veronika9143 veronika9143 komentáře u knih

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Moje první setkání s tímto autorem a věřím, že nebude poslední. Kniha se mi četla moc hezky, děj ubíhal rovnoměrně a neměla jsem pocit, žádného hluchého místa. Putování po panenské přírodě, snaze přežít a najít lásku, po které všichni toužíme. Neustále jsem čekala, jak bude příběh pokračovat. Jak je reálné, či nereálné přežití v popsaných podmínkách - je určitě diskutabilní, ale je to kniha, není zde napsáno, že je to dle skutečného příběhu a lidská vůle a odhodlání přežít, dokáže mnoho. Skvěle napsaná kniha, kde máte pocit, že jste se ocitli v pustině a mráz vám zalézá pod oblečení.

09.05.2022 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Pěkná obálka, lákavý název, zajímavé téma. Bohužel jsem zjistila, že jsem na tento styl knihy asi už moc stará. Nelíbilo se mi, jak jsou postavy dětinské, některé rozhovory nucené a nejvíce mě rozčilovalo, jak končí kapitola a nová začíná úplně stejně přetlumočená druhou postavou. Autor chtěl poukázat na úskalí vztahu dvou chlapců, problémy ve škole, v rodině.... Osobně mě kniha nezaujala a poputuje dál, kde možná udělá větší radost.

17.01.2020 2 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Babička je klasika, která se čte docela sama. Není co k tomu víc dodávat.

15.11.2019 5 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Kdysi jsem ji četla jako dítě, dnes s dcerou. Nádherná knížka, která rozhodně patří do knihovničky každé dívky. Dojemný příběh o malém děvčátku, které ztratí rodiče a přestěhuje se do krásných hor, k mrzutému dědečkovi. I ten, nedokáže odolat kouzlu malé holčičky a pomalu roztává a stává se pro něj velmi důležitá. Příběhy, které zaujmou, dobře se čtou a určitě potěší.

17.10.2019 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Neskutečné, autorka píše stále lepší a lepší knihy. Mám pocit, že tato byla prozatím nejlepší.... Dokonale vykreslila, postavy i jejich povahy, chování, uvažování, dokázala jsem se do každé vžít. Nevím jak to dělá, ale její knihy ve mě probouzejí neskutečné emoce, opět se mi stalo, že jsem pro slzy neviděla na řádky.

29.03.2019 5 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Kniha mě bavila, často se mi stalo, že jsem během čtení změnila názor. Ať už na postavy, jejich charaktery, nebo na samotné události. Autorka všechno odkrývala postupně, takže pokud jsem myslela, že vím, jak to myslela, většinou jsem se spletla. Jelikož je tohle první kniha, kterou autorka napsala, tak ji hodnotím velmi kladně a doufám, že se dočkáme další. Taky jste měli takový pocit, že občas potřebujete nějakou postavu nutně zabít?? :-D

04.02.2018 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Záludně napsaná kniha, která mě nepustila od začátku, až do samého konce. Je až neuvěřitelné, kolik podezřelých (reálně) dokázal autor vytvořit. Vrah se nehledá lehce a každý má své tajemství. Už je to dlouho co jsem četla Manželé od vedle a mohu obě knihy doporučit.

02.12.2022 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Krásně jsem si zavzpomínala na svou oblíbenou Ságu. Před lety jsem se od ní nedokázala odtrhnout, milovala jsem jak knihu, tak i filmové zpracování. Všichni jsme se těšili, když na internet unikla část knihy, ale nic nevyšlo... Proto jsem byla mile překvapená, když jsem ji uviděla v předprodeji. Je škoda, že nevyšla tenkrát, určitě by měla větší ohlas a autorka by ji možná i jinak pojala. Teď mi přišla zbytečně natahovaná a Edward stále opakoval, jedny a ty samé myšlenky. Přesto si nemyslím, že si zaslouží nízké hodnocení, spoustu lidí pohladí po srdíčku, taková ta nostalgie...

