Vivienca Vivienca komentáře u knih

Jak byl Fiškus malý a ztratil se Jak byl Fiškus malý a ztratil se Sven Nordqvist

U nás se bohužel moc nechytila.

02.10.2020 3 z 5

Bohužel knížka mě neoslovila. Dostala jsem ji jako dárek a posílám dál. Nevím... Možná je to tím, že nejsem žádná velká tanečnice, nic moc mi neříká prostředí a tradice tančíren. Příběhy a postavy nejdou nijak do hloubky, nezaujmou. Za rok už si ani nevzpomenu, o čem to vlastně bylo.

02.10.2020 3 z 5

V Caracasu bude nejspíš stále tma V Caracasu bude nejspíš stále tma Karina Sainz Borgo

Z knížky mám rozporuplný pocit. Na jednu stranu mě příběh zaujal, ale úplně mi nesedl styl, hlavní hrdinka mi nepřipadá moc uvěřitelná, její motivace a "vývoj" není moc dobře popsaný. Celé takové nereálné. Nevím, čekala jsem asi víc.

29.05.2020 3 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Protože jde o skutečný příběh, přijde mi divné hodnotit dílo jako "knížku", pro mě je to poselství s nesmrtelnou hodnotou. Jen jednu věc zmíním, při čtení mě napadlo, že mateřství je (a má být) pro každou ženu především nekonečný zdroj obrovské síly, odvahy a duševního zrání. My v dnešní době máme všechno (a mnohdy ještě víc) a pořád jen kolem sebe slyším ufňukané mámy, které si chudinky "ani v klidu nevypijou kafe..."

13.02.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moje první knížka od této autorky a jsem trochu na rozpacích. Podle oslavných recenzí jsem čekala vybroušený literární styl, brilantní vykreslení postav, do hloubky do výše i do široka propracovanou atmosféru... Nedočkala jsem se. Mám pocit, že pokud se jakýkoli autor pustí do "politicky korektního tématu" (tedy holocaust, zločiny komunismu apod.) dočká se potlesku a je jedno, jestli samotné zpracování poskytne literární zážitek. Očekávání byla vysoká, proto převládlo zklamání a hodnotím jen 3 hvězdami.

18.01.2020 3 z 5

Hedvika Hedvika Hana Rebeka Šiander

Nesedlo mi to, nereálný příběh, nezajímavé postavy, ke kterým jsem si neutvořila žádný vztah.

11.12.2019 2 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Zajímavý příběh, skvělý námět, pěkně napsáno. Bohužel mi úplně nesedí styl "deníku" a ani hlavní hrdinka mi nebyla vůbec sympatická, což četbu značně znepříjemní.

30.10.2019 3 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Po "Sluncích" a "Lovci" jsem měla obavy, zda se autorovi podaří alespoň dosáhnout k vysoko posazené laťce. Nějak se to ovšem nepovedlo. Pro mě nejslabší knížka tohoto autora, kterou jsem četla. Příliš mnoho dlouze rozepsaných vedlejších postav, přesuny v čase...ale především jakoby se již studnice zoufalých osudů Afghánců literárně nějak vyčerpala nebo již vyčpěla. Přesto hodnotím relativně vysoko, protože autorův styl vyprávění je naprosto nepřekonatelný.

27.10.2019 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Psychopatická slabošská hlavní hrdinka si moje sympatie nezískala. Kniha napsaná dobře, čtivá, líbí se mi autorčin styl, ale postavy ani příběh nezaujal.

27.10.2019 2 z 5

Arabská milenka Arabská milenka Mirka Manáková

Sáhla jsem po této knize, protože původně jsem myslela, že jde o skutečný příběh. Postupně mi ale přišlo všechno tak nereálné a povrchní , že jsem zapátrala a - opravdu, je to pouhá smyšlenka... A to hodně špatná. I smyšlené příběhy mohou být strhující, ale tohle mi připadá, že si autorka přečetla pár srdceryvných článků v bulváru a pustila se cestou vlastní fantazie. Jako arabský sci-fi dobrý, ale kdo v těchto zemích byl a má k nim vztah, bude nemile překvapen.

24.10.2019 2 z 5

Všichni lžou Všichni lžou Seth Stephens-Davidowitz

Prvních pár stránek super a pak už je to pořád jedno a to samé dokola. Moc nezaujala.

