VeruRomanská

HelimadoeHelimadoeJaroslav Havlíček

Ja teda chapu, proc vsichni obdivovali Čapka, ale Havlíček si totálne získal mé srdce!!! Divím se, že mu v hodinách nudné literatury nebyl věnován prostor. Nebo byl, ale tak nudne, ze si to nepamatuju. Tahle kniha od nej me tak dostala, ze mam chut to rict kazdemu, jak je skvela! Ma hodne co nabidnout u tech, kteri nehltaji jen dej a neurazi je i trosku premysleni nad samotnym bytim cloveka.

31.05.2019

Hlava XXIIHlava XXIIJoseph Heller

Co může být lepšího, než Hlava XII? Yossarian mě neskutečně bavil včetně občasného zabruslení do opravdu vážných témat. Když jsem knihu viděla poprvé, odradila mě její tloušťka a velikost. Naštěstí jsem se ale nakonec k přečtení po 8 letech odhodlala, jinak by byl můj život neskutečně ochuzený o toto skvělé dílo.

08.11.2019

Sofiin světSofiin světJostein Gaarder

Bohužel se přidávám ke čtenářům, kteří knihu nedočetli. I když knihy v zásadě dočítám, do této jsem se tlačila tři týdny a v půlce jsem si opravdu velice zoufala, že mě čeká ještě dalších 200 stran nudy. Nakonec jsem udělala to, co v zásadě nedělám...přeskakovala jsem, abych věděla, co bude na konci. Za mě bohužel ne.

23.04.2020

Twilight sága (box)Twilight sága (box)Stephenie Meyer

Mnohem lepší než filmy, i když to bylo psáno velmi jednoduchým jazykem, opakovala se stále stejná slovesa a slovní spojení, ale zachránil to aspoň děj, který knihu dost táhl a sama jsem byla zvědavá, co se bude dít a jak to vlastně dopadne. Jako oddychové letní čtení pro relaxaci duše to bylo ideální :)

02.08.2016

Zamilovaná hypnotizérkaZamilovaná hypnotizérkaLiane Moriarty

Mě se naopak kniha líbila snad nejvíc ze všech, které jsem zatím od této autorky četla. Není špatné si počíst něco o psychice 2 různých žen ve středním věku, které nemají dům na předměstí s rodinou a manželem a neřeší slepičí drby na slepičích spolcích jako tomu bylo doposud :) já knihu vřele doporučuji!

24.12.2016

BábovkyBábovkyRadka Třeštíková

Na to, jaký kolem této knihy byl humbuk, byly pro mě Bábovky docela zklamáním. Nebylo to úplně špatné, ale kdybych tyto autorčinu knihu četla jako první, možná bych už nesáhla po knize Osm, což by byla naopak ohromná škoda.

17.09.2017

HordubalHordubalKarel Čapek

Čapkovi jsem se dlouhá léta vyhýbala. Teď jsem poprvé od něj něco přečetla, a to novelu Hordubal. Kdyby mi někdo už na gymlu řekl, že jde o milostný trojúhelník se skvěle popsanou detektivní zápletkou včetně vyšetřovacího protokolu a soudního přelíčení, rozhodně bych s Čapkem tak dlouho neotálela! :)

17.08.2018

VypravěčkaVypravěčkaJodi Picoult

OK. nebylo to tak hrozné ale zase tak skvělé, ale aby to odpovídalo zdejšímu hodnocení mi to nepřipadalo ani náhodou. Já obecně upřednostňuji náročnější literaturu na toto téma.

01.12.2019

Arabská ženaArabská ženaTanya Valko

Jen tři hvězdičky dávám z příšerně psané první poloviny knihy, která mi připomínala stylem spíše dívčí román. Pak už to bylo dost čtivé a zajímavé, takže to mé mínění o této knize dost vylepšilo. Každopádně nic nemění na tom že hlavní hrdinka byla dost hloupá, až se to čtenáři možná nechtělo místy věřit.

01.11.2018

Spalovač mrtvolSpalovač mrtvolLadislav Fuks

Skvělá kniha! netřeba psát víc, každý ať si přečte a udělá si obrázek sám.

19.08.2019

Bílá nemocBílá nemocKarel Čapek

Vzhledem k soucasne coronavirove krizi krasne nadcasove! Pro me dalsi potvrzeni Capkovy geniality.

04.10.2020

Betonová zahradaBetonová zahradaIan McEwan

Divné, perverzní, úchylné, přesto skvělé!

25.05.2019

Čas psychopatůČas psychopatůFrantišek Honzák

Bohužel kniha jedno velké zklamání. Bavila mě jen do strany 147. Pak to byla nezábavná změť českých panovníků, což jsem dočítala jen z povinnosti.

03.09.2019

MatkaMatkaKarel Čapek

Kvalitni, smutne, mrazive.

04.10.2020

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Och och. Z me strany asi prilis velke ocekavani vzhledem k tomu jak je tato kniha vsemi vychvalovana. Rozhodne z meho pohledu jsem uz cetla lepsi knihy s hlubokou myslenkou. Tahle mezi ne bohuzel nepatri.

13.11.2020

Příběh nového jménaPříběh nového jménaElena Ferrante

Sup, supr, supr...kniha, která obsahuje tolik popisů, že ji nelze brát jako oddychovku, přesto mě velice bavila stejně jako první díl :) Už se těším na pokračování.