Co mě ale vytočilo je nepřeberné množství chyb. Nechápu, jak je možné, že tohle někdo pustí do tisku. To jako nikdo už nečte? Samozřejmě za to nestrhávám hvězdičky, za tohle autorka nemůže, ale ten kdo tohle dovolil, by se měl stydět. Chápu, že má hodně stránek, ale pořád je to produkt, za který lidé zaplatili!

17.03.2021 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Zajímavě zpracovaná kniha, kde jsem se nemohla rozhodnout jestli je psaná pro děti, nebo pro dospělé. Kdysi jsem ji četla ve škole, ale vůbec jsem nepochopila význam knihy. V dospělosti, tzv. čtu mezi řádky a dává mnohem větší smysl. Přesto si nemyslím, že bych se k ní chtěla vracet. Je to taková pohádka, kdy se princ snaží probudit v dospělém, opět dítě.

29.10.2019 3 z 5

Krev mé krve Krev mé krve Helen Grace Carlisle

Je to něco jiného, než na co jsem zvyklá. Myslím, že asi nejdůležitější je poselství této knihy. Že mateřství je slepé a dokáže donekonečna odpouštět. Ano, je to až zarážející, co všechno odpustí, ale zase musíme vycházet z toho, že je kniha z jiné doby, kdy slovo rodina, něco znamenalo. Nikdo nechtěl skandály, každý se snažil, aby příkladně žil a zříct se dítěte? Co by na to řeklo okolí... Každá matka se snaží vychovat své děti nejlépe, tady je příkladně vidět, že stejná výchova a přesto čtyři různí lidé. Danny bezpochyby trpěl nějakou poruchou, možná dneska by se dala potlačit a nebo taky, zabil by stejně.

Věty typu já bych se ho zřekla, dávno bych ho vyhodila a tohle bych netrpěla, bych volila opatrně. Protože jako matky, máme tendenci omlouvat své děti, snažit se jim ulehčit život, takzvaně jim zamést cestičku a chyby se snažíme zakrývat. Autorka má pravdu v tom, že mateřské pouto, normální mateřské pouto, je velice silné.

Proto hodnotím knihu velice kladně a myslím si, že rozhodně stojí za přečtení. Není správné, jak jedná, ale dokážu pochopit, proč ho donekonečna omlouvá....

23.08.2019 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Kniha určená pro mladší čtenářky, ale i já jsem si v ní našla to svoje. Číst ji v 15, tak je okamžitě mojí oblíbenou knihou. Autorku mám ráda a přestože nepíše pro mojí věkovou skupinu, její knihy jsou tak krásně napsané, že si je pokaždé přečtu. Tentokrát je příběh proložený i slamem. Četla se sama - :-D

21.05.2018 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Přiznám se, že jsem si jí koupila, protože se mi moc líbil obal a všude jsem četla, jak mě dozajista rozbrečí. Na to, že je kniha určená pro děti a mládež, tak si nejsem jistá, jestli ocení hloubku tohoto příběhu. Nečekala jsem, že mě kniha tak zasáhne, brečela jsem od strany 18, skoro až do konce. To se mi ještě nestalo, někdy mě třeba rozbrečel konec, nebo úsek, ale celá kniha? Stala se mojí srdcovkou a doufám, že to tak bude vnímat více čtenářů. Je pravda, že příběh není z hlediska oddanosti reálný, ale je to určené pro mládež, tudíž je dobře, že se láska ukazuje v tom nejkrásnějším, a nejčistším světle.

31.10.2017 5 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Psychothriller o nezletilé dceři, nejbrutálnější psychopatky. Je možné zdědit to matce? Nebo je jen pouhá oběť? Dobře napsaná kniha, která vás od začátku chytí, potom sice přichází menší útlum, ale na konci se to opět rozjede. Některé úseky jsou nejen brutální, ale i nechutné, přesto mi to nikterak nevadilo. Pro fanoušky psycho a napětí - skvělá volba.

19.09.2017 5 z 5

Sběratelka parfémů Sběratelka parfémů Kathleen Tessaro

Nádherná knížka. Příběh ukrytý v parfému. Autorka překvapila, zaujala, kniha se dobře četla a měla v sobě něco, co mě přitahovalo a nutilo pokračovat. Dvě časové linky, minulost a přítomnost, které se nakonec spojí v neobyčejné vyprávění.

