Veronika_mad Veronika_mad komentáře u knih

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

(SPOILER) Tuhle knihu ze série jsem přečetla nejrychleji. Oproti prvnímu a druhému dílu je napínavější, takže jsem musela číst dál a dál. Zatím nejlepší díl série, už se nemůžu dočkat, až začnu číst poslední díl. Jsou tam teda věci, nad kterými jsem se pozastavila. Beth... Když prasklo, že je Vyzáblá, proč nesháněla zásoby sama? Vyzáblí jí nevidí a ignorují, tak se klidně mohla do střediska vrátit. Další věc je ta romantika! Ve třetím díle jí není tolik, ale stejně mi zůstává rozum stát nad tím, jak je Dorran zamilovaný. V normálním životě bych ho měla za podivína (trochu styl Joea Goldberga z You). Ale celkově zatím nejlepší díl. Uvidíme, jaký bude ten poslední :)

30.05.2023 5 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Dost často knihy ze série s přibývajícími díly ztrácí kouzlo a nepředčí příběh první knihy. Stalo se mi několikrát, že sérii nedočtu, protože mě příběh jednoduše přestane bavit. Tady je to naopak. Pokud bych měla hodnotit celou sérii (protože už jsem v půlce 3.knihy), tak od nejlepší: 3 díl, 2 díl, 1 díl. Konečně bylo vysvětleno, co se stalo. Jsou ale věci, které mi začínají vadit. Dorran - na chlapa extrémně romantický. V téhle době je zvláštní číst o chlapovi, který je schopný se obětovat za ženu, kterou zná 14 dní. Pořád vyznává lásku, stojí za každým JEJÍM rozhodnutím, ale musí strašně trpět, ať už proto, že má vedle sebe impulzivní trubku, kvůli které se často dostanou do problémů nebo proto, že má plné kulky. Chudák chlap :D Za tohle dávám jednu hvězdu dolů, protože jsem se dostala do stádia, kdy mi to tak vadilo, že jsem musela knihu odložit a přečíst jinou. I tak je to ale lepší, než první díl. Po pauze jsem se ke knize vrátila a dočetla jedním dechem. Prostě jsem si potřebovala od té romantiky odpočinout.

29.05.2023 4 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

(SPOILER) Na tuto knihu jsem přišla díky čtenářské výzvě a musím uznat, že je skvělá! ALE v první půlce hlavní hrdinka lže bezdůvodně úplně všem a ve všem a dělá opravdu kraviny. To mě dost vytáčelo, proto jedna hvězda dolů. Četla jsem a říkala jsem si "Bože prooooč! Proč se chová jako blbka?". Těšila jsem se, až se to provalí. Od toho momentu už jsem neměla sto chutí knihu odložit, ale naopak dočíst. Příběh byl velmi poutavý a emotivní. Slzička ukápla.

08.11.2022 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Zatím nejlepší kniha ze série. Poutavý a napínavý příběh a hlavně žádné nudné pasáže jako v přechozích dílech.

25.10.2022 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Zatím poslední přečtený díl série a už se těším, až budu číst další. Příběhy Joony jsou zajímavé a hlavně napínavé!

05.10.2022 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Tohle byla moje poslední kniha z této série. První díl byl zajímavý, ale postupně můj zájem opadl. Bohužel. Jdu si opravit chuť přečtením Harryho Pottera :)

05.10.2022 2 z 5

První díl mě zaujal, ale ty další dva už byly zdlouhavé a nudné. Další díly už číst nebudu.

05.10.2022 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Autor nezklamal :)

05.10.2022 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Před několika lety jsem četla Sněhuláka, tak jsem si řekla, že si přečtu od začátku celou sérii. Bohužel zatím zklamání, ale dám to a třeba změním názor :)

04.10.2022 3 z 5

Jezevec Jezevec Fredrik P. Winter

Než jsem začala číst, přečetla jsem si recenze a úplně nesouhlasím s tím, jakou knížka dostala bídu. Za mě dobrý a temný příběh. Určitě ne ale napínavý, protože už od začátku je jasné, kdo Jezevec je. Kratičké kapitoly se dobře četly. Celkově zajímavá kniha, která pro mě nebyla ztrátou času.

