vekune vekune komentáře u knih

Umírající zvíře Umírající zvíře Philip Roth

Musím říct, že mě kniha úplně neoslovila. Je to teda první kniha od tohoto autora a zvažuju, zda mu dát ještě šanci. Hrdina byl rpostě nesympatický, nerozumněla jsem mu, skákavé vykládání příběhu a četlo se mi to hůř a hůř. Na konci už jsem přeskakovala, takže mě závěr vůbec nemohl oslovit.

29.07.2013

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Moc se mi to líbilo. Knihu nepovažuji za depresivní, i když někdy by člověk hlavní hrdiny vzal, zatřásl s nimi a zařval : "probuďte se", trochu mě zklamal závěr, ale pak sjem si uvědomilam,že jsem vlastně ani nic jiného čekat nemohla. Celkově je mé hodnocení pozitivní

25.07.2013 4 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Mně se to teda moc líbilo. Snad ještě i víc než Rybí krev. Některé prvky, situace tam byly v obou knihách hodně podobné. Jiří Hájíček ale umí krásně povídat a člověk se hend vžije do situace.

11.07.2013 4 z 5

Pražský hřbitov Pražský hřbitov Umberto Eco

No, tak toto mě teda moc nepřesvědčilo. Jmeno růžee prvotřídní. ale Pražský hřibotv s emi nelíbil, spousta řečí, děj žádný. Jediný oživující byla Dreyfusova aféra, ale jinak jsem byla hodně zklamaná.

21.06.2013 2 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Myslím, že Žítkovské bohyně se mi líbily víc. ale myslím, že je to tím, že kniha od jedne autorky/autora, kterou čtete jako první je vždycky nejlepší.

10.06.2013 3 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

V angličtině se kniha jmenuje The Leopard a těšila jsem se na další výkon Harryho Holea. Bohužel Harry trochu nudí, je totiž pořád stejný, po neúspěchu děsně pije, náhodná poznámka ho probere a on vše vyřeší. tato kniha na mě byla i docela překombinovaná, zápletka sice výborná, ale ty závěry bych už úplně vypustila. Posledních 150 stránek jsem četla s velkým sebezapřením a s tím "ať už to proboha skončí".

29.05.2013

Bezpečná zóna Goražde Bezpečná zóna Goražde Joe Sacco

Přečteno za jeden večer. Úžasná kniha. Lepší jak všechny dokumenty dohromady. Mrazilo mě a zároveň jsem si i poplakala.

22.05.2013 5 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Håkan Nesser

Další z řady severských detektivek. Má první od tohoto autora. Čte se to dobře, rychle, ale kniha nenadchne a ani neurazí. Podle mě prostě je "nijaká". Zapomenu na ni ve chvíli, kdy ji zařadím do knihovny. Na některé typy knih by si člověk mel pořídit čtečku, některé kupovat a skládat do knihovny.

16.05.2013 2 z 5

Životopis černobílého jehněte Životopis černobílého jehněte Tomáš Zmeškal

To byla skvělá kniha! Milostný dopis klínovým písmem se mi hodně líbil, ale Životopis mě nadchl mnohem víc. Trochu jiný autor, úplně jiné téma a neznám nikoho ze současných českých autorů s kým bych mohla Zmeškala srovnat.

14.05.2013 5 z 5

27 aneb Smrt vás proslaví 27 aneb Smrt vás proslaví Alexandra Salmela

Musím říct, že tohle fakt ne. Hlavní hrdinka je dostatečně protivná na to, aby se do ní nikdo nevcítil, vyprávění ostatních postav je dostatečně unylé a o ničem. Jedinou zajímavou je kočka, která do toho šveho přida alespoň trochu vtipu. Jinak, jak je příběh vykládán různými postavami, člověk se v tom občas i dost ztrácí. bohužel jsem nenašla ani pointu a vyvrcholení knihy.

25.02.2013 2 z 5

Příjemné, nenáročné a úsměvné čtení. Kniha neurazí, ale na druhou stranu ani nepřekvapí. Příběh se dobře čte a čloěk se těší na další a další Alanovy peripetie.

05.02.2013 4 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Musím říct, že jsem byla hodně zklamaná. Měla jsem problémy knihu dočíst. Děj byl vzat hodně zeširoka, pro zajímavé postavy nezbyl žádný prostor. Hodně postav až se v tom člověk ztrácel. Všechny oblíbené postavy umřely, už o nemělo ten spád a atmosféru.

30.01.2013 2 z 5

Příručka jadranské snoubenky Příručka jadranské snoubenky Blanka Čechová

I když jsem knihu zařadila do přečtených, přiznám se, že jsem ji nedočetla. Vadilo mi na ní snad úplně švechno. Hloupý, přímočarý a příšerně předvídatelný příběh (otázkou je, zda se to vůbec dá pokládat za příběh) a nesympatická, hloupá a protivná hlavní hrdinka. Pointa je v tom, že na začátku fakt neumí vařit a v průběhá vaří čím dál líp a potí ze sebe jedno klišé za druhým.

29.01.2013 1 z 5

Babiččin Majnkampf a já Babiččin Majnkampf a já Marek Wollner

Kniha byla vtipná a otevřená a já jsem se u ní moc bavila.

19.12.2012

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Tak to byla hodně slabá kniha v porovnání s ostatními.

19.12.2012 1 z 5

Zvonokosy Zvonokosy Gabriel Chevallier

Já jsem teda vůbec nebyla nadšená. Pořád dokola sexuální narážky, popisy osob někdy dost nechutné a způsoby močení taky. Nemám zřejmě ráda tento druh humoru a už vůbec ne, když se autor obrací na "laskavého čtenáře", ale beru, že je to klasika a že by se to asi přečíst mělo.

13.12.2012

Trojuchý člověk Trojuchý člověk Hudaýberdi Hally

Mně se teda kniha líbila moc. Jinej svět a jinej typ knihy

01.12.2012 4 z 5

Hory a sníh - Techniky pohybu v zimních horách Hory a sníh - Techniky pohybu v zimních horách Jan Pala

Pokud máte zájem zjistit vše o technice pohybu v zimních horách, je to ta pravá kniha. Ze začátku se všeobecně věnuje pohybu v horách, počasí, lavinám, výzbroji a výstroji a v průběhu přibližuje skialpinismus, freeride, chůzi na sněžnice. Celkově je to o chování v horách.

22.11.2012 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Já jsem moc nadšená nebylo. Hodně se mi líbilo pozadí: válka v Afghanistánu, mocenské poměry a jak to vlastně všechno bylo. Příběh ústředních postav se mi zdál poněkud primitivní, prvoplánový, rádobydojemný a snadno předvídatelný

21.11.2012 2 z 5

Pokrevní bratři Pokrevní bratři Ingvar Ambjørnsen

To je kniha, kterou dočtete a řeknete si: "To bylo krásný"

21.11.2012 4 z 5