vincek1 vincek1 komentáře u knih

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Na nynější poměry v tomto žánru, kniha, která čtenáře potěší popisem krajiny a života v ní a samozřejmě detektivní zápletkou. Není třeba popisu brutálnosti a četnosti trestních činů, aby se čtenář bavil. Tedy podle mého.

28.04.2017 5 z 5

Válka vlků Válka vlků Bernard Cornwell

Krásně, čtivě, až na jména hrdinů i padouchů, napsáno. Poslední dobou jsem četl několik thrillerů a detektivek a celo tu dobu jsem se těšil na mou oblíbenou historii. Takže krása, oddech od dnešní doby a pohoda i když té krve je tady také dost. Můj oblíbený autor a proto doporučuji ostatním k přečtení.

01.09.2021 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Svižně bez "hluchých" míst napsaná kniha. Čte se opravdu sama.

24.11.2019 4 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Tak doufám, že to není konec série. Vždyť i pověstní mušketýři se vraceli po desítkách let. Knihy pana Niedla patří k mým nejoblíbenějším, mám na nich rád popis, ne právě lehkého života lidí tohoto období. Hlavní hrdina, kladný "vrahoun" je člověku sympatický, protože se snaží dodržet co slíbí a trestá bezpráví. Takže tak trochu pohádka, ale kdo by si podobný příběh rád nepřečetl i přes nepřesnosti, které pode mnou uvádí RenkaB. Co mi trochu chybí u těchto knih je mapka. Takhle jsem si ji musel dohledat sám a možná to je dobré, člověk alespoň procvičí příslušné závity. Takže pane Niedle s chutí do toho a půl je hotovo. Ještě malá poznámka. V závěru knihy jsem si vzpomněl na svého oblíbeného autora z dětství E.T.Setona. Když chcete vědět proč, přečtěte si knihu a poznáte důvod.

12.11.2019 4 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Po knize Trhlina jsem sáhl po této a mohu za sebe říci, že Tma nesahá knize Trhlina ani po kotníky. Začátek knihy sice sliboval, kvůli zajímavé zápletce, slušné čtení, ale jak se říká "skutek utek" Připadalo mi, že autor po několika stranách začal tápat, snad více jak hrdina příběhu, až se dotápal konce, který mi připadal podle hesla "S čím kdo zachází, tím také schází". To je jediné pozitivum, dle mého. Přečtěte a uvidíte, napište koment.

02.10.2019 2 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Přečetl jsem, až na poslední dvě knihy, všechny které pan Vondruška u nás vydal. Poslední byla první část Přemyslovské epopeje.
Přes svoji objemnost jsem ji přečetl takřka "jedním dechem". Ze svých zkušeností jsem byl připraven na pěkné počtení, ale nakonec jsem byl více jak mile překvapen. Kniha je podle mě nádherně napsaná a popisuje peripetie našeho slavného panovníka a také nezapomíná na širší souvislosti v tehdejší Evropě. Po přečtení si čtenář uvědomí jak těžké je obstát v čele státu a bojovat za jeho místo v této oblasti. Škoda, že nás ve škole neučili dějiny podobným stylem jakým píše pan Vondruška. Bylo by možná více občanů, kteří by byli hrdí na svoji zemi. Doporučuji a dávám se do čtení druhé části.

17.01.2013 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Pěkně napsané i když jsem se občas ztrácel ve spoustě jmen. Závěr byl sice zřejmý, ale přesto strhující.

28.10.2019 4 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Knihu jsem dočetl a jsem docela plný kladných dojmů i přesto, že se jedná o detektivku.
Co mě zaujalo je popis kláštera a jeho obyvatel, docela mě uvedl do klidu, který z něj vycházel.
Až se mi v jeden moment zdálo, že postavy které zde vyšetřují mě ruší. Stejně tak chorály, donutilo mě si je vyhledat na youtube a přehrát. Abych řekl pravdu ani nevím co napsat, protože bych nerad prozrazoval mnoho z děje, jak se na diskuzi občas děje:-) Takže doporučuji, odpočnete si a současně se dozvíte něco z církevní historie a ten mrtvý ani nepřekáží.

06.08.2019 5 z 5

Ocelové žezlo Ocelové žezlo Juraj Červenák

Další kniha pana Červenáka po které jsem sáhl. Pěkně napsaná kniha o hrdinovi, kterého já a mí soukmenovci známe jako své boty. Přesto mě příběh zaujal a dobře se mi četl. Těším se na pokračování. Doporučuji čtenářům fantasy.

24.05.2018 4 z 5

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

Dočteno v rekordním čase, až si člověk řekne proč četl tak rychle a raději si neužíval. Knihy tohoto autora se asi nedají číst pomalu. Po přečtení je hlava plná dojmů a trvá dost dlouho se jich zbavit a načerpat nové. Souhlasím s komentářem ataka, konec se zdál ukvapený a jestli jen proto, aby mohl příběh pokračovat, tak je to jen dobře. Ještě jedna věc, jako kluk jsem četl knihu o cestě Marco Pola do Číny, nepamatuji se název, ani autora, ale teď se mi příběhy M.Pola opět vynořily z paměti. Podobně poutavě vyprávěný příběh, který zaujme snad každého čtenáře. Těším se na další knihy p. Lyndona.

14.01.2016 5 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Moje nejoblíbenější "Verneovka" jak jsem již napsal v komentáři spisovatele, kniha ve mě vzbudila takovou fantazii, že jsem si ji domýšlel. Kdyby se to napsalo, tek by byla dvakrát tak dlouhá. Letopočty a některé další věci jsem neřešil, protože v době kdy jsem knihu četl jsme byli rádi že jsme věděli kde ten zlý imperialistický stát je, natož abychom věděli od kdy do kdy trvala válka. Takhle dlouhou větu jsem napsal poprvé, omlouvám se, ale i když hodně čtu již od mládí z čj jsem měl za 3.

