Vevericka.eva Vevericka.eva komentáře u knih

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Prostě nestárnoucí klasika. Ještěže se k ní dá vrátit čtením nové generaci.

22.02.2020 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Poezii obvykle nečtu, ale když už, ráda sáhnu po Kytici. Nejsou to žádné ufňukané básničky, ale balady plné příběhů a poučení.

07.03.2020 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

(SPOILER) Není to jen detektivka, je to pokračující příběh detektivů, kteří řeší své životy a k tomu případ. Kdo chce napínavou detektivní jednohubku, toho kniha rozhodně zklame. Koho zajímá svět detektivů jako celek se vším všudy, ten bude s touto sérií spokojený (rozhodně doporučuji číst od začátku).
Kniha byla dlouhá, ale pakliže se děj odehrává po čas delší než rok, tak se to v rámci uvěřitelnosti vyšetřování úplně zkrátit nedá. Stále však kniha nestíhá nudit, pořád se něco děje.
Chemie mezi hlavními postavami pokračuje, i když se oba zasekli na místě. Pokud jejich vztah srovnám s čínskými detektivkami od Petera Maye, tak jsou v tomto stavu detektivové rozhodně použitelnější, než se neustále rozcházet a scházet k dalšímu případu.
Detektivní zápletka byla poutavá, značně zamotaná, vraha jsem uhodla až těsně před detektivy, což se mi líbí. Bylo to nečekané, možná že kdybych to četla znova, přišlo by mi to až příliš neuvěřitelné. Jak to Cormoran sehrál s Creedem bylo super.
Nezbývá než dát 5*.

15.08.2022 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Pravda? Fikce? Obojí. Ale co kam zařadit? Každopádně se takové dílko zůstane dlouho v paměti a nutí k zamyšlení. Při čtení pořád čekáte, kdy se setkáte tváří v tvář s paranormálními jevy, UFO,... a nakonec Vás dostane ta podivná normalita běžných věcí, které v kontextu vytváří příběh čiré hrůzy. K tomu nekonečnost, nemožnost úniku, po tomhle příběhu mám strach jít vůbec spát...třeba po probuzení budu mít větší byt.

09.05.2019 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Moc zajímavé, pěkné a čtivé. Farářce fandím.

12.04.2022 5 z 5

Skála Skála Peter May

Tak vynikající knihu jsem dlouho nečetla. Napětí, záhady, flashbacky. Dokonale vystavěný příběh, nic jednoduchého a hloupého, žádná snaha běžných detektivkářů - čím víc krve tím líp. Z žánru detektivky jako jedna z mála vyniká opravdovou kvalitou a dobrým příběhem. Hned jdu pro další díl. Doporučit mohu též audio verzi, kterou načetl Jiří Dvořák. Jeho uhrančivý hlas dodá knize správně temnou atmosféru.

15.02.2021 5 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Životopisy nečtu, jen jsem nakoukla a přečetla jsem si jednu z posledních kapitol. A pak jsem chtěla vědět víc. Říkala jsem si, přečtu, přeskočím...to se nedá přečíst takovou bibli, nejsem ani fanynka.... Jenže pan Gott byl evidentně i dobrý spisovatel (nebo mu s tím pomáhal někdo hodně nadaný, protože vše zní velmi autenticky). Kniha mě chytla a nepustila, dokud jsem nepřečetla poslední písmenko. Fakt bombasticky napsané, čtivé a dokonce napínavé. Pro mě vlastně svědectví o dané době, samozřejmě subjektivní, ale i tak vypovídající.

21.12.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Teď jsem si dala opáčko se sedmiletým synem a bylo to úžasné. Srze něj jsem knihu viděla dětským pohledem a zároveň za sebe očima dospělého. Nenudil se ani jeden. Zjistila jsem kolik zajímavého jsem zapomněla pod vlivem filmu a jak je kniha oproti němu bohatá. Za mě nejlepší čtení sbližující generace.

26.10.2021 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Jedná se spíš o tomán než detektivku. Začátek je zlouhavý, buduje se postupně napětí. Konec zajímavý, vše do sebe zapadá. Pěkné reálie.

06.11.2023 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Crazy, poslouchala jsem audioverzi a celkem mě to bavilo. Některé pasáže byly naprosto ujetý a zároveň boží.

06.03.2023 4 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Tahle kniha nemá umělecký záměr. Jsou to poznámky jednoho zajímavého člověka o všem možném a hlavně o lidech, které potkává. To se nedá hodnotit a ani by se nemělo. Nejspíš by se to nemělo ani zveřejňovat.

21.10.2023

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Po shlédnutí filmu jsem se dostala ke knize, která, jak už to bývá, je mnohem lepší. Zvláštní jak moc se liší konec.

09.03.2022 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Pohádku jsem si užila i jako dospělý, určitě ji dám dětem, hned jak do ní trošku dorostou. Příběh je plný hlubokých myšlenek a poučení, k nimž ale jemně směřuje, nenutí a nepodbízí. Přečteno jedním dechem během dvou dnů, jak za starých časů s Harrym. :-)

24.02.2022 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Dívčí čast šla číst trochu více, klučičí jsem postupně přeskákala na konec. Co říct - typický Hartl - postavy jsou si tak podobné, všichni úspěšní, hezcí Pražáci, s perfektní jazykovou vybaveností a po těžších začátcích i s plnou peněženkou - milon sem, milion tam a jediné, co se jim nedaří jsou vztahy. Funkční rodinu či vztah, aby pohledal. Vždy to končí znuděním a následnou nevěrou. Ještěže takto nefunguje veškerá česká populace, to byl byl pěknej blbákov. :-D

24.08.2021 2 z 5

Jednička byla o dost lepší, tohle už na mě bylo moc přeplácané. Na druhou stranu pro oddech, proč ne.

16.08.2021 3 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Četla jsem několikrát, nestárnoucí román o krvavé šlechtičně. Čtivé, napínavé.

27.08.2019 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ove mě dostal. Příjemný příběh s notnou dávkou humoru.

17.06.2023 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Opravdu se mi stýskalo! Jak je možné, že Nesbo přišel opět s dechberoucím a neočekávaným příběhem o Harrym Holeovi, když by člověk čekal, že po třinácté už nic nového není možné vymyslet? A je snad ještě vyzrálejší a opět mě napálil ohledně vraha. Díky a snad brzy nasledanou Harry.

17.06.2023 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Trošku se snížila laťka. Cestování časem bylo neúnosně dlouhé a po většinu času nezáživné. Konec mě zklamal.

06.03.2023 4 z 5

Poslední anglická královna Poslední anglická královna Steve Robinson

Paradni jizda s netradicnim koncem. Moc jsem se bavila.

08.02.2018 5 z 5