Vendulis Vendulis komentáře u knih

Výhled na hvězdy Výhled na hvězdy Brandon Sanderson

Tahle série je něco úžasného. A M-bot? Nejlepší postava z celé série. :D V tomhle díle bylo více politikaření než akce, ale nemyslím si, že by to bylo na škodu, spíše naopak. Bavilo mě to, autor zase o něco víc přiblížil prostředí a svět/vesmír, ve kterém se kniha odehrává. No a ten konec? Zase to skončilo tak, že sakra potřebuji další díl, hned teď! :))

09.07.2020 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Ze začátku jsem měla problém se začíst a chtěla jsem knihu odložit. Naštěstí jsem vydržela a knihu dočetla. Kniha vypráví příběh obyčejných lidí, kteří i přes všechny útrapy války dokázali bojovat, i když každý svým způsobem. Příběh temný, ale krásný.

05.07.2020 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Za mě,zatím, nejlepší díl. Už u Sochaře smrti jsem si říkala, ze je to dost brutální. Ovšem toto...Způsob, jakym vrah zabíjel oběti? Místama mi bylo fakt šoufl. Kniha je napínavá, brutální, vrah je neskutečný psychouš, a ten konec? Jo,jo a zase jo, tohle byl nářez od začátku do konce a prostě skvělé!

21.06.2020 5 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Nebylo to vůbec špatné. Lehce předvídatelný konec, ale i tak to bylo fajn a kniha mě bavila. Škoda, že autor ten konec víc nerozepsal.

08.06.2020 4 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Některé věci byly předvidatelné, některé pasáže bych klidně trošku zkrátila, ale jo..bylo to čtivé, napínavé, kniha mě vtáhla a nepustila, zhltla jsem ji jako malinu.

21.05.2020 4 z 5

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Měla jsem od knihy velká očekávání, ale po dočtení jsem zklamaná. Ano, bylo zajímavé dozvědět se, jak probíhá podvazováni a vše kolem toho, celkové postavení žen v Číně, že jsou v podstatě míň, než zvířata. Libilo se mi, jak ženy mezi sebou komunikovaly pomoci tajného písma. Ovšem to je asi tak vše, čím kniha zaujala. Co se příběhu týče, tak mi přišel mdlý, nezaujal mě a pořád jsem přemýšlela nad vším možným, jen ne nad knížkou.

03.05.2020 3 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

První polovina, možná tak třičtvrtě knihy, byla nudná, nic se nedělo, řešily se jen vztahy. Pak se to rozjelo a fakt mě kniha začala bavit.
Jenže autorka se prostě rozhodla, že mě chce naštvat a nechá otevřený konec. Takže jsem musela přelouskat přes 300 stran, jen abych se dozvěděla, že se nic nedozvím a prostě si ten další díl musím přečíst. ( nemam ráda cliffhangery )

25.02.2020 3 z 5

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

Čtivé, vtipné, napínavé. Série se mi líbí, ale přijde mi, že se tam některé věci opakují a hlavně ty konce? Budou všechny díly končit tím, že Mercy chytne nějaký psychouš ? Ale jinak jo, za přečtení to stojí a 4 hvězdičky si zaslouží. :)

27.01.2020 4 z 5

Magie vítězí Magie vítězí Ilona Andrews

Po tolika letech konec. Ach jo, proc mi to delate! Bylo to vtipne, ctive, casto nervy drasajici. Zboznuju Kate a Currana, Dereka i Rolanda...vsechny :D re-reading bude asi brzo, uz ted mi to chybi.
See ya soon guys!

04.01.2020 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

S každým dilem si říkám, ze zvrácenější už to být nemůže, ale ono může! Raději nechci vědět, jak moc autor čerpá z vlastních zkušeností, protože tohle bylo opravdu masakrózní. Těším se, koho nebo co přinese další díl.

31.12.2019 5 z 5

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Reichis je prostě boží!
Je to vtipné, čtivé a tuhle serii fakt začínám zbožňovat. Postavy se mi líbí...hlavní hrdina neni dokonalý a jedinečný, ale místama fakt takový ňouma. :D Těším se, co nabídnou další dily. :)

26.12.2019 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Milá, čtivá kniha z pohledu dospívající dívky. Anna mi strašně přirostla k srdci...takový problémy-přitahujicí snílek. Také prostředí, ve kterém se příběh odehrává, je nádherné. I když to je kniha určená dětem, určitě se zalibi i starším čtenářům. :)

27.11.2019 4 z 5

Jiný svět Jiný svět Dmitrij Rus

Co k tomuhle napsat...začátek dobrý , zjišťujete co, proč a jak....ale pak? Nuda, nuda, nuda. Až asi na poslednich 50 stránkách se to rozjede. Možná další dily budou zajímavější, ale dočíst tento dil mi dalo celkem zabrat. A to hry hraju, takze tohle tema je mi blizke a tesila jsem se. Bohužel...snad příště:)

10.11.2019 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Co se to tam stalo...Okamžitě chci další díl!

28.09.2019 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

V knize nebylo žádné velké napětí, drama ani brutality, ale knížka se mi i přesto dobře četla a líbila. Rowlingová má, dle mého, prostě skvělé vypravěčské schopnosti a v této knize se to opět potvrdilo. Určitě si přečtu i další díly. Jsme zvědavá, co bude dál s Cormoranem a Robin :)

11.09.2019 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Tohle bylo opravdu skvělė. Napětí od začátku do konce, vše ukončeno, i slzicka ukápla a to u knih brečím malokdy. Ach jo, už teď je mi smutno :)

06.09.2019 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Tak nevím, jako kniha měla nápad, byla tam brutalita, zajímavě promyšlené vraždy. Přesto první polovina knihy se mi táhla, druhá polovina už sice byla lepší, ale zase ten konec? Přišlo mi to přitažené za vlasy. Uvidíme, co přinese Devátý hrob. :)

10.03.2019 3 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Tak tohle se autorce opravdu povedlo...doporučuji.

05.03.2019 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Příjemné, oddechove čtení. Konec mi prisel useknutý, autorka se mohla vic rozepsat. Ale jinak se mi kniha libila.

03.03.2019 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Tuhle knihu jsem si zamilovala. Krasne napsana, zajimave myslenky. Rozhodně doporučuji a se jdu vrhnout na dalsi dil :)

25.02.2019 5 z 5