VeruMalfoy VeruMalfoy komentáře u knih

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Nebyla to špatná kniha, ale Losos v kaluží se mi líbí trošku víc. Bavily mě oba osudy žen, i když mě Mariin život bavil přece jenom víc než život Terezy. Zajímavý byl i pohled na život rodičů Terezy. Rozhodně si ráda přečtu další díla autorky.

12.11.2022 3 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Řekla bych, že už jsem knih z této série četla opravdu dost, a tak můžu lépe posoudit kvalitu každé z nich. Tato kniha byla opět výborná a velice mě bavila. Zvládla jsem jí za jedno odpoledne. Líbí se mi, jak je zde perfektně popsáno stáří, a jak je krásně posouzeno, že už naše výborná vyšetřovatelka potřebuje pomoct s případem od velice inteligentní dámy. Líbí se mi, že jsou zde krásně ukázané slabiny postav, a že si je postavy v knize většinou přiznávají. Případ sám o sobě byl velice zajímavý.

25.06.2022 4 z 5

Další úžasná kniha, která se skládá z několika malých krátkých příběhů, o to mě bavila víc. Každý příběh je něčím jedinečný a zajímavý. Pokud vás baví krátké příběhy, tak vám tuto knihu doporučuji. :)

25.06.2022 4 z 5

24 vánočních příběhů do adventního kalendáře 24 vánočních příběhů do adventního kalendáře Petr Šilha

Adventní kalendář (autor Petr Šilha) obsahuje dětské vánoční příběhy, které jsou opravdu nádherné. Sice se v textech vyskytuje několik chyb a překlepů, ale to se dá přehlídnout, protože jinak vás každý příběh chytne za srdce. Co mi ale zatím hodně vadilo u jednoho z nich, byla záměna jmen u jedné a té samé postavy. Vypadalo to, že autor během 5 min, kdy od psaní asi odešel (protože příběhy jsou krátké), zapomněl, jak předtím svou postavu pojmenoval, což mě mrzelo. Jinak byl příběh opravdu krásný.

Toto jsem psala na svém Instagramu, když jsem se čtením začala a měla jsem přečteno pár příběhů. Po dočtení všech příběhů jsem trochu více zaražená a skeptická k vyššímu hodnocení. Sice jsou příběhy opravdu nádherné a ojedinělé, ale těch chyb je v nich opravdu hodně. Když si vezmeme, že jsou to příběhy pro děti, je mi z toho až smutno, proto jsem se nakonec rozhodla, že dám kalendáři tři hvězdičky.

25.06.2022 3 z 5

Silnice č. 9 Silnice č. 9 Tina Frennstedt

Úžasná kniha. Tuhle sérii opravdu miluju a mrzí mě, že zatím nemá nové díly. Líbí se mi opět, jak se prolíná minulost zavražděné postavy s přítomností, kdy je případ vyšetřován agentkou. Určitě vám tuto knižní sérii doporučuji, pokud se vám třeba líbí TV seriál odložené případy.

25.06.2022 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Tina Frennstedt

Milovala jsem seriál Odložené případy, a proto mě zaujala tato kniha svým názvem. Dostala jsem přesně to, co jsem od knihy očekávala. 16 let odložený případ, u kterého najednou vypluly na povrh nové poznatky díky jinému případu, který se právě stal. Moc se mi líbilo, jak jsme v průběhu knihy poznávali život oběti a postupně i její smrt. Vše bylo krásně zamotané a propletené. Už čtu druhý díl série. :)

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Myslím, že tato kniha byla o trochu lepší než Němé oběti. Líbily se mi oba dva vyprávěné příběhy. Jak ten minulý, tak ten současný. Moc se mi líbilo, jak se nakonec krásně spojily. Tvorba autora se mi začíná moc líbit a vím, že určitě půjdu do další knihy. Super detektiv zase nezklamal.

25.06.2022 5 z 5

Naše paní Božena Němcová Naše paní Božena Němcová František Halas

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a byla opravdu úžasně namluvená. Střídal se hlas mužský a ženský. To celému dílu dodávalo ještě propracovanější ráz. Básničky byly krásně napsané a bylo vidět, jak hlubokou úctu autor k Boženě Němcové chová.

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Tohle je moje první kniha od autora. Poslouchala jsem ji jako audioknihu a musím říct, že super. Rovnou jsem se porozhlédla po dalších dílech. I když nechápu, proč se vyšetřovatel nešel domů vyspat, když věděl že je na pokraji zhroucení z únavy a nedostatku spánku a muselo mu být jasný, že takhle extrémně vyčerpaný dělá zbytečné chyby, ale i tak jsem hlavní postavou příběhu měla docela ráda. Byl velice sympatický. Těším se na další díly.

24.06.2022 4 z 5

Krajinou Karla IV.: S Otcem vlasti Prahou, Čechami a Moravou Krajinou Karla IV.: S Otcem vlasti Prahou, Čechami a Moravou Otomar Dvořák

Tato kniha mě zaujala svým názvem, a i když jsem se trošku bála, že mě nebude bavit, tak opak byl pravdou, moc mě bavila. Bylo příjemné, i když pouze ve formě knihy, cestovat po známých nejen pražských místech, kde se pohyboval Karel IV. za své vlády. Velmi jsem ocenila historická okénka, která byla do knihy vložena. Co mě ovšem trošku mrzelo, byl fakt, že vzhledem ke covidové situaci nám nebyly představeny vnitřky některých hradů, protože v té době byly silné vládní restrikce, což v knize autoři sami přiznávají. Věřím, že jinak by byla kniha ještě o fous lepší. I tak se mi moc líbila.

Tajemství stříbrné čarodějky Tajemství stříbrné čarodějky Petra Kubašková

Opět nádherný příběh a formou audioknihy krásně vyprávěný. Sice vím, že na 3. díl v audio verzi si nějakou dobu počkám, ale rozhodně mi to za to stojí. Tento příběh byl opět napínavý a zábavný. Zároveň byl však poklidný a splňoval všechno to, co od knihy chcete, když si potřebujete odpočinout a vydechnout. Bylo příjemné se ponořit do kouzelného českého světa a nemyslet na těžkosti všedních dní. Moc se mi líbilo cestování v čase, i když zde mohlo být trošku více popsáno a rozvinuto. Knihu opět doporučuji.

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

Nádherná knižní série o českých čarodějkách, která je moc hezky namluvená i jako audiokniha. Jsem moc ráda, že jsem se k této sérii dostala. Je opravdu moc krásně napsaná a hlavně se mi líbí, že je z okolí Prahy. Je zde vymyšlený krásný kouzelnický svět, který je s Prahou a s jejími budovami a sochami doslova propojený. Do dalších dílů se určitě ráda pustím. :)

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Sice to nebyl kdoví jaký úžasný příběh a kdoví jak úžasně promyšlený, ale byl opravdu odpočinkový, příjemně plynoucí. Přesně ten typ příběhu, který jsem právě potřebovala. Navíc jsem ho poslouchala jako audioknihu, což pomohlo k nejvyššímu hodnocení. Audiokniha byla nádherně namluvena. Moc jsem si poslech užila. Doporučí.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Zpočátku jsem si říkala, že je tato kniha taková utahaná a nezajímavá. Jak ale postupně ubíhala, změnila jsem názor. Kniha se stala velice poutavá a místy až mrazivá, ale to až v druhé půlce. Film jsem ještě neviděla, ale hodně o něm uvažují.

N či M? N či M? Agatha Christie

Příjemné rychlé počtení, které mi rozzářilo večer. S touto dvojicí detektivů jsem ještě nic nečetla, tato kniha byla první a moc se mi líbila. Rozhodně doporučuji, pokud máte rádi Poirota od Agaty. :)

Třetí dívka Třetí dívka Agatha Christie

Líbilo se mi, jak si lidi okolo Poirota myslí, že už na svou práci starý a on je na konci znovu bravurně překvapí. Dokonce vše plánuje už od začátku a ví o tom jenom a pouze on, i když mu po boku pomáhá jeho přítelkyně, tak dokonce i jí neříká všechno. Autorka mě opět nadchla svou brilantní propracovaností příběhu.

Požádej a je ti dáno Požádej a je ti dáno Esther Hicks

Je to velice dobrá a zajímavá knížka, i když jsou pasáže, které mohly být napsané jinak nebo úplně vynechané, protože se opakují. I tak se mi kniha líbila a rozjasnila mi den. Od přečtení jsem se k ní už několikrát vrátila. Takže prakticky už ji mám přečtenou tak asi třikrát, tedy aspoň druhou polovinu, které bylo záživnější a zajímavější.

24.06.2022 4 z 5

Adventní kalendář povídek na zimní nečas Adventní kalendář povídek na zimní nečas * antologie

Loni jsem měla rozečteno více adventní kalendářů, ale nestihla jsem je dočíst do konce roku. Myslím, že zrovna v případě tohoto adventního kalendáře to ničemu nevadí, protože oproti první sbírce předloni byla tato mnohem temnější a drsnější, což se mi k pohodovým Vánocům úplně nehodilo. Jsem proto ráda, že jsem sbírku dočetla až teď, kdy se mi to zdálo mnohem vhodnější. Venku je stále zima, i když už se postupně začíná oteplovat. Můžeme však říci, že občas je stále nečas. Tato sbírka povídek je moje druhá a musím se přiznat, že ta první se mi líbila víc. Byla taková kouzelnější a celkově mi víc seděla do zasněženého, bílého prosince. Konec roku má být kouzelný čas a v této sbírce jsem si okouzlena přišla jen místy. Přesto, povídky byly moc pěkné. Rozhodně si ráda další sbírku přečtu i příští rok.

Navždy pryč Navždy pryč Blake Pierce

Od téhle autorky jsem přečetla už plno knih a vždycky se mi líbily. Tahle knížka byla opět skvělá a hodně se zaobírala myšlením vraha. Ocenila jsem, že hlavní hrdinka je vysoce inteligentní, ale ne dokonalá. Má své chyby a démony. Tu nedokonalost hrdinů mám u autorky ráda.

Kdyby to věděla Kdyby to věděla Blake Pierce

Četla jsem při nemoci a musím říct, že skvělá volba. Knížka ubíhala a byla opravdu čtivě napsaná. Agentka Wise v důchodovém věku byla skvělá zajímavá postava. Jen škoda, že odhalení vraha nebylo napsáno trošičku zajímavější formou.