Moc podvědomí

od:


KoupitKoupit eknihu

podtitul: Velká kniha vnitřního a vnějšího rozvoje Světoznámý bestseller učitele pozitivního myšlení dr. J. Murphyho, význačného představitele proudu psychologického myšlení, jež vyzvedá úlohu podvědomí v lidské psychice. Podvědomí je podle autora dokonce rozhodující silou, která určuje nejen duševní, ale také tělesný a společenský rozvoj člověka a na množství konkrétních příkladů dr. Murphy uvádí, jak postupovat, aby člověk dosáhl úspěchu v zaměstnání, podnikání apod. Autor nám tak pomáhá při hledání kladných řešení našich životních situací....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/35400/moc-podvedomi-ZmC-35400.jpg 4.1155
Orig. název:

The Power of Your Subconscious Mind (1962)

Žánr:
Duchovní literatura, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Přidat komentář
jengibre
16. května

Velice přínosná knížka o síle pozitivního myšlení. Na můj vkus je bohužel psána zbytečně zdlouhavě. Podstatné myšlenky by se daly shrnout na dvě stránky o velikosti A4, proto ubírám hvězdičky.

4listku
24.11.2017

Pro mne přelomová kniha, doporučuji. Určitě není pro každého, i když by mohla. Skvěle doplňuje knihu Miluj svůj život, která osloví asi víc ženy. Ani já jsem jí nebrala doslova, ale principům věřím. Moc mi pomohla, když jsem jí potřebovala a stále z ní "podvědomě" čerpám ;-)

Zlajda95
27.08.2017

Hodně se opakuje, nicméně je kniha přínosem - alespoň pro mě. V té největší depce, když jsem po této knize sáhla, najednou začaly dávat věci, co se mi staly, smysl. Jestli opravdu vše funguje tak, jak to Murphy popisuje... kdo ví, sama si to určitě hodlám vyzkoušet :-)

A ať už jsou myšlenky v knize pravdivé nebo ne, myslím, že je to taková ta kniha, která vás nakopne, když se topíte v hnoji ;) Takže, proč ne?

Vladus9
17.08.2017

Knihu jsem četla v době, kdy jsem byla nezaměstnaná a nemohla najít práci. Dodávala mi spoustu naděje a pozitivní energie. Myšlenka, že vše si řídíme sami, že se dokážeme sami vyléčit, že si sami dokážeme pomoci od strachu, nedostatku peněz, nedostatku lásky a přátel je příjemná, proč ne :-) Na druhou stranu autor počítá s tím, že každý, kdo ji čte, musí být nutně věřící... A ty srdcervoucí příběhy jak z teleshoppingu: "Má sestra byla nevyléčitelně nemocná, měla tuberkulozu, lékaři jí dávali 4 týdny života, poradil jsem jí, aby si každý den ráno a večer opakovala tuto modlitbu... Jakmile tak učinila, hned se vyléčila. Nyní žije šťastně a spokojeně v Kalifornii obklopena vnoučaty a pravnoučaty." To je trochu úsměvné a opravdu neuvěřitelné.

Koza3
10.08.2017

Další kniha do kategorie duševního rozvoje. Vedle oblíbených Čtyř dohod a Cesty pravého muže jsem nedával téhle doktorské analýze moc šanci, ale celkem mě překvapil - pozitivně i negativně. Moc podvědomí je v jádru stejná jako další jmenované. Jde o to se nějak poprat se svým vnitřkem a tvářit se na svět pozitivně. Trošku věřit tomu štěstíčku a celý svět Vám padne k nohám. Potud dobré, proč ne. Ale příklady, které jsou v knize uvedeny mi přišly jako předloha pro scénář k epizodám Věřte nevěřte. Jeden muž z Illinois se zázračně uzdravil z dny poté, co plně věřil svému podvědomí...ufff to byly trošku pohádky. Neříkám, že některé příběhy se opravdu nestaly, ale jiné jsou opravdu z pera scénaristů :-) Dalším kamenem úrazu je Bůh. Pan Doktor se dušuje, že jeho kniha nemá nic společného s náboženstvím a jde čistě o duševní rozvoj, ale ukažte mi v knize jedinou stránku, na které není citována Bible nebo se nevyskytuje Hospodinovo jméno. Což o to, já v "Boha" věřím, ale nepříjde mi vhodné autorovo rčení versus realita. Paralelně s touto knihou jsem začal znovu sledovat seriál My name is Earl, který pracuje s motivem karmy, dělej dobré věci a stanou se ti dobré věci. Paradoxně má každá epizoda a její duševní hodnota a poselství větší váhu pro mé podvědomí než tato kniha. Kniha by nemusela být tak roztahaná, ale jednou větou Vám říct to, co úvodní znělka Earlova seriálu a byly by jste na tom možná stejně ;-)

Elyen
06.08.2017

Po sedmdesáti přečtených stránkách nemám pocit jakéhokoli obohacení a končím. Síla podvědomí pro mě není ničím překvapivým, samospasení v podobě pozitivních (pro mě krkolomných a nepřirozených) afirmací znám už od Louis Hay a další a další příklady ze života mě spíše nudí než inspirují. Autorova agitace, připomínající teleshopping či předváděcí akce, kdy zároveň "skutek utek", je velmi unavující. Dvě hvězdy čistě za pozitivní myšlenku, z níž autor vychází, zbytek děs běs.

