Bez odpadu

Kniha je určena všem, kteří mají v úmyslu omezit množství odpadu kolem sebe tím, že budou uvědoměle nakupovat, jíst, oblékat se atd. Autorka popisuje svoji cestu: prvotní rozhodnutí vyloučit všechny odpady, z něhož rychle vystřízlivěla, a současný pomalejší postup krůček po krůčku, což je realistická varianta i pro čtenáře-laiky. Nejedná se o suchý popis, autorka také uvádí různé problémové situace z vlastního života, do nichž se vinou své snahy o změnu dostala, a dává čtenářům cenné rady, jak se jim vyhnout. Vyjmenovává také, jak konkrétně lze snížit odpad ve všech možných lidských aktivitách a jak změnit své dlouholeté návyky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400802/big_bez-odpadu-akY-400802.jpg 3.920
Dům a byt, Ekologie, živ. prostředí, Přírodní vědy

Vydáno: , Mladá fronta

Le zéro déchet, 2016

Kniha Bez odpadu

claudiavas89

Hodně veci jsem již používala , novinek bylo jen pár

Dandy1
19.06.2020

Líbí se mi víc než kniha od Bey Johnson.

Aicha196
01.02.2020

Super kniha, ruzne stupne inspirace pro minimalizaci plastu od mirneho vlivu az po razantni vylouceni plastu. Navody na bio kosmetiku, cistici prostredky. Vse krasne usporadano dle mista v byte apos.

sporran
29.09.2019

Je to již několikátá kniha, kterou jsem o tématice života bez odpadů přečetla. Samozřejmě, že se točí okolo stejných věcí, ale musím říci, že v každé z nich jsem něco našla. Vyhovuje mi i její členění, grafika. Myslím si, že pěkná kniha pro začátečníka v bezobalovém životě, ale i pro toho, co už má něco načteno. Navíc je doplněná českými poznámkami k této problematice. Zakoupila jsem i s Frusackem, který už je v oběhu.

lagina
02.09.2019

To zpracování mě nijak nenadchlo, ale člověk musí myslet a nesmí bezhlavě nakupovat, shromaždovat, spotřebovávat.. a pokud o tom chce něco víc vědět, nebo tápe, je to zajímavé :)

Gibis
22.07.2019

To, že už nestačí pouze odpad třídit (to by měla být samozřejmost) a je třeba se zamýšlet už nad tím, co nakupujeme, jak je to balené, co doma používáme (často zbytečně) a jak zatěžujeme svými odpady přírodu, je jasná věc. Zodpovědný člověk nad tím přemýšlet musí a v této knize najdete spoustu rad a nápadů, jak na to jít, ať už malými krůčky, nebo velkými změnami. Nemůžu říct, že bych všechno dokázala, na výrobu domácí kosmetiky a podobných věcí asi ještě nemám, ale spoustu věcí změnit můžu a tak jdu s vervou do toho! :)

tonda2186
28.06.2019

Do téhle knihy jsem se okamžitě začetl. Navíc se dá koupit i s Frusackem, což je super!