Veronicess Veronicess komentáře u knih

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Táto kniha ma nejak extra neohromila. Bola fajn dejovo, aj postavy sa mi páčili, ale zle sa mi čítala a musela som sa nútiť ju zdvihnúť a dočítať. Takže teraz ani moc nemám chuť pustiť sa do pokračovania príbehu.

16.01.2018 3 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Tento príbeh bol tak krásne čarovný, že som sa po prečítaní nemohla prestať usmievať. Kniha ma úplne vtiahla do deja, bola pútavá a veľmi milá. Zatiaľ najlepšia čo som od Neila Gaimana čítala.

16.01.2018 5 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Ja neviem, mne to prišlo slabšie a oproti predchádzajúcim (alebo teda, budúcim) dielom ktoré som zhltla ako malinu, ma to až tak nebavilo. Možno už toho bolo na mňa veľa z jedného súdka a chcelo by to nejakú zmenu.

16.01.2018 3 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Táto kniha je ako náplasť na rany v živote ženy, ktorá si už niečím prešla. Myslím že ak ste práve šťastní a vôbec nič vás netrápi, v básňach toho pre vás moc nenájdete. Ale ak si prechádzate ťažkým obdobím, snažíte z neho spamätať, či máte nejaké také v minulosti, táto zbierka básní vás chytí za srdiečko a už nepustí.

Neviem ako je na tom český preklad, čítala som v originále, ale keď som si ňou pár krát listovala v kníhkupectve a otvorila si moje obľúbené básne, boli preložené moc pekne.

16.01.2018 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Celkom pekný, pútavý príbeh. Kniha mi prišla zaujímavá a rada som si prečítala aj ďalšie časti.

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Tento diel mi prišiel najslabší z celej série, celé sa to strašne tiahlo a prestávalo ma to baviť. Hlavne tá časť v Londýne bola pre mňa také jedno nekončiace utrpenie. Ale druhá časť knihy mi už prišla fajn, dej sa pozbieral a znova to začalo byť zaujímavé. Veľmi sa mi páčili časti kde bol Philipe a tiež tie s ostatnými čarodejnicami. Myslím že keby si autorka odpustila toľko zbytočnej omáčky okolo, bola by to oveľa čitateľsky príjemnejšia kniha.

15.01.2018 3 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Po tom čo ma druhý diel série až tak veľmi nebavil, som bola z tejto knihy milo prekvapená. Všetky príbehy a deje sa pekne pouzatvárali, kniha bola zaujímavá, dobre sa čítala a vôbec som sa pri nej nenudila.

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Trošku slabšie oproti predchádzajúcej knihe, ale stále super.

Veľmi sa mi páčilo dozvedieť sa čo sa ďalej stalo s Lou a táto kniha výborne uspokojila moju zvedavosť. Bola milá, vtipná a bavila ma. Ideálne tak zobrať so sebou na dovolenku.

15.01.2018

Keď som knihu prvýkrát pred prečítaním držala v rukách, prišla na mňa taká vlna nostalgie a spomienok, až mi bolo od dojatia do plaču. Bolo to super zase čítať o mojich obľúbených postavách a znovu sa ponoriť do tohto kúzelného sveta.

Ak budete myslieť na to, že sa nejedná o pokračovanie kníh o Harrym, ale o scenár divadelného spracovania a nečakať od knihy literárne majstrovstvo pani Rowlingovej, bude sa vám páčiť.

Mne osobne sa veľmi páčila a už sa teším až si hru pozriem v divadle (budúci december, juch :) )

15.01.2018 4 z 5

Geniálna kniha. Každú chvíľu som sa smiala a neverila vlastným ušiam, čo to zase ten Alan vyviedol. (Počúvala som audioknihu a môžem len odporučiť, bolo to super). Veľmi podarené, zábavné, chytré.

