VeruMalfoy VeruMalfoy komentáře u knih

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Dlouho mi trvalo, než jsem se do této knihy plně ponořila. Měla jsem jí rozečtenou rok. Rok jsem byla téměř na začátku, někde ve čtvrtce knihy. Před pár dny jsem k ní sedla znovu, že si pár stránek opět přečtu po dlouhé době a zhltla jsem jí. Dotkla se mě hluboce a jsem přesvědčena, že se k ní opět vrátím a možná si ji přečtu celou znovu, což moc často nedělám. :) autorce mockrát děkuji za hluboké a krásné čtení. :)

24.06.2022 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Kniha plná moudrosti. Dokonce bych řekla, že mě chytla za srdce mnohem víc, než Malý princ, a to už je co říct, protože pro něj mám velkou slabost. Možná je to ale tím, že už jsem Malého prince nějaký ten pátek nečetla. Co stránka to poučení a podnět k zamyšlení. Knížku rozhodně doporučuji úplně všem čtenářům. Myslím, že každý si v ní najde to svoje. A rozhodně se nemusíte bát, že by vám čtení trvalo nějak dlouho, měla jsem přečteno za hodinu. Určitě se ale ke knížce několikrát vrátím.

16.02.2022 5 z 5

Panicové Panicové Diana Gabaldon

Kniha je dobrá, ale určitě nedosahuje kvalit Cizinky. Možná bych jí ani nezařazovala do série, protože jí spíše škodí. Jamieho příběh je kraťoučký, vlastně do půlky knížky, pak nás čeká slovo autorky, a pak následují tři naprosto nepozměněné kapitoly Cizinky. Škoda, že nejsou psaný aspoň z Jamieho pohledu. Takhle mi přijdou v knížce naprosto zbytečný.

16.02.2022 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Knížku jsem poslouchala v audio verzi a naprosto mě pohltila. Zvládla jsem jí za týden. Příběh samotný je okouzlující. Sice jsem nejprve viděla seriál, než jsem se pustila do knížky, ale i tak musím říct, že knížka je mnohem lepší. Pokud tedy milujete seriál, tuhle sérii vám rozhodně doporučuji. Hned jdu číst dál. :)

16.02.2022 5 z 5

Rosalinda Rosalinda Delia Fiallo

Sice nejde o úžasně napsanou knihu, proto ji nemůžu dát plný počet hvězd, ale jde prostě o srdcovku, s kterou jsem vyrůstala. Proto tak vysoké hodnocení.

16.02.2022 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Výborná detektivka o pomstychtivým spolužákovi. Je plná napětí a zvratů. Pokud máte rádi detektivní příběhy, tak určitě stojí za přečtení. Hlavním postava mi lezla na nervy, ale vedlejší postavy jsou velice příjemné. Hlavní postava vidí hlavně sebe a neuvědomuje si, jak moc svým sobeckým chováním ostatním ubližuje. K tomuto poznání detektivovi pomůže až vrah.

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Příběh samotný je úžasně čtivě napsaný. Co mi ale vadí, je fakt, že je napsaný takovým bezstarostným, až pohádkovým dojmem. Autor se zde naprosto vyhýbá těžkým emocím a situacím, které by v tomto příběhu měly nastat.

Čaropisci Čaropisci Robert Jackson Bennett

Tento první díl série mi doporučila kamarádka. Vůbec jsem nevěděla, co od něj čekat. Nakonec jsem byla mile překvapena. Děj plyne svižně a napínavě. Kniha se čte doslova jedním dechem. Vše jsem s hlavní postavou prožívala, vlastně s dívkou i s klíčem. :D Vše skončilo velice zajímavě a už se těším na daří díly. Dokážu si podle knihy představit i seriál. Myslím, že by byl fakt super.

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Myslím, že tahle kniha je celkově jedna z nejhorších knih od Agáty a to mám autorku opravdu ráda. Děj byl celkově předvídatelný a už na začátku jsem tušila, jak všechno dopadne. Chyběl mi moment překvapení.

02.01.2022 3 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Pár předchozích dílů bylo slabších, kromě prvního a čtvrtého, ale tento se autorovi opět moc vydařil! Výborně jsem se při čtení bavila a několikrát jsem se i hlasitě zasmála. A dokonce se po celou dobu knížky nenacházíme na zámku Kostka, což je taky vítaná změna. Výborné čtení!

Christian Dior Christian Dior François-Olivier Rousseau

Moc jsem se na knihu těšila, zajímal mě život Christiana Diora. Knihu jsem dostala zadarmo k nákupu. Teď jsem opravdu ráda, že jsem jí nemusela kupovat. Čekala jsem víc. Kniha byla strohá, bez energie, prostě bez příběhu. Moc se mi to nestává, ale tady jsem se opravdu musela nutit do čtení. Nemám ráda nedočtené knihy. Kdybych ale byla zvyklá knihy nedočítat, tak myslím že tuto nedočtu.

