Verunka926 Verunka926 komentáře u knih

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tak už i já jsem propadla knihám Colleen Hoover. Hrozně moc mě bavilo sledovat příběh Tate a Milese, zároveň jsem se ale vždy těšila na kapitolu z minulosti, abych se konečně dozvěděla, co se vlastně stalo. Bohužel jsem si omylem vyspoilerovala konec, který pro mě tedy nebyl takovým šokem jako pro ostatní, což mě dost mrzelo, neboť mi to trochu snížilo celkový dojem z knihy.

05.11.2022 4 z 5

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

Uff, konečně mám tuto sérii za sebou, nicméně musím přiznat, že mě tento poslední díl docela bavil. Zajímalo mě, jak to nakonec skončí a díky kratším kapitolám příběh i rychle ubíhal.
Jsem si vědoma toho, že 1) už mám z YA fantasy něco načteno a 2) byla série napsaná už dřív, ale za mě se vůbec nic nestane, pokud ji vynecháte. Existují daleko lepší knížky, se kterými byste měli trávit své večery.

02.11.2022 3 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Trojice hlavních hrdinů mi strašně přirostla k srdci a upřímně se dost těším na novou knihu z tohoto světa (především po tom konci), která by v originále měla vyjít někdy na začátku příštího roku, tak snad se i my dočkáme co nejdřív. Autorčin styl psaní je řekla bych krásně popisný, ovšem i tak se mi četl dobře, zejména protože děj plynul a neměl moc hluchých míst.

02.11.2022 4 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

Pokračování se mi nelíbilo tolik jako první díl, protože mi přišlo, že se v knize nic moc nedělo. Navíc autorka úplně změnila charakter mé oblíbené postavy.
Do třetího dílu se pustím jen proto, že už ho mám doma.

27.10.2022 2 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Já jsem z knihy nadšená. Strašně moc mě bavil vývoj vztahu mezi hlavními postavami, ačkoli to spolu neměli jednoduché. Příběh rychle utíkal a já uvažuji o přečtení i dalších dílů z této "série", přestože jsou vydané pouze v originále.

09.10.2022 4 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Četla jsem už hodně fantasy sérií, a proto mě tato konkrétní moc neoslovila - možná kdybych ji četla dříve. Další díly si přečtu jen proto, že už je mám doma a také mě zajímá, s kým nakonec Meira skončí.

09.10.2022

Polib mě Polib mě Stella Tack

Romány z vysokoškolského prostředí mám moc ráda, navíc ještě hl. hrdinka z bohaté rodiny. Velmi mě bavila ta rebelská stránka Ivy a její odvaha a odhodlání jít si za svými sny, přestože s nimi třeba její rodiče nesouhlasili. Celou dobu mě příběh bavil, a i když jsem z knihy po dočtení nadšená, myslím, že z tohoto žánru jsem už četla pár lepších.

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Nereálný, místy až absurdní příběh, který mě pobavil. Navíc díky krátkým kapitolám utíká neuvěřitelně rychle. Od knihy jsem nečekala žádnou seriózní četbu, takže ani nemůžu být nijak zklamaná.

Iko Iko Marissa Meyer

Zajímavé zpestření příběhu. Moc ráda jsem opět četla o starých známých postavách z Měsíčních kronik a dozvěděla se něco víc o IKO. Těším se na druhý díl.

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Ústředním párem byla stále Ruby s Jamesem, ovšem mnoho prostoru dostaly i vedlejší postavy, což jsem moc ocenila. Bohužel se ale někdy kapitola usekla v místě, kdy mě velmi zajímalo pokračování, a na řadu přišla už další postava. Možná by tedy bylo lepší, kdyby každá dvojice měla svoji vlastní knihu. Jsem moc ráda, že jsem si sérii přečetla, ale za mě je o něco lepší autorčina druhá série, Znovu.

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Ačkoli je tento druhý díl tak trochu vycpávkový, moc mi to nevadilo, protože jsem si ten příběh Ruby a Jamese opravdu oblíbila. Nic převratného se v celé knize nestalo, ovšem větší prostor zde dostaly vedlejší postavy a já jsem ráda, že jsem se o nich mohla dozvědět něco víc. Stejně jako první díl i tento končí obrovským zvratem a já se nemůžu dočkat posledního dílu.

