vipera vipera komentáře u knih

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

U všech Skotů! Jak to ten chlap děla? Lidské osudy a charaktery, vzájemná provázanost postav, příměs historie a neúprosné počasí zatlačí děj až někam na okraj. A právě proto knihu neodložíte. Ne protože potřebujete znát konec, ale protože jste ve velmi dobré společnosti.

19.05.2021 4 z 5

Na plechárně Na plechárně John Steinbeck

Tato kniha nemá děj, myšlenku, pointu a ani vám neposkytne žádnou životní pravdu...Tak jak to, že vám toho tolik dá? :-)

08.07.2020 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Tohle byla dokonalá první kniha, která se mi od Kinga dostala pod ruku. Líbí se mi i ten původní koncept, že kniha nejprve vycházela jako román na pokračování. Což je dobré před čtením vědět, protože jinak by pak toto vydání v "jedné knize" mohlo působit trošku roztříštěně.

10.03.2021 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Hledala jsem dobré scifi a našla jsem víc než dobré scifi. Našla jsem příběh, nad jehož zápletkou se občas asi zamyslel každý, ale autor ji byl schopen promyslet do nejmenších detailů.

23.11.2018 4 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Takže série ostrova Lewis uzavřena. Bude mi po tom deštivém kusu země, zanechaného napospas moři a neutěšeným poryvům větru, vážně smutno.

27.04.2021 5 z 5

Skála Skála Peter May

Tak tohle byla krása! I když jsem se díky čtenářské výzvě napřed seznámila s druhým dílem této série, nic mi nebránilo se posléze začíst do dílu prvního. Autor mně uchvátil už tehdy, ale tentokrát mně naléhavost příběhu přinutila se ke knize doslova přikovat.

24.04.2021 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Navzdory nepříznivému počasí i nepřízni osudu v podstatě všech zúčastněných je příběh podán velice lidsky. Navíc to vykreslení krajiny a živlů je tak působivé, že na vás občas doslova prší z knihy...Přečetla jsem díky čtenářské výzvě a ráda se budu k autorovi vracet i bez ní.

29.01.2021 5 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Pravá víra znamená nebát se naplnit svůj osud. To je Owen Meany...Naprosto dokonalé.

07.11.2013 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Podařené pokračování. První díl byl o smrtkách, o tom kdo jsou a jak fungují. Tady se vše dostalo do širších souvislostí. Díky vhledům od Nimba máme lepší představu o fungování a historii světa, i proč v ‘dokonalém’ světě existují i slepá místa, různé frakce a výjimky z výjimek.

16.03.2021 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Hlavní myšlenky hluboké, příběh plytký, nápady zajímavé, kvůli roli pozorovatele větší odstup...a tak pořad dokola, jednou plus a pak zas mínus

25.01.2021 3 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Tak zase jednou přišla na řadu klasika. To o čem se tam píše už dnes skoro nikdo nezná...a nemyslím tím válku. Krásné to bylo.

06.01.2021 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Člověk jde cestou celý svůj život. Není dobrá nebo špatná cesta. Důležité je jen to, jestli nesete oheň... Síla této knihy je v tom, jak je napsaná. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

05.05.2014 4 z 5

Angličan, který vylezl na kopec, ale slezl z hory Angličan, který vylezl na kopec, ale slezl z hory Christopher Monger

Tak tohle bylo velice milé... Stále se směju větě, kterou pronesl nádražák "Vlaky nejsou" :-) Další kniha, která mně přesvědčila o tom, že i jednoduchý příběh, má-li myšlenku a dobrého vypravěče, se dá číst stále dokola, s chutí a úsměvem.

03.05.2014 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

U téhle knihy mě mrzí jen to, že jsem neměla čas přečíst ji na "posezení" :-) Fikce této knihy nabývá každým dnem na realitě. Lidi tráví většinu svého volného času u televize nebo u počítače. Knihy ustupují filmovému zpracování, které je ve větší míře upravené ku prospěchu sledovanosti. Konce filmu jsou natočeny podle přání diváků, nikoli podle předlohy...Spousta firem se zabývá robotikou, takže ani mechanický ohař by už dnes nemusel být žádnou raritou...Snad alespoň ta nitra nemáme zatím tak vyhlodaná...

21.08.2013 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Velice zajímavá a promyšlená verze budoucnosti, kde Nimbus přináší život a lidé rozdávají smrt.

10.03.2021 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Zpočátku jsem vůbec nevěda, o co "v téhle zatracené knížce" vlastně jde...Ale z té zatracené knížky se postupně stávalo jedno z nejlepších děl, které jsem kdy četla. Nikdo by si ji neměl nechat ujít.

07.06.2013 4 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Potřebovala jsem vypnout hlavu a zasmát se. A rozpomněla se na Bratrstvo krve, jehož první díl jsem četla před lety a k dalším jsem se pak otočila zády. No jo, já raději SPAD a Legii než upíry…Ale tak Bezzemek a Germán vyšňoření jako němečtí sex turisté plus Diana a jeho jednorožci mě budou při úsměvech pronásledovat ještě dlouho.

23.10.2022 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Toto je neoddiskutovatelně jedna z nejlepších knih, kterou mám tu čest zařadit do své knihovny. Je v ní moje dětství, má radost a mnohem víc. Klobouk dolů a moc děkuji.

09.10.2021 5 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Kniha o tom, jak vlivem předurčení může systém v těchto lidech vyvolat iluzi svobody, vlastní vůle a samostatného rozhodování. To bude aktuální vždy...

09.10.2021 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Byla to taková rychlá překombinovaná telenovela.

01.05.2021 2 z 5