VasnivaCtenarka VasnivaCtenarka komentáře u knih

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Už dlouho, opravdu dlouho jsem nečetla tak skvěle propracovanou knihu. U knihy Tatérka se člověk opravdu nenudí. Právě naopak! Je to kniha, která vás dokonale vtáhne do děje. A když už se budete blížit ke konci, budete nešťastní, že konec přišel tak brzy. Kniha vás nepustí – budete chtít více a více. A přitom budete zoufale chtít vědět, kdo za tím stojí. Budete v hlavě přemýšlet, kdo z postav je vrahem. A nejspíše se budete mýlit – stejně jako já.

Každá kapitola je psána z pohledu jiného hrdiny. Některé kapitoly jsou krásným pohledem do zvrácené mysli vraha. Je to tak morbidní, surové a sadistické, že budete žasnout, jak někdo může takhle myslet. Citlivým jedincům z toho nemusí být úplně dobře (obzvláště v první třetině knihy). Ale přesto je to naprosto brilantní a skvělé!

Co se postav obecně týče – každá měla svůj zvláštní charakteristický rys, který jste při čtení několikrát pocítili. Přestože byly postavy dobře promyšlené a hezky popsané, nemůžu říci, že bych s někým z postav sympatizovala. Ke všem mám ryze neutrální vztah. Nicméně tento fakt mi v průběhu čtení vůbec nevadilo. I tak to byla velmi čtivá kniha.

Jestli můžu knihu doporučit?! ANO! Ano, ano, ano! Běžte do ní! Je opravdu skvělá!

19.04.2020 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Musela jsem zemřít - autobiografický příběh Anity, která díky dlouhodobému popírání sebe sama a pocitu strachu ze života onemocněla rakovinou. Díky zážitku blízkému smrti se zázračně uzdravila a nyní může mnohým lidem otevřít oči a srovnat si priority. Je to kniha o tom, abychom se milovali takoví jací jsme, abychom milovali svou dokonalou nedokonalost. Spousta lidí v knize najde několik chytrých myšlenek.

30.12.2019 5 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Nutné lži - kniha, která odkrývá temnou stránku USA a lidské povahy v roce 1960, což není tak dávno. Kniha, která poukazuje na dva osudy hlavních hrdinek, které se vzájemně propletou. Sociální pracovnice Jane a chudá Ivy hledají cesty, jak uniknout systému, který chce Ivy sterilizovat, protože je finančně závislá na sociálních dávkách a trpí lehkou epilepsií. Kniha je to moc hezká. A i když se jedná o smyšlený příběh, kniha ve vás něco zanechá.

03.12.2019 4 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Autorka Christina Courtenay svůj příběh velmi hezky promyslela. Při čtení bylo jasně patrné, že aby napsala dějovou linku z minulosti, musela autorka trávit mnoho času rešeršemi. Předložila nám tak krásný pohled do doby Vikingů, do jejich způsobu žití, do jejich zvyků a tradic. To se mi nesmírně líbilo. Barvitě nám tuto dobu přiblížila.

Tempo knihy bylo velmi slušné. Nebylo ani pomalé, ani rychlé, vše na sebe krásně navazovalo a čtenář se v ději nijak neztratí.

Velmi se mi líbil popis prostředí a tím také popis hlavních hrdinů, které si buď zamilujete navždy, nebo vám jejich charakter nesedne a budete si přát, aby už konečně bylo po nich.

Já osobně jsem si vytvořila velmi hezký vztah k Mii, Ceri a samozřejmě i k mužským hlavním hrdinům.

Knize nemůžu vytknout snad vůbec nic. Zkrátka to byl velmi milý příběh, napsán velmi čtivě. A musím ještě zdůraznit, že Ozvěny run jsou 1. dílem série Runy. Druhý díl, Runy osudu, si snad brzy přečtu.

Knihu mohu doporučit nejen milovníkům archeologie a vykopávek, ale také milovníkům romantiky a samozřejmě historie. Opravdu velmi zajímavá kniha se špetkou romantiky. Byla sladká tak akorát.

