Vernika Vernika komentáře u knih

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tato kniha se čte sama. Vyprávění je velmi zajímavé. Přijde mi brutální, že již 13ti letá mládež si píchá, prodává se. Je to až nereálné. A to je to před téměř 40ti lety! Hrůza. Je vidět, jak se na mladých lidech podepisuje chování rodičů.

15.09.2012 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Tuto knihu jako povinnou měl u nás přečtený snad každý z důvodu, že byla krátká. Já ji četla jako jednu z prvních, ale vůbec mne nenadchla. Ani jsem se na její obsah nemohla pořádně soustředit. Opravdu nevím, proč je tato kniha tak slavná...

06.09.2012 2 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Tato knížka je z Vieweghových asi nejlepší. To si o sobě ještě tolik nemyslí a nedává to ve svých dílech tolik znát. Zde je docela vtipně vylíčen život českých lidí v době komunismu. Místy jsem se dost smála a i když jsem nežila v té době, myslím si, že děj dosti sedí.

06.09.2012 4 z 5

Jeptiška / Rameauův synovec / Jakub fatalista a jeho pán Jeptiška / Rameauův synovec / Jakub fatalista a jeho pán Denis Diderot

Knihu jsem měla přečtenou docela rychle. Dost mě překvapilo kruté zacházení sester v klášteře. Člověk by to nečekal, ale doba byla dříve jiná...

06.09.2012 3 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Moc pěkná kniha, autorce se povedla. Přečetla jsem ji rychle, je krátká. Film je dosti podobný.

06.09.2012 5 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Pro mě chvílemi docela zdlouhavá kniha. Občas mě bavila, ale jinak jsem se musela do čtení celkem nutit.

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Opravdu nádherná kniha. Po ní jsem se zamilovala do lékařství.

06.09.2012 5 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Po přečtení Andělé a démoti jsem se na tuto knihu moc těšila. Bohužel jsem byla trochu zklamaná. Od poloviny už jsem ji moc nehltala... nijak mě nezajímala.

Šógun Šógun James Clavell

Nejobsáhlejší kniha, kterou jsem kdy četla. Líbila se mi moc kniha Král Krysa, poroto jsem zkusila i tuto a dobře jsem udělala. Kniha je velmi čtivá a dost mě zajímaly japonské zvyky.

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Tuto knihu jsem jako malá milovala, přečetla jsem ji nejméně třikrát.

Poslední kmotr Poslední kmotr Mario Puzo

Takové malé pokračování (s jinou rodinou) Kmotra. Kniha se mi moc líbila.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Hezká knížka, líbila se mi.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Nechápu, co na této knize většina vidí. Než jsem se do ní začetla, musela jsem se přemáhat. Pak mě to chvíli bavilo, ale ten konec už jsem dočetla jen z donucení.

06.09.2012 2 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Po hodnocení mého okolí jsem čekala supr knížku, zvláště poté, co jsem přečetla Svět podle Garpa. Bohužel mě ale tolik neuchvátila. Svět podle Garpa je pro mě lepší.

20.01.2012 3 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Dobrá knížka do povinné četby, vcelku čtivá, ale 1. polovina se mi zdála lepší. Nejprve jsem hrdinovi fandila, pak ho ale nesnášela :D

20.01.2012 4 z 5

Z té triologie byla tato knížka nejslabší, už se tam moc děje nestalo, spíše se celá věc objasňovala. Některé stránky jsem přeskakovala.

20.01.2012 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Také povedená knížka plná napětí :)

20.01.2012 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Supr knížka, nejlepší z trilogie. Už dlouho mě žádná jiná tak nezaujala, abych s ní neležela do noci v posteli :)
Doporučuji všem přečíst.

20.01.2012 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kniha se mi nelíbila. Autor se opičí po Larssonovi, je tam dosti stejných prvků.
Děj mi velmi často přišel nereálný, postavený na hlavu, pro mě blbost.

20.01.2012 1 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knížka je přečtená velmi rychle, ale mně přijde jako docela blbost, asi jsem ji správně nepochopila, ale nechápu její kladné hodnocení.

27.09.2011 3 z 5