Vesmich Vesmich komentáře u knih

Kouřová clona Kouřová clona Dick Francis (p)

Ještěže nejsem žádná slavná osobnost! Nedaly mu pokoj ani žirafy!

30.03.2023 4 z 5

Cena krve Cena krve Dick Francis (p)

K D.Francisovi mě přivedli kdysi dávno na střední koňomilní spolužáci, kteří to louskali pod lavicí. Mně vždycky víc seděla Agatha a koně mohli zůstat, kde byli. Dneska si nějakou tu starou koňovku občas ráda přečtu a už konečně chápu, co na tom měli :).

29.03.2023 4 z 5

Zapomenuté dívky Zapomenuté dívky Sara Blædel

Když přihlédnu k tomu, že i v českých detektivkách nebo jiných napínačkách je přítomno reálno, cosi, co je v zemi možné a zvykem, tak tomu tak jistě bude i v těch cizokrajných. Kupříkladu tady v Dánsku mají taky dost složité životy a všelijaké pozoruhodné nápady. Kdekdo má kohosi v pěstounské péči, všichni traumat až na půdu a kostlivců ve skříni...jéje...

21.03.2023 3 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Připomnělo mi to cestu, kterou jsem podnikla tak před deseti lety a která byla takovou císařdámovic inspekční cestou po monarchii :) Ne až do Sarajeva, jako tady starej Wenzel, ale i tak to bylo zajímavé. Wenzelovi to dost běhá na ty roky a taky myslí. I když..kolik teda bylo té jeho dceři, co pořád kdesi létala? V kolika jí měl, že byla tak čilá?

18.03.2023 4 z 5

Horký červenec 1927 Horký červenec 1927 Andreas Pittler

Celá série se mi četla parádně! Z Bronsteina je podplukovník, monarchie je už minulostí, ve Vídni se překotně staví a vraždí. Nejlepší mi přišlo, jak si Bronstein uprostřed vyšetřování vyrazí na dovolenou! To bylo velice osvěžující, protože jinak všichni dnešní policajti, když vyšetřují, tak snad ani nespí a jen depresí.

18.03.2023 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Občas se to na člověka sype a konce to nemá. Tady se to nasypalo na mladýho a udejchal to tak tak. Zlé věci se dějí i dobrým lidem a dobré věci si nejde nějak zasloužit nebo vyprosit. Na druhou stranu, i tady v tom všem marastu, všechno, co kluk udělal sám za sebe a ani trochu to nezáleželo na štěstí nebo jiných lidech, to mu drželo a nesesypalo se. Autorka se s čtenářem moc nemaže, ale není úplně nemilosrdná, protože kdyby chtěla ještě přitvrdit, mohla. A protože to neudělala, vyšla z toho hodně ohromující knížka. Alespoň tedy pro mě.

16.03.2023 5 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

O Brně jsem se toho dozvěděla víc než jsem čekala a protože jsem tam krátce po přečtení zrovna byla, hned jsem některá místa vlastnonožně prošlapala (žlutou stuhu jsem si nevzala).

16.03.2023 5 z 5

Klášterem obchází ďábel Klášterem obchází ďábel Jan Bauer

Inu, je to takové Jméno růže v páté cenové skupině. Všechny mužské postavy soupeří o titul blbý a blbější, až mi bylo divné, že se dožily takového požehnaného věku. Všechny ženské postavy procházely celou knihou s vykasanou sukní, neustále v pohotovosti nechat se obskočit každým, kdo jde kolem. Všechny církevní postavy jednak soutěží (blbý a blbější) a k tomu jsou ještě trapné právě tím svým způsobem víry.Zápletka byla nudná k uzoufání a konec mě vyloženě rozesmál. Takže proč jsem to četla? Nečetla, poslouchala jsem to jako audio při nekonečných cestách autem tam a zase zpátky a občas nějakou kapitolu přeskočila, protože se to prostě nedalo.

16.03.2023 1 z 5

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Tak to byla první Agatha, kterou jsem kdy, takže před asi 100 lety, četla. Takže jakmile se objevila v audio podobě, hned jsem po ní skočila! Jaké to asi bude, když mi to bude číst někdo jiný? Nejspíš si už všímám jiných věcí, než za mlada. To bylo takové vlastně romantické, láska a tak...tentokrát jsem byla zaujatá tím, že k snídani měli ledvinky se slaninou a uvědomila jsem si, že to u Agathy snídají často...to si neumím představit, jak to může někdo přežít.

02.03.2023

Agresivita dětí Agresivita dětí Edwige Antier

Téma je zhuštěné přesně na tu míru, která je přínosná, užitečná a dá se s ní pracovat.

20.02.2023 5 z 5

Ptáci, zvířata a moji příbuzní Ptáci, zvířata a moji příbuzní Gerald Durrell

Autorovy knihy jsem v dětství hltala a toužila se vypravit tam či onam a jakmile se zde prolomily brány a do světa se vyrazit dalo, jedna z mých prvních cest směřovala na Korfu po stopách rodiny Durrellovy.