18.11.2011 5 z 5

Komu to prospívá Komu to prospívá Pavel Hrdlička

Opět krásně napsaná kniha, teda spíše knížečka, ale akce je v ní, možná více, než v knize obsáhlejší. Také pěkné ilustrace a plánek Prahy. Při četbě jsem se často do plánku vracel a poté na vysvětlivky, které jsou uvedené pod čísly a zase zpět k ději. Řekl bych četba spojená s trochou tělocviku, spíše rukocviku. Škoda, že Pan autor již není mezi námi.

22.01.2022 5 z 5

Bretaňský příliv Bretaňský příliv Jean-Luc Bannalec (p)

Můj oblíbený autor, co tedy napsat. Jsem proto trochu zaujatý, ale popis krajiny je v každé knize, kterou jsem od autora přečetl, trochu jiný. Stejně tak kulinářská oblast. Navíc v této knize je popsán zákusek, který chci časem zkusit vyrobit. Příběh je dost členitý, stejně jako krajina ve které se odehrává a nejen krajina, ale i moře. Přesto byl poutavý, jen toho cofi je tam pro mne až moc. Doporučuji.

26.05.2021 4 z 5

Bretaňské světlo Bretaňské světlo Jean-Luc Bannalec (p)

Po delší době jsem sáhl po knize svého oblíbeného autora. Opět parádně napsaný příběh i když pro mne se spoustou jmen. Časem jsem se zorientoval. Co se mi na Bannalecových knihách líbí je popis krajiny a života v této části našeho kontinentu. Člověka to láká k návštěvě a hlavně k ochutnání místní kuchyně. Asi se tam nikdy nepodívám, ale bylo by to krásné. Příběh byl také pojat poněkud jinak, než ostatní a myslím, že to nebylo na škodu.
Doporučuji a už mám připravenu další knihu. Návštěvu knihovny, vzhledem k věku, mám zdarma, ale za rezervaci jsem "vysolil" 10 Kč za titul. Jinak bych se ke knize asi těžko dostal, což zřejmě svědčí o oblíbenosti autora.

29.04.2021 5 z 5

Lovci knih Lovci knih Dirk Husemann

Knihu jsem sice přečetl, ale s dosti velkým sebezapřením, spíše ze zásady. Je minimum knih, které jsem začal číst a nedočetl. Námět byl dobrý a dotek českých zemí také, ale to je asi tak vše. Příběh mi připadal jakoby násilně spojený v jeden celek. Takže asi ani moc nedoporučuji.

06.05.2020 2 z 5

Mistr mystifikace Mistr mystifikace Sabine Ebert

Knihu jsem začal číst a po určité době jsem ji odložil. Přece jen se mi zdálo příliš jmen a rodů, které se časem spojovaly a zase rozcházely. Takže, zřejmě kvůli mému slušnému věku, jsem v příběhu měl trochu "guláš". Po zmíněném odložení jsem se začetl do knihy, která popisuje boje našich rodů o moc a to ve stejné době jako tato kniha. A ejhle, vrátil jsem se k Meči a koruně a zdárně dočetl. Je pravda, že chvílemi jsem se vyloženě "prokousával" dějem, ale vytrval jsem a ledacos se z té doby dozvěděl. Dost mi pomohla mapka tehdejšího rozložení jednotlivých rodů a na konci knihy propracované rodokmeny. K těm jsem se občas, když jsem byl v úzkých, obrátil, ale zase jsem se dost lopotně orientoval.
Vše je za mnou a jsem rád, že jsem knihu dočetl. Ještě poznámka v knihovně jsem byl pokárán za pozdní odevzdání knihy, co by ale čtenář neudělal pro pěknou knihu.

08.02.2020 4 z 5

Katova dcera a ďábel z Bamberku Katova dcera a ďábel z Bamberku Oliver Pötzsch

Nezvykle mnoho stran, ale žádná nudná. Vydedukovat pachatele bylo téměř nemožné, navíc tolik možností, že odtrhnout se od knihy vyžadovalo silnou vůli. Opět pěkně napsaný a hodně rozvětvený příběh, ostatně od autora jsem ani nic jiného nečekal. Navíc pro mě velké plus, mapka města. Stejně tak jako dovětek ve formě putování po Bambergu, které mě inspirovalo k návštěvě. Autor by si zasloužil pochvalu od samosprávy města, protože tím pomáhá přilákat turisty. Konečně není to tak daleko. Doporučuji.

04.01.2018 5 z 5

Úkol pro šaška Úkol pro šaška Pavel Hrdlička

Chcete si odpočinout a běžnou řečí se dozvědět něco z naší historie? Přečtěte si knihy pana Hrdličky. Dle mého názoru pěkně napsané, žít bych v této pro náš národ těžké době asi nechtěl, ale dát si ke snídani 6 vajec, při dnešních cenách. Zlatý středověk.

19.12.2017 5 z 5

Žebrákova pomsta Žebrákova pomsta Pavel Hrdlička

Druhá kniha tohoto autora, kterou jsem četl. Pěkně a lehce se čte. Jak napsala Sarah01 hezké ilustrace. Já osobně, mám rád ilustrace a mapky, které obohatí příběh po vizuální stránce.

19.07.2016 4 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Krásná kniha. Autor mi připomínal vypravěčské umění pana Sansoma, jehož knihy jsou zatím tím nej co jsem v tomto žánru četl. Mám připravené pokračování, ale musím si nechat čas na vstřebání tohoto příběhu. Doporučuji všem, kteří si chtějí přečíst napínavou knihu, která i poučí.

27.12.2015 5 z 5