15.01.2018 5 z 5

Ostrov lhářů Ostrov lhářů Emily Jenkins

Ja neviem, mne to prišlo také nič moc. Dej ma nejak nezaujal, zápletku som uhádla dopredu a asi som čakala že to bude o niečom inom. Ale čítalo sa to dobre a bola to fajn kniha na vyplnenie času.

15.01.2018

Mezisvět Mezisvět Neil Gaiman

Kniha bola fajn, nejak extra ma síce neočarila, ale čítala sa dobre a bola zaujímavá.

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Krásne, smutné, dojemné.

11.01.2018 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Od tejto knihy som teda čakala oveľa viac. Myslím že existuje kopa YA kníh, ktoré si bez problémov môžu prečítať aj vekovo-už-nie-zrovna-YA-čitatelia, a sú z nich nadšení. Toto teda nebola jedna z nich. Príbeh mi vôbec neprišiel pútavý a ja neviem, proste mi tie postavy boli úplne jedno a nijak na mňa nezapôsobili. Mám rada príbehy čo so mnou zatrasú a nemôžem o nich prestať rozmýšlať celé dni, a v tejto knihe teda bolo všetko také nijaké nemastné neslané

11.01.2018 2 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Na jednej strane bola kniha zaujímavá tým, že nepovedala hneď od začiatku čo sa vlastne stalo za tragédiu a držala čitateľov v napätí. Na druhej strane mi prišla občas celkom nudná. Spisovateľka má moc pekný štýl písania, len ma nedokázala presvedčiť, aby som bola do deja dostatočne vložená a strašne chcela vedieť čo sa to teda stalo. Za mňa nič moc.

11.01.2018 3 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Táto kniha ma nejak extra neoslovila, veľmi sa mi páčil nápad a už som sa tešila na uslzené čítanie, ale občas som sa celkom nudila. Myslím že hlavná myšlienka bola moc fajn, len by to chcelo trošku lepšie prevedenie. Nie že by bola úplne zlá, bolo to také oddychové čítanie.

11.01.2018 3 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Pri čítaní som si prešla celou škálou emócií. Možno by si ju mali prečítať všetci mladí ľudia, aby pochopili aký dopad môžu mať ich činy na ostatných.

Pôvodne som mala problém s tým, že mi Hannine dôvody prišli nedostatočné. Po určitom časovom odstupe ich už asi chápem. Táto kniha ma donútila zamyslieť sa nad vecami, na ktoré normálne nemyslím, a preto sa mi páčila.

Inak, táto obálka je úplne katastrofálna. Kniha mi nepríde zameraná výhradne pre dievčatá, čo sa nám asi (?) snaží táto najhroznejšia na svete obálka povedať. Pôvodná verzia je milionkát dospelejšia a krajšia. Čítali to vôbec vo vydavateľstve?

11.01.2018 4 z 5

Táto kniha bola tak krásna a čarovná a citlivá. Až mi bolo ľúto že mám obdobie prvých lások za sebou. Ari a Dante vo vás vykúzlia taký ten nádherný pocit, keď sa nemôžete prestať usmievať a rozmýšlať nad ich príbehom.

11.01.2018 5 z 5

John na konci umře John na konci umře David Wong

Trošku mi prišlo, že pán Wong musel frčať pri písaní tejto knihy na drogách, a ak nie, tak teda skladám poctu jeho fantázii. Tento príbeh bol jedna divoká jazda. Bolo to vtipné, nesmierne chytré a hlavne úplne uletené. A keď už som si zvykla na dané množstvo divných vecí čo sa diali, tak sa to všetko ešte sto krát viac zdivnilo. A bolo to super.

11.01.2018 4 z 5

Toto je tak milá knižka. Počas kapitol o Gilmorových dievčatých som mala zimomriavky. Niektoré ma až tak nebavili, ale nebolo ich veľa. Rozhodne sa bude páčiť každému fanúšikovi seriálu.

10.01.2018 4 z 5