Verrrunka Verrrunka komentáře u knih

Moje nová bible. Tuhle knihu by snad měli dávat matkám v porodnici, nebo prostě všem povinně, aby konečně začali lidi trochu přemýšlet nad tím, co jedí.
Navíc skvělé recepty, za tři měsíce, co ji mám, tak jsem uvařila víc receptů, než se všem mých kuchařek dohromady.

10.03.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Nejdřív jsem byla hodně překvapená, že knihu mají v naší knihovně v oddělení pro mládež, ale po přečtení to chápu, protože tohle by mohlo tolika dívkám pomoct.
Dvořákovou mám hodně ráda, píše tak spoře, ale čtivě, vždycky nakousne nějaké bolavé téma. A tady po tomhle se mi nespalo moc dobře. Knižku jsem zhltla za jeden večer, ale přemýšlet o ní budu asi dlouhou dobu.

10.03.2021 4 z 5

Jak přemýšlí moje dítě? Jak přemýšlí moje dítě? Tanith Carey

Taková poměrně příjemná kniha na zopakování, ale pokud by chtěl člověk více porozumět některým problémům, chtělo by to asi číst něco podrobnějšího.
Hodně ale chválím grafickou stránku, velice příjemně se to celé četlo.

10.03.2021 3 z 5

Čtenáři, vrať se: Mozek a čtení v digitálním světě Čtenáři, vrať se: Mozek a čtení v digitálním světě Maryanne Wolf

Tohle pro mě byla poměrně náročná kniha. Jednak hodně odborná, takže jsem se musela hodně soustředit a několikrát v textu vracet, abych se chytila. Ale pak taky hodně osobní, protože se mě hodně problémů, které jsou v knize popisovány, týká. Nemůžu se poslední dobou moc soustředit na čtení, pořád odbíhám, dělám něco jiného, prostě si přijdu jako klasická obět moderních technologií. Dobrá zpráva je, že se na tom dá pracovat.
A kapitola o čtení dětem mě ubezpečila, že mít doma hromadu knih a denně je dětem nabízet, má smysl. Protože některé výzkumy jsou opravdu znepokojující.

10.03.2021 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

No jako po přečtení jsem fakt ráda, že z mých kluků asi těžko budou baleťáci. To prostředí je fakt šílené, šikana v podstatě dětí na denní pořádku mi nepřijde v pořádku. Ale ten styl psaní, to mi prostě nesedlo. A je to velká škoda, protože námět byl skvělý, ale mně to prostě nevyhovovalo.

01.02.2021 3 z 5

Little Green Kitchen – Jednoduchá vegetariánská dětská i rodinná jídla Little Green Kitchen – Jednoduchá vegetariánská dětská i rodinná jídla David Frenkiel

Skvělé a inspirativní recepty. Jednoduché, jak slibuje už název kuchařky, ale přesto zajímavé a pro děti určitě přitažlivé. Těším se, až je vyzkoušíme.

11.01.2021 4 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Musím se přiznat, že mi chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale pak už to šlo vcelku rychle. Knížka asi nebude pro každého, člověk k tomu musí přistupovat s otevřenou myslí a vzít si od všeho trochu. Spousta věcí se tam opakuje, ale ono je to vlastně celé tak jednoduché a není potřeba hledat žádnou vědu. Rozhodně sympatické a těším se na další díl.

11.01.2021 4 z 5

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Jak jsem to vůbec nečekala, tak to nakonec bylo docela dobrý. Místy dost přehrávány, ale na pozadí docela zajímavý příběh. Milá jednohubka pro matky i bez krize.

31.12.2020 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Poměrně milé překvapení, nečekala jsem, že mě bude kniha tak bavit, protože jsem trochu alergická na ty nálepky "světový bestseller" atd. Ze začátku jsem se trochu ztrácela v těch všech jménech, ale když jsem se zorientovala, tak měla knížka úžasný spád, střídaní dvou časových rovin pomáhalo gradaci příběhu. Rozuzlení jsem popravdě moc nečekala, takže další plus, když neprokouknu pachatele, tak mám vždycky radost. Určitě si přečtu nějakou další knihu od této spisovatelky.

31.12.2020 4 z 5

DigiDetox DigiDetox Matěj Krejčí

Přehledně zpracovaná kniha, příjemně se četla, fajn rozčleněné kapitoly. Byl to zajímavý podnět k sebereflexi, rozhodně se chystám pár tipů v brzké době aplikovat.

12.12.2020 4 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Knížku jsem začala nejdříve číst, ale pak jsem jí musela vrátit do knihovny a dala jsem přednost jiným příběhům. Našla si ke mně ale cestu jako audiokniha. Skvěle načtená, hezký hubební podkres. Příběh mě bavil, ke konci už mi to přišlo zbytečně natahované a závěr mi nepřišel moc zajímavý, čekala jsem trochu jiné rozuzlení. Rozhodně jsem ale ráda, že jsem vykročila ze svojí komfortní zóny a přečetla si zase něco jiného.

