Vladísek Vladísek komentáře u knih

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Mimořádně silný příběh. Doporučuji!

08.05.2016 5 z 5

Nemilovaní Nemilovaní John Saul

Knížku jsem přečetla během dvou dnů opravdu jedním dechem. Děj má spád, napětí se stupňuje, je to přesně styl, který mám ráda. Další díla, která jsem od tohoto autora četla, dle mého názoru nejsou zdaleka tak dobrá. NEMILOVANÍ - určitě mohu jen doporučit.

21.09.2014 5 z 5

Nehoda Nehoda Natalie Barelli

Přesně tak si představuji thriller. Od první stránky mě tenhle příběh plný zvratů vtáhnul do děje a nepustil. A nenudil. Rozhodně doporučuji!

30.07.2023 5 z 5

Suma sumárum nám Arnold touto biografií dokázal, že když se chce, všechno jde!

26.02.2023 4 z 5

Manželky Manželky Tarryn Fisher

Dávám tři hvězdičky. Jednu pro Thursday, druhou Hanně a třetí Regině. To proto, aby se nám holky nehádaly. Když už se tedy musí dělit o manžela…
No, já nevím. Za mě tedy slabé čtení, příběh mě nijak neohromil. Ráda bych napsala “Doporučuji”, ale prostě to nejde.

02.05.2022 3 z 5

Můj manžel a já Můj manžel a já Ingrid Seward

Kniha, kterou jsem měla v "hledáčku" dost dlouho, ale až úmrtí manžela britské panovnice urychlilo její koupi. Rozhodně mě nezklamala. Naopak. Dozvěděla jsem se o královské rodině spoustu zajímavostí, pozměnila názor na některé členy této rodiny (firmy) a současně si uvědomila, jakou jistotou královna pro svou rodinu je. A nejen pro ni.

05.05.2021 5 z 5

Nádech do ticha Nádech do ticha Cath Staincliffe

Ač se jedná o téma zcela jistě bolestné, kniha se mi líbila. Děj ubíhal jako cesta v rozjetém pendolinu. Příběh lidí, se kterými si osud nehezky a krutě pohrál, byl opravdu silný. Chtít, aby k podobným situacím ve světě nedocházelo, je asi mým zbožným přáním, nicméně bylo by fajn, kdybychom o takových příbězích nemuseli nikdy v novinách číst a podobné hrůzy nemuseli sledovat v televizi. Prostě, aby se to nedělo. A když už, tak jen na papíře a v mysli autora.

09.10.2020 5 z 5

Útěk z osvětimského pekla - Osobní svědectví vězně, kterému se podařil útěk z vyhlazovacího tábora Útěk z osvětimského pekla - Osobní svědectví vězně, kterému se podařil útěk z vyhlazovacího tábora Edward Ciesielski

Osvětimské peklo tentokrát z pohledu chlapce, kterému se podařilo takřka nemožné - utéct. Čtení takovýchto knih mě opravdu utvrzuje v jedné věci, a to, že hrůzy, kterými si všichni tito nešťastní lidé museli v Osvětimi projít, nemůže nikdo a nic odčinit.

10.12.2019 4 z 5

Panenka Panenka Hollie Overton

Tento příběh bych asi nezařadila mezi thrillery, spíše se jedná o psychologický román, jakousi sondu do života a vztahu sester - dvojčat, do jejichž poklidného dospívání a pubertálních starostí vstoupila událost v podobě únosu jedné z nich. Mě osobně kniha rozhodně nenudila, spíše naopak, krátké kapitoly, každá vyprávěná pohledem někoho jiného, se dobře četly. Má-li čtenář rád oddechové příběhy, ve kterých jsou nosným tématem rodinné vztahy a nečeká-li nic přehnaně brutálního, kniha by se mu líbit mohla.

16.09.2019 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Joe Peters

Kniha určitě stojí za přečtení. Je jedině dobře, že autor poukázal příběhem na tyto příšerné zvrhlosti, které se bohužel v některých rodinách dějí. Bezmoc malého dítěte, ke kterému se okolí a všichni dospělí, kteří ho měli a mohli chránit otočili zády, byla příšerná. Vařila se mi krev v žilách pokaždé, když na scénu "vplula" Joeova sadistická matka. Asi ještě dlouho na tento smutný příběh nezapomenu.