17.12.2023 4 z 5

Ztracené dívky z Willowbrooku Ztracené dívky z Willowbrooku Ellen Marie Wiseman

Slabší povahy budou muset čtení této knihy nejspíše prokládat četbou odlehčenější a příjemnější. My, otrkaní čtenáři, však příběh zvládneme bez větších potíží a ještě se budeme ptát, kam dala Sage rozum?! Její chování je naprosto nelogické a jeden by si snad i myslel, že ztratila pud sebezáchovy.

Co musím autorce opravdu velmi pochválit je samotné téma, které zvolila. Poukázala na to, jak se v celkem nedávné době personál choval k postiženým a nemocným lidem a co všechno museli chovanci snášet, aniž by měli možnost z těchto podmínek jakkoliv uniknout.

Samotná promyšlenost děje mi přišla trošku slabší. Každý přemýšlející člověk již od samotného počátku tuší, jak se bude příběh vyvíjet. Podmínky v ústavu vás vlastně asi taky nijak nepřekvapí, pokud jste racionálně uvažující – není to první a nejspíše ani poslední případ, kdy se tohle, bohužel, děje. Co však bylo zarážející je to, jak je možné, že se to dělo v takové míře a že se našlo tak málo zaměstnanců, kteří by se s podmínkami ve Willowbrooku neztotožnili.

Popis prostředí byl celkem věrohodný, což způsobilo u citlivějších čtenářů velmi silné emotivní dojmy (mnohdy negativní) a tempo příběhu bylo příjemné. Žádná hluchá místa jsem nepociťovala.

Knihu tedy mohu doporučit. Pokud máte rádi knihy inspirované skutečnými příběhy a pokud vám nebude vadit číst si o podmínkách, ze kterých by zdravý člověk skutečně zešílel, tak směle do knihy. Je to opravdu silný příběh, který ve vás ještě nějakou dobu zůstane.

17.12.2023

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Čtenáři dostávají příběh, který je protkán laskavostí a dobrými skutky. A když se do toho ještě připlete láska Belly k vnukovi Ediny – krásný příběh je zkrátka samozřejmostí.

Ano, je to předvídatelný a lehce naivní příběh, ale v čase vánočním je to přesně to, co si přejeme číst, no ne? Všichni si přejeme být obklopeni laskavostí a příjemnem, což nám tato kniha, z pera Donny Ashcroftové, plnými doušky dopřává.

Belle si zamilujete, protože je to nesmírně vstřícný a laskavý člověk, který si rozhodně neslouží nic jiného než naši lásku. Edina je úžasná potrhlá starší ženská, které se na “stará kolena začínají plnit drobná přání.

Kniha se nesla v příjemném tempu, které si vyloženě žádá “zababuškání v dece s teplým nápojem, když venku za okny padá sníh a v rohu místnosti svítí vánoční stromeček.

Pokud pominu předvídatelnost, pak není nic, co bych knize mohla vyčíst. Je to zkrátka laskavý příběh, který pohladí po duši.

Určitě vám ho můžu doporučit!

17.12.2023 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Budu asi jediná, ale já si z této knihy na zadek nesedla. Asi jsem od ní očekávala více. Ne, že by se mi hloubka příběhu nelíbila, jen to zpracování mi přišlo takové.... no zkrátka mi to nesedlo. Mám z toho rozporuplné pocity.

12.07.2023 3 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

RECENZE AUDIOKNIHY:
Julie Caplin ani v tomto díle nevybředla ze svého laskavého standardu a příběh jako takový vás ničím novým nepřekvapí. Dostanete přesně to, co od něj očekáváte. A to nemyslím jako kritiku Zkrátka jen poukazuji na to, že téměř všechny její příběhy jsou si něčím podobné, ale změna lokace je vždy příjemnou vzpruhou, která knihám dodává šmrnc.

