Moc podvědomí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

podtitul: Velká kniha vnitřního a vnějšího rozvoje Světoznámý bestseller učitele pozitivního myšlení dr. J. Murphyho, význačného představitele proudu psychologického myšlení, jež vyzvedá úlohu podvědomí v lidské psychice. Podvědomí je podle autora dokonce rozhodující silou, která určuje nejen duševní, ale také tělesný a společenský rozvoj člověka a na množství konkrétních příkladů dr. Murphy uvádí, jak postupovat, aby člověk dosáhl úspěchu v zaměstnání, podnikání apod. Autor nám tak pomáhá při hledání kladných řešení našich životních situací....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35400/big_moc-podvedomi-ohJ-35400.jpg 3.9213
Žánr:
Duchovní literatura, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Power of Your Subconscious Mind, 1962


více info...
Nahrávám...

Komentáře (29)

Kniha Moc podvědomí

VeruMalfoy
27. března

Knížku jsem slyšela jako audioknihu a vadila mi rychlost, jakou byla čtena. Když jsem si ji trošku zrychlila, tak to šlo. Tematicky se mi knížka moc líbila. Šla přímo k věci v každé kapitole, žádná omáčka okolo, a poskytovala konkrétní rady, což velice oceňuji.

Petoklad
15.12.2020

Je nutné mít na paměti dobu, kdy tato kniha vznikala, tj doba, kdy ještě svět nebyl zavalen seberozvojem a za každým rohem nestál ezo guru. Myšlenky nám mohou připadat banální, protože od té doby byly stokrát rozpracované. Za to kniha však nemůže.


hu_87
13.12.2020

Dobrá myšlenka, ale nedobrá kniha. Autor se často opakuje, velkou část tvoří něco z Bible nebo rovnou příběhy těch lidí, kterým pomohla změna myšlení.
Samozřejmě souhlasím s tím, že je spousta věcí v hlavě, akorát tady to někdy zní až moc fantasktně. Jako berlička ale určitě účel splní.

Aeon
14.10.2020

toto je typ literatury, ktory som cital ked som mal 17nast rokov :) vtedy to pre mna za nieco stalo. dnes to veselo povazujem za komercne vytvoreny shit pre nenarocneho citatela tzn. takmer pre kazdeho idiota bez kritickeho myslenia

Bakana
10.09.2020

Já bych si dovolila souhlasit s předchozím komentářem.
Metoda určitě může fungovat, protože všechno je v hlavě.
Problém je, že člověk sám sebe velice těžko přesvědčí, že se svým vlastním myšlením dokáže například uzdravit z rakoviny, když všechny prognózy hovoří proti a jeho blízcí se s ním pomalu loučí. K tomu používá autor manter, který si každý sám podle určitých jednoduchých základních pravidel sestaví a pak už si je jen opakuje tak dlouho, dokud v ně neuvěří.
Používanou metodou mi kniha připomíná Zelandovy a Dispenzovy knihy. Zkráceně řečeho jaké myšlenky, jaké vibrace vysíláme, takový reálný svět kolem sebe vytváříme. Formou zpracování je ovšem kniha naprosto jiná. Je pravda, že časté citáty z bible jsou trochu otravné a nevěrohoně působí i příběhy lidí, které začínají "jeden známý mi vyprávěl...". Nepochybuji, že autor je zdatný terapeut, ale na své literární tvorbě by mohl trochu zapracovat, pokud chce, aby působila seriózněji. Což je škoda - její poselství je přínosné.

knihyKeMne
30.07.2020

Ajajaj. Zas jeden autor, který objevil zázračný všelék na všechno a s patřičným nadšením tuto zprávu vykřikuje do celého světa. Jeho metodou získáte zdraví, štěstí, bohatství i zdravého, šťastného a bohatého partnera. A když se to nedaří? Tak něco děláte špatně. Protože tohle zaručeně funguje...

Autor má jedno plus. A totiž, že na té jeho metodě opravdu něco bude. Současní životní koučové se o ni taky opírají. A dá se vyzkoušet. Mínusem je, že se zde nebere v úvahu reinkarnace ani karma. No mínusem. Možná jen pro nás, co ji do své životní filozofie započítáváme.

Ale ta forma! Naštěstí prvotní tón pouťového vyvolavače se postupně uklidní. Ale po americkém způsobu se jedno téma omílá ze všech stran a někdy se autor i opakuje, dokonce i stejné příběhy vypráví víckrát.

Zajímavé je i jeho pojetí náboženství. Zdá se, že je věřící - kniha obsahuje nespočet citátů z bible majících potvrzovat jeho slova, nabádá lidi ke křesťanským hodnotám, především k modlitbě, kterou povýšil na "vědeckou modlitbu" (wtf) a přizpůsobil ji svým potřebám. Nicméně veškerá zázračná uzdravení (na poutních místech nebo i přímo od Ježíše) připisuje zázračné autosugesci vyléčeného. Tedy spíš jako by si víru vykládal podle sebe.

No hlavně že to funguje. Určitě doporučuji jako metodu. Ale jako knihu, to už je horší.

Haniii12
11.05.2020

Nejsem nadšený čtenář tohoto druhu knih, ale tato je pro mě velkou výjimkou. Byla mi darována v mých (zatím) nejhorších časech a dá se říci, že mě opravdu postavila opět na nohy. Knihu čtu již po druhé, každý den jednu podkapitolu.
Jednu hvězdičku odebírám, nejsem totiž nábožensky založený člověk a tady je těch "zázraků" opravdu spousty, ale kdo ví :)

sissina
11.08.2019

Podobné Jak mysli milionari,jeste si ji prectu

1