20.02.2023 5 z 5

Vládce džinů Vládce džinů P. Djèlí Clark (p)

Audiokniha mi několik večerů sloužila jako uspávací hlas místo Šeherezády. Největším přínosem bylo, že jsem neměla tušení, co to je za příběh a proč by měl být vyprávěn. Když už tedy jde o džiny. A protože mě to současně ani extra nezajímalo, ani extra nedráždilo, uspávalo to skvěle.

20.02.2023 3 z 5

Ostrov doktora Moreaua Ostrov doktora Moreaua Herbert George Wells

Film s Michaelem Yorkem pouštím výchovně naší kočce, když uznám, že je to třeba a s uspokojením pozoruji jisté výsledky. Běžně vyhání z pozemku i lišky, takže to není žádné máslo, ale jak slyší ten řev ve filmu, pokaždé poněkud znejistí. Kniha má sice trochu jiný průběh, ale drsná je taky dost.

14.02.2023 5 z 5

Okresní město Okresní město Karel Poláček

Nebude toho mnoho, co by autor o životě v okresním městě nevěděl. A co věděl a znal, to popsal. Občas jsem se smála, občas hořce polkla, protože celou dobu bylo jasné, že se schyluje k válce, která všechnu tu ospalou optiku změní.

12.02.2023 5 z 5

Vražda na Ostrově Camino Vražda na Ostrově Camino John Grisham

Čtení byla taková jízda vláčkem na horské dráze. Nejdřív se to rozjede a sviští to pěkně svižně, najednou se to zastaví a pak už pomalu, pomaloučku hrká dál a dokonce i na cestě dolů brzdí. Čekala jsem, kdy se zase rozjede a posviští, ale ono se to couralo a couralo, až se to konečně docouralo, zastavilo a jízda skončila. Tak jsem vystoupila a nevěděla, jestli jsem přesně tohle myslela, že to bude....takové do vytracena....

09.02.2023 4 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

Stein dostává zabrat! Všude na něj číhá neřest a bezbožnost, kdekdo dělá všechno špatně a nikdo si od něj nechce nechat poradit. Od začátku jsem měla takové podezření, jestli náhodou nevstoupí na scénu..víš kdo, viď...a taky se to stalo! Tentokrát hodně práce pro pana notáře :)

15.01.2023 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

V Horních Uhrech nejsou žádné žerty ani s čerty ani se Steinem, kterého bolí koleno. Koleno je prevít a tak ho vyřadilo z první linie a musí teď courat krajem a vyšetřovat zločiny, podávat si podezřelé a mordovat kdekoho. Má k tomu náramného pomocníka a když se k nim přidá ještě muž učený, požitkářský a chytrý, je z nich neodolatelná trojice. Krásně se mi to četlo :)

12.01.2023 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Dřív jsem četla Šepot z lesa než Strach, takže to pro mě nebylo nějak překvapivě namíchané a vypointované, a proto jsem se mohla nechat pěkně unášet dějem a chytit šelmu za ocas. Krásná mrazivá bezútěšná hnusota od začátku do konce. Na konec jsem byla zvědavá, protože u autora nikdy nevím, co s tím koncem hodlá udělat. Jestli z toho vyleze něco překombinovaného, anebo parádní trefa. Tak toto byl ten druhý případ. I když, s kamarádkou jsme to četly paralelně a ona ten konec považovala za jakýsi rychlý...Inu, až zavítám na předměstí Ružomberoku, tak si dám majzla, aby to nebylo v zimě.

10.01.2023 5 z 5

Trujkunt Trujkunt Petr Sagitarius

V audiopodobě je to zvukomalebná návštěva drsného severu. Oba hlavní muži jsou přiměřeně sympatičtí a originální, příběh nekomplikovaný. Je to spíš folklórní výlet než extra detektivka a stojí za to.

10.01.2023 5 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Na delší přejezd autem Odkudsi Kamsi jsem si z audiotéky vybrala ukázku z této knihy. Ve chvíli, kdy se hlavní hrdinka hodlala vydat na osmitisícovku s vybavením, které si vygooglovala, jsem si pohrdlivě odfrkla, že takovou stupiditu poslouchat nebudu. Jenomže ukázka je dlouhá 50 minut a najednou mi to tak divný nepřišlo a už mě zajímalo, co bude dál. A dál bylo, že to bylo napínavé, zajímavé, neotřelé a i když se hlavní linka příběhu dala odhalit brzy, ničemu to nevadilo. Vysokohorské lezení je v 21.století nejspíš poněkud jiný příběh, než který kdysi popisovali Rakoncaj, Štěrbová nebo všichni dobří Poláci...

09.01.2023 5 z 5