vekune vekune komentáře u knih

Čím jdu rychleji, tím jsem menší Čím jdu rychleji, tím jsem menší Kjersti Annesdatter Skomsvold

Krásná kniha. Dojemná a pravdiva. Mathe je vtipna a zároveň i sarkastická vypravěčka a taky je vam jí desne lito.

21.05.2014 5 z 5

Sibiřská výchova Sibiřská výchova Nicolai Lilin

Skvělý. Strhující. Styl sice trochu zvláštní, ne moc literární,,ale kniha prostě pohltí a člověk by hned fandil všem urkům.Doporučju všem, a jdu na druhej díl.

25.03.2014 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Tak tohle fakt ne. Dala jsem do přečtených i když sem to sotva dočetla. Humor nikde, jen proslovy rádoby a účelně vtipný. Sem čekala moc..

25.03.2014 1 z 5

Dějiny světla Dějiny světla Jan Němec

Pro mě definitivně jedna z nejlepších českých knih vůbec. Je prostě krásná se vším všudy. Nemohla jsem ji dát z ruky a to nejsem umělecky založená a dílo pana Drtikola jsem moc neznala. Autor si umí hrát s jazykem, román je psán čtivě a svižně. Trochu mě ze začátku mátlo nepoužívání první osoby (S.Beckett: " K čertu s první osobou", jak je uvedeno hned na začátku), ale pak jsem se do toho TY vžila a je to určitě velké plus.

19.02.2014 5 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Za mě bohužel ne. Téma zajímavé, ale neustále odbočky ke genetice mě nebavily, příběh nic moc. Ani vyprávění z pohledu trpaslíka mě moc nezaujalo.

04.02.2014 2 z 5

Jedenáctý román, kniha osmnáct Jedenáctý román, kniha osmnáct Dag Solstad

Nejdřív jsem byla trochu rozčarovaná, v průběhu knihy ale unešena autorovou schopností bez přerušení, bez kapitoly, větších mezer, či číslování, odvyprávět souvislý text, který se vracel jak do minulosti tak popisoval přítomnost. A teda závěr mě naprosto nadchl. Přece jen ty měnící se symboly u čísel stránek měly nějaký význam :)

06.01.2014 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Pribeh o hledání sebe sama uprostřed divočiny. . Cssr knihy me zaujala, druhou polovinu ug jsem docitala horko těžko.

25.12.2013 3 z 5

To je Londýn To je Londýn Miroslav Šašek

Opravdu uzasna kniha. Krasne ilustrace a nejen pro deti.

25.12.2013 5 z 5

Skála Skála Peter May

Skvělý. Samotná vražda nevypadá vůbec důležitá ve světle Finova života, který zaujme hned mnohem víc. Ale rozuzlení je úžasný a vše do sebe krásně zapadne.

08.12.2013 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Přečetla jsem ji během dne, bylo to vtipný, zábavný, smála jsem se nahlas. Nic víc jsem od knihy neočekávala aproto jsem spokojená.

18.11.2013 4 z 5

Čas ztracených holubic Čas ztracených holubic Sofi Oksanen

Mně se kniha moc líbila. Neměla jsme problém s dějem, přišel mi výtečný a člověk se těšil jak to všechno dopadne ( i když to už tušil). Líbí se mi jak střídání vyprávění z úhlu různých postav ( a jejich propletenost), tak i střídání časových období. Navíc téma Estonska a německé a sovětské okupace, mi bylo dosud neznámé, tak jsem ráda, že jsem se něco dozvěděla:)

17.11.2013 4 z 5

Zázemí Zázemí Jana Šrámková

Tak tady si nejsem jistá, nejdřív jsem nevěděla,pak jsem byla nadšená a na závěr jsem zase spíše nevěděla. Hruškadottír mě každopádně uchvátila více. Šrámková má ale úžasný styl psaní. Taky bych to chtěla umět:)

22.10.2013 3 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Mně se Dívka, tkerá spadla z nebe líbila mnohem víc, než skleněný pokoj. Ten byl až příliš dokonalý, s úžasným koncem. Mělo to spád, příběh, napětí, akci, všechno. Chvílema jsem málem nedýchala. Už se těším na trpaslíka.

08.10.2013 4 z 5

Koupelna Koupelna Jean-Philippe Toussaint

Útlá, ale velmi příjemná kniha. Dobře se čte, příběh nenáročný, i přes arogantnost je hlavní hrdina vcelku sympatický.

24.09.2013 4 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Nesdílím všeobecné nadšení z této knihy. Kdyby měl román o polovinu míň stránek, vůbec nic by se nestalo, spíše by to knize pomohlo. Některé popisné části byly opravdu dost unavující. Řekla bych, že Jack je jediná pozitivní postava, kterou lze mít rád. ale ten zybtek? Aliena? Nafoukaná, sobecká a arogantní děvčica? Převor Filip? Richard? Navíc byl celý děj únavně předvídatelný, stalo se něco dopbrýho, stane se něco špatnýho a tak střídání, pořád dokola až do konce.

19.09.2013 2 z 5

Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Adam Drda

Úžasný. Skvělý. Příběhy jsou krásně vykreslení, komix považuji v tomto směru za ideální volbu. Z každého příběhu na Vás dýchá smutek.

03.09.2013 5 z 5

Slovo boží Slovo boží Kari Hotakainen

Kniha Na domácí frontě se mi moc líbila, nadchl mě autorův humor a příběh měl spád. Slovo boží jsem ale přečetla jen z donucení. Příběh víceméně neexistuje a když už, je velmi těžko uvěřitelný, závěr byl jasný hned od začátku. V celé knize se setkáváme s podivnými myšlenkami a úvahami, což dl mého knize velmi ubírá.

03.09.2013 1 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

Nejsem si úplně jistá, zda kě kniha nadchla tak moc jak ostatní. Nesrovnávala bych ji s Selegancí ježka, jelikož ta je napsaná nesrovnatelně lépe. Řekla bych, že No a já je pouze hodně slabý odvar. Je to však milá kniha, která neurazí, ale ani nenadchne.

26.08.2013

Grand Café Grand Café Jiří Slíva

Jiří Slíva má nejen výborný humor, ale i jeho kresby jsou neskutečné a i nesktuečně vtipné.

21.08.2013

Akademie vět Akademie vět Jiří Slíva

Výborná knížečka, vtipná a trefná!

21.08.2013