vera5841 vera5841 komentáře u knih

Mládí Mládí Paolo Sorrentino

Mládí, život, stárnutí očima dvou dědečků. Krátké, svižné, konec překvapivý. Jednohubka na odpoledne. Bohužel myslím, že ve mě dlouhodobější stopu nezanechá

23.05.2020 2 z 5

Spermie v kelímku Spermie v kelímku Ivana Kulhánková

Wow a díky! Koho se toto téma netýká, může knihu vidět jako přitaženou za vlasy, autorku jako hysterickou nánu, která přehání a zveličuje. Ale.. pro ty, kterých se téma týká dává jasné poselství "nejste v tom sami". Tedy vy tak nějak tušíte, že tu kliniku nepostavili jen a jen kvůli Vám, ale je fajn vědět, že i ty emoce, které prožíváte jsou zcela normální a mají je všichni ve vaší situaci. Stejně tak bych knihu doporučila všem, kteří mají ve svém okolí nějakou tu "snažilku" a rádi by věděli, co se jí honí hlavou. Kniha není ani tak o tom oplodňovacím procesu, jako o tom psychickém. Ještě jednou dík

23.05.2020 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

V první řadě je trošku složitěhší zorientovat se ve velkém množství postav (a že jmen je tam vážně hodně). Rok s partou z jedné kanceláře a pohled na jejich život a jejich rodin
Styl je vyloženě Hartlovský. Při jeho první knize (prvně jsem četla Erotikon) mi to přišlo osvěžující, u této poslední se mi to chvílemi zdálo na jedno brdo - u některých pasáží jsem si vybavila právě Erotikon nebo Okamžiky.
Každopádně ve výsledku zajímavé čtení, trochu poučné, jistě k zamyšlení. Je vůbec možné, aby se lidem za rok přihodilo tolik změn?

23.05.2020 4 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Tento díl jsem musela mít - musím se přeci dozvědět, jak to S Larou a Peterem dopadne! Jenomže se vše zamotá a ani já nevím zda se přidat do teamu Petera nebo do teamu Joshe. Jasně Lara je občas trochu naivní, dělá trochu nelogické a emocionálníé rozhodnutí, ale... nebyla taková každá? Milé, oddechové, je fajn chvíli vypnout a zavzpomínat na časy, kdy nám přišly malicherné problémy jako malé katastrofy
Konec byl tentokrát takový ucelený, že přemýšlím, jestli začít i poslední díl.

23.05.2020 4 z 5

Lord John a Ďáblovy ruce Lord John a Ďáblovy ruce Diana Gabaldon

Johna prostě miluju a tak asi ani nemůžu být objektivní :D
Každopádně první povídka mi přišla nejslabší a postupně to bylo lepší a lepší. Johnovy příběhy se dají číst samostatně. Přesto se občas objeví narážka na jiný příběh ze série nebo na hlavní sérii, proto mě mrzí, že přestože první povídka je chronologicky i první celé série, tak tato kniha vyšla jako poslední. Určitě se k sérii jednou vrátím a příběhy přečtu chronologicky.

06.05.2020 4 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Velmi čtivá kniha, napsaná takovou lehkostí, že si ani nevšimnete, jak stránky ubíhají.
Náhled do duše mladého chlapce, který se rozhodne svému okolí přiznat, že je trochu jiný, než se od něj očekává. Jaké budou reakce kamarádů, rodiny nebo spolužáků? A k tomu trošku toho detektivního napínání - kdo je záhadný Blue?

01.05.2020 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Ona chudá, trochu nešikovná se strašným zázrakem dostane do jeho firmy. On neskutečně krásný milionář, který působí jako podivín, ale když se mu dostane pod kůži, pozná toho hodného slaďouše...I přes spoustu nedorozumění nakonec vše dobře dopadne a zjistí, že bez sebe nemohou být (hlavně v posteli)
Trošku klišé, že? Ale ono funguje.. Jako nenáročná pohádka pro "velké holky" Nic intelektuálnějšího nečekejte. Bohužel jsem čekala i více toho humoru.
Každopádně jako oddechové čtení na horké letní večery, proč ne!

01.05.2020 3 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Příběh o dvou kamarádech na prázdninách byl celkem milý. Dějová linka s Kateřinami byla vlastně celá taková zbytečná. Navíc Colin je vykreslovaný jako outsider, co je rád, že si našel aspoň jednoho kamaráda a přitom "chodil" s 18 Kateřinami? To mi přišlo nereálné. Jistá myšlenka tam byla, ale absolutně nevyužitá. Závěr předvídatelný. Škoda
Každopádně poklona překladateli

25.04.2020 3 z 5

Něco si přej Něco si přej Karen Rivers

První tři kapitoly jsou hodně bojovala sama se sebou abych knihu neodložila kvůli tomu, že je psaná ve druhé osobě. Nakonec jsem si jakš takš zvykla. Samotný příběh byl zajímavý, i přechody děje se dají vydržet, když si čtenář uvědomí, že hrdinka je nemocná... Jenomže pak přijde konec, který je opravdu divný a celkový dojem z knihy opravdu kazí.

