veronika9761 veronika9761 komentáře u knih

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Oproti prvnimu dilu pomerne kostrbate.

17.02.2023 2 z 5

Kokain - Životopis Kokain - Životopis Natalie Naish

Velmi silne cteni.

15.02.2023 5 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

V ramci zanru a serie lepsi prumer.

10.02.2023 3 z 5

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Super ctivo pro lidi, co chteji mit republiku z roku 2035. Skoda jen, ze Andrej je ke dnesku deset let u moci a z napadu v knizce neprosadil nic. Tak nevim.

10.02.2023 2 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Mela jsem ji pujcenou z knihovny a rozhodne ji musim koupit i do sve domaci knihovny. Boží čtení.

01.02.2023 5 z 5

Dr. Máma: Zpověď pediatričky prvorodičky Dr. Máma: Zpověď pediatričky prvorodičky Klára Sekyrová

Lehke nenarocne ctivo.

01.02.2023 2 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Knizku mam rozectenou asi mesic. Je to moje prvni knizka autora, a nebyla jsem pripravena na to, co me ceka. Pribeh neuveritelne ctivy, ale! bojim se pak v noci jit i na zachod. Po vhodnem oddechu
a uklidneni knizku moc rada doctu.

27.01.2023 5 z 5

Norské děti Norské děti Hana Roguljič

Emocialne velmi silny příběh. Nejdriv jsem si rikala, co to musi byt za zemi, kde umeji odebirat deti rodičům na udani jednoho cloveka. Neni to ale takhle snadny a myslim, ze instituce ochrany deti to ma vymakany. Ale chapu, ze v cesku, kde je biti deti narodnim folklorem a nikdo se za nej nestydi, asi podobny pribeh nebude prijimany kladne.

27.01.2023 5 z 5

Kam mizí vaše peníze Kam mizí vaše peníze Martina Valachová

Jako prvni knizka k tematu je to dobry. Skoda jen propagace MLM jako prima vydelku.

22.01.2023 2 z 5

Zvuky probouzení Zvuky probouzení Petr Třešňák

Pro me prilis filozoficky kus. Po Detech uplnku jsem cekala dalsi nahled do zivota s autistickym ditetem a az na jednotlivé situace je knizka spis spiritualistickou priruckou s nazvem Jak prezit.

22.01.2023 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Za me paradni jizda.

14.01.2023 5 z 5

Zápisník abstinentky Zápisník abstinentky Michaela Duffková

Ze zapisniku alkoholicky jsem mela pomerne rozporuplne pocity. I presto jsem si precetla Zapisnik abstinentky. Vlastne jsem necekala nic moc, tak jsem ani nebyla zklamana. Velkou cast knizky zabiraji pribehy dalsich alkoholiku, a take uryvky z prvni knizky. Zbytek jsou takove blogove uvahy, na knizku mi to prijde dost malo.

12.01.2023 1 z 5

Jak "číst" své dítě Jak "číst" své dítě Ria Blom

Melo me hned napadnout, ze kdyz autor pise, ze neuvadi žádné zdroje, aby na zadny nezapomnel, nebude to žádná hitparada. No a ne. Autorka uvadi, ze u sestidennich mimin se musi zacit s vychovou, a u tříměsíčních placicich decek se deset az patnáct minut ceka, jestli se urvou do spani samy. Moc smutny cteni na 21. stoleti. Autorku by mohlo omlouvat, ze v NL chodi zeny do prace velmi zahy a deti (nekolikamesicni kojence!) hlidaji ve statnich zarizenich chuvy typu autorky, které nemaji moc casu se detem venovat jednotlive a radeji je nechaji rvat. No a ze navyk mimina na cistou plenu je "neprakticky" a nuti rodice prebalovat dite casto, to je fakt hnus. Po radach "nenechavejte dite pomahat vam, vsechno vam bude trvat dvakrat dele" a "prilis na nej nemluvte, predejdete otazkam z jeho strany", s timhle dilem koncim. Proc jde takovahle knizka do ceskeho překladu, to mi hlava nebere.

08.01.2023 odpad!

Nikdy nevíš Nikdy nevíš Chevy Stevens (p)

Celou dobu jsem měla dojem, ze jsem tuhle knihu uz cetla (musim vest svuj ctenarsky denik trochu lip). Knizka se i presto dobre cetla, az na drobne zadrhele v prostredni casti. Teda, hlavni hrdinka mi byla solidne nesympaticka. ****

01.01.2023 4 z 5

Divná Jadie Divná Jadie Torey L. Hayden (p)

(SPOILER) Ze vsech knizek autorky je tahle nejmrazivejsi. Opet jsem nepochopila, jak "Ghost girl" muze nekdo prelozit jako "Divna Jadie". U knizek autorky uz klasika.

30.12.2022 5 z 5

Dračice a mazánek Dračice a mazánek Torey L. Hayden (p)

Musela bych napsat to, co vždycky u knih autorky pisu. Skvely pribeh, mrazive chovani dospelych k detem (v tomhle dile obzvlast!) a velmi zvlastni volba ceskeho nazvu knihy.

28.12.2022 5 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Autor ma pomerne expresivni projev, ktery ve velke mire prenesl i do knihy. Nejdriv me to bavilo, ke konci knizky uz se mi tahle forma malinko prejedla. Slysela jsem autorem několik rozhovoru, a vetsina myslenek se opakuje v obou techto mediich.

28.12.2022 3 z 5

Chladný popel Chladný popel Simon Beckett

Tenhle dil me rozhodne nezaujal tolik, jako ten prvni. Zajimava zapletka, ale dloooouho se nic nedelo, aby se na konci stalo vsechno temer zaroven.

28.12.2022

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

(SPOILER) Tak tomu rikam solidni napinak az do konce. Celou knizku autor predhazuje ctenari podezřelé jednoho za druhym, aby to nakonec nebyl žádný z nich! No a ten strhujici závěr! Super cteni, doporucuju.

24.12.2022 5 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon