veskr veskr komentáře u knih

Pět Pět Ursula Poznanski

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě a jsem za to ráda. Přečteno za dva dny a určitě zůstává v mé knihovně. Příběh má spád, napětí, prostě perfektní detektivka.

08.10.2017 5 z 5

A pavouk přichází A pavouk přichází James Patterson

Tuhle knihu jsem chtěla odložit hned po přečtení první kapitoly, a potom ještě dvakrát v průběhu čtení. Říkala jsem si, že tohle nedám, že je to na mě moc. Nicméně, díky mistrovskému umění autora, vtáhnout čtenáře do děje a už nepustit, jsem knihu dočetla a musím uznat, že je dobrá. Konec byl sice až moc americký, ale jak jinak, když to napsal američan. Jestli se k tomuto autorovi ještě vrátím, to nevím, protože mám raději anglické detektivky a nejraději D. Francise, ale knihu rozhodně doporučuji. Svět není jen růžový.

18.08.2017 4 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Výborná kniha pro oddechové čtení, ale možná nedoporučuji v případě, že se chystáte na dovolenou letecky. Mohlo by to vnést pochybnosti o správně zvoleném způsobu dopravy. Ale jinak pohodová knížka.

18.08.2017 3 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Tak jako u všech knížek této autorky mi trvalo asi 80 stran, než jsem se začala orientovat ve jménech a spleti příběhů, ale potom už to šlo hladce. Jsem ráda, že jsem ji dočetla, ale byla jsem zklamaná a tak trochu naštvaná sama na sebe, protože mě na začátku napadlo, jak se záhada s opuštěným dítětem vyřeší a bohužel se to potvrdilo. Na knížkách miluju nečekané rozuzlení a o to jsem se tentokrát tak trochu připravila. Dávám jen tři hvězdy, protože 4 by byly nefér vůči jiným čtyřhvězdičkovým knížkám v mých hodnoceních.

09.08.2017 3 z 5

Copatá máma Copatá máma Barbora Bečvářová

Knihu jsem si koupila, jako oddechovku na dovolenou a s tím jsem k ní i přistupovala. Četla se dobře, možná i proto, že jako matka dvou dětí vím, o čem je řeč, ale není to žádný trhák. Jako cílovou skupinu bych k této knížce přiřadila, spíše než dospívající dívky, budoucí maminky nebo matky náctiletých budoucích maminek. Rozhodně to není tak špatná knížka, jako vyznívá z některých ohlasů. Nevadí mi ani drobnosti jako farář na svatbě ateistky nebo problém s vyhlášenou porodnicí. Je to přece kniha a ne dokumentární pořad. Kdyby autoři psali jen o tom, co je skutečně možné a reálné, asi by byly knížky pěkná nuda. A já hledám v knížkách právě ten oddech od reality, takže mně ,,Copatá máma" zpříjemnila dovolenou.

09.08.2017 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Tuto knihu jsem četla jako třetí v pořadí knih od P. Hartla. Jeho prvotina Prvok, Šampón....mě opravdu nadchla a přečetla jsem ji za jeden den. Erotikon byl také skvělá oddechovka a Okamžiky štěstí mě překvapily schopností pana Hartla přepínat z chlapského myšlení na holčičí a to je to, co dokáže jen málokterý muž. Začala jsem Veronikou a čekala jsem možná trochu nudu z Jáchyma, ale opak byl pravdou. Myslím, že P. Hartl je ten správný autor, po kterém sáhnout, pokud potřebujete relax a pohodu. Kdo je vyznavačem náročné literatury, neměl by tyto knihy číst a nebo by se měl zdržet komentářů. Odsoudit něco jen proto, že to není můj styl je nefér. Podotýkám, že můj názor na knihy P. Hartla není ovlivněn pořadem pana Krause, který jsem bohužel neviděla.