29.10.2017

Příběh ztracené holčičkyPříběh ztracené holčičkyElena Ferrante

Achjo, jsem tak nešťastná, že jsem celou tetralogii dočetla. Bylo mi líto, že některé roky v knize autorka přeskočila, ale to jí neubírá na kvalitě, mé zklamání spíše bylo způsobeno tím, že jsem věděla, že tímto dílem tato úžasná sága končí! Rozhodně stojí za přečtení jako předchozí 3 díly. Mě nejvíce byla blízká kniha třetí, protože autorka se byla přibližně mého věku, takže jsem se do ní uměla vciťovat. Ještě jednou opakuji, že je to úžasně napsané a patří k mým top knihám!

17.08.2018

Obrázky z HolandskaObrázky z HolandskaKarel Čapek

Prostě Čapek. Nevím, jestli by dílo ocenil i ten, kdo v Holandsku nebyl, každopádně já si po pár řádcích úplně vybavila přesně, jak to tam vypadalo a jak tato země na mě působila. Navíc je kniha doplněna krasnými ilustracemi samotného autora, což mé rozpomínání na Holandsko ještě umocnilo. Na závěr jeste politicke zamyšlení ale tak to u Čapka chodí :)

17.02.2019

Krvavé jahodyKrvavé jahodyJ. S. Kupka (pseudonym)

Hodně silný příběh sepsaný podle skutečných událostí. Obsahově není co vytknout. Jednu hvězdičku jsem ale odebrala za ne úplně vytříbený literární styl.

27.02.2019

NeviditelnýNeviditelnýJaroslav Havlíček

Pro mě zatím nejlepší kniha, kterou jsem od Havlíčka četla (zatím to byly Petrolejové lampy a Ta třetí). Naprosto skvělá a kvalitní kniha! Měla by se mnohem více probírat ve školách :)

09.05.2019

19841984G. Orwell (pseudonym)

Hpdně zajímavé a naprosto jedinčené, přesto jsem čekala o malinko víc a něco mi tam chybělo.

03.01.2020

SkvrnaSkvrnaGillian Flynn

Škoda, že je to jenom povídka. Četlo se velice dobře. Podle mě by toto téma psané tímto stylem, jen ještě o něco víc rozvinuté dál, na tenčí knížku klidně vystačilo.

03.01.2020

ŽertŽertMilan Kundera

Rozhodně nic lehkého ke čtení, pokud Vám jde o to, vniknout do hloubky autorových vět. Tuhle knížku si jednou časem asi přečtu ještě jedou, což u mě není zvykem. Dílo je velice nadčasové a samozřejmě skvělé :)

22.01.2020

Mendelův trpaslíkMendelův trpaslíkSimon Mawer

Mě, jako vystudovanému genetikovi se kniha šíleně líbila. Kdo této vědě moc nerozumí, asi pro něj bude čtení velice náročné. Měla jsem jen jednu výtku (SPOILER!!!) a to, že by profesoru Lambertovi nedošla tak zásadní věc, jako pravděpodobnost, že dítě bude mít hnědé oči, a tudíž se celý podvod provalí. To byla totiž první věc, která mi prolétla hlavou. Oběma světlookým rodičům se prostě hnědooké dítě nenarodí, pokud to není kukačka. U mě splněna čtenářská výzva "Kniha, jejíž hlavní postava má vaše vysněné povolání".

13.03.2020

NabíječNabíječAlice Clayton

Kniha ze začátku super, četla jsem ji v každé volné chvíli i cestou v metru. Často jsem se neovládla a začala se nad čtením hrozně smát. Škoda ale, že poslední třetina knihy byla jen o tom, jak si to hlavní hrdinka a její vyvolený (nečekaně nabíječ od vedle, který se do ní hrozně zamiloval a hodil všechny své povahové vlastnosti do koše a stal se ideálním princem) různorodě rozdávají...k plusu nepřidala ani předvídatelnost děje a "reálné" rozuzlení vztahu hlavní hrdinky s nabíječem.

02.08.2016

Tajemství proutěného košíkuTajemství proutěného košíkuMarkéta Zinnerová

Tuto knihu jsem četla jako malá, úžasná kniha! Doporučila bych všem malým čtenářům, či jejich rodičům, hlavně těm, kteří mají vztah k venkovu. Když v televizi dávají seriálovou verzi, vždy se na ni ráda podívám :)

23.08.2016

V TichuV TichuAlžběta Bublanová

Kniha mě docela zklamala. Čekala jsem od toho mnohem víc. Příběh o životních přešlapech holky s nízkým sebevědomím byl navíc psaný dost jednoduchým a nudným stylem.

31.08.2016

PozděPozděMarie Chvojková

Kniha byla velice čtivá. Ztrátu jedné hvězdičky způsobila občasná nesrozumitelnost...objevila se tam často věta, u které nebylo jasné, k čemu přesně byla myšlena, co přesně měla znamenat apod. Jinak velice dobrá kniha o životě jedné ženy od konce druhé světové války, kdy jako mladá 24letá dívka vnímá svět, přes manželství až po stáří.

29.06.2017

Tři přáníTři přáníLiane Moriarty

Asi nejslabsi kniha kterou jsem od autorky zatim cetla. Postradala jsem tam motiv tech tri prani,ktera jsou v nazvu. Kazdopadne k zamylseni dobre..jak dva jedinci se shodnou DNA mohou mit tak rozdilny osud...

27.07.2017

První láska, poslední pomazáníPrvní láska, poslední pomazáníIan McEwan

Z celé knížky se mi líbily akorát povídky Motýli a Převleky. Jinak to bylo pro mě dost zklamání.

05.06.2019