16.04.2020 2 z 5

Lehce nemravný Záchodník aneb praktická toaletní knížka Lehce nemravný Záchodník aneb praktická toaletní knížka Jitka Moody

Pohádky trochu jinak a tak hodně pro dospělé. Nečekejte velkou literaturu, ale pro trochu ironické a nevážné počtení, třeba na té oné místnosti, bezvadný

06.04.2020 2 z 5

Proč je v umění tolik nahých lidí a další zásadní otázky o umění Proč je v umění tolik nahých lidí a další zásadní otázky o umění Susie Hodge

Knížka vhodná především pro větší děti. Nutno říci, že i mě zaujala a našla jsem v ní i zajímavé poznatky. Také chválím rejstřík, kde je díla možné spatřit

02.04.2020 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Od Jojo je to podle mého slabší kniha. Spojení nešťastného osudu čtrnáctileté Sarah a právničky Natashy, která řeší zlomové okamžiky svého života. Místy mi lezly na nervy, místy mi jich bylo hrozně líto. Většinu času jsem si říkala "Sakra Sáro, tak to někomu řekni" ušetřila by si spoustu trápení, ale chápu, proč se toho bála.. Nakonec o tom, proč je vždy důležitá komunikace celá kniha je.
Na můj vkus docela přeslazený konec

01.04.2020 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Dlouho jsem si říkala, že na tohle už prostě nejsem cílová skupina. Ale asi od třetiny, když na scénu přišel Peter, mě to začalo hodně bavit. Několikrát jsem se přistihla, že se i usmívám. Takové příjemné, nenáročné, pohodové čtení. Možná na YA přeci jen nejsem tak stará. Určitě si v budoucnu přečtu i další díl

01.04.2020 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Triller není zrovna žánr, který vyhledávám, ale dala jsem na doporučení a dobře jsem udělala. Kniha je svědectví o tom, jak jedna nevině pronesená fáma může zahýbat chodem celého maloměsta i samotným životem hlavní postavy. V knize je tolik podezřelých, že jsem opravdu nevěděla komu věřit a i přesto byl konec nečekaný. (i když musím přiznat, že i tahle možnost mě chvíli napadla).
Líbila se mi i ta romantická linka - miluje ji? Využívá jí? Kdo ví... Nedá se věřit nikomu

01.04.2020 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Za mně báječná kniha. Náhled do duše ženy, která si prožívá osobní tragédii, které okolí příliš nerozumí. Kniha o tom, jak i přes velkou lásku může dojít k nedorozumění, vzájemnému nepochopení a odcizení. Ze začátku mi úplně nevyhovovali dvě časové linie, ale nakonec se báječně doplňovali. Velice mě potěšil šťastný konec, i když to není typicky šťastný konec.. ale nakonec takový je život

12.03.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nádherně napsané, silný a chytlavý příběh, těžké téma. I když by se dalo říct, že je příběh psaný od konce, je úžasné jak je překvapivý až do konce knihy a jak do sebe události postupně, často nečekaně, zapadají. Je zajímavé sledovat příběh z různých úhlů. Vidíme, že to jak událost vidí jeden neznamená, že ji stejně vidí i ten druhý.

27.02.2020 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

První hodnocení - trochu jiný zamilovaný román
Ale když se na to podívám z širšího pohledu? Kluci neřeší jen tu klišé otázku ,,Má mě rád? Nemá mě rád" ale především ty důležité a závažné otázky ,,co na to řekne okolí? Jaké to může mít důsledky?"
Moc se mi líbil styl - příběh z pohledu obou chlapců

Co bych vytkla, tak mi nepřišlo příliš věrohodné prostředí - český internát se zákazem mobilů a internetu?

27.02.2020 4 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Nakouknutí do toho, co se děje v hlavě v hlavě psychicky nemocné dívky. O tom, že i když se nám může někdo zdát prostě divný, tak on sám svádí velký vnitřní boj. Ale jinak se toho vlastně příliš nedělo. A vlastně ani typický happy end se nekonal, ale... tak to nakonec v životě chodí, ne?

27.02.2020 3 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krátká kniha, ale za mě velmi silný příběh. Místy jsem si musela dát pauzu, otřít slzy a příběh vydýchat. Bohužel ne každý Gump má svůj šťastný konec, proto díky všem hodným lidem, o kterých je v knize zmínka

27.02.2020 5 z 5

Kimuri Kimuri Josef Vágner

Tato kniha na mě v knihovně čekala přes dvacet let. Ale nakonec jsem do ní dospěla a s chutí si ji přečetla. Bohužel se mi špatně četla v jednom zátahu, proto jsem si dávala mezi jednotlivými příběhy přestávku. Palec nahoru i za obrázky a fotografie, lehké minus ovšem za to, jak jsou v knize umístěny mezi příběhem (musela jsem je přetočit a dočíst alespoň větu a až poté se k obrázkům vrátit).
Kdo má rád skutečné exotické příběhy doporučuji!

17.02.2020 4 z 5