Horký červenec 1927

Horký červenec 1927 https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510807/bmid_horky-cervenec-1927-Mz1-510807.jpg 4 6 3

Vídeňské zločiny série

< 3. díl

Kriminální román současného rakouského autora bestsellerů Andrease Pittlera Horký červenec 1927 je třetí ze série Vídeňské zločiny. Svérázný kriminalista David Bronstein vyšetřuje vraždu neoblíbeného obchodníka Guschlbauera, v jehož hokynářství se podezřele často střídají mladé a krásné prodavačky. Zároveň sleduje tzv. schattendorfský incident, při němž byl v lednu téhož roku zabit čtyřicetiletý pomocný dělník a osmiletý chlapec. Pachatelé byli osvobozeni, což vedlo k nepokojům, vrcholícím vypálením vídeňského justičního paláce. V závěru knihy se opět objevuje krásná revolucionářka Jelka a pomáhá Bronsteinovi vyřešit případ velmi neobvyklým způsobem. Horký červenec 1927 se na rozdíl od předchozích dvou knih neodehrává jen ve Vídni, ale také v Semmeringu, půvabné prázdninové krajině v předhůří Alp, a na hornorakouském venkově. Zachycení dobové policejní práce a vyšetřování zločinu se spojuje s popisem dobové atmosféry a vylíčením každodenního života obyčejných lidí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historie
Vydáno: , Hejkal

Ezzes , 2009

Ulala
13.09.2023 5 z 5

Čím dál lepší. Kromě pátrání po vrahovi, které nakonec vyústí v záchranu pachatelek, aktéři příběhu diskutují na téma monarchie versus republika. Více historie, více názorů na politickou situaci roku 1927 ve Vídni mně hodně baví. Proto využiji tentokrát všech pět hvězdiček a doporučuji milovníkům historických detektivek.

Galadwen
02.08.2023 4 z 5

Jako v předchozích svazcích, skvělá dobová atmosféra kombinovaná s poměrně jednoduchým detektivním případem. Pevně doufám, že v dalších dílech (snad se jich v češtině dočkáme!) si Bronstein poněkud uspořádá svůj osobní život - chlap po čtyřicítce by měl mít trvalý vztah, aby nemyslel neustále jen na to jedno, zvlášť když ho vyšetřování svádí dohromady s atraktivními mladými ženami!
Druhý díl se mi líbil malinko víc, ale i tento rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji.

Vesmich
18.03.2023 5 z 5

Celá série se mi četla parádně! Z Bronsteina je podplukovník, monarchie je už minulostí, ve Vídni se překotně staví a vraždí. Nejlepší mi přišlo, jak si Bronstein uprostřed vyšetřování vyrazí na dovolenou! To bylo velice osvěžující, protože jinak všichni dnešní policajti, když vyšetřují, tak snad ani nespí a jen depresí.

Vídeň historické detektivky

Andreas Pittler