Bez odpadu

Kniha je určena všem, kteří mají v úmyslu omezit množství odpadu kolem sebe tím, že budou uvědoměle nakupovat, jíst, oblékat se atd. Autorka popisuje svoji cestu: prvotní rozhodnutí vyloučit všechny odpady, z něhož rychle vystřízlivěla, a současný pomalejší postup krůček po krůčku, což je realistická varianta i pro čtenáře-laiky. Nejedná se o suchý popis, autorka také uvádí různé problémové situace z vlastního života, do nichž se vinou své snahy o změnu dostala, a dává čtenářům cenné rady, jak se jim vyhnout. Vyjmenovává také, jak konkrétně lze snížit odpad ve všech možných lidských aktivitách a jak změnit své dlouholeté návyky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400802/big_bez-odpadu-akY-400802.jpg 3.826
Dům a byt, Ekologie, živ. prostředí, Přírodní vědy

Vydáno: , Mladá fronta

Le zéro déchet, 2016

Kniha Bez odpadu

daza.dt
22.08.2022

Knížku jsem přečetla za jeden večer - a upřímně nic moc jsem se nového nedozvěděla. Ale grafika je hezká, za mě neurazí - nenadchne.

vera5841
28.12.2021

Občas mě napadne přečíst si i nějakou seberozvojovou knihu a tentokrát přišla řada na tuhle. Je to kniha, ve které si každý najde to svoje, podle vlastního rozumu. Našla jsem v ní rady, které mi vždy přišly naprosto samozřejmé (prát prádlo podle barev), ale také na můj vkus až extrémní (mytí vlasů se nejspíše nikdy nevzdám). Líbí se mi, že je kniha doplněna recepty (především) na domácí drogerii. A nejvíce jsem ocenila české poznámky, především s českými web stránkami.
Každopádně téma snížení odpadu se týká každého z nás a opravdu každý může přispět alespoň málem.

jarki
25.10.2021

Jak je jednoduché snížit spotřebu plastů i odpadu, jen se trochu vrátit k rozumu. Přece nepotřebujeme úplně všechno. Uvědomit si, jak nás reklama ovlivňuje a kolik utratíme za zbytečnosti...

claudiavas89
04.03.2021

Hodně veci jsem již používala , novinek bylo jen pár

Dandy1
19.06.2020

Líbí se mi víc než kniha od Bey Johnson.

Aicha196
01.02.2020

Super kniha, ruzne stupne inspirace pro minimalizaci plastu od mirneho vlivu az po razantni vylouceni plastu. Navody na bio kosmetiku, cistici prostredky. Vse krasne usporadano dle mista v byte apos.

sporran
29.09.2019

Je to již několikátá kniha, kterou jsem o tématice života bez odpadů přečetla. Samozřejmě, že se točí okolo stejných věcí, ale musím říci, že v každé z nich jsem něco našla. Vyhovuje mi i její členění, grafika. Myslím si, že pěkná kniha pro začátečníka v bezobalovém životě, ale i pro toho, co už má něco načteno. Navíc je doplněná českými poznámkami k této problematice. Zakoupila jsem i s Frusackem, který už je v oběhu.

lagina
02.09.2019

To zpracování mě nijak nenadchlo, ale člověk musí myslet a nesmí bezhlavě nakupovat, shromaždovat, spotřebovávat.. a pokud o tom chce něco víc vědět, nebo tápe, je to zajímavé :)