Musím dát všem za pravdu, že konec byl opravdu překombinovaný (proto jedna hvězda dolů). Podle mého názoru byl ten nádech nadpřirozena zbytečný a tím spíš by byl příběh trochu víc uvěřitelný a možná tím pádem více mrazivý.

05.10.2023 4 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Konečně vím, jak se jmenuje film, ve kterém je kultovní scéna z koupelny! :) Čtení rychle odsýpá, nejsou tam žádné dlouhé zbytečné popisy. Konec nepřekvapil, ale i tak to byl super závěr.

28.07.2023 5 z 5

Dítě z Osvětimi Dítě z Osvětimi Lily Graham

(SPOILER) Na toto téma jsem četla už hodně knih a tato je pro mě průměrná - ani nejlepší ani nejhorší. Příběh je trochu předvídatelný, protože z autorky je cítit po celou dobu, že ta velká láska nemůže dopadnout jinak než happyendem. Ale i tak ji beru jako ten lepší průměr - bavila mě, ale znovu si ji nepřečtu.

19.05.2023 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Na knihu jsem byla velmi zvědavá, protože na sociálních sítích způsobila velký boom. Bohužel kniha zklamala. Příběh zajímavý a poutavý, ale styl psaní mi opravdu nesedl a trvalo mi se začíst. Kniha je psaná v třetí osobě, jména autor používá minimálně, takže všude samá zájmena. Dialogů velmi málo, spíše tam jsou dialogy vyprávěním: on říkal, že... ona odpověděla, že... Jsem ráda, že kniha je vlastně krátká, protože delší knihu bych s tímhle stylem psaní nepřečetla.

31.10.2022 3 z 5

O knihovnickou sovu 2021 O knihovnickou sovu 2021 * antologie

Četla jsem to díky čtenářské výzvě: Kniha, s méně než 22 hodnoceními na Databázi knih. Hodně jsem se toho bála, ale velmi mile mě to překvapilo. Povídky byly krátké, zajímavé, některé vtipné a některé naopak k zamyšlení.

05.10.2022 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

(SPOILER) Darcy Coates je moje oblíbená autorka, ale tohle je zatím nejslabší kniha, co jsem od ní četla. I tak to ale bylo čtivé, napínavé a o zvraty nebyla nouze. Prostě taková lehká duchařinka, nic z čeho bych měla husí kůži nebo se bála jít v noci čůrat.
A teď mě omluvte, ale musím si ulevit. Ten Kyle je ale kretén! Dostal to, co si zasloužil.

30.04.2024 4 z 5

Co ukrývá jezero Co ukrývá jezero Barry Hutchison

Další super díl série.

12.04.2024 5 z 5

Šeptající mrtví Šeptající mrtví Darcy Coates

BOŽÍ BOŽÍ BOŽÍ. Přečteno jedním dechem.

25.03.2024 5 z 5

Hodinář z Dachau Hodinář z Dachau Carly Schabowski

Krásný a smutný příběh zároveň. Jsou tam opravdu uvěřitelné situace z prostředí tábora (narozdíl od Tatéra z Osvětimi).

20.03.2024 5 z 5

Zajíci, utíkej Zajíci, utíkej Alexander Gordon Smith

Za mě je to další povedený díl. Je to napínavé a čte se to samo.
Uznávám, že je to nereálné, ale i tak jsem to přečetla jedním dechem a vůbec mě ty nereálné situace a zvraty neuráží. Naopak - není to nuda :)

12.03.2024 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Takové náročnější čtení. Občas jsem se v příběhu trochu ztrácela a vždycky když jsem ji otevřela, nemohla jsem si vzpomenout, co se v příběhu odehrálo včera. U druhého dílu to mám také.
Není to kniha, kterou bych nemohla odložit, ale kniha do které se trochu nutím. Ale příběh zajímavý a jsem zvědavá, jak to s Milou vše dopadne, proto čtu další díl.

18.12.2023 4 z 5