Komentáře knihy Moc podvědomí

Přidat komentář

Liturgievpatek
02.02.2026

Obecné, rozvleklé, prázdné.

EdinaElwes
22.10.2025

Jedna z "těch prvních". Pro mě významná, pomohla, navedla, podpořila, poradila.
Amen


Sitting-Bull
28.03.2025

Pro mě je kniha "tou první", protože tuto jsem před mnoha a mnoha lety otevřela a začetla se. A objevila v ní již tenkrát mnoho pozitivního. Dnes se knihami na obdobná témata trh jen hemží, přesto pro mě Moc podvědomí zůstává tou důležitou. Snadno a uchopitelně napsaná kniha, která mě dokázala oslovit jako 16-letou ateistku a zasít možná nějaké to semínko a dokázala mě oslovit i nyní ve věku "dvakrát přetočeného tachometru", byť jinak a jinými věcmi, než tenkrát.
Nyní ji vidím zejména jako úplně jiný pohled na motlitbu, než jsme zvyklí tady u nás. A stále mě Moc podvědomí těší tím svým pozitivním naladěním, kéž by většina lidí místo neustálého kňourání, vzdychání a stěžování si dokázala vidět alespoň z 10 % tím pozitivním způsobem myšlení, které mohou najít třeba v této knize.

Hradčiatko
28.02.2025

Rada sa pridám k čitateľom nižšie v hodnotení, kde treba prihliadnuť jednak na rok, kedy kniha vznikla (1962!) a kedy v preklade prišla k nám. Bola iná doba, motivačné rady a všetky možné (a nemožné) životné štýly na nás nevyskakovali z mobilov, laptopov, reklám, motivátorov, streamerov a youtuberov (a keďže som stará škola a nemám furt ten smartphone, tak ani neviem vymenovať, akých -berov a -egov ešte :D). Vtedy to bolo pre mňa prvé stretnutie s podobnou knihou a so záujmom som si ju prečítala. Ďalšie tohto žánru ma už nezaujali, pretože mám pocit, že sa točia okolo toho istého (čo možno táto tiež, ale prišla ku mne skrátka prvá). Vďaka jej a dvom-trom ďalším, že dala babičke silu postaviť sa rakovine a s pomocou lekárov a Božou zvíťaziť!

vladimir5170
21.11.2024

Je to hlavně o síle pozitivního myšlení. Kdybych tuto knihu četl před 20 lety, asi bych se vyvrátil. Přijde mi, že dnes už těch zdrojů je tolik, že asi trochu zapadne. Pro, v tomto ohledu, nepolíbené a věřící - ideální start do problematiky.

Dixinka
31.10.2024

Myšlenky se stále opakovaly.

Život-je-Růst
19.07.2024

Jedna z nejlepších knih na téma "síla myšlení" aniž by šlo o přehnané esoterické žvásty.

veronika5179
19.02.2023

Místy roztomilá, dnes však už téměř kultovní kniha od které je možné se odrazit pokud vás toto téma zajímá.

Nostradam1961
07.11.2022

Kniha Moc podvědomí vychází z málo poznaných a ještě méně praktikovaných zákonitostí světa jemných energií mysli. Samozřejmě že jsou návody funkční, ale už méně se hovoří
o tom, i navzdory kritice většiny respondentů, jak metodu praktikovat? Jednoduše je to práce na 24 h denně, tedy intenzivně, ne extenzivně- jen někdy....To je to tajemství.
Tu výdrž, vytrvalost a nezdolnost nemá skoro nikdo z nás a tím méně ti, kteří metodu kritizují. Většinu dnes myslíme automaticky, reflexně, pasivně a zbytkově. V tom je ta potíž, že podvědomí spíše sytíme negativními sugescemi (reflexně) než pozitivními.

JancaMia
05.08.2022

Kniha nese stopy času, nicméně v některých myšlenkách je stále velmi aktuální. Nález v knihobudce.

Kabuky
11.06.2022

Dobrá.

VeruMalfoy
27.03.2021

Knížku jsem slyšela jako audioknihu a vadila mi rychlost, jakou byla čtena. Když jsem si ji trošku zrychlila, tak to šlo. Tematicky se mi knížka moc líbila. Šla přímo k věci v každé kapitole, žádná omáčka okolo, a poskytovala konkrétní rady, což velice oceňuji.

Petoklad
15.12.2020

Je nutné mít na paměti dobu, kdy tato kniha vznikala, tj doba, kdy ještě svět nebyl zavalen seberozvojem a za každým rohem nestál ezo guru. Myšlenky nám mohou připadat banální, protože od té doby byly stokrát rozpracované. Za to kniha však nemůže.

liskapolarni
13.12.2020

Dobrá myšlenka, ale nedobrá kniha. Autor se často opakuje, velkou část tvoří něco z Bible nebo rovnou příběhy těch lidí, kterým pomohla změna myšlení.
Samozřejmě souhlasím s tím, že je spousta věcí v hlavě, akorát tady to někdy zní až moc fantasktně. Jako berlička ale určitě účel splní.