19.07.2017 5 z 5

Nejlepší americké krimipovídky Nejlepší americké krimipovídky Jeffery Deaver

Myslím, že tento výběr povídek se povedl. Našly se sice asi dvě možná tři povídky , které jsem přečetla z povinnosti splnit čtenářskou výzvu, ale ostatní mě bavily. Povídka Dobrodružství škodolibého rybáře mě dostala a to nejen samotným příběhem, ale i spádem, jaký měla a uměním autora vyjádřit na několika stranách to, co by vydalo na film. Tato kniha je důkazem, že psát dobré povídky, je výsadou mistrů svého řemesla.

19.07.2017 4 z 5

Gabra a Málinka: Povedené dcerky Gabra a Málinka: Povedené dcerky Amálie Kutinová

Tuto knihu jsem dostala ve svých 7 letech od maminky. Byla to nejoblíbenější knížka jejího dětství a mě nadchla. Teď po letech jsem se k ní vrátila díky svojí neteři, které ji předčítám po večerech. Fakt, že oslovila i dítě dnešní nejmladší generace jen svědčí o tom, jak poutavě je kniha napsána.

23.06.2017 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Byla to moje první kniha od této autorky a stejně jako u jejích dalších knížek mi trvalo asi 50 stran, než mě knížka chytla. Po překonání této hranice mě příběh pohltil. Dokonce mě nahlodávala myšlenka , co asi tají můj manžel přede mnou.

26.02.2017 4 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Pro mě úžasně překvapivý konec knihy. Rozhodně nedoporučuji těm, co vyžadují happy end. Neustále jsem čekala kdy přijde ta sladká tečka nakonec a ono .....nic. Knížka mě ležela dlouho v hlavě, ale musím říct, že mě nadchla a nechala jsem si ji v knihovně, kde si ukládám pouze knihy, ke kterým se hodlám někdy vrátit.

07.01.2017 5 z 5

Zůstaň! Zůstaň! Allie Larkin

Ideální čtení na dovolenou. Pobavíte se a nemusíte přemýšlet, co tím chtěl autor říct.

07.01.2017 4 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Jestli se chcete zasmát, tak vřele doporučuji. V případě urychlené potřeby zlepšit si náladu můžete tuto knihu otevřít na kterékoliv straně a vždycky se trefíte.

06.01.2017 5 z 5

Dva roky spolu Dva roky spolu Jiří X. Doležal

Je to absolutně otevřený náhled do netradičního manželství. Pro někoho možná nepřijatelné, ale Jiří a Alex jsou (vlastně byli) netradiční pár.

06.01.2017 3 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Knihu jsem četla jako třetí v pořadí od této autorky. První kniha Manželovo tajemství mně nadchla . Druhá kniha Na co Alice zapomněla byla na můj vkus zdlouhavější, ale Tři přání se u mě vyrovnaly Manželovu tajemství. Asi záleží, jak komu sednou postavy a děj a mně sedly. Mám ráda, když není život jednotvárný a nudný a to rozhodně život trojčat nebyl, takže jsem si tuto knihu užila a navíc jsem měla možnost ji přečíst mezi vánočními svátky, tedy v klidu a pohodě. Myslím si, že úspěch knihy u čtenářů závisí nejen na tématu, postavách a kvalitě autora, ale právě na momentálním rozpoložení čtenáře. No a v mých rukou se zřejmě tato kniha ocitla v ten pravý čas: ,, Takže za mně výborný ".

05.01.2017 4 z 5

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

Je to pohodová knížka, výborná na dovolenou nebo jako oddychové čtení. Je stokrát lepší než její filmová podoba.

21.12.2016 5 z 5

Tato kniha mne zklamala. Měla jsem problém ji dočíst. Je sice humorná, ale chvilkama až přitažená za vlasy. Myslím, že existuje spousta lepších knih. Rozhodně mohla být kratší.

21.12.2016 2 z 5

Jedenáct Jedenáct Mark Watson

Kniha se mi velice líbila a překvapila mě. Rozhodně stojí za to si ji přečíst. Docela mě mrzelo, když jsem ji po nějaké době od zakoupení viděla v levných knihách za 30,- Kč. Podle mě si to nezasloužila.

21.12.2016 5 z 5