Ver8nika Ver8nika komentáře u knih

Nejbarevnější kuchařka Nejbarevnější kuchařka Kamu (p)

Dlouho očekávaný vánoční dárek. Přála jsem si hlavně kvůli vietnamské a thajské kuchyni, na které si již nějaký čas ujíždím a i jsem i pár věcí z ní již začala vařit. Po prolistování vím, že nezůstanu pouze u těchto dvou kuchyní. Krásné recepty, plno vychytávek a informací. Je vidět, že kniha byla psána srdcem. Ač není nejlevnější, tak stojí za to si jí pořídit. Doporučuji všem, které baví vařit.

26.12.2017 5 z 5

Kde je ta holka? Kde je ta holka? Alexandra Potter

Z knih Alexandry Potter se mi líbila asi nejvíc, ale stejně se má autorka ještě co učit. Dojem ještě horší sposta chyb v knížce

24.02.2013 3 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Velká reklama, "malé čtení"...

19.10.2012 3 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a čekala od ní velký zážitek. Bohužel zážitek se nekonal. Jak již bylo řečeno je to spíše kniha pro děti, dovedu si představit, že kdybych to četla ve 13 letech, že mám z knihy větší uspokojení.

19.09.2012 3 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Moje první přečtená kniha od Jane Austen a určitě nebude poslední.

24.08.2012 4 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Nuda, nuda a zase nuda! Nezaplatit za tu knížku tolik peněz, tak jí ani nedočtu.

24.08.2012 2 z 5

Omerta Omerta Mario Puzo

Od této knížky jsem čekala víc, ze začátku byla dost čtivá, ale závěr mě naprosto zklamal. Asi jsem zhýčkaná z kmotra, kde je vše propracované a promyšlené daleko lépe. Každopádně kniha stojí za přečtení, zvlášť pokud máte rádi styl psaní Maria Puza.

24.07.2012 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Vracím se k ní, když je mi nejhůř. Vždy mě dokáže utěšit a přesvědčit, že bude líp. Tato kniha má v sobě neuvěřitelnou moudrost, kterou snad nikdy celou nepochopím

23.04.2012 5 z 5

Sedmikráska Sedmikráska Jaroslav Durych

Musela jsem jí přečíst jako povinnou četbu a bylo to pro mě utrpení. Příběh by snad ještě šel. Kluk potká tu samou dívku sedm krát a ani jednou jí nepozná... Ale zpracování je hrozné, alespoň pro mě.

23.04.2012

Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Sherry Argov

Když už nic jiného tak je to vtipné.

22.08.2011 5 z 5

Moc podvědomí Moc podvědomí Joseph Murphy

Knihu jsem zatím nedočetla a nějak se k tom zatím ani nechystám.
U mě bylo zajímavé zjištění, že moji dva přátelé ji mají v knihovně také a nikdo z nás neví jak se nám tam dostala :-)
Přečetla jsem pouhých 23 stránek a v knize se v podstatě stále jen píše, jak je důležité jí přečíst. Na čemž jsme se s přáteli i shodli

22.08.2011

Film mě nebavil a tak jsem přistupovala i ke knížce, možná proto mě tak překvapila. Tento díl je o mnoho lepší než ty před ním. Má větší hloubku a tajemství.

22.08.2011 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Je o něco nudnější než první díl. Vadí mi velká část první kapitoly, která opakuje základní věci. To je věc, která je dobrá tak pro člověka, který první díl nečetl nebo neviděl film, tudíž k ničemu.
Konec je napínavější než ve filmu.

16.08.2011 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Určitě je chyba, že jsem napřed viděla film a pak až četla knihu a tak to budu bohužel mít u všech dílů...
Je to dost pohádkové, ale díky tomu oddechové a přiznejme si i v dospělosti potřebujeme občas slyšet (si přečíst) pohádku :-)

05.08.2011 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Nádherná kniha a obdivuji autora, jelikož tuto knihu psal při čekání na transport do koncentračního tábora

31.07.2011 5 z 5

Hlídač č. 47 Hlídač č. 47 Josef Kopta

Kniha mě nadchla daleko více než film, u filmu jsem se i nudila. Doporučuji přečíst

31.07.2011 4 z 5

Konec punku v Helsinkách Konec punku v Helsinkách Jaroslav Rudiš

Román se čte výborně, vyšel i záměr vše na konci spojit a stejně ponechat otázku na zamyšlení. Jen má v sobě zbytečně moc vulgarismů, v prostředí punku se pohybuju a v knize je slovník doopravdy přehnaný.
Těším se na pokračování pokud nějaké bude

30.07.2011 5 z 5

Hluboká orba aneb 20 let Visacího zámku Hluboká orba aneb 20 let Visacího zámku Jan Haubert

U knihy jsem se velice zasmála, jelikož tuto skupinu jsem viděla několikrát koncertovat a patří mezi mé oblíbené, bylo zajímavé dozvědět se o ni víc. O jejích začátcích a jak vlastně vypadá to putování za koncerty a jak koncerty prožívají sami hudebníci.

Kniha popisuje začátky a rok 2002 na přeskáčku, což je příjemné, protože se čtenář nenudí. V roce 2002 je popsáno i jak hudebníky zasáhla povodeň.

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Příjemné čtení, i když rytíř Des Grieux je sladší víc než je normální

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Nádherné dílo, už jen ta první věta mě k sobě připoutala..."Staré domy jsou jako staří lidé, plni vzpomínek..."