Hluboká orba aneb 20 let Visacího zámku

Hluboká orba aneb 20 let Visacího zámku https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44998/hluboka-orba-aneb-20-44998.peg 4 35 10

Jan Haubert přichází k pětadvacátému výročí kapely se vzpomínkami na osmdesátá léta a kronikou roku 2002. A čtenáři se rozhodně mají na co těšit, neboť Haubertův vynikající literární talent jim umožní nejen nahlédnout pod pokličku vroucího života kapely, ale také se hodně zasmát. Výtvarnou podobu dal svazku Karel Haloun, autor nesčetných obalů desek, plakátů a všeho, co souvisí s posledními pětatřiceti lety valné části českého bigbítu a okolních žánrů.... celý text

heavy66
02.10.2021 5 z 5

Tahle knížka ve mě probudila nostalgické vzpomínky na krásná osmdesátá léta na strahovském kopci, kdy jsme chodili na pivo do stánku u Johna Debila, a na Visáče a nadívanou kolu do klubu 007.

ozzak
10.04.2021 5 z 5

užasna kronika naši punkové legendy psaná ve velmi vtipném stylu

gad
24.05.2016 5 z 5

První vydání této knihy bylo záhy vyprodáno, takže jsem si ho pro jistotu předobjednal přes net a při jeho druhém vydání jsem nic nenechal náhodě. Dostala se mi tak do ruky kniha popisující prvopočátky a vznik, dnes již nestora českého punku, kapely Visací zámek. Haubert používá svůj nezaměnitelný specifický projev a vkládá do svých řádků humor a různé drobné postřehy z cest po sálech českých. Nejedná se tedy pouze o jakousi kroniku nebo strohý záznam z cest, ale dílo se tímto stává velmi čtivé. Odkrývá vznik nejen VZ, ale punkového hnutí v Čechách vůbec. Má-li kdo chuť se o tomto období dozvědět více, neměl by tuto knihu opominout.

milan.krimsky
07.02.2016 3 z 5

Knihu jsem sice přelouskal, ale že bych jí musel číst po druhé, tak to už vážně né

Darča13
20.10.2014

Zdraví všechny, kteří měli štěstí a podařilo se jim tuto knihu koupit. Dnes už není nikde dostupná a zatím se mi ji nepodařilo najít ani v antikvariátu. Pokud by se někdo našel a prodal ji, napiště mi prosím na email: mari.homs@seznam.cz . Děkuji. Darča :-)

Looka2
20.05.2014 3 z 5

60% Velice vtipně napsáno, jen mě vytáčelo Haubertovo neustálé naříkání o kolik je na tom či onom koncertu okradl pořadatel. Čili hezky po Fanánkovsku - peníze až na prvním místě.

Disease
23.10.2013 5 z 5

Plný počet hlavně za dokumentární a nostalgickou hodnotu.

beanstk
25.06.2013 5 z 5

Vtipná knížka o historii Visacího zámku proložená zápisky z turné z roku 2002. Velmi stylem připomíná obdobnou vzpomínkovou knížku Fanánka ze Tří sester (Tak to bylo, tak to je), oba pánové skvěle vládnou jazykem (však jsou to textaři), H. Haubert má řekl bych trochu staromódnější, o to zajímavější styl.

valda
15.08.2011 3 z 5

Zpěvák z legendárních Visáčů píše příhody ze začátků kapely z let 1982 - 89, navíc glosuje na téma jednotlivých koncertů z roku 2002. Visáči jsou prostě klasičtí fandové do hraní punkové hlasité muziky a pití piva. Haubert je ve svých vyprávěních upřímný, ale rozhodně nečekejte nějaké špeky na téma drog a kriminálu, jak je zvykem u divočejších kapel. Taky by se hodilo do knihy přidat pár fotek, celkově se nejedná o veledílo, ale někdy je Haubertův nadhled dost vtipný, třeba, když definuje kapelu Debustrol.

Ver8nika
30.07.2011 5 z 5

U knihy jsem se velice zasmála, jelikož tuto skupinu jsem viděla několikrát koncertovat a patří mezi mé oblíbené, bylo zajímavé dozvědět se o ni víc. O jejích začátcích a jak vlastně vypadá to putování za koncerty a jak koncerty prožívají sami hudebníci.

Kniha popisuje začátky a rok 2002 na přeskáčku, což je příjemné, protože se čtenář nenudí. V roce 2002 je popsáno i jak hudebníky zasáhla povodeň.