23.10.2019 3 z 5

Řízkaři Řízkaři Barbara Nesvadbová

Nechápu ty rádoby-intelektuální komentáře. Prostě Nesvadbová má svůj styl, píše pro určitou skupinu čtenářů a pokud někomu tento styl nesedí, nechápu, proč se do knížky "nanutí" v rámci jakési čtenářské výzvy a následně ji pomlouvá. Asi jako dát si v restauraci své neoblíbené jídlo a pak říct, že kuchař je špatný. On špatný není, jen jste si neměli dávat, co nemáte rádi.

15.10.2019 4 z 5

Já nejsem tvoje maminka Já nejsem tvoje maminka Marianne Dubuc

Nádherné ilustrace, skvělý poměr text:obrázky, dětem se moc líbí... Ovšem příběh o tvorečkovi, který hledá maminku...a nikdy ji nenajde... v lepším případě vyvolává při čtení dětem rozpaky. Takže jo, prima knížka, ale za ty lítostivé dotazy, "kde je jeho maminka, co se jí stalo a proč ho opustila"...dávám jen tři hvězdy.

15.10.2019 3 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Uf.... Jsem ráda, že jsem ji dočetla. Opravdu ano - a dávám pět hvězd a rychle na ni zapomenout.... Na mě tedy hodně silná káva. Knížka kterou si ráda přečtu, ale již se k ní nevrátím. Ještě že byla půjčená! :-)

05.09.2019 5 z 5

Co vás nenaučí na Harvardu Co vás nenaučí na Harvardu Mark H. McCormack

Knížka se ke mně dostala náhodou - vyklízení pozůstalosti... a vzhledem k datu vydání jsem nevěřila, že by do mého "moderního" života mohla přispět něčím zajímavým. Mýlila jsem se! Nadčasová směs porůznu sesbíraných mouder, postřehů, rad (...nevím, jak přesně to nazvat) je nejlepší a nejkomplexnější motivační knížka, která se mi dostala do ruky. Ačkoli by soudě podle názvu a anotace měla být zaměřena hlavně na pracovní prostředí, není tomu tak. Vše se dá aplikovat i na mezilidské (rodinné) vztahy. Knížku vřele doporučuji každému - nejen podnikatelům!

03.09.2019 5 z 5

Lahodně bez lepku a laktózy Lahodně bez lepku a laktózy Antoinette Savill

Doporučuji nejen alergikům, ale každému kdo chce odlehčit jídelníček. Velmi pěkná obálka mě nalákala k nahlédnutí a okamžitě jsem se začetla. Recepty jsou dobře zpracované, se složitějšími i jednodušší postupy. Velmi dobrá volba, doporučuji.

17.06.2019 5 z 5

Modlitba za Černobyl Modlitba za Černobyl Světlana Alexandrovna Alexijevič

Přiznám se, že knížku jsem si půjčila "ze zvědavosti" po shlédnutí seriálu. Knížka o to více překvapila (šokovala) svým svědectvím, které je snad ještě plastičtější a věrohodnější než samotný seriál. Vynikající četba o lidské hlouposti, která může vést až ke zničení celé civilizace. Doporučila bych jako povinnou četbu.

17.06.2019 5 z 5

Hrdina Nik Hrdina Nik Eduard Štorch

Ke knížce jsem se vrátila asi po třiceti letech... Překvapilo mě, jak je pro mě stále čtivá a zajímavá. Perfektně napsaný román s historickými reáliemi.

08.06.2019 5 z 5

Falešná Pařížanka Falešná Pařížanka Kamila Boudová

Čekala jsem něco úplně jiného, ale i tak se mi knížka líbila. Místy zajímavé informace, vtipné bonmoty, něco k zamyšlení... Prostě pohodové milé počtení.

26.03.2019 4 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

Mám ráda autorovy příspěvky na jeho webu, takže na knížku jsem se velmi těšila. O to víc zklamaná jsem z ní byla. Nevyhovoval mi styl psaní, který je hodně stručný až informativní. "Zákony" jsou dle mého stokrát omletá klišé bez nějakého hlubšího pohledu, rozkrytí širších souvislostí. Pel-mel všeho a ničeho. V knížce jsem nenašla nic, o čem bych v mnohem lepší formě nečetla jinde. V polovině jsem zhodnotila, že je to ztracený čas a knížku vůbec nedočetla. Dvě hvězdy tedy dávám pouze za autorovy příspěvky na webu, které mám opravdu ráda.

08.02.2019 2 z 5