Aeon
14.10.2020

toto je typ literatury, ktory som cital ked som mal 17nast rokov :) vtedy to pre mna za nieco stalo. dnes to veselo povazujem za komercne vytvoreny shit pre nenarocneho citatela tzn. takmer pre kazdeho idiota bez kritickeho myslenia

Bakana
10.09.2020

Já bych si dovolila souhlasit s předchozím komentářem.
Metoda určitě může fungovat, protože všechno je v hlavě.
Problém je, že člověk sám sebe velice těžko přesvědčí, že se svým vlastním myšlením dokáže například uzdravit z rakoviny, když všechny prognózy hovoří proti a jeho blízcí se s ním pomalu loučí. K tomu používá autor manter, který si každý sám podle určitých jednoduchých základních pravidel sestaví a pak už si je jen opakuje tak dlouho, dokud v ně neuvěří.
Používanou metodou mi kniha připomíná Zelandovy a Dispenzovy knihy. Zkráceně řečeho jaké myšlenky, jaké vibrace vysíláme, takový reálný svět kolem sebe vytváříme. Formou zpracování je ovšem kniha naprosto jiná. Je pravda, že časté citáty z bible jsou trochu otravné a nevěrohoně působí i příběhy lidí, které začínají "jeden známý mi vyprávěl...". Nepochybuji, že autor je zdatný terapeut, ale na své literární tvorbě by mohl trochu zapracovat, pokud chce, aby působila seriózněji. Což je škoda - její poselství je přínosné.

knihyKeMne
30.07.2020

Ajajaj. Zas jeden autor, který objevil zázračný všelék na všechno a s patřičným nadšením tuto zprávu vykřikuje do celého světa. Jeho metodou získáte zdraví, štěstí, bohatství i zdravého, šťastného a bohatého partnera. A když se to nedaří? Tak něco děláte špatně. Protože tohle zaručeně funguje...

Autor má jedno plus. A totiž, že na té jeho metodě opravdu něco bude. Současní životní koučové se o ni taky opírají. A dá se vyzkoušet. Mínusem je, že se zde nebere v úvahu reinkarnace ani karma. No mínusem. Možná jen pro nás, co ji do své životní filozofie započítáváme.

Ale ta forma! Naštěstí prvotní tón pouťového vyvolavače se postupně uklidní. Ale po americkém způsobu se jedno téma omílá ze všech stran a někdy se autor i opakuje, dokonce i stejné příběhy vypráví víckrát.

Zajímavé je i jeho pojetí náboženství. Zdá se, že je věřící - kniha obsahuje nespočet citátů z bible majících potvrzovat jeho slova, nabádá lidi ke křesťanským hodnotám, především k modlitbě, kterou povýšil na "vědeckou modlitbu" (wtf) a přizpůsobil ji svým potřebám. Nicméně veškerá zázračná uzdravení (na poutních místech nebo i přímo od Ježíše) připisuje zázračné autosugesci vyléčeného. Tedy spíš jako by si víru vykládal podle sebe.

No hlavně že to funguje. Určitě doporučuji jako metodu. Ale jako knihu, to už je horší.

Haniii12
11.05.2020

Nejsem nadšený čtenář tohoto druhu knih, ale tato je pro mě velkou výjimkou. Byla mi darována v mých (zatím) nejhorších časech a dá se říci, že mě opravdu postavila opět na nohy. Knihu čtu již po druhé, každý den jednu podkapitolu.
Jednu hvězdičku odebírám, nejsem totiž nábožensky založený člověk a tady je těch "zázraků" opravdu spousty, ale kdo ví :)

sissina
11.08.2019

Podobné Jak mysli milionari,jeste si ji prectu

lacinq
05.03.2019

Stačilo by na dvě A4. Zhruba takhle si představuju manuál pro nábor nových členů do nějaké sekty. Myšlenka dobrá, ale ta forma... vše se x-krát opakuje, zhruba polovina knihy jsou příběhy lidí, kterým se díky práci s podvědomím změnil život obratem k lepšímu ,což může být inspirující, ale 50% celého textu knihy je tvořeno právě těmi (někdy až těžko uvěřitelnými) příběhy, což je na můj vkus až moc. Kdysi podobné historky vycházely v Reader's Digest; člověk musí být buď silně věřící nebo naivní nebo ochotný uvěřit všemu. Kniha je z roku 62, pro současníky je možná lépe stravitelná Lorna Byrne nebo Pierre Franckh.


Čtenáři před vámi navštívili ještě tyto knihy:

Zavřít

Vypněte si reklamy na Databázi

Za 99 Kč vám vypneme všechny reklamní bannery na CELÝ ROK:

Chci vypnout reklamy

Nebo se staňte členem DK Premium a využijte Databázi naplno - více o DK Premium