Veruru1981 Veruru1981 komentáře u knih

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Druha kniha od Reidove, kterou jsem cetla, a opet nezklamala. Evelyn proste musite milovat, i kdyz je tak trochu moc. I kdyz jsem cca od tretuny tusila, kam se bude pribeh ubirat, musela jsem ho docist. Skvely zivot jedne hollywoodske divy, ktera cely zivot zila ve lzi.

01.03.2023 5 z 5

Volba Volba Jakub Trpiš

Nikdy nevyhazuju knihy, spis je postoupim dal, ale u teto jsem udelala vyjimku. Na FB to ma tisice lajku a vyjadreni, jak kniha nekomu zmenila zivot. By me teda zajimalo, jak... Prvni tretina jsou opsana moudra ve stylu Mnicha, co prodal sve ferrari, a jeste se kupodivu dala. Zbytek je nerealny a naivni roman plny nelogicnosti, plytkych rozhovoru, ale je to zavrseno tragickym happy endem. Kdyz jsem knihh 'prevypravela' svym pratelum, kteri knihu meli taky zakoupenou, i u nich putovala rovnou do kose... Podle me cloveku prumerne inteligenci tato kniha nema co dat, natoz mu zmenit život. I kdyz kecam, zivot se mi zmenil: uz nikdy nekoupim knihu inzerovanou na FB.

24.01.2023 odpad!

Revoluční telomeráza Revoluční telomeráza Michael B. Fossel

Upřímně, čekala jsem víc. Autor se hlavně v závěru dost popírá. V jedné větě řekne, že stárnutí nelze zvrátit, ale pak řekne, že bychom měli užívat aktivátor telomerazy. O kterem jsou v knize pouhé 3 strany. Asi proto moje zklamání. To hlavní mi totiž v knize chybělo.

21.01.2023 4 z 5

Kniha útěchy Kniha útěchy Matt Haig

Střípky postřehů, které pohladí na duši a uklidní. Koupila jsem další výtisky i přátelům.

17.01.2023 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Skvělá kniha. Jako bych koukala na dokument o této skupině. Osudová lovestory, ale neobalena cukrem, spíš drogám a rock'n'rollem. Autorka píše neskutečně čtivé, kniha se nedá odložit. Prostě musíte vědět, zda bude happy end nebo ne. Rozhodně doporučuji!

17.01.2023 5 z 5

Saúdská Arábie: Meč a slovo Saúdská Arábie: Meč a slovo Ina Tin

Kniha mne velmi překvapila. Vzala jsem ji v knihkupectví víceméně náhodou. Přečetla jsem už hodně knih s tématikou Blízkého východu, ale spíše faktografii. Zde autorka na příbězích konkrétních bojovníků za lidská práva a svobodu slova odkrývá děsivou totalitu Saúdské Arábie, přičemž jde o téma, o kterém se spíše mlčí. My v Evropě už vlastně ani neumíme ocenit svobodu, kterou zde máme. Proto je kniha tak poučná.

02.01.2023 4 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Opět skvělá kniha od Martina Moravce. Vždy je přečtu jedním dechem. Byt se v některých názorech prof. Beneše nepotkám, tak mi kniha opět odkryl zákulisí další zajímavé profese. Moravec prostě umí. Klade skvělé otázky a jeho zpovednici odpovídají neméně dobře. Rozhodně doporučuji k přečtení!

02.01.2023 5 z 5

Skvělá kniha. Přečteno za dva dny. Miluju tyto knihy, které odkryvaji určitě profese. A formou rozhovoru, opravdu dobře zpracované! Četla jsem už loni pilota a dokupuji i neurochirurga Beneše. Doufám, že autor bude psát dal.

27.12.2022 5 z 5

Prekvapilo me, cim vsim si Matthew Perry prosel. Zdejsi tisk to totiz uplne minulo. Kazdopadne jsou tam pasaze hrozive, pasaze vtipne a pak pasaze sebezpytujici, ktere mohly byt kratsi. Vubec by me nevadilo, kdyby kniha byla o cca 50 stran kratsi, ale to by asi nezapadla do celkoveho cile autora - a sice byt jakousi inspiraci pro lidi, kteri se potykaji se zavislosti... Kniha neni uplne chronologicka, coz znacne komplikuje predstavu, kde se zrovna nachazime, ale i tak se mi celkem libila a precetla jsem ji behem 3 dnu... Co me hodne prekvapilo, jak i v odvykacce se mohl dostat k dalsim substancim.

12.11.2022 3 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Bez obalu se priznam: prvni dil jsem precetla za jeden den. Pri predstave, ze na dalsi dily budu cekat buh vi jak dlouho, jsem objevila, ze v anglictine uz vyslo dalsich 7 dilu.... Je o 14 dni pozdeji a ja ctu osmy dil: epilog. Takze poznani c. 1) neni to trologie, ale nekonecna saga (protoze krome dalsich 7 dilu na to navazuje i saga Jonathana Kinga o 3 dilech). Poznani 2) byt bych v rade situaci reagovala jinak, nez hrdinky a nenechala si to libit, o cem by ale ty knihy byly, ze... Poznani 3) neskutecne me ta série bavi. Nektery pary mene, Aiden a Elsa samozrejme nejvic. Kazdopadne erotika je popsana sexy zpusobem. Poznani 4) jsem závislák. 5) je mozne, ze v anglictine je to lepsi, nez v překladu (preci jen 'sweetheart' nezni tak kycovite jako 'milacku'. Serie mi spadla to obdobi touhy po tomto druhu oddechovky a rozhodla padla na urodnou pudu. Rozhodne doporucuju!!!

25.10.2022 5 z 5

Pod kudlu! Pod kudlu! Arnold Van de Laar

Historie chirurgie podana naprosto zabavnych a pochopitelnym zpusobem. Mam rada tyto profesni knihy. A musim rict, ze tuto autor zpracoval opravdu s citem. Byt by nazev mohl desit, nejde o zadnou nechutarnu. Opravdu doporucuji!

04.09.2022 5 z 5

Knihu jsem docetla, i kdyz me vlastne ani moc nebavila, alespon ta druha pulka. Prislo mi, ze autorka ma ADHD, skace sem tam, nedokonci myslenku, pritom namet skvely... Zkratka mozaika nesourodych veci, pritom zivot Graham (ktera ma skvely smysl pro humor) by byl jiste zajimavejsi, kdyby se vic podobal autobiografii.

25.08.2022 3 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

rozhodně mě to bavilo. recenzi píšu až po přečtení druhého dílu a překvapivě mě ten první bavil víc. postavy mají charisma, sluší jim to spolu, až možná na občas velmi naivní hlášky hlavní hrdinky. v reálu by to tak nefungovalo, takže to hodnotím jako pěknou pohádku pro dospělé, s peprnými erotickými scénami

16.08.2022 5 z 5

Spoutaná Spoutaná Sylvia Day

(SPOILER) dávám 4 hvězdy a jenom proto, že se mi nelíbilo, jak mu Eva odpustila a místy byla až naivní. až na určité pasáže, kdy já bych rozhodně sebe tak zadarmo nedala, byla kniha dobrá. závěr byl perfektní, Gideon vrahem... už se těším na další díl.

16.08.2022 4 z 5

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

Rozhodne tomu rikam grand finale, jakkoliv byly desive pasaze s Tylerovym tyranim, knihu jsem precetla jednim dechem, protoze me zajimalo, kdy ho konecne nekdo zachrani. Zajimavy byl i pohled na jeho vztah k Eden, jak postupne si k ni rozvijel city. Davam proto 5 hvezd...

24.07.2022 5 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

(SPOILER) Druhy dil rozhodne lepsi nez ten prvni. Dialogy jsou realne, chemie hlavnich hrdinu skvela. Doslova jsem to hltala. Mrzel me konec, ale od ceho je dalsi dil, do ktereho se hned poustim?! Hezka letni oddychovka pro vsechny, kdo maji radi velke a komplikovane milostne pribehy.

17.07.2022 5 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Davam 4 hvezdy, prestoze k idealu to ma daleko. Co se mi libi: chemie mezi hlavni hrdinkou a jejim nevlastnim bratrem. Co se mi nelibi: hlavni hrdinka je hodne naivni, jeji protejsek zase maximalni hulvat a playboy, ktery tim snad je maskuje sve slabiny. V rade pripadu mi jejich interakce neprisly moc logicke... Tak jako tak, hezka letni oddychovka, po prvni tretine, ktera me uplne nebavila, jsem to nakonec precetla za 2 dny. Rozhodne zase ten pocit, ze tu knizku nemuzu odlozit a musi cist dal a to miluju!

17.07.2022 4 z 5

Vlci v rouše beránčím Vlci v rouše beránčím George K. Simon

kniha mě moc nenadchla, i když jsem na ní slyšela jen kladné recenze. nevím, čím to bylo, snad až moc teoretická a málo praktická, i když obsahuje příběhy z praxe. asi prostě kniha prostě jen nenaplnila moje očekávání.

27.05.2022 3 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

Trochu zklamani. Cekala jsem prvni dil z pohledu Hardina, ale prisla zkracena verze, kde jsem mela pocit, ze nektery veci byly jinak nebo v jinem sledu. Pribehy vedlejsich postav me vyslovene nudily... Nejslabsi dil cele serie. Skoda, potencial byl velky, spisovatelka ho ale nenaplnila.

13.05.2022 3 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

(SPOILER) Cekala jsem s nejvetsim napetim, jak to s Tessou a Hardinem dopadne. No samozrejme dobre, ale az po nekolika letech. Coz me trochu zklamalo. Nemyslim si, ze kdyby se od sebe odloucili na 3 roky, jeste se takto v pohode daji dohromady, alespon v realnem zivote. No ale tak je to takova pohadka pro dospele (byt mylne zarazena mezi young adult), takze budme radi, ze to dobre dopadlo. Osobne bych cekala, ze Tessa od Hardina neodejde, kdyz se konecne zmenil anebo bych cekala, ze kdyz ji ukaze knihu o nich (po 5 mesicich odlouceni), co k ni citil od sameho zacatku a bude happy end... Autorka me ale napinala az do sameho konce.

03.05.2022 5 z 5