Audiokniha Hrad ve Skotsku vznikla v nakladatelství Cosmopolis a jak už bývá zvykem, u všech audioknih z knižní série Romantické útěky se interpretace chopila Veronika Lazorčáková. Její hlas mi zpočátku trošku nesedl, ale už jsem si na něj tak zvykla, že si ani nedovedu představit, že by audioknihy namlouval někdo jiný! Kdepak! A víte, co miluji nejvíce? Jak se mi před očima při poslechu odehrává film ze skotského hradu. To je tak hřejivé na duši! Alespoň takto si mohu malililinko vynahradit fakt, že aktuálně nemohu cestovat tak, jak bych chtěla.

Budete-li mít chuť se na krásných 10 hodin a 40 minut ocitnout na hradě ve Skotsku a pátrat po rodinném tajemství spolu s Izzy, Xanthe a Rossem, pak vám mohu tuto knihu vřele doporučit Je to mile strávený čas.

19.06.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Celý příběh je rozdělen do dvou dějových linek a krátkých kapitol. Každá kapitola se pak na celý příběh dívá z pohledu jednoho ze dvou hlavních hrdinů, takže se nám krásně otevře vnitřní svět jak Kenny, tak i Ledgera.

Colleen Hoover nabízí opět velmi emotivní a hluboký příběh, který vás chytí za srdce a který vyždímá vaše slzné kanálky. Budete chápat postoj všech postav v příběhu a budete si toužebně přát, aby vše dopadlo dobře.

Colleen však umí psát knihy, které ne vždy mají šťastný konec, proto budete až do posledního dechu tápat, jak to dopadne.

Osobně mohu říci, že se mi velmi líbilo zvolené téma. Příběh mi přišel trošku línější a pomalejší, ale vlastně mi to zase tak moc ani nevadilo. Už v půlce knihy jsem tušila, jak se to vše vyvine a nespletla jsem se. Závěr, i přes svou dojemnost, mi přišel trošku uspěchaný, neuvěřitelný a hlavně předvídatelný. Ale i přes to jsem ho obrečela.

Knihu hodnotím velmi pozitivně. Dostala jsem přesně to, co jsem od Colleen Hooverové očekávala hluboké téma, skvěle propracované osobnosti hrdinů a emoce. Co více si přát?! Colleen si zachovala i v této knize svůj standard a jsem za to nesmírně ráda.

Knihu mohu vřele doporučit.

23.05.2023 5 z 5

Tři životy Tři životy Natasha Lester

Mnoho čtenářů píše, že je více zaujala linka po válce, mne osobně však přišly obě linky zajímavé. Obě dějové linky byly skvěle propracované a opravdu velmi uvěřitelně vykreslovaly dobu, ve které se Alix zrovna nacházela.

V knize nechybí napětí, nebezpečí, nacistická krutost, ale ani jemné nuance lásky, které příběh velmi hezky dokreslují. Avšak nečekejte žádné ohromné romantické výbuchy - kdepak, to v knize není.

Knihu mohu určitě doporučit, avšak upřímně musím také napsat, že jsem se trošku ztrácela ve jménech hrdinů a občas jsem měla problém se začíst. Domnívám se však, že to nebylo způsobeno knihou, ale mým roztržitým myšlením, se kterým se v poslední době potýkám, protože se připravuji na státnice a do toho ještě vstoupilo těhotenství v pozdějším věku, které mi tu a tam dávalo zabrat.

Přestože mi více sedla kniha Dům na Riviéře, musím i tentokrát před autorkou smeknout. Miluji kvalitně propracované příběhy, které vám poskytnou nejen skvělý příběh, ale i představu toho, jak to v jiných dobách fungovalo, ačkoliv jsou hrdinové fiktivní.