29.11.2020 3 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

No to se nám to krásně zamotalo! Konečně zase zpátky v Číně. Téma mě dost zaujalo, tentorát mě zas úplně nebavila rovina osobního příběhu Margaret a Liho... To je jak na houpačce s touhle sérii :) ale celkově mě to prostě baví, jak je to jiné. Těším se na další!

29.11.2020 4 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Tím, že se tento díl odehrává v Americe, ztratilo to pro mě trochu tu přidanou hodnotu, kdy poznávám jinou kulturu. Samozřejmě to do série asi patří, zápletka bych opět zajímavá, ale prokoukla jsem to poměrně brzy. Nicméně jsem hned sáhla po dalším dílu :)

22.11.2020 3 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Pro mě asi nejlepší ze všech tří dílů. Hrozně moc se mi líbil nápad s příběhem zasazeným do budoucnosti, konečně jsem přišla na chuť i hlavní hrdince Barboře a i když jsem zhruba od poloviny kniha tušila, jaké bude rozuzlení, čtení mě pořád bavilo. Bylo zajímavé zamyslet se, jak jsou některé zmiňované věci v budoucnosti blízko a že to není až takové sci-fi jako spíš blížící se realita. Ale že nebude dostupné kafe, to si teda fakt nehodlám připouštět, to teda ne!

25.10.2020 4 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

S touhle knihou mám jeden zásadní problém. Je strašlivě čtivá, ale obsah prostě pokulhává. Stejně jako ve Skleněném pokoji jsem mi žádná postava nebyla sympatická, buď mi byli úplně jedno, nebo mi vadili. Co se týče děje, tak linka s Ellie a James mi přišla v podstatě zbytečná, ta druhá mě zajímala mnohem víc. Takže se mi to četlo fakt dobře, jen na těch 400 stran mi toho přišlo prostě obsahově málo.

15.10.2020 3 z 5

Voda včera, dnes a zítra Voda včera, dnes a zítra Zbyněk Hrkal

Zajímavá kniha, spousta užitečných informací, ale četla jsem jí pekelně dlouho. Vůbec mi nevyhovovalo členění stránek, to byl pro mě docela chaos. Ke konci už mi přišlo zmatené i řazení kapitol a skákání z tématu do tématu. Jako dílčí informace super, ale jako celek to za mě moc nefungovalo.

30.09.2020 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Opět neuvěřitelně čtivá kniha! Dědina mě svým prostředím a nářečím bavila o trochu víc, ale možná není až tak na místě tyhle knihy srovnávat. Každopádně bych čekala, že hlavní hrdina mi bude nesympatický, že ho budu dokonce nesnášet, ale překvapivě jsem celou dobu doufala, že to s ním dopadne dobře.

30.09.2020 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Když jsem tuhle knížku začínala číst, říkala jsem si, jestli mě Backman nezklame, že to vypadá trochu jako blbost. Ale to by prostě nebyl Backman, aby si se mnou jen tak nepohrával a nakonec mě zase totálně nerozsekal. Neuvěřitelné, jak si tenhle autor umí hrát se slovy a vyždímat z příběhu maximum. I když jsou vlastně všechny postavy v knize více či méně vyšinuté, vlastně tam nebyl nikdo, koho bych neměla ráda. A ty Backmanovy životní moudra! Z toho si vždycky sednu na zadek...

30.09.2020 5 z 5

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

No jako tohle je asi moje nové guilty preasure :-) Sice jsem první četla až druhý díl, který byl otřesný, ale mně to prostě nedalo a sáhla jsem v knihovně i po tom prvním. A oproti Mlékaři, který byl evidentně jen vykrádačka Farmáře, byl tenhle díl docela čtivý, nebylo to zbytečně vulgární a chvílemi jsem se i pěkně pobavila. Jasně, pořád je to takové plytké čtení, ale na odpočinek docela dobrý.

07.09.2020 3 z 5

Tři opice Tři opice David Urban

No hlavní problém asi bude v tom, že já nejsem moc velký fanda povídek. Na mě je to celé moc osekané, což zrovna krimi a detektivkám podle mě moc neprospívá. Trochu jsem sázela na autorovy profesní zkušenosti, ale tohle bylo pro mě prostě málo. První povídka super, dokázala bych si to představit jako celý román, za mě je v tom naprosto nevyužitý potenciál. A pak mi utkvěla podívka Panenky a víc si bohužel ani pořádně nepamatuji. Fan fiction k Sherlockovi je pro mě úplně mimo mísu.

07.09.2020 3 z 5