vera5841 vera5841 komentáře u knih

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Temná atmosféra ponurého ostrova, na kterém byste svatbu nechtěli. K tomu skupina nešťastných lidí, z nich každý si nese své temné tajemství. Líbily se mi krátké kapitoly, díky kterým kniha ubíhala rychleji a přesto jsem zůstala v napětí. Na konci do sebe vše zapadne jako skládačka. Hlavním tématem knihy je svatba a přesto tu romantiku nehledejte, naopak spíše smutek a neštěstí a přesto... s "dobrým" koncem.

15.01.2022 4 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Kniha se čte velmi dobře a stránky rychle ubíhají. Místy mi ale děj přišel zbytečně natahovaný. Zhruba od poloviny jsem prokoukla pointu příběhu a trošku jsem nechápala, že Mickey se o to vlastně ani pořádně nezajímá. A když už konečně "spadla klec" byl konec. Škoda, zrovna tam mohla být větší osvěta tohoto problému. Každopádně další díl si nenechám ujít.

15.01.2022 4 z 5

A Bůh pravil: Budiž Jonáš A Bůh pravil: Budiž Jonáš Sebastian Niedlich

Humorné zamyšlení nad životem a množstvím náboženství. Proč ne? Ale po sérii se Smrtí byla tato kniha spíše zklamání. Je minimálně o level níže a specifický humor pana Niedlicha, který mě oslovil ve Smrti, jsem tu viděla jen v lehkých náznacích.

15.01.2022 3 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Začátek byl fajn, líbilo se mi ono hledání. Ale později to začalo upadat. Měla jsem pocit, že ti dva se k sobě nehodí a ke konci jsem měla trochu problém soustředit se na to, jestli čtu kapitolu Bena nebo Artura. Duhové čtení mi nevadí, přistupuji k němu stejně jako k jakékoli jiné romantice. Avšak zde mi přišlo, že celou "homo" situaci řeší především hlavní hrdinové, zatímco okolí je s tím naprosto v pohodě. Možná jsem už na tento typ románu stará

03.01.2022 3 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale když se tak stalo - nemohla jsem přestat. Kombinace krásného prostředí a těžké doby, silných žen a rodinných tajemství. Možná těch zápletek bylo až moc. Přesto jakmile na konci všechny dílky skládačky zapadnou na své místo, není možné knihu zavřít a zapomenout.

30.12.2021 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Příběh v němž najdeme zamyšlení nad životem. Na můj vkus příliš filozofické

30.12.2021 3 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Z mého pohledu zatím nejslabší kniha v sérii. Její děj se odehrává v zasněžených horách a Mininy zájmy zase okolo čokolády a ani jedno z toho není nic, co bych vyhledávala - takže to bude možná problém u mě :D . U Luka jsem byla celou dobu zvědavá na to jaké má tajemství, ale závěr mě příliš neuspokojil. Přesto je to příjemné oddechové čtení, tak jak jsme od Julie zvyklí.

28.12.2021 4 z 5

Bez odpadu Bez odpadu Camille Ratia

Občas mě napadne přečíst si i nějakou seberozvojovou knihu a tentokrát přišla řada na tuhle. Je to kniha, ve které si každý najde to svoje, podle vlastního rozumu. Našla jsem v ní rady, které mi vždy přišly naprosto samozřejmé (prát prádlo podle barev), ale také na můj vkus až extrémní (mytí vlasů se nejspíše nikdy nevzdám). Líbí se mi, že je kniha doplněna recepty (především) na domácí drogerii. A nejvíce jsem ocenila české poznámky, především s českými web stránkami.
Každopádně téma snížení odpadu se týká každého z nás a opravdu každý může přispět alespoň málem.

28.12.2021 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Silný příběh, který i přes pochmurnou atmosféru nešel odložit. Hlavně jsem si uvědomila, jak moc mě baví rodinné ságy. Sledovat jak se osobnost mění od dítěte do důchodového věku v závislosti na životních okolnostech.
Jelikož se většina příběhu odehrává v době 2. světové války, je opravdu místy hodně depresivní. Přesto si myslím, že je důležité si tyto příběhy připomínat. Není to tak dlouho, co tohle prožívali naši prarodiče, naši sousedé... Jednomu je až úzko, že se takové věci vůbec mohli stát, jak moc může ublížit člověk člověku...

