VeruMalfoy VeruMalfoy komentáře u knih

Zub za zub Zub za zub Ed McBain

Děj se celý odehrával na policejní stanici kromě malých pasáží. Byl celou dobu velice napínavý a nikdy jsem úplně nevěděla, kde je vlastně pravda. Zjistila jsem to až úplně na konci.

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Opravdu povedené pokračování série. Začínám být fanynka těchto knížek a autorky. Knížky poslouchám. Musím uznat, že první díl byl lépe namluven. I tak se mi však druhý díl moc líbil. Kdyby ale byl namluven stejně jako první, stejnou osobou, tak bych si ho užila o to víc. Děj byl opět velice poutavý. Už se těším na pokračování.

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Moje druhá kniha od autorky a opět super. Ano, čtu knížky v sérii na přeskáčku, jak se ke mě dostanou. Knížku jsem opět slyšela jako audioknihu, stejně jako první knihu, Kavárnu v Kodani, a opět jsem si moc užila. Autorka umí čtenáře opravdu vzít do dané země tak, aby se cítil, že je součástí výletu. Pokud tedy rádi cestujete, moc vám knížky doporučuji. U čtení jsem si opravdu odpočinula. Těším se, až se dostanu k dalším knížkám v sérii.

Dračí oči Dračí oči Stephen King

King píšící pohádky je velice zajímavá představa. O to zajímavější pro mě bylo zjištění, že to jde a funguje. Moc jsem si knížku užila. Příběh mě opravdu vtáhnou a byl velice napínavý. Sice už jsem tedy četla lepší fantasy a pohádky, ale musíme brát v potaz, že tohle to není autorův primární žánr, což je poznat. I přesto ale knihu doporučuji k přečtení. Stojí za to.

Bordeří povídačky 2 Bordeří povídačky 2 Pavel Mondschein

Moc krásná dětská kniha plná psích příběhů z farmy. Poslouchala jsem jí formou audioknihy a opravdu mě zahrála u srdce, protože psi mám moc ráda. Proto si i v dospělém věku o nich ráda přečtu dětské pohádky a příběhy. Knížku moc doporučuju malým dětem.

Jan Werich za oponou Jan Werich za oponou Jiří Janoušek

Tak tato kniha mě naprosto pohltila. Byla psaná formou rozhovorů s velkým umělcem. Kromě toho měla však ještě přesah v tom, že nám autor přibližoval pana Wericha i formou svých pozorovacích schopnosti. Popisoval čtenáři věci a události okolo pana Wericha, jak se občas udály, když k němu přicházel na rozhovory. Pan Werich byl opravdu veliká osobnost a i přesto byl velice skromný. Přišlo mi opravdu zajímavé a poutavé touto formou nahlédnout do jeho života.

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Musím se přiznat, že jsem knížku přečetla za den. Naprosto mě vtáhla do děje. I tak v sobě ale bohužel měla místa, která mě rozčilovala. Mohlo za ně nelogické chování hlavní hrdinky. Chápu, že díky němu, se hrdinka vždy dostala tam, kde ji autorka potřebovala mít, ale i tak mě rozčilovalo uvažování hrdinky a hlavně již zmíněné její jednání.

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Ze začátku se mi kniha moc líbila. Byla plná napětí a neohroženého hrdiny. Vše dávalo smysl a nepřišlo mi to za vlasy přitažené, tedy až do určité doby. Pak vše začalo být až moc fantastické a stalo se to až nereálné. Od té doby mě kniha zklamala. Bohužel to nezachránil ani konec, naopak, zklamal mě ještě víc než nereálné střípky v knize předním. Škoda.

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Šachy vůbec neumím, i když jsem je v dětství hrávala s dědou, ale už jsem vše úspěšně zapomněla. Knížku jsem si i tak úplně užila. Veškeré popisy turnajů jsou podány velice věrohodně a samotný příběh se mi moc líbí. Knihu jsem doslova hltala.

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Moc krásné čtení, i když chvílemi trošku nereálné. Bohužel jsem moc nevěřila, že by se mohla hlavní zápletka stát tak, jak byla podána. Ale i tak jsem si knížku moc užila, když jsem zapojila trošku fantazie a dovolila jsem si chvíli věřit, že je možné všechno, a že si veškeré naše sny, i když zcela bláznivé, můžeme plnit. Krásné odpočinkové čtení na léto.