02.01.2022 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Tato kniha vypráví o tom velice tenké hranici mezi láskou, vášní, nenávistí a šílenstvím. Jedno zde souvisí s dalším a vše je propojeno. Kniha nám ukazuje, co vše je schopen člověk udělat, spáchat, aby neztratil svého partnera, svou drahou polovičku.

Zajímavá kniha. V polovině jsem byla opravdu překvapena zvratem, který nastal. Amy byla skutečně až moc chytrá. Čekala jsem dramatičtější konec, ale když si to tak vezmu, tak jí vlastně všechno až děsivě vyšlo. Jejího manžela, vraha, ale i oběti v jednom, mi bylo opravdu líto.

Pouze kdo je hoden Pouze kdo je hoden Morgan Rice

Od knížky jsem nic moc nečekala a o to větším překvapením se pro mě stala. Příběh byl místy předvídatelný, ale i tak napínavý. Hlavní postavy jsem si oblíbila. Škoda, že autorka víc nerozvinula povahy vedlejších postav, a že jsme o nich věděli tak málo. Rozhodně si chci přečíst další díly.

V nahotě V nahotě Marie Lebedová

Skupinu Voxel znám a tahle knížka byla zajímavá tím, že byla napsána z pohledu manželky, které nestoupla sláva svého muže do hlavy a dál hledá svou vlastní cestu životem velice zajímavými způsoby poznávání sebe -svého těla a duše.

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Wow, tak tenhle příběh byl opravdu velice, velice promyšlený! Žasla jsem nad detaily, které byly vysvětleny až na konci knihy, a kterých jsem si nejdřív vůbec nevšimla! V téhle knize je opravdu vidět obrovský intelekt autorky a hluboká promyšlenost jejích příběhů! Knížku jsem přečetla jedním dechem. Hlavní postavou, kromě detektiva, zdravotní sestřičku, jsem si moc zamilovala.

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Knihu jsem slyšela jako audio a byla skvěle načtena, díky čemuž jsem si její děj fakt užila. Myslím, že kdybych jí četla v papírové verzi, bylo by pro mě mnohem těžší udržet pozornost, kvůli ruským názvům, jménům a občasným zvoláním, které bych asi neuměla přečíst. Celková atmosféra audioknihy byla opravdu napínavá. Už se těším na druhý díl.

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Asi takhle, 3 hvězdičky dávám knížce pouze z nostalgie a to jen proto, protože jsem jako teenager měla tuhle sérii opravdu ráda. Doslova jsem tím světem knižním i filmovým žila. Započal mé pobláznění všemi upíry.

Samotná knížka je zbytečně táhlá. Spousta věcí se v ní opakuje stále dokola. Edwardovy myšlenky jsou zajímavé jen občas, a to jen, když se neopakuji, což se bohužel neděje moc často. Některé pasáže, které nebyly v původní sérii, jsou opravdu zajímavé, doplňují celkový příběh, ale je jich bohužel málo. Alicin příběh v knize je opravdu zajímavý. Škoda, že není více rozvedený do detailů.

Celkově je kniha dobrá a bylo velice příjemné si díky ní zavzpomínat na staré časy, ve kterých se stalo Stmívání obrovským hitem.

Jen je škoda, že si překladatelé a editoři nedali větší práci při kontrole chyb. Tolik překlepů, nesmyslných slov a dokonce i vět, špatně přeložených, jsem snad ještě neviděla v žádné knize. Je mi z toho smutno.

02.01.2022 3 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Knížka mi přijde trošičku slabší, než první díl, ale naštěstí to zachraňuje drobná romantická linka, která mě opravdu potěšila, i když ten věkový rozdíl byl opravdu velký. A nejvíc mě na začátku knihy zahřálo u srdce malé, milé překvapení, i když pak se nevyvíjelo tak, jak bych čekala. Hned se jdu pustit do posledního dílu.

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Přijde mi, že tento poslední díl ztratil mystický náboj, což je škoda. A právě tím tajemnem a trošku i hororovým nádechem si mě knihy získaly. Ovšem zase zde bylo krásné uzavření série a nádherné vysvětlení zápletky. Dávalo smysl. Opět nechyběla ani romantická linka, což mě potěšilo. Série má takový hořkosladký konec, což se mi také líbilo, protože nebyl naštěstí úplně pohádkový.

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Moc krásná, jednoduše napsaná a krátká knížka o tom, jak si v životě správně přát splnění svých přání. Knížku jsem přečetla za jeden večer. Byla plná rad a tipů, jak zlepšit svůj život. Vím, že takových knih existuje mnoho, ale u této knížky se mi líbila stručnost a jasnost. Je pravda, že jsem dlouho přemýšlela, jestli si po mnoha přečtených knihách k tomuto tématu přečíst i tuto knihu, ale nakonec jsem ráda, že jsem to udělala. Autor odpověděl na mnoho mých otázek a dal mi mnoho důkazů, že jeho rady opravdu v praxi fungují. Knihu doporučuji těm, kteří mají rádi tento typ čtiva.