vendy.b. vendy.b. komentáře u knih

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Zbožňuju film, takže tahle kniha byla jasná volba. Věděla jsem, že se děj liší, ale i tak mě konec velmi překvapil a vůbec jsem některé události nečekala. A právě to se mi na knize taky líbilo. Filmy už znám zpaměti, tak je fajn, že to bylo jiné a tudíž napínavější.
Určitě doporučuji knihu i filmy.

08.01.2016 5 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Kniha se mi moc líbila. Konečně znám ty rozdíly oproti filmu. A také mě to příjemně nakoplo k tomu, abych začala číst Pána prstenů.

20.12.2015 5 z 5

Mládí v hajzlu 2 - Mladík v okovech Mládí v hajzlu 2 - Mladík v okovech C. D. Payne

První díl se mi líbil mnohem víc. Přišlo mi, že je tady až moc průšvihů najednou a všechno je zbytečně komplikované. Ke konci knihy už jsem těch Nickových problémů měla opravdu dost. Už mi to ani nepřišlo vtipné, ale spíš absurdní. Zatím mě to ale neodradilo od toho, abych si další nepřečetla. Doufám, že v dalších dílech autor trochu přibrzdí.
A také doufám, že nejsem jediná, kdo nesnáší Dwayna. Pokaždé, když provedl něco Nickovi, nebo měl tak neuvěřitelně hloupé otázky, měla jsem chuť mu jednu ubalit. Ten kluk má fakt dost...

16.12.2015 3 z 5

Pláč v poušti Pláč v poušti Warda Saillo

Další neuvěřitelný příběh. Obdivuju, že po tom všem ještě měla sílu si vybudovat nějaké sebevědomí a dokázala se postavit na vlastní nohy. Myslím si, že to by dokázal málokdo.
Většina lidí si ani nedokáže přestavit, jaké hrůzy se tam dějí. Když jsem si přečetla, že kálejí po celé zahradě a roztírají výkaly po stěně, nemohla jsem tomu fakt uvěřit. O chování vůči lidem ani nemluvě...

13.12.2015 5 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Upřímně zklamání. V první půlce knihy jsem se spíš nudila. Když se děj začal konečně rozjíždět, svitla mi naděje, že by to přece jen mohlo být dobré. Konec se mi moc nelíbil. Daleko víc by mi do příběhu seděl "normální" psychopat, než nějaká "stvůra". Nemůžu říct, že by to bylo špatně napsané, ale děj se mi prostě nelíbil. Na Stephena Kinga to rozhodně nemá a pokud tohle má být opravdu autorův bezkonkurenčně nejlepší thriller, po jeho dalších knihách nejspíš nesáhnu.

21.11.2015 3 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Hlavní myšlenka knihy se mi zalíbila na první pohled. Opravdu jsem se na ni těšila. Bohužel jsem si její zpracování představovala trochu jinak. S jiným příběhem a celkově akčnější. Chvílemi jsem se i nudila. Kdyby nebylo toho suprového konce, dala bych jen 3 hvězdy.

08.11.2015 4 z 5

Ten den jsem se rozhodl zemřít Ten den jsem se rozhodl zemřít Jonathan Destin

Tuhle knihu by si mělo přečíst co nejvíc lidí. Hlavně ti, co před tím zavírají oči s tím, že se to přece nějak vyřeší samo, a že to není jejich starost. Jsou to přece "jen" děti a je to přece "jen" puberta!
Nepříjemná ukázka toho, kam až to může zajít. A přitom mnohdy stačí tak málo. Chápu, že obětem se o tom tak těžce mluví, proto by měli mít rodiče a kantoři oči stále otevřené.
Taky mi nepřijde moc v pořádku, když rodiče vědí o tom, že jim doma dítě bere peníze a oni se ani nezeptají proč. Dál mohli zkusit nějakého psychologa, když vidí, že jejich dítě očividně není v pořádku. Sice by byl Jonathan asi naštvaný a nepomohlo by to, ale za pokus to tenkrát určitě stálo.

20.10.2015 5 z 5

Co muži dali a vzali Co muži dali a vzali Tereza Čiháková

Čekala jsem od toho trochu víc. Po většinu času mě to spíš nudilo. Nemyslím si, že by autorka zažila až tak něco převratného, o čem by se musela napsat kniha.

01.10.2015 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Ze začátku jsem se trochu "bála", že snad budu patřit mezi tu menšinu, které se to moc nelíbí a nic jim to nedá. Jsem ráda, že to tak nedopadlo. Fakt super knížka.
Konec byl smutný, ale bez takového konce by to prostě nebylo ono.... Nejvíc se mi líbila ta část, kde byla liška. Je hrozné, že lidé na tohle zapomínají a ženou se jen za povrchními věcmi.
Dále mě velmi pobavil název - otevřený a zavřený hroznýš královský. :D

10.09.2015 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Oslovilo mě to mnohem víc než 1984.

08.09.2015 5 z 5

Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Sarah Forsyth

Opravdu těžké uvěřit, že se tohle v našem "moderním" světě ještě děje. Určitě dobré čtení. Člověk si uvědomí, že svět není tak růžový, jak si asi myslí.

19.08.2015 5 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Výborně napsané, ostatně jako vždy. Ale většina povídek se mi po dějové stránce příliš nelíbila. Povídky od Kinga očividně nejsou moc pro mě.

12.08.2015 3 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Velmi čtivá kniha. Dokonalé vyobrazení toho, jak jsme stále více ovlivňováni médii.

20.06.2015 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Příběh zajímavý, spisovatel nadaný, ale čekala jsem od toho trochu víc.

04.04.2015 3 z 5

Zrůdné zrcadlo Zrůdné zrcadlo Michael Scott

Zajímavé čtení, ale líbil by se mi jiný a promyšlenější konec.

24.03.2015 4 z 5

Džungle Džungle Upton Sinclair

První polovina knihy mě moc bavila. V druhé polovině jsem se začala nudit natolik, že jsem některé stránky i přeskočila.

17.03.2015 3 z 5

Poselství Luny Poselství Luny Julia Butterfly Hill

Měla jsem ji přečtenou asi za 2 dny. Moc se mi líbila. Fakt ji teda obdivuji. 2 roky na stromě by vydržel málokdo.

127 hodin: Na hraně smrti 127 hodin: Na hraně smrti Aron Ralston

Úžasný příběh. Nejprve jsem viděla film. S nadšením jsem si hned poté běžela pro knížku. A opravdu mě nezklamala.

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Snad moje nejoblíbenější knížka. Přečetla jsem ji cca 10x. Opravdu mě zaujal ten vynikající rozbor postav v extrémních situacích. Nejoblíbenější postavou byl nečekaně Barbie. :D Chystám se podívat i na seriál, ale podle recenzí se bojím, že budu akorát zklamaná.

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Opravdu silný příběh, který budu ještě dlouho rozdýchávat. Člověk si vždy říkal, proč ta oběť nikomu nic neřekla. Konečně mně to otevřelo oči.