Venny345 Venny345 komentáře u knih

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Nechápu, že se Alysse může líbit někdo jako je Zach.
Jinak mě kniha nadchla. :)
Krásné zelené písmo. :)

10.07.2016 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Námět rozhodně zajímavý, ale na mě byla kniha moc vláčná a dlouho se táhla, tudíž jsem velmi rychle a snadno ztrácela pozornost.
Kya jako hlavní postava mě nezaujala, ani detektivní zápletka, která by se dala krásně rozvést, ale zde zůstala hodně upozaděná, což byla za mě velká škoda.
Celkově jsem z knihy poměrně zklamaná, znovu už bych se k ní nevrátila.

03.01.2024 2 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Komentář píšu až po delší době, ale stále jsem se nerozhodla, jestli se mi kniha líbila nebo ne. Údajně se mělo jednat o psychothriller, na které jsem velmi náročná. Toto za mě nebyl úplně psychothriller. Kniha však velmi rychle odsýpala díky krátkým kapitolám a to chceme!
Příběh byl neotřelý, takže to je také plus a ve výsledku hodnotím knihu kladně.

23.11.2023 4 z 5

Dámsky gambit Dámsky gambit Walter Tevis

Šachy nehraju, pravidla neznám. Ale! Tato kniha mě naprosto uchvátila. Byla napsána s lehkostí, šarmem a důvtipem.
Krátká a úderná kniha, kdo toužíte po kvalitním příběhu, čtěte!

23.11.2023 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Tak jsem si našla novou sérii...ovšem první díl mě bohužel neohromil. Nicméně si mě získala Kim, zajímá mě její osud, to jak se bude dál vyvíjet a vyšetřovat. Takže i přestože dej první knihy nebyl úplně podle mých představ kvalitního thrilleru či detektivky, v sérii i nadále vytrvám.

27.09.2021 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Strike a Robin mě baví!
Neotřelá detektivka, která je perfektně zasazená do Londýna. Vždy tu atmosféru cítím.
Tento díl byl však velmi zdlouhavý, často jsem se v ději ztrácela a nakonec už jsem dočetla ze setrvačnosti.
Ale,... pátý díl si přečtu. ;)

31.07.2021 3 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Detektivka, která dává smysl a není zcela přitažená za vlasy, je pro mě vždy velkým povyražením. Styl psaní autorky mi sedl a jsem zvědavá, jak se bude Luc vyvíjet dál. Rozhodně si přečtu další díl.

04.03.2021 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Po dlouhé době konečně detektivka, která byla smysluplná a dokázala zaujmout svou sofistikovaností a neotřelostí. Ač mi hlavní vyšetřovatelka Sayer nebyla zcela sympatická, děj knihy mi vše vynahradil na 100 %!
Zápletka se pohybovala na velmi tenkém ledě oddělujícím reálnou a nereálnou zápletku. Led se však neprolomil...

22.01.2021 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Číst nebo nečíst? To jsem si říkala, když jsem si knihu donesla domů z knihovny. Po druhém díle, který mě příliš nezaujal, jsem se rozhodla dát této sérii ještě šanci, neboť vím, jakých kvalit autor dosahuje. A musím říct, že si série u mě reputaci napravila! Třetí díl byl pro mě zatím úplně nejlepší a jen díky němu si přečtu i díl následující.
Celkově je tato série zvláštní, Vymyká se klasickým dnešním detektivkám, které mají často podobnou strukturu. Galbraith má skvělý styl vyprávění a bohatou slovní zásobu, čímž pozvedne své dílo o level výše.

05.01.2021 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Rok. Minimálně rok si teď dám od Kinga pauzu... byla to moje první kniha od tohoto autora, ale určitě ne poslední.
Zapůsobila na mě více, než jsem čekala. Něco tak morbidního jsem tedy ještě nečetla!
Líbilo se mi, že celý příběh byl protkán jakýmsi vláknem, které vás stále tlačilo kupředu.
Na závěr jedno malé doporučení; nedělejte stejnou chybu jako já a nedočítejte tuto knihu za bouřlivé noci plné blesků...atmosféra hororu je tím tak umocněna na druhou...

08.06.2020 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Příběhy z této doby ve mně vždy zanechají hluboký šrám...
Nedovedu si představit to utrpení, které musela Cilka prožívat. Příběh byl moc pěkný, pokud se dá takto označit, neb žádný příběh lidského utrpení není pěkný.
Doufám, že nyní si Cilka tam nahoře žije jako v bavlnce, zaslouží si to!

19.02.2020 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Právě jsem zaklapla tuto knihu. A čekám, jestli ve mně bude nějak doznívat. Nic moc se neděje...
Samozřejmě Laleův příběh byl emotivní a silný, tak jako každý příběh přeživších z koncentračních táborů. Původně jsem to nechtěla dělat, ale můj mozek nedbal protestů a neustále srovnával tuto knihu s jinými s podobnou tématikou. Z mého srovnání tato kniha nevyšla jako vítěz.
Existují knihy, jež popisují Osvětim daleko barvitěji.
Celkově se mi kniha líbila, bylo to něco originálního a nového, nicméně žádnou stopu ve mně nenechala.

07.05.2019 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Na Inferno jsem se těšila velmi dlouhou dobu! Mé srdce zaplesalo, když jsem otevřela tuto knihu a nechala se jí naprosto pohltit. A pak mi to došlo! Potřebovala jsem další "brownovku" jako Dante svou Beatrici a Vergilia. Zápletka spojená právě s Dantem Alighierim mi opravdu sedla. Výborně zpracovaný děj, který odsýpal. Dan Brown už má čestné místo v mě knihovně. Doporučuji všem!

17.04.2019 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Knihu jsem přečetla jedním dechem, moc ráda sleduji biatlon a ještě radši mám všechny biatlonisty a biatlonistky.
Ale Gabča... to je prostě kapitola sama o sobě. Vždycky jsem jí moc fandila a též si moc přeji její návrat.
Co se týče životního příběhu, četla jsem to málem s otevřenou pusou...
To, čím si musela Gabi projít je obdivuhodné. Ale! Často mi prislo, ze některé kritiky byly přehnané. A pamtujme, nic není tak horké, jak se uvaří. Ani v biatlonu ne.

Na druhou stranu casto od sportovců bereme jejich vítězství jako samozřejmost, ale nikdy si neuvědomujeme, jakou má obrovskou cenu. A Gabča pro mě stále zůstává velkou hvězdou.

No, myslela jsem si, že toho o Gabi vím hodně, ale to jsem se těžce zmýlila.

15.04.2018 3 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Příběh se mi líbil, ze všeho nejvíc nenávidím Zacha.

10.07.2016 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Série s Kate mi asi moc nesedí, připadne mi, že s každým dílem ztrácí série rychlost, ten pomyslný "drive". Kniha se čte dobře, o tom žádná, dokonce bych i řekla, že tento díl byl o hvězdu lepší než ten předchozí. Ale linka příběhu už mi ničím nevybočuje tak, jak to bylo u série s Erikou. Teď jsem si holt připadala, že čtu průměrnou detektivku, kterou jsem našla v knihovně a vzala si ji kvůli čarovné nálepce "bestseller". Bryndzu mám stále ráda, jeho knihy budu číst dál, ale série Erika asi navždy zůstane top.

16.04.2024 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Nebyla to špatná kniha, ale začala me bavit až na konci. Regan je pro mě výbornou autorkou, ovšem nesedí mi hlavní postava této série a možná proto se mi kniha špatně četla.
K sérii se určitě vrátím, ale až za nějaký čas a budu “mít chuť na thriller.

05.03.2024 3 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Tak tato kriminálka naprosto vynikla mezi ostatními rádoby českými detektivkami, které v podstatě jen kopírují ty severské. Konečně žádný psychicky narušený vyšetřovatel, který musí zároveň s případem vyřešit i svou existenční krizi, ale stará dobrá ostravská mordparta.
A to já můžu!
Velmi čtivé, barvité a reálně popsané, až mi z toho běhal mráz po zádech.
Jedním slovem perfektní, doporučuji!

02.07.2023 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Může mě tato autorka ještě překvapit? Ano! Jako vždy šlo o velmi závažné, kontroverzní a diskutabilní téma. Bavil mě střídavý pohled více osob a obzvláště pak pohled Jacobův. Já už opravdu nevím, jak bych více mohla autorce vyjádřit svůj hluboký obdiv...snad jen, at' už je duben a s ním i nová kniha!

09.12.2021 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Ano, kniha je vskutku vrcholným dílem a právem obdržela Nobelovu cenu. Vím, že když autor píše metodou ledovce, tak neočekává, že by se čtenář nějak sblížil s hlavní postavou. Ovšem to je to, co mi vadilo, nedokázala jsem se s příběhem ztotožnit.
Naopak se mi velmi líbilo, jak dokázal autor všechno mistrně charakterizovat.
Rozhodně tuto knihu nechci kritizovat, neb vím, jaké to je veledílo, takže nikoho ani neodrazuji od čtení.
Ba právě naopak, směle do toho!

09.07.2021 3 z 5