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Bože, tahle knížka byla taaak moc skvělá! Od Jenn Bennett jsem četla již Kudy ke hvězdám, což byla mimochodem také naprosto úžasná knížka, takže jsem tak nějak očekávala, že i tento příběh se mi zalíbí. A opravdu, navíc to bylo ideální na léto a sluneční dny a jsem ráda, že jsem ji stihla přečíst ještě v těchto teplých dnech. Strašně moc se mi líbil vztah mezi Porterem a Bailey, ačkoli bych ho úplně nenazvala hate-love, protože tam té nenávisti moc nebylo, ovšem to mi vůbec nevadilo. Porter byl úžasný a já se do něj totálně zamilovala. Autorka opět vykreslila i velmi sympatické rodinné příslušníky obou hlavních postav, nejvíce mi sedla zejména Porterova mamka a táta Bailey. Na druhou stranu mě trochu mrzí, že se v knize neobjevilo více scén u moře a pláže, neboť ty bych opravdu ocenila.

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

První díl této série jsem měla doma už nějakou tu dobu, ale dostala jsem se k němu bohužel až teď. Mě strašně moc baví enemies-to-lovers, a tak jsem i z této knihy byla opravdu nadšená, možná se mi líbila i o něco víc než některé díly série Znovu. Opět autorka ukázala, jak čtivě umí psát a velmi mě bavilo, když James Ruby škádlil a dělal jí naschvály, zároveň tu ale pro ni byl. Konec se mi teda moc nelíbil, ale alespoň mě navnadil do dalších dílů.

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Pokud se vám zdálo chování Aliny otravné už v prvním díle, pak v tom druhém budete přímo trpět, protože hlavní hrdinka byla skoro pořád nevděčná a protivná. Stejně tak jsem dvakrát nefandila Malovi, jehož chování mi nebylo o nic sympatičtější a oba mi v průběhu čtení dost pili krev. Naštěstí se ale objevila nová vedlejší postava, které jsem vážně propadla, a to Sturmhond. Ten svojí veselou a vtipnou povahou celou knihu zachraňoval. Pomáhal mu v tom tedy ještě Temnyj, kterého už od první knihy mám ráda a shipuju ho s Alinou – ano, uvědomuji si, že je záporák, ale já fakt nechci, aby skončila s Malem. Co se příběhu týče, tak ten nebyl tolik nabitý akcí, nicméně díky čtivosti mi to ani tolik nevadilo. A po dočtení jsem se hned musela pustit do posledního dílu.

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Tak toto byl jednoznačně nejlepší díl z celé trilogie! Mal ani Alina mě už tolik neštvali, ovšem moje obliba Temnyje se ani v tomto díle nerozplynula a docela mě mrzí, jak skončil a že třeba neskončil s Alinou. Nikolaj byl opět skvělý, ale tedy u jedné konkrétní scény jsem se o něj dost bála a je škoda, že ho to trochu změnilo. Akce v knize nebylo zrovna málo, ale začátek, když byli v Bílé Katedrále, jsem opravdu nedávala, protože to nebylo vůbec záživné. Moc tomu nepomáhaly ani EXTRA dlouhé kapitoly, které já bytostně nesnáším. Potom se to ale naštěstí rozjelo a já si čtení opravdu užívala.

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Za mě je kniha ideální na odreagování, proto od ní opravdu neočekávejte nic seriózního. Příběh je nereálný a chování postav taky dosti pochybné, nicméně mě to bavilo.

23.08.2022 3 z 5

Město knih Město knih Akram El-Bahay

Příběh mě bavil, ale autor se bohužel zaměřoval mnohem více na popis prostředí než na popis postav, a proto jsem se do nich nemohla pořádně vžít a oblíbit si je. Na konci byl zajímavý zvrat, po kterém se objevilo více otázek než odpovědí, nicméně ještě si nejsem úplně jistá, zda se budu pouštět do dalších dílů.

23.08.2022 3 z 5

Tajemství v nás Tajemství v nás Anna Savas

Knížky od německých autorek mám moc ráda, ale zřejmě jsem tady měla až moc vysoká očekávání. Příběh byl takový průměrný, avšak četl se rychle. Nad chováním hlavních postav jsem někdy sice kroutila hlavou, ale budiž. Co mi ovšem vadilo, byl překlad - např. slovo "perplex" se tam objevilo tolikrát, že už mě později začalo docela vytáčet.

23.07.2022 3 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Miluju knihy od této autorky, a proto jsem se na pokračování série Dvory opravdu těšila. Nestu jsem od začátku moc ráda neměla, a i tady mi docela vadilo její chování k Vnitřnímu kruhu. Oproti tomu postavu Cassiana jsem měla vážně ráda. Ačkoli jsem tedy velmi uvítala návrat do světa víl, příběh Rhysanda a Feyre mě bavil o něco více.

23.07.2022 4 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Příběh byl na mě dost jednoduchý a nereálný a hlavní postavy se také nechovaly úměrně svému věku. Myslím ale, že mladším čtenářům by se kniha líbit mohla.

23.07.2022 3 z 5