Vincenzoci Vincenzoci komentáře u knih

Velká kniha traktorů John Deere Velká kniha traktorů John Deere Don Macmillan

Hodnocení této knihy/encyklopedie je velice složité. Líbí se mi, že se kniha věnuje značce celkově, její historii, je doplněna opravdu pěknými fotkami, prospekty, dobovou reklamou a jsou zde všechny modely (dohledání i podle rejstříku vzadu), což mě mile překvapilo. Co mi chybí je aspoň pár fotek interiéru moderních a novějších traktorů, nakouknutí pod kapotu (novější, starší, speciály) a hlavně totální absence příslušenství! Ale stejně ji doporučuji aspoň prolistovat!

23.07.2022 4 z 5

Brutální byznys Brutální byznys Richard K. Morgan

Opět kniha, kterou zařadím mezi ty, co si přečtu jen jednou. První od tohoto autora. Líbilo se mi popsání zchudlého a lehce zvráceného Londýna (a poměrů v něm) na straně jedné a bohatých korporací, které si za peníze mohou dělat cokoli na straně druhé a taky závody aut ve stylu hry Carmageddon, ale nic extra od toho neočekávejte (stáří pařani zmíněné hry, ať tuhle knížku ani nezkouší, nastalo by hodně velké a zbytečné zklamání). Místy mě kniha nebavila a k dočtení jsem se doslova dokopával, jindy to mělo slušný spád.

02.01.2021 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Moje první setkání s tímto autorem, na doporučení, formou cz audioknihy. Chvílemi mi ale přišlo, že je možné udělat i z popisu lesa "horor" a jindy zase to znělo, jak čtení počasí v novinách a to je tam extra vypětí situace! Nicméně mohu doporučit, hlavně audioknihu třeba kolem 22hod na tu správnou atmosféru! :-D

06.10.2020 4 z 5

Van life - Život na kolech Van life - Život na kolech Foster Huntington

Fotky pěkné, ale přišly mi občas umělé a příběhy povrchní. Čtenář se o tomto způsobu života dozví víc na benzince na kávě než z této knihy. Některé úpravy vozidel byly ale velmi povedené, jen u nás nereálné (EU, STK, řidičské oprávnění a jiné). Určitě bych si tuto knihu nekoupil, inspirací je nespočet na internetu a u firem se specializací na tyto úpravy se toho dozvím mnohem víc. Odpad to není, jen takové lehké odpolední čtivo a zasnění se.

08.08.2020 2 z 5

Tam - Jedeme do Afriky Tam - Jedeme do Afriky Busny

Tahle kniha pro mě byla výzva, ale také docela utrpení. Shodnu se s komentářem uživatelky "soukroma", pěkně to celé vystihla. Jen bych lehce doplnil k bodu 3 a tím jsou finance - aspoň nám cestovatelé ukázali, že je vše o penězích a že nestačí vzít pár tisícovek, ty směnit na danou měnu a vše bude OK. Vše je o penězích, penězích pro lidi (úplatky a poplatky) a "strýčka příhodu". Ale mít na tom z velké části postavenou knihu a zážitky, no nevím. Jinak špatně se mi to četlo, ty myšlenkové pochody nahazené do sebe taky nic moc. Ovšem nejhorší byly fonetické přepisy z angličtiny, to byla hrůza a otrava. Za mě průměr, stačilo přečíst jednou.

16.07.2020 3 z 5

Cesta do Woodbury Cesta do Woodbury Robert Kirkman

Oproti prvnímu dílu je to citelně slabší, ale i tak dobré čtení. Guvernér je prohnilý magor, Lilly nevýrazná, Bob v lihu a zbytek se tu o něco pokouší - většinou přežít. Místy zajímavé a plné akce, jindy nuda a předvídatelné.

10.08.2019 3 z 5

Vzestup Guvernéra Vzestup Guvernéra Robert Kirkman

Musím říct, že jsem byl velmi nadšený! Vše kazí nějaké nelogočnosti (něco kolem a v podstatě přesný čas, zvuky přitahující zombie a oni pomalu řežou na cirkulárce a vůbec je to netrápí a jiné srandy - je tam toho víc). Ale jinak děj, charaktery postav, prostředí a příběh super! Doporučuji!