Klíčem je klid Klíčem je klid Ryan Holiday

Od knížky jsem čekala trošku víc, ale možná je to tím, že už mám načteno docela dost takových knih. Bylo zajímavé, jak se kniha opírala o zkušenosti slavných osobností. Některé z nich už jsem znala, některé byly nové a mě dosud neznáme. I tak už jsem ale četla mnohem lepší takové knihy.

12.11.2022 3 z 5

EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí Julius Lukeš

Četla jsem už pár cestovatelských knih, ale tato kniha patří k těm lepším. Jediné, co mi občas vadilo, byla trošku pesimistická nálada na jinak krásném místě, ale chápu, že ne vždy je vše růžové a je dobře, že se to čtenářům podává zcela ryze tak, jak to ve skutečnosti bylo, a jak se to událo, Nepřikrášlené. Některé příběhy byly na můj vkus až příliš krátké, což je veliká škoda, protože bych osobně brala o trošku delší, abych se lépe vžila do cestování danou zemí. Na knihu jsem narazila náhodou a jsem za to ráda.

Vražda v postranní ulici Vražda v postranní ulici Agatha Christie

Poirot je prostě super detektiv a znovu to dokázal v krátkém zajímavě zamotaném příběhu. Tento rok čtu detektivky od Christie opravdu hodně a jedna je lepší než druhá. :)

12.11.2022 5 z 5

Detektivní hry (Past na myši, Pavučina, Svědkyně obžaloby) Detektivní hry (Past na myši, Pavučina, Svědkyně obžaloby) Agatha Christie

Opět skvěle napsané, přečetla jsem to jedním dechem. Agatha Christie krásně umí vystavět charaktery a různé pohnutky svých postav. Moje již několikátá kniha tento týden od autorky a jsem nadšená. :)

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Tak tento příběh se mi z celé série líbil zatím asi nejvíc, i když knihy nečtu popořadě, ale na přeskáčku. Líbilo se mi, jak byl vystaven a promyšlen. Dokázala jsem si dům, ve kterém se odehrávala vražda, úplně živě představit, jak nádherně byl vykreslen. Slečnu Marplovou miluju víc a víc. :)

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Krásný romantický příběh, i když občas byl plný klišé. Občas to také bylo tak nechutně sladký, že mě z toho málem rozbolely zuby, ale i tak jsem si čtení moc užila. Moc se mi líbilo, že jsem poznávala v průběhu knížky pojem hygge, o kterém jsem do té doby skoro nic nevěděla. Budu si muset o něm zjistit víc. :) Rozhodně mám v plánu se pustit do dalších dílů.

Horko Horko Ed McBain

Moje první kniha z téhle série a od tohoto autora. Asi jsem čekala celkově něco víc, ale rozhodně dám autorovi a tomuto detektivovi ještě šanci. Občas mě dost rozčilovalo jeho chování a to, jak jen tak, jakoby nic, překračoval zákon a prostě mu to procházelo, ale asi bych se na to dívala jinak, kdybych sérii četla od začátku. Ale kdo ví.

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Velice dobře napsaná kniha, jejíž děj se odehrával v zajímavém prostředí. Byl místy opravdu velice napínavý. Co knize ale velmi uškodilo byl fakt, že se hlavní postava, Mary, někdy chovala dosti nesmyslně, až naivně. Dost mě to vytrhávalo ze čtení.

Život po životě Život po životě Raymond A. Moody

Knížka Život po životě je podle mě dobrým základem pro začínající čtenáře, kteří se chtějí o tomto tématu dozvědět více a jsou jim doslova nepolíbení. Jelikož já mám za sebou už několik takovýchto knih, tak mi v podstatě knížka nedala nic moc nového. Spíše mě utvrdila v některých věcech či názorech a položila mi otázky, které jsem si doposud třeba nepokládala a nebo jen okrajově. Tuto knížku jsem četla ve slovenštině, takže se mi četla trošku hůře, ale i tak jsem si čtení užila. Jdu se vrhnout na pokračování knihy Úvahy o životě po životě.

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Knížku jsem poslouchala jako audioknihu a byla moc krásně namluvená. Pokud máte možnost si ji poslechnout, tak vám to vřele doporučuji. Zážitek z knížky je pak úplně jiný. Navíc je zde krásný popis anglického venkova a životu na něm. Miluju autorku i proto, že se díky ní můžu trochu přiblížit životu v Anglii. Tato knížka byla opravdu skvělá do poslední chvíle, protože jsem vůbec netušila, kdo je vrah.