vit7993
12.07.2017

Není to zázračná kniha, ale pro člověka, který o podvědomí nečetl asi stojí za to (na toto téma jsou tu i lepší knížky podle mě, jako např. Mistrovské ovládání mysli od Haanela z kterých Murphy možná vycházel). Nečte se ani lehce ani příliš obtížně. Není nabitá informacemi ani přehlednými příklady. Zvládl jsem přečíst za asi 13 hodin ve dvou dnech i s krátkými výpisky a jsem rád že to mám za sebou, v druhé polovině mě to více méně přestalo bavit, jelikož se tam vlastně omýlá jedno a to samé. Kniha je proložená pár desítkami zkratkovitých příběhů lidí, kteří použili utvrzovací výroky / self talk k tomu aby překonali strach, sebe odsuzování, zlozvyky. Ve zkratce bych to shrnul tak, že je to o tom, že si má člověk uvědomit že má moc žít úspěšnější/šťastnější/spokojenější život bez ohledu na okolí. Vše díky podvědomí, které ovlivňuje to, jak se chováme. Podvědomí lze ovlivňovat/dávat mu pokyny pomocí sebemluvy (auto sugesce/self talk) prováděné s vírou, že to, co říkám je pravda. (např.: mám velkou cenu, jsem vnímavý a empatický, lidé vyhledávají mou společnost" a přitom si představovat nějaký děj, a sebe v ideálním stavu a být vděčný za tento stav a věřít že se to tak stalo a bude se dít) - něco podobného jako "The Secret" (Tajemství - kniha, film). Tedy uvolnění,klid, vizualizace, vděčnost, pozitivní sebemluva kdy k sobě mluvím jako kdyby se již stalo to, co si přeji. Na příkladech bylo ukázáno, že to fungovalo v případě např.: alkoholik, mimomanželský poměr, sociální fobie, strach z výtahu/výšky, strach ze selhání atd. Funguje to, ale člověk musí chtít být šťastný a úspěšný, bez toho na pozitivní self talk, víru a vizualizaci asi zapomíná.

Mgr.
03.07.2017

Dobrá kniha na zamyšlení.

ayan6909
25.07.2016

Krásné čtení plné inspirace.

trava
22.03.2016

Zajimave, ale tezko se mi soustredilo. Nicmene krasna kniha!

kamibe
17.01.2016

Když jsem se po letech podívala, kolik vět jsem si tam poznačila, musela jsem nakonec uznat, že mi stačí číst si na konci každé kapitoly bodové shrnutí. Vždycky tam najdu něco, co mě může opakovaně podnítit k něčemu, co jsem třeba trochu pozapomněla.

VenAlud
22.11.2015

Pocity smíšené...kdyby se celý obsah knihy zredukoval na 5-10 stran, tak by se nic nestalo...klasické omílání jedné hlubší myšlenky pořad dokola, je už asi u tohoto typu literatury standardní :(...čím ale kniha vybočuje, je její podání, kterým konkurenci dosti převyšuje :)

Zvědavý
01.11.2015

Při povrchním pohledu může kniha působit naivně, ale každý člověk má "naprogramované" určité chování, zvyky. Zde je čtivou a jednoduchou formou vysvětlena funkce lidského podvědomí a jak s ním pracovat ke svému prospěchu. O tom, že s ním lze pracovat nejednoho z nás přesvědčí například každodenní mediální masáže všude kam se pohneme, proč kupujeme ten či onen výrobek, proč si po celý den zpíváme písničku, kterou ráno slyšíme v rádiu? Když vezmu extrémní příklad tak vymývání mozků za vietnamské války, nejen tam, fungovalo na stejném principu. Pro čtenáře s otevřenou myslí a chutí na sobě pracovat bude kniha velkým přínosem.

Kulhavá
02.06.2015

Tato kniha mi doslova změnila život. Díky ní jsem přehodnotila své uvažování. Při svých přáních jsem postupovala podle rad v knize uvedených a vše co jsem si přála se splnilo!!

servus
28.01.2014

Zajímavá kniha. Bylo těžké prokousat se začátkem, ale stálo za to vydržet číst až do konce. Od té doby, co jsem ji začala číst, mám stále dobrou náladu a spoustu věcí řeším jinak. Vřele doporučuji.

Dandy1
02.05.2013

Přelouskat začátek bylo těžké, ale dál je celkem dost užitečných myšlenek k zamyšlení.

WEIL
19.09.2011

Tahle kniha mi byla ukradená jako řada jiných a to jen za to, že jsem o jejím obsahu hezky mluvil a osoba, která mi ji ukradla, tak se jí líbilo, že i ona má velké právo na štěstí.


Je to psáno každému člověku a triko. Neuvěřitelný paskvil, ale pěkně zabalený jako dobrý koláč.

Ver8nika
22.08.2011

Knihu jsem zatím nedočetla a nějak se k tom zatím ani nechystám.
U mě bylo zajímavé zjištění, že moji dva přátelé ji mají v knihovně také a nikdo z nás neví jak se nám tam dostala :-)
Přečetla jsem pouhých 23 stránek a v knize se v podstatě stále jen píše, jak je důležité jí přečíst. Na čemž jsme se s přáteli i shodli