Dívka v červeném kabátku

Carmel Wakefordová se ztratí své matce na místní dětské slavnosti. Najde ji muž, který o sobě tvrdí, že je její dědeček, jenž se s rodinou v minulosti přestal stýkat. Tvrdí, že její matka měla nehodu a že Carmel s ním nyní bude muset žít. Když se pak z několika dnů života v nové rodině stávají celé týdny, Carmel zjišťuje, že tento muž věří, že má jakýsi zvláštní dar. A zatímco se matka zoufale snaží najít svou dceru, Carmel se vydává na neobvyklou pouť – během, níž je nucena položit si otázku, kdo je, a kým by se mohla stát. Tato kniha je více než jen obyčejným thrillerem. Tím hlavním v celém příběhu není, kdo nebo proč něco udělal, ale to, jak matka i dcera svádějí boj se vzájemným odloučením a jak v sobě hledají sílu, aby to vše dokázaly snést....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297483/big_divka-v-cervenem-kabatku-4p9-297483.jpg 3.393
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Baronet

The Girl in the Red Coat, 2015

Kniha Dívka v červeném kabátku

Veronika33
18.11.2021

Táto kniha ma neskutočne prekvapila, nesmierne som si ju užila. Príbeh bol písaný z pohľadu matky a Carmel, ktoré sa nepravidelne striedali. Zo začiatku mi Carmel trošku vadila, hlavne jej snové vnímanie reality, neskôr to však bolo vysvetlené a už to dávalo zmysel. Kniha veľmi pútavá, odporúčam.

Ellise
07.03.2021

Z té knihy jsem měla stísněný pocit. Libíla se mi, ale vyvolávala ve mně neklid. Nejdřív mi vadilo popisování pocitů malé Carmel, co cítila, co si myslela, co si představovala, ale když to skončilo vše do sebe zapadlo. A nejlepší na tom bylo, že jsem do poslední chvíle nevěděla jak to dopadne.

Pavlína2019
13.09.2020

Nemohu přijít na to, proč knihu hodnotíte tak špatně - ale každý má jiný vkus, takže chápu. Mě kniha dojala. Konec bych naopak naprotahovala, je dobrý takto, jen by mě příliš rozlítostnil. Každý si shledání dovedeme přece představit a vcítit se... Krásný, pravdivý, citlivý náhled z obou stran do takovéto těžké situace. Kniha se mi četla rychle, dobře a sama. Je dobře napsána. Přesvědčivá. Věřím, že se příběh může stát. Pokud nečekáte zbytečnou krev apod., ale citlivý román - doporučuji...

vorlice28
05.05.2020

Knihu jsem přečetla velice rychle, protože mě zajímalo, jak to dopadne. Četla se dobře, ale bylo to až moc zdlouhavé....Konec by se mi líbil víc popsaný a rozebraný.

andela2871
12.02.2020

Nemohla jsem se do knihy začíst i když jsem se k ní několikrát vracela, nedočetla jsem jí. Byla nezaživná a nudná

KristínaKap
10.01.2020

Jako matka podobně staré holčičky jako je hlavní hrdinka jsem knihu četla asi dost ovlivněná subjektivními pocity. Zaujala mě neobvyklým dějem, celý příběh dívky byl zajímavý, na druhou stranu linii matky mě opravdu až nudila. Konec mě naopak nadchnul.

orinka3
17.10.2019

Neslané, nemastné, utahané a naschvál prodlužovaný příběh. Není tam nic, co by mě upoutalo, natož nadchlo. Nuda.

putpuda
13.10.2019

Já měla knihu v rukou už po druhé a konečně dočetla. Že začátku hrozně nezáživné. Konec otevřený a divný. Anotace slibuje skvělé čtení, ale já bych tedy knihu asi nikomu nedoporučila ...