marin má opravdu “naloženo” víc než je zdrávo a ačkoliv se nechová v určitých situacích zrovna předpisově, nelze se jí divit. Příběh se mi líbil, dávám 5 * ačkoliv tuším, že za čtvrt roku budu děj pracně dolovat z paměti. Pro teď ale super :).

13.11.2022 5 z 5

Drahá ženo Drahá ženo Kimberly Belle

Tohle je přesně ten typ příběhu, který já můžu! Bavilo mě to, ačkoliv zhruba od poloviny knihy bylo jasné, jak se věci mají a k jakému konci vše směřuje. Doporučuji.

26.10.2022 5 z 5

Jednosměrná jízdenka Jednosměrná jízdenka Jay Forman

Neurazí, nenadchne. Sympatičtí hlavní hrdinové však dle mého názoru nedokázali zachránit příběh od jakési rozvláčnosti, postrádala jsem napětí. Škoda.

07.10.2020 3 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Jepice je kniha, kterou, bohužel, musím zařadit mezi příběhy pro mě absolutně nezáživné. Jistě se v knize najdou i napínavá místa a šokující odhalení, já jsem však při čtení myslela jen na to, když už bude konec. Tři hvězdičky dávám za sympatického Charlieho a jeho div ne nadpozemské schopnosti a myšlení, výš už však nepůjdu. Pro mě trochu zklamání...

03.02.2019 3 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Čtivá kniha s překvapivým koncem, ačkoliv z jemných náznaků lze dovodit, co nebo kdo za vším stojí.

10.09.2018 4 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Knihu jsem dočetla, zklamaná se necítím, bavila mě. Jistá podobnost s Dívkou ve vlaku tady určitě je, takže kdo ji četl, může mít právem pocit, že autorka s ničím novým vlastně nepřichází. Přesto má tento příběh zajímavý námět a nelační-li čtenář přímo po hektolitrech krve, bude spokojen.

06.03.2018 4 z 5

Sirotek č. 8 Sirotek č. 8 Kim van Alkemade

Tak nějak nevím... Nápad asi dobrý, téma bezesporu zajímavé, ale čekala jsem více. Přinejmenším více o prováděných experimentech. Rachel mi byla od začátku nesympatická, nevím proč, ale prostě je to tak. Z anotace ke knize mám osobní dojem, že slibuje od příběhu více než čtenář dostane.

03.05.2017 3 z 5

Zasluhuje zemřít Zasluhuje zemřít Lisa Jackson

Knihu jsem si koupila náhodně, neměla jsem žádné přehnané očekávání a ani zrovna co číst, tak jsem to riskla. Děj mě bavil, první polovina knihy byla napínavá, takřka jsem se nemohla odtrhnout. Jenže.... pak se něco zvrtlo a to svižné tempo, kterým kniha tak nadějně začala se někam vytratilo. Závěrem jsem byla trochu zklamaná, takže ubírám jednu hvězdu. Nápad to byl dobrý, ale myslím, že se z toho dalo vytěžit daleko více. Konec sklouznul do americké lovestory, a to mi dojem trochu zkazilo. Přesto nezavrhuji a doporučuji.

27.03.2017 4 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Knihu hodnotím jako lepší průměr. Čtivá byla, to ano, ale nějak to na mě působilo celkově nevěrohodně. Možná jsem od této knihy čekala více...

06.02.2017 3 z 5

Kniha mě hodně bavila. Je to pohodové čtení psané s nadsázkou. Občas vtipné, občas smutné. Prostě takové, jako je sám život... Doporučuji.

11.12.2016 5 z 5

Dívka v červeném kabátku Dívka v červeném kabátku Kate Hamer

Tak nevím. Tahle kniha mě nijak zvlášť neoslovila. Opravdu jsem se snažila, ale nešlo to. Kdybych věděla, že podstatná část knihy pojednává vlastně o náboženském fanatismu, asi bych ji ani neotevřela. Postavy mi byly nesympatické, děj v podstatě ničím extra neoslní. Já si pod pojmem thriller představuji asi něco trošku jiného. Za mě tedy ne.

04.12.2016 2 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Kniha byla napínavá, to se tomuto čtení jistě upřít nedá. Z konce knihy mám osobní dojem, že měl čtenáře šokovat. V mém případě to nějak nezafungovalo. Nicméně úplně toto dílo nezatracuji, určitě zkusím i další počin tohoto autora.

19.11.2016 4 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Tenhle příběh mi námětem přišel trochu podobný filmu Krevní pouto s Gwyneth Paltrow v hlavní roli. Celkově mi kniha moc nesedla, něco jí na můj vkus chybělo. V polovině knihy, kdy se děj dal více do pohybu jsem se zaradovala, že se možná dočkám i nějakého šokujícího závěru. Nestalo se a já bohužel více než tři hvězdičky prostě dát nemohu :(

19.10.2016 3 z 5

Wonderland: Země divů Wonderland: Země divů Jennifer Hillier

Je pravda, že od knihy jsem čekala něco víc, ale nemohu říci, že by nebyla v určitých pasážích napínavá. Rozhodně ji nepokládám za nudnou, ačkoliv znám jistě i zdařilejší thrillery. Co mě rozčilovalo (ani sama nevím proč), bylo časté používání slůvka "odtušila". U konce jsem měla pocit, že autorka chtěla dílo co nejrychleji ukončit stůj co stůj.

11.09.2016 3 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Téhle knize dávám jednoznačně 5 hvězd! Skvělý thriller, který mě bavil opravdu od začátku až do konce. I přesto, že v samotné anotaci u knihy se píše, že by čtenář neměl důvěřovat nikomu, při čtení jsem nabývala dojmu, že pachatele jsem již odhadla. Chyba. Konec mě překvapil. Doporučuji.

23.07.2016 5 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Mám-li hodnotit tuto knihu, musím přiznat, že se mi líbila více než první díl Měděný jezdec. Bylo to asi tím, že zde byly podle mého názoru ve větší míře popisovány bitvy, čímž knize nechybělo napětí. Uvítala jsem, že zde byl také více rozebrán Alexandrův život, a to, že se autorka vracela do minulosti mi nevadilo. Naopak, bylo to dobré k osvěžení děje. Konec mi přišel uspěchaný. Asi přeci jen neodolám a třetí díl si půjčím také. Už jen proto, abych zjistila, jak se život hlavních hrdinů ubíral dále.

09.03.2016 4 z 5