26.07.2019 5 z 5

Příběhy z kovářovic komína Příběhy z kovářovic komína Tomáš Holíček

Tuto roztomilou knížku o čertíkovi jsem četla 6 leté dceři před spaním a moc se jí líbila. Po přečtení litovala, že nebyla delší :) Otíka si oblíbila a na každé čtení se moc těšila. A tak by to u dětských knížek mělo fungovat!

21.07.2019 5 z 5

Železný dům Železný dům John Hart

Na tuto knihu jsem se těšila, bezesporu čtivá je, ale k udělení pěti hvězdiček mi v příběhu cosi chybělo. Ten sám o sobě je akční, ale žádný překvapivý zvrat se z mého pohledu nekonal. Své čtenáře si kniha jistojistě najde a vyznavači akčního žánru zklamaní určitě nebudou.

29.12.2018 3 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Při čtení této knihy jsem měla takový zvláštní pocit, že je s postavami něco špatně. Všichni bez rozdílu se mi zdáli divní. Možná právě proto se mi kniha dobře četla, chtěla jsem vědět, jak si autorka s osudy všech zúčastněných "pohraje". Tohle dílo mě rozhodně nezklamalo a myslím, že ho lze směle zařadit k těm zdařilejším knižním počinům:). Doporučuji.

06.08.2017 5 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Jakožto žena a absolutní neznalec čehokoliv, co jen trochu "zavání" armádou, musím uznat, že kniha mě bavila. Vulgární a jadrnější výrazy (které opravdu nemusím), v tomto případě vůbec neřeším, ačkoliv méně je někdy více, ale budiž... Jedno vím jistě: do Afghánistánu bych se nikdy podívat nechtěla. Po dočtení této knihy obdivuji každého vojáka, který se dobrovolně těchto misí účastní. Doporučuji přečíst, a to hlavně klukům, kteří přemýšlí o kariéře v Armádě ČR.

12.05.2017 4 z 5

Báječné dny Báječné dny Raphael Montes

Psychopat non plus ultra, kterého byste tedy rozhodně potkat nechtěli... Doporučuji!

02.04.2017 3 z 5

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Tak nevím... Na knihu jsem se vcelku těšila, ale nedá se říci, že bych z ní byla nějak unesená. Vcelku průměrné dílo, na můj vkus až neuvěřitelně překombinované. Nicméně ten otevřený konec mě vcelku pobavil.

24.05.2016 3 z 5

Medený jazdec Medený jazdec Paullina Simons

Knihu jsem se rozhodla přečíst hlavně na základě kladných hodnocení a komentářů. Mám z ní rozporuplné pocity. Nemohu říci, že by se mi vyloženě líbila až tak moc, ale ani nemohu hodnotit záporně. Při čtení prvních stránek jsem vnitřně bojovala s tím, že knihu odložím, nijak mě nenadchla. Při popisování života v Leningradě v zimě, boji o holý život a o každodenním obstarávání alespoň trošky jídla si člověk opravdu uvědomí, jak strašná tahle doba byla. V tento moment bylo čtení záživné. Druhá polovina knihy se zvrhla v jakýsi erotický román, dost stránek se nedělo na můj vkus nic moc extra. Závěr knihy byl o něco zajímavější, což mě přinutilo vypůjčit si - spíše ze zvědavosti - druhý díl. A kdo ví, možná přelouskám i ten třetí.

03.03.2016 3 z 5

Břeh temné vody Břeh temné vody Joe R. Lansdale

Tak tahle kniha mě bavila. Nechyběl v ní humor a ač poměrně černý, sem se skvěle hodil. Hned od první stránky tohle dílo vtáhne čtenáře do děje, který je prošpikován trefnými hláškami hlavní hrdinky.

22.02.2016 5 z 5

Jirka v ráži Jirka v ráži Richmal Crompton

Vedle Neználka a Nových příhod starého džina moje nejoblíbenější dětská kniha, kterou jsem přečetla snad stokrát. Skvělý anglický humor, který potěší malé i velké čtenáře. V mojí knihovně má tohle dílo své čestné místo.

29.01.2016 5 z 5

Čarovný pokrovec Čarovný pokrovec Lazar Lagin (p)

Tak tuhle knížku opravdu miluji! Půjčil mi ji táta ještě když jsem byla dítě školou povinné a už tenkrát se mi moc líbila. Vtipná a zábavná.Uvažuji, že si ji přečtu znovu a zjistím, jestli i po tolika letech pro mně neztratila to úžasné kouzlo dětství.

08.01.2016 5 z 5