Břeh temné vody přehled

Břeh temné vody
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181224/bmid_breh-temne-vody-bLd-181224.jpg 4 53 53

May Lynn kdysi bývala nádhernou dívkou, která snila o tom, že se stane hollywoodskou hvězdou. A najednou je mrtvá a její tělo vyloví z hlubin řeky Sabiny. Sue Ellen, May Lynnina cílevědomá sedmnáctiletá kamarádka, se po May Lynnině pohřbu rozhodne její tělo vykopat, zpopelnit a popel rozprášit v Hollywoodu. Když už se May Lynn hvězdou stát nemůže, tak ať se alespoň její popel dostane do místa jejích snů. Společně se svými nejlepšími přáteli a matkou alkoholičkou Sue Ellen ukradne vor a plaví se po řece dolů, aby May Lynniny ostatky dopravili do Hollywoodu. Jenže je tu jeden háček. Sue Ellen má u sebe také ukradené peníze, po kterých pátrají její nevlastní otec a další nepřátelé, kteří jsou schopni čehokoli, aby je dostali nazpět. A co se zpočátku zdá jako unikátní příležitost vymanit se z nicotného a prázdného života, s sebou naopak přinese katastrofální následky. Sue Ellen i její kamarádi dostanou od života tvrdou lekci… Břeh temné vody je román, o kterém by se dalo říct, že ho společně napsali Mark Twain se Stephenem Kingem. Světově uznávaný americký spisovatel Joe R. Landsdale se touto knihou vydal s odvahou a odhodláním zcela novým směrem. 1. vydání. -- zdroj: www.pitaval.cz --... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Brána
Originální název:

Edge of Dark Water , 2012


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Břeh temné vody. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (22)

borufka
03.05.2022 3 z 5

Opravdu škoda nezkorigovaného překladu, mohla to být celkem slušná "young adult" knížka, kterou bych ocenila i jako dospělá, ale mne ty chyby tahají za oči.

kačenka80
07.06.2021 1 z 5

Nechala jsem se nalákat na popis knihy. Nechápu jak tohoto spisovatele může někdo přirovnávat k autorům jako jsou Mark Twain a Stephen King. Z mého pohledu u těchto autorů kniha ani neležela. Příběh byl překombinovaný a místy dost směšný. Přišlo mi to spíše jako hodně špatná parodie.


jarin58
26.04.2021 4 z 5

Od každého něco,zvrácenost,hnus,občas přitažené za vlasy a i trocha černého humoru.Čte se dobře.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Břeh temné vody v seznamech

v Přečtených57x
ve Čtenářské výzvě3x
v Doporučených1x
v Knihotéce98x
v Chystám se číst32x
v Chci si koupit5x

Autorovy další knížky

Joe R. Lansdale
americká, 1951
2015  63%Nebezpečné ženy
2020  59%Odměna z pekla
2013  73%Břeh temné vody
1998  72%Tarzan – ztracené dobrodružství
1998  77%Bizarníma rukama