07.10.2016 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Jojo Moyesová, opět nezklamala. Ona dokáže v každé knížce čtenáře dostat. Píše velmi procítěně s velikou hloubkou pro danou věc. Napsala jsem k ní recenzi, můžete se podívat http://cteme-s-laskou.blogspot.cz/2016/05/divka-jiz-jsi-tu-zanechal.html
Určitě jí vřele doporučuji a už se těším na další titul. :-D

06.05.2016 5 z 5

Utajená dcera Utajená dcera Kelly Rimmer

Začátek knihy mě popravdě moc neuchvátil. Sabina se chovala tak na patnáct a ne na táhnoucích 40 let. Ale postupně jsem jí to odpustila. Příběh její rodiny, jak té adoptivní, tak té biologické, byl zajímavý, plný emocí, smutku, radosti i nespravedlnosti. Největší vinu nesl samozřejmě nastavený systém. Otázkou zůstává, jaký život by Sabina vedla, kdyby opravdu zůstala s biologickou matkou, dostala by vůbec šanci, ji nějak vychovat? Dojemný příběh u kterého vám občas ukápne slzička a donutí vás přemýšlet.

13.01.2024 4 z 5

Patřím do generace, která na seriálu Přátelé vyrostla. Proto jsem si chtěla přečíst knihu o herci, kterého všichni známe jako Chandlera. Tato kniha je velmi osobní zpověď člověka, který se točí v kruhu závislostí. Je až neskutečné, kolikrát se léčil, co všechno užíval za léky, kolik toho vypil a jak hodně kouřil. V podstatě je zajímavé, že tak dlouho přežil. Určitě stojí za přečtení, už jenom proto, aby si člověk uvědomil jak tenká je hranice, mezi střízlivostí a závislostí.

04.01.2024 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Autorka píše jak pro ženy , tak i pro náctileté. Proto pro milovníky její tvorby je někdy těžké ohodnotit knihu správně. Patřit do kategorie náctiletých, tak jsem z Kostí v srdci určitě unešená, má přesně ten romantický příběh, kde láska hory přenáší a postavy přesně vědí co chtějí. Barvitě popisuje jejich pocity, řeší problémy, které nemusí, atd... Kdo, ale spadá do kategorie starší, tak už mu tato kniha moc neřekne. V podstatě mu přijde povrchní a o ničem. I proto dávám knize 4 hvězdičky, jelikož si myslím, že pro svojí věkovou kategorii, je skvělá.

03.01.2024 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Po dlouhé době psychothriller jak má být. Osobně mě knížka vtáhla do děje, postupné představování hlavních hrdinů, popis hotýlku, do kterého bych se ihned vydala, napětí, tajemství. Přibývající vraždy, každý může být vrah, v podstatě kdokoliv. Stačí se zamyslet, popustit uzdu fantazii. Jediné co mě malinko zklamalo byl konec. Nevadilo mi rozuzlení, ale přišlo mi to takové moc rychlé, vyřešené pomalu jedním pohledem vyšetřovatele. Když už se kniha různě proplétala, čekala bych i takový konec. Napjatá do poslední stránky, tady se bohužel vrah vyšetřil raz dva. Škoda, jinak bych dala knize plný počet bodů, takhle jeden dolů.
Ale i tak se jedná o velice pěkně zpracovaný kousek. Určitě za přečtení stojí a Shari Lapena píše dobře. Tohle je moje třetí kniha a u žádné jsem nebyla nijak vyloženě zklamaná.

10.02.2023 4 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Mám ráda styl, kterým Kate píše. Pro někoho možná moc rozvláčné, ale ona si hraje s každou větou, popisuje místa, osoby, věci a detaily. Pokud to knize dovolíte, dostanete se na Riverton a zcela vás pohltí jeho atmosféra, kouzlem minulých let. Když čtete Dům u jezera, musíte být správně naladěni, pro lepší zážitek. Do některých knih, musí člověk dospět, aby dokázal ocenit jejich hloubku. Tohle je přesně ten případ, není to kniha na jeden večer, ta se musí prožít.

09.04.2021 5 z 5