PS: 115. strana, asi v půlce, máte totální blbost- Cadillac Escalade má pouhých 50 koní??? WTF???

06.07.2019 4 z 5

Temná věž 1: Zrození pistolníka Temná věž 1: Zrození pistolníka Peter David

Docela zklamání, čekal jsem od toho něco víc. Nečetl jsem to na jeden zátah, což samo o sobě není dobrý signál. Zajímavý příběh, kresby dobré, ale nějak mi to prostě nesedlo.

07.10.2018 3 z 5

Garfield - Král zvěřiny Garfield - Král zvěřiny Jim Davis

Není co dodat, prostě super!!! :-)

02.09.2018 5 z 5

Poslední člověk Poslední člověk Doug Naylor

Tento díl byl jedno velké zklamání. Divný příběh, žádné vtipy a až na pár míst, kdy se člověk aspoň pousmál, to bylo jinak slabé jak čaj. Oproti předešlým dílům je tento ekologický odpad-něco málo je použitelné, zbytek opravdu NE! Jsem rád, že už to utrpení mám za sebou a srovnání se seriálem ani raději nebudu zmiňovat.

07.08.2018 2 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Zcela upřímně, jsem zklamán. Upíři ve městě, proč ne, ale až na pár momentů mě tato kniha nijak nezaujala. Nečekal jsem od toho nic extra a o to víc to paradoxně upadlo. Vím, že King občas neumí napsat konec, ale mohl z toho ještě něco málo vyrazit.

01.04.2018 3 z 5

Simpsonovi komiks - Čarodějnický speciál - Srandy plný strašfest Simpsonovi komiks - Čarodějnický speciál - Srandy plný strašfest Matt Groening

Nebylo to špatné, ale není to prostě ono. Člověk se pobavil, jen ty trochu divné ilustrace to kazily. Normální Simpsonovi jsou lepší, seriál je TOP! :-)

28.01.2018 3 z 5

Človíčkova dobrodružství Človíčkova dobrodružství Pavel Teisinger

Knížku jsem četl bříšku a pak malému, když se narodil. Krátké kapitoly, pěkné obrázky, lehce pochopitelné a příjemné počtení. Sice je Večerníček lepší, ale na cesty a nebo večer před spaním je to ideální.

20.11.2017 5 z 5

Pán Stínů Pán Stínů Darren Shan (p)

Docela psycho díl, velmi čtivý, napínavý a bylo tam dost překvapení. Něco se dalo odhadnout a něco bilo přímo do očí už delší dobu. Nicméně nenudil jsem se a moc se mi to líbilo!

26.08.2017 4 z 5

Ženská, pro kterou bych vraždil Ženská, pro kterou bych vraždil Frank Miller

Prostě BOMBA!!!

07.08.2017 5 z 5

Lovci z přítmí Lovci z přítmí Darren Shan (p)

Tedy, musím říct, že takové zvraty jsem opravdu nečekal!

27.06.2017 4 z 5

Upíří kníže Upíří kníže Darren Shan (p)

Musím říct, že jsem byl nejednou zaskočen dějem i zvraty. I celkové vyvrcholení byl šok! :-)

25.06.2017 4 z 5

Drsný sbohem Drsný sbohem Frank Miller

Nemohu hodnotit jinak, než plný počet - prostě Sin City! Super prostředí, prvotřídní postavy, perfektní kresby, bomba děj, rvačky, občas trošku jatka a hlavně "kliďas" Marv! :-)

20.06.2017 5 z 5

Zkoušky smrti Zkoušky smrti Darren Shan (p)

Děj dobrý, napínavý a svižný. Ty zkoušky mě zklamaly, přišly mi divně popsané (jakoby autor tak trochu nevěděl, co napsat). A zase ten závěr mě dostal, totální zvrat :-D

20.06.2017 3 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Knihu jsem vzal skoro jedním dechem, místy jsem se i zasmál a děj mě pokaždé kompletně pohltil. Jen ten závěr mi nějak uniká, co tím přesně mělo být myšleno. Jinak bomba kniha!

06.06.2017 4 z 5