O knihovnickou sovu 2021

O knihovnickou sovu 2021 https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490417/bmid_o-knihovnickou-sovu-2021-vxL-490417.png 4 28 10

Sborník obsahuje šestnáct povídek, které vybrala porota soutěže O knihovnickou sovu. Soutěž vypsala Městská knihovna v Praze v roce 2021, kdy pandemická opatření vytvářela často vhodnou příležitost pro domácí literární tvorbu. Šestnáct autorů se zde rozmanitými způsoby vypořádalo se všeobecným tematickým zadáním soutěže, které znělo - Příběhy ze života.... celý text

anonymní.Ilja
anonymní.Ilja
09.02.2024 4 z 5

Dávám 4 hvězdy a to protože to hodnotím jak to, co to je: jsou to 4 hvězdy souboru amatérských "povídek". Chápu každého, komu se to nelíbí, ale věděl jsem co jdu číst, bylo to napsané v předmluvě a kvalita tomu odpovídala. A v rámci té kvality to bylo na 4 hvězdy. Pár povídek mi v paměti věřím uvízne protože se mi líbily a byly zábavné nebo obohacující, pár z nich už teď z paměti zmizelo a není to škoda. Ať už to byly nebo nebyly povídky, celá sbírka se četla velice svižně a jako lehké čtení do autobusu, vlaku nebo do čekárny u dotora to byla skvělá volba.

twix6862
twix6862
29.11.2022 2 z 5

Nemůžu si pomoci, ale nelíbilo se mi to. Do poslední povídky jsem doufala v milé překvapení, které se nekonalo. U většiny povídek jsem měla dojem, že čtu něčí deníček bez zajímavé pointy. Vybočovala pouze povídka se vzpomínkami, ta se četla úplně jinak než zbytek - jednu hvězdu za ni a druhou za počin samotný

Veronika_mad
Veronika_mad
05.10.2022 4 z 5

Četla jsem to díky čtenářské výzvě: Kniha, s méně než 22 hodnoceními na Databázi knih. Hodně jsem se toho bála, ale velmi mile mě to překvapilo. Povídky byly krátké, zajímavé, některé vtipné a některé naopak k zamyšlení.

kuruteku
kuruteku
24.08.2022 3 z 5

Znovu jsem si přečetl sbírku povídek, s úrovní velmi různou, od osobních vzpomínek po velmi zvláštní konstrukce. Od vzpomínek truhlářského učně (vlastně velmi hezkých) po boha v žabkách. Zajímavé ještě byly pohřební věnce, znovu nalezený bratr přes synovce i vyhořelý byt (to mi připomnělo Velinského Ty dva). Ta nesourodost byla dost zvláštní - vodácké povídky (tady taky jedna byla), trampské povídky mají v sobě krásnou naivitu a kamarádství, výbory ze scifi či fantasy hravost nebo přehled různých autorů - ale tady to nějak nesedělo. Na druhou stranu se to rychle četlo.

Kopretina
Kopretina
15.05.2022 5 z 5

Bezvadný počin! Moc mě to bavilo. Příběhy všechny čtivé, vtipné, nové. Lepší, daleko lepší než od Palána Za oknem.

IvetaZ
IvetaZ
29.04.2022 5 z 5

Vřele doporučuji tomu, kdo má rád krátké historky ze života. Tady je znát, že mezi lidmi je mnoho zatím neobjevených spisovatelů, kteří umí napsat čtivý a vtipný příběh. Jen možná zatím nenašli odvahu vyjít s nimi na světlo, a to je škoda.

IVANA0123
IVANA0123
28.04.2022 5 z 5

Tato ekniha mě hodně překvapila a hodně bavila. Příběhy jsou krátké, některé úsměvné a většinou dobře napsané. Je vidět, že nadaných lidí je hodně a u některých škoda, že toho od nich není ke čtení víc. Rozhodně jsem se nenudila a můžu jako kratičkou oddechovku jen doporučit. 4,5*
(4/22)

Kochy84
Kochy84
24.04.2022 4 z 5

Oddechovka, ale příjemná. Některé povídky super, jiné zapomenutelné, ovšem z celé sbírky čiší, že si nikdo na nic nehraje, prostě lidí co baví číst a psát poslali svoje díla do knihovny. (Jestli bude další ročník, měl bych to zkusit taky..)

Mateo67
Mateo67
22.03.2022 4 z 5

Zajímavý počin, povídky jsou jednoduché, na nic si nehrají. Osvěžující.

medlovice
medlovice
14.02.2022 5 z 5

Povídky mám ráda , tady jsou každé z jiného soudku a kratké . Dobře se čtou a nenudí.