Lovci z přítmí

Lovci z přítmí https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1046/bmid_lovci-z-pritmi-96D-1046.jpg 4 434 19

Příběhy Darrena Shana série

Vstupujeme do druhé poloviny Darrenovy hororové ságy. Od jeho prověřovacích zkoušek a od bouřlivých událostí v Hoře už uplynulo šest velmi zlých let, která za celá staletí patřila pro upíry k těm nejhorším. Darren se stal jedním z knížat, seznamuje se s upířími zákony i s povinnostmi vůdce klanu a cvičí se v boji. Ve vnějším světě začala zuřit válka, ale Darren věří, že tento boj se ho netkne. A pak Horu navštíví tajemný pan Sudd a varuje knížata i generalitu, že Pán vampýrů se svými vojsky se blíží a celý upíří klan vyhladí. Naznačí však také, že existují tři lovci, kteří mají moc Pána vampýrů zabít. Uhodnete, kdo bude jedním z nich?... celý text

Dobrodružné , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Hunters of the Dusk , 2002

Luigi1
24.02.2021 5 z 5

Moc pěkné pokračování.Darren byl pověřen posláním,které mělo potvrdit jeho jmenování knížetem..Bude zajímavé jak se Darren zhostí tohoto úkolu.

hnilda3
12.11.2020 5 z 5

Super :)

A.lexii
12.02.2020 5 z 5

Začínám mít strach o pana Hroozleyho a vůbec se mi to nelíbí... Hned musím na další díl.

Ailee
27.01.2019 3 z 5

Jeden z těch až ne tolik zajímavých. Dlouho se nic neděje, pak je tam jedna kraťoučká napínavější vsuvka, aby se neřeklo, a pak rychlý akční konec. Ale možná až moc rychlý. Takový odbitý na to, co vlastně pro celý příběh znamená!

gabice4
21.02.2018 4 z 5

Pro mne trochu slabší díl...... Myslím, že vím kdo je pán Vampýrů, ale můžu se mýlit, hurá do dalšího dílu, ať se dozvím pravdu

trudoš
07.12.2017 3 z 5

Přímočaré, jednoduché a vlastně trochu prostoduché. Jakmile se vytratilo hrdinovo lidství a zápletka se přenesla čistě mezi upírská monstra, stala se z toho pro mě nezajímavá sága. Hororové prvky nula nula nic, děj víceméně předvídatelný a postavy filmově schematické. Výhodou je, že čtení nezabere příliš času, protože rozsah moc komplikací nenabízí. A po zkušenostech s Upíří horou si už ani nedělám iluze, že by se Darren O'Shaughnessy pokoušel o nějaké větší akce než přišel jsem, viděl jsem a pokračování příště.
Pravdou je, že mě třetí triptych Shanových dobrodružství zatím nezaujal. I když děj šlape bez zádrhelu a akce je tu tak akorát, napětí jsem si neužil žádné a o překvapeních se ani mluvit nedá. Což je dáno tím, jak autor balancuje mezi úmyslem psát horor pro mládež a zároveň pracovat s dospělými hrdiny. Zákonitě tak sklouzává ke zjednodušování, kdy nezkušení mladíci porážejí letité veterány a odvážné činy automaticky předznamenávají osudové chyby. Uvidíme, co přinese další vývoj.

Vincenzoci
27.06.2017 4 z 5

Tedy, musím říct, že takové zvraty jsem opravdu nečekal!

Dinosaur
16.04.2016 5 z 5

(9/10) Slibný rozjezd pátrání po pánovi vampýrů.

HannaFuchs
05.03.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější série knížek. :) Velmi napínavé, no prostě úžasné. Přemýšlím, že si celou sérii přečtu znova.

Viky007
11.09.2015 5 z 5

Líbí se mi, že nám Darren trochu dospěl. Už to není malé dítě, ale upíří kníže. No dobře, pořád je to naivní blbeček, ale stejně ho mám ráda :-).
A mám další oblíbenou postavu - Vandžu! Ten chlap je prostě neskutečný, i když menší sprcha by mu neuškodila :-).

Cryptkeeper
09.08.2015 4 z 5

Tentokrát trochu pozvolnější pokračování,méně střetů,boje a napínavých pasáží jako z předešlých dílů.
I tak si ale myslim,že je to začátek velice slibné "trilogie",kdy se Darren a jeho společníci pokusí najít a porazit pána vampýrů :)

Edona
27.06.2014 4 z 5

Napínavé pokračování ságy Darrena Shana, kde jde pomalu ale jistě do tuhého. Kniha je plná akce a zvratů. Doporučuji!

Adam Bartoš
24.03.2014 5 z 5

Konečně se sága Darrena odehrává mimo Upíří horu.

petrisca
04.08.2013 3 z 5

U tohoto dílu jsem skončila, ale není to tím že by se mi to nelíbilo, ale už mě nebrali upíři :/

novoterka
07.03.2013 5 z 5

Naprosto nepředvídatelný a dechberoucí příběh! Všem doporučuju!

Kate.S
02.12.2012 5 z 5

Úžasné! Co více dodat?:D

TessDragon
08.10.2012 5 z 5

Á náš milovaný Darren se stává lovcem z přítmí,jeden ze tří,kteří musí zabít Pána vampýrů dokud ještě nemá svoji plnou moc.Myslela jsem,že se to nestane,ale nakonec se Pánem vampýrů stal ten u koho jsem to vůbec ani nechtěla byt pomyslet.

Buhvico
25.04.2012 4 z 5

Musís říct, že tato sága se čte velice snadno :-) A jediné co bych vytkla jsou titulní stránky knížek s tvrdými deskami, nemůžu jim přijít na chuť..Ale ke knížce, jedině co mě tedy vůbec nepřekvapilo, že Evanna čarodějnice to táhne i s vampýry..Docela zvrat, ale čekaný..No snad to dopadne dobře :-) Těším se na další díl :-)

Horxus
13.01.2012 5 z 5

POZOR, SPOILER!!!!!!

Take naprosto necekane, kdo by cekal Darrena upirim knizetem? a pan O. Sudd...

Darren Shan (p)
irská, 1972
2002  89%Madame Okta
2003  89%Upírův pomocník
2003  88%Krvavé chodby
2011  84%Procesí mrtvých
2013  87%Zrození zabijáka

Kniha Lovci z přítmí je v