15.05.2023 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

AUDIOKNIHA:
Velmi povedený a dobře promyšlený příběh. Za sebe však mohu říci, že mi styl psaní připomíná styl P. Gibney. Hlas Jitky Ježkové neměl jako vždy chybu, takže - skvělý poslech :) Doporučuji

12.12.2022 4 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

(SPOILER) Líbilo se mi, jak autorka krásně popisuje ony erotické pasáže. Je vidět, že fantazii nebo zkušenosti má velmi bohaté a uměla nám je moc hezky předat. Zpočátku jsem měla trošku problém se do knihy začíst, protože mi hlavní hrdinka přišla zkrátka … padlá na hlavu. Copak vám přijde normální, aby dívka, která je tak silně traumatizovaná tím, že ji vidí mnoho lidí na internetu nahou a zostuzenou, se šla dobrovolně nechat opět okukovat cizími lidmi do erotického klubu při prvním sexuálním zážitku? Tohle pro mne bylo tak strašně neuvěřitelné, že mi to snad i upilo trošku krve. Ale když jsem v první třetině nad tím mávla rukou, začala jsem si čtení užívat a jen občas jsem nad tím jen zakroutila hlavou, když se autorka snažila tímto traumatem okořenit příběh. Myslím, že tohle mohla autorka trošku více promyslet a vymyslet něco uvěřitelnějšího, co by donutilo Zoey jít do erotického klubu.

Tahle jediná věc mi kazila lehce dojem z knihy, jinak musím napsat, že je to moc fajn příběh, takový milý, smyslný, laskavý, plný sexuální oddanosti.

Tempo příběhu bylo moc milé. Zbytečně se nezabředávalo do žádných kliček a autorka se velmi šikovně vyhnula hluchým místům.

Rhys byl samec, který žil život, na který běžný smrtelník není vůbec zvyklý, ale i přes jeho bolestné životní zkušenosti to byl sympaťák s krásným tělem, sexuálním umem a otevřenou myslí. Zoey by taková…. bambula. To je tak jediné, co k ní asi mohu napsat. Ale sexuálně jim to klapalo moc hezky a rozuměli si i mimo sexuální stránku vztahu.

Když to všechno sečtu a podtrhnu, byl to moc fajn oddechový příběh, který máte přečtený za jeden večer. Pro mne to bylo takové příjemné čtenářské oživení mezi těmi všemi thrillery a romány. Ono není na škodu občas popustit uzdu fantazie a nechat se přenést do míst, kde je vše dovoleno…

Tuhle knihu vám mohu vřele doporučit.

25.10.2022 4 z 5

Velké sny Velké sny Sarah Lark (p)

Sarah Larkové se povedlo nádherně přiblížit nám období 1. světové války i po ní. Lidé tehdy bojovali o přežití den co den, trpěli nejistotou z budoucnosti, z následujících dní. Trpěli hlady a nebýt černého trhu, nejspíše by neměli ani na chleba. Autorka nám předložila krásně promyšlený a uvěřitelný příběh, který sice není skutečný, ale je zasazen do skutečných událostí a inspirován skutečnými lidmi.

Tempo knihy bylo tak akorát. Žádná hluchá místa, ale žádná extrémní rychlost, která by byla rušivá. Ne ne ne – tempo bylo příjemné a každá situace v příběhu byla tak akorát dlouhá, aby nás kniha nenudila a aby nebyla zbytečně natažená.

Podíváme-li se na hlavní postavy, tak ty nám autorka vylíčila velmi dobře. Nellie byla dívka odvážná, svéhlavá, zaměřená na řešení problémů, zatímco Phipps byl takový mírný chlapeček, kterému opravdu velmi dlouho trvalo, než se svému otci vzepřel. Z nějakého důvodu jsem si však k žádné z postav nevytvořila příliš blízký vztah. Nemohu říci, že by byli nesympatičtí – to neee… ale přesto jsem si k nim ten vztah nevytvořila. V příběhu se vedle Nellie a Phippse objevuje také Maria – autistická dívka a byla jsem překvapená, jak autorka pěkně vykreslila její život. Myslím s ohledem na onen autismus.

Nic negativního jsem na knize neshledala. Snad jen mě mrzela ta absence vzahu mezi mnou a hrdiny. Ale to se domnívám, že není autorčina chyba, že to jen mé momentální psychické rozpoležení znemožnilo ten vztah plně vybudovat a prožít s nimi příběh naplno.