11.12.2021 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

"Kdybych o něčem takovém četla, nejspíš bych se ušklíbla a pomyslela si, že je to laciné a nerealistické"
A přesně takto jsem se část knihy cítila. Tahle romance je naprosto nerealistická a přesto... Colleen se podařilo z ní dostat kouzelný a emotivní příběh. Co jsou horší jizvy - ty na těle nebo ty na duši?
PS: Velmi mě potěšilo opět vidět Tate a Milese :)

11.12.2021 5 z 5

S Almou po boku S Almou po boku František Mlčoch

Krásná kniha z mysliveckého prostředí. Kdo má rád myslivost a přírodu, jistě se rád začte do autentických příběhů myslivce z Hané. Z povídek je znát jeho láska k přírodě a některé příběhy vedou i k zamyšlení.
Ovšem je znát, že je to autorova prvotina a je spíše nadšenec. Používá často dlouhé odstavce a já měla potom problém udržet se očima v textu.
Kniha také obsahuje velmi hezké ilustrace

11.12.2021 4 z 5

Jak potvrdit lásku Jak potvrdit lásku Meg Cabot

Kniha psaná v textovkách a emailech je příjemné osvěžení, rychle plynula, avšak jsem ráda, že se tento styl nechytil, více takových bych číst nechtěla. Stejně tak si myslím, že si tím trochu znepříjemnila psaní i autorka a co nešlo dát jinam dala do "recenzí", což působilo velmi nereálně.
Myslím si, že bohužel každá rodina má nějakou svoji Trimble ;)

17.11.2021 4 z 5

Kniha není špatná, ale...
Nejspíše ji jako bezdětná nedokážu náležitě docenit.
Již poněkolikáté jsem se přesvědčila, že tento typ humoru na mě úplně nepůsobí.
To co funguje na blogu/sociální síti, když se dávkuje postupně, může nakonec v knižní podobě vyznít trochu jinak.

Přesto... Vím, že až přijde čas, tak možná sáhnu i po další autorově knize

17.11.2021 3 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Tokio nebylo na seznamu zemí, které by mě zajímaly. Kultura i jídlo mi přišlo vzdálené. Ovšem přestože tato kniha je především odpočinková romanťárna, neskutečně mi rozšířila obzory. Opravdu jsem seděla u internetu a hledala si obrázky míst, které Fiona navštívila. Stejně tak mě moc zaujalo poselství Japonska - kontrast přírody a moderní techniky, z jídla preference co nejčerstvějších potravin.

17.11.2021 5 z 5

Slepičí polévka pro duši: Co ten pes zase provedl? Slepičí polévka pro duši: Co ten pes zase provedl? Amy Newmark

Příběhy o psích parťácích, které jistě zahřejí nejednu duši pejskaře. Střídají se příběhy veselé i dojemné. Některé jsou povedenější, než jiné.

17.11.2021 5 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

(SPOILER) Popravdě čekala jsem víc... Asi nejvíce mi nevyhovoval celkový formát knihy - většinou mám krátké kapitoly ráda, ale tady mi vůbec nesedly. Často na sebe příliš nenavazovaly a spousta věcí se v lehkých obměnách opakovala, čímž mi přišlo, že děj není zcela plynulý. Emoni se vůbec nechovala na svůj věk a na oslovení "holčička" jsem nejspíš dostala alergii. Také jsem čekala více o samotném vaření a jídle, ale to bylo bohužel jen okrajově

17.11.2021 3 z 5

Můj přízvuk je skutečný Můj přízvuk je skutečný Kunal Nayyar

Jako fandu TBBT mě samozřejmě zajímalo, kdože je ten týpek. V knize se dozvíme kde se narodil, kde vyrůstal, něco o jeho studiích i počátku kariéry. Nejvíce se mi ale líbilo nahlédnutí do Indické kultury. Kniha není žádný literární unikát ani nic naučného. Je to prostě jako byste si s Kunalem sedli na pivko a povídali si o životě. A vlastně mi ani nevadilo, že o "teorii" je toho v knize minimum.

28.10.2021 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

(SPOILER) Předně musím říct, že cukrářské výrobky příliš nevyhledávám, ale jahodovočokoládovou éklerku od Niny bych klidně zkusila :)
Příběh je jako ostatní ze série docela předvídatelný. Od samého začátku víte, že ti dva k sobě patří a stejně tak, že dojde k záchraně podniku. Přesto je to velmi milý příběh se spoustou sladkostí. Samotná Paříž je trochu v pozadí, stejně jako celý vývoj milostného vztahu. Přestože Nina stráví v Paříži několik týdnů, tak důležité zvraty se odehrají až v posledních dnech a samotného Sebastiana nemáme moc možnost poznat, což je celkem škoda.
Knihu jsem četla až po Pláži a Hotýlku, takže bylo celkem zajímavé vrátit se ke známým postavám i když jsem už věděla, jak to s nimi v dalších knihách dopadne.

28.10.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Román o životě, o rodině, o vztazích, o tom jak jednání jednoho člověka může ovlivnit život jiného člověka i když nevědomky, o tom jak moc nás naše zkušenosti utvářejí. Z větší části byl příběh spíše smutný, avšak zvědavost mi nedala a celý příběh jsem doslova zhltla. Konec zůstává otevřený a má své kouzlo. Ale stejně... ocenila bych ještě malou kapitolu :)

28.10.2021 5 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Leah Konen

Milý, lehce naivní příběh o lásce na první pohled určený spíše pro náctileté. Líbilo se mi, že v knize nebylo nic vyloženě negativního, lidé si pomáhají a vše je nakonec zalité sluncem. Taková příjemná pohádka pro velké holky.

12.10.2021 4 z 5