V každém případě se budu moc těšit na další díl této knižní série, protože mě zajímají osudy všech hrdinů. Jsem zvědavá, jak se jim bude dařit. A myslím, že je čekají ještě perné chvilky. Snad je všichni ustojí bez velkých šrámů.

Knihu mohu tedy jednoznačně doporučit.

30.08.2022 4 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

AUDIOKNIHA:
Oooo... tak to se také povedlo, stejně jako první díl - Andělé smrti.
Před přečtením (poslechem) doporučuji přečíst (poslechnout) první díl.
Autorka má opravdu talent vymyslet skvělé zápletky - temné.
Ke knize jsem napsala recenzi, kterou si můžete přečíst na www.vasnivactenarka.cz , ale přesto zde musím napsat, že pevně doufám, že další díly už nebudou mít takový dopad na děti od Lottie. Už je fakt čas na to, aby se Lottie a celá její famílie postavila na nohy! :D
Ale jinak opravdu moc povedené! Doporučuji

24.08.2022 5 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Tasha Boyd vystudovala psychologii, ale vedle toho všeho je populární autorka historických románů a moderních romancí. Francouzská lekce je však první kniha, která obohatila český knižní svět. A musím uznat, že touto knihou nasadila autorka laťku celkem vysoko.

Na to, že se jedná o romantiku, má tato kniha poměrně dost stran – 472. Ale nemusíte se obávat – děj není nijak natažený, hluchá místa kniha taky nemá.

Nevím, jestli za to může psychologické vzdělání autorky, ale vykreslení postav, jejich povah a jejich myšlenkových pochodů, bylo tak uvěřitelné, že si vás prostě získají. Všichni. Jak Josie, tak Xavier a jeho malá Dauphine. Sympatická je i celá posádka na jachtě.

Autorce to prostě píše skvěle, její umění popsat nejen charaktery, ale i prostředí, ve kterém se příběh odehrává, je opravdu úžasný. Jakmile se během prvních stránek do příběhu začtete, nebudete chtít knihu odložit. Nikdy! Já osobně jsem tuhle knihu měla přečtenou za dva dny. A jakmile na mne přítel promluvil, vraždila jsem ho svým pohledem za to troufalé vyrušení ze světa Josie a Xaviera!

Děj byl samozřejmě krapet předvídatelný, ale to vůbec ničemu nevadilo. A jak to mezi nimi krásně jiskřilo! Ach…..

Málokdy se mi stává, že je mi opravdu líto, že se příběh chýlí ke konci. Ale tohle mne opravdu mrzelo, že jsem si tohoto příběhu mohla užívat pouhé dva dny… dva celé krásné dny.

Kniha vás pobaví, zahřeje, některé možná i vzruší…ale myslím, že každá romantická duše si čtení tohoto knižního skvostu užije. Knihu mohu na tisíc procent doporučit.

Za mne musím napsat, že to byla zatím na nejkrásnější romantická knížka letošního léta!

26.07.2022 5 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Přestože na našem trhu existuje opravdu nepřeberné množství knih, které se tématicky dotýkají 2. světové války, tak tato je výjimečná tím, že popisuje jaké zvěrstva páchali němečtí vojáci nejen na lidech, ale i na uměleckých dílech. Kniha nám tedy přináší další obraz této doby zase z jiného úhlu pohledu. Což může být samo o sobě obohacující a je jen dobře, že se našel autor, který se tohoto tématu dotkl.

Po celou dobu čtení mne na samotném příběhu fascinovalo, jakou práci si musela autorka dát s vyhledáváním informací, aby nám mohla poskytnout tak krásný a uvěřitelný příběh. I na konci knihy uvedla zdroje, které ji inspirovaly pro napsání tohoto příběhu.

Druhá dějová linka – ta ze současnosti – byla poměrně předvídatelná, ale moc hezky zpracovaná, takže jsem si ji užila. V některých momentech možná i více než první dějovou linku z válečné doby. Ta mi totiž občas přišla trošičku táhlejší. Ale občasná táhlost mi rozhodně nijak nekazila dojem ze čtení. Zkrátka se to všechno tak hezky prolínalo, že jsem měla chuť číst dále a dále. Tempo knihy tedy bylo místy trošku pomalejší a to zejména v oné dějové lince z doby války.

480 stran příběhu jsou rozděleny do třinácti částí a 40 kapitol. Každá část knihy nás právě přenese do jiné doby příběhu.

Knize prakticky nemám ani moc co vytknout. Možná lehká předvídatelnost děje v obou dějových liniích. Dějová linka ze současnosti mi přišla trošku více předvídatelná než ta z minulosti, ale i tak mne to bavilo. Vlastně mne to bavilo možná o to více, protože jsem chtěla vědět, jestli jsem charaktery odhadla dobře.

Budete-li mít chuť na příjemné počteníčko, při kterém se dozvíte i něco z minulosti, rozhodně si tuhle knihu přečtěte. Myslím, že budete spokojení.

06.05.2022 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Kniha Mlčící fontány od autorky Ruty Sepetys vám pravdivě odkrývá ponurou historii Španělska, kterou velmi pevně ovládá generál Franco. Ruta si dala spoustu práce, aby si našla k dané době co možná nejvíce informací a díky tomu nám tak odhalila pravdivou, hořkou historii Španělska. A celý příběh doplnila romantickou zápletkou, čímž příběhu vdechla další rozměr.

Na celém příběhu velmi pozitivně oceňuji znalost právě historie. Příběh je doplněn o úryvky z reálných rozhovorů a publikací. S tím si autorka dala ohromnou práci a na celém příběhu je to velmi znát. Díky tomu je příběh tak uvěřitelný a pohlcující. Ta propracovanost je cítit na každé straně.

Velmi kladně hodnotím popis prostředí i hlavních hrdinů. Ani zde nenechala autorka nic náhodě a vpustila nás velmi hezky do světů všech hrdinů. Popis španělského prostředí bylo naprosto věrohodné, stejně jako vnitřní svět hrdinů.

Kladně také hodnotím promyšlenost děje. Je jasné, že skutečná historie dodala knize “šmrnc” a umožnila vytvořit skvěle promyšlený příběh. Musím však napsat, že některým lidem přišel konec trošku “nedotažený”. Možná snad i uspěchaný. Já osobně jsem tento dojem neměla. Mě to přišlo všechno v pořádku a žádné otazníky si po přečtení knihy v sobě nenesu. Ale musím uznat, že by mne zajímal trošku blíže vývoj hlavní hrdinky.

Zpočátku jsem měla problém se do knihy začíst. Celé mi to přišlo nějaké chaotické, ztrácela jsem se ve jménech, nějak jsem ten příběh nemohla uchopit. Ale po první třetině se to zlomilo a nechtěla jsem knihu odložit. A pak jsem už jen četla a četla a chtěla jsem vědět, jak se vše vyvine.

Knihu mohu s klidným svědomím doporučit všem čtenářům, kteří mají rádi historické romány. Za mne to bylo nejen příjemné čtení, ale také nahlédnutí do historie, o které se příliš nemluví. Jsem ráda, že alespoň touto formou může docházet k osvětě.

18.08.2021 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

AUDIOKNIHA:
73 poutavých kapitol je rozdělených do tří částí. V první části nás vypravěčka Tereza Dočkalová vpustí do světa závistivé Amber. Pochopíme naprosto dokonale její způsob myšlení. Provede nás svým plánem a budeme ho s ní také realizovat. Jana Plodková pak propůjčila svůj hlas Daphne, která nám vypráví druhou část příběhu. To už však příběh dostává jiný rozměr. Zde vyplouvají na povrch skutečnosti a tajemství, které příběhem krásně zamávají a vy se nebudete moci odtrhnout! Budete chtít vědět pravdu. A budete překvapeni, že nic není jak se zdá.

Poslední paní Parrishovou napsala Liv Contantine. Tohle jméno je však pseudonym a ukrývá v sobě dvě americké autorky – sestry Lynne Constantine a Valerie Constantine. Sestry tento příběh psaly prostřednictvím e-mailů a hovorů přes Skype, protože je od sebe dělí hranice tří států. A přesto dokázaly vytvořit až mrazivě dokonalý thriller, který jste už dlouho neposlouchali/nečetli.

Obě vypravěčky odvedly kus práce. Byla jsem překvapená, jak silně mě tento příběh při poslechu zaujal a vtáhl.

Při poslechu první části jsem měla trošku dojem, že kniha nebude mít spád, že se tam toho neděje příliš. Pokud i vy budete mít tento pocit, radím vám, abyste počkali. Ve druhé části se teprve začne odehrávat to pravé ořechové a nebudete schopni přestat poslouchat. Opravdu! Tohle jsem při poslechu audioknihy ještě nikdy nezažila!

Společnost Voxi audioknihu vydala v roce 2020. Celý příběh se vešel na jedno CD a celkový poslech vám zabere 12 hodin času.

Hlas Jany Plodkové a Terezy Dočkalové je opravdu velmi příjemný a to, jak s ním umí pracovat je…. obdivuhodné.

Tenhle poslech jsem si užila na 100%. A vím, že něco takového už asi dlouho, dlouho nezažiju.

Pokud milujete audioknihy a k tomu perfektně propracované thrillery, pak tohle musíte zkusit. Neváhejte ani minutu, protože tohle si opravdu užijete!

22.04.2021 5 z 5

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

Marie Lacrosse odvedla s touto knihou velmi hezkou práci. Je to klasická sága a v mnohém nám může připomínat Marii Lamballe (Anne Jacobs), ale i tak to je příjemné čtení.

Při čtení pozorný čtenář pozná, že studium dobové historie autorka rozhodně nepodcenila. Díky tomu jsme se mohli skutečně ocitnout v době 19. století. Mohli jsme okusit způsob života chudých lidí, kteří přicházeli pomáhat na vinici a současně jsme také pocítili život bohatých. Kontrast mezi chudými a bohatými byl značný a díky tomu, jak jej dokázala autorka popsat, jsem jej mohli i prožít.

Příběh samotný, myslím tím tu hlavní zápletku – Irena a Franz, může na některé lidi působit trošku kýčovitě. Vždyť co si budeme povídat, že se služka zamiluje do syna svého pána, to asi nikoho nepřekvapí. Ale i tak se mi jejich příběh líbil.

Za co musím Marii Lacrosse pochválit je popis osob. Franze a Irenu jste si díky jejich charakterům zamilovali. Naproti tomu otec mladého pána Franze a jeho sestra – ty byste nejraději při čtení odpálili do vesmíru. Ale díky nim měla kniha pár zvratů a ti se tak mohli postarat o nějaké to vzrušení v ději.

Knize nemám ve své podstatě co vytknout. Bylo to příjemné čtení, možná trošku předvídatelné. Děj byl rozdělen do několika částí a každá část měla kratší kapitoly. Vše bylo napsáno poměrně jasně, takže žádný pocit zmatku a nepochopení při čtení cítit nebudete.

Také však musím napsat, že dějová linka věnující se Ireně mě bavila více než linka Franze, ve které jsme s ním mohli prožívat válku. Nemyslím si, že by tato linka byla napsaná nějak hůř, to vůbec ne, jen mě prostě tolik neoslovovala a přistihla jsem se, že některé pasáže přeskakuji.

Přesto si myslím, že se kniha řadí k těm lepším kouskům a věřím tomu, že potěší každého milovníka rodinných ság.

11.01.2021 4 z 5

Vzpomeň si na lásku Vzpomeň si na lásku Sarah Jio

Vzpomeň si na lásku je příjemné, jednoduché a oddechové čtení na letní den. Dokonalá knížka na koupaliště, na pláž nebo jen pod strom. Je to milé počtení, které neurazí. Od knihy z edice Srdcovky nelze očekávat žádný složitý a hluboký příběh, ale pokud toužíte po oddechu a jen tak si přečíst něco naprosto nenáročného se špetkou romantiky, tak vřele knihu doporučuji. Dokonce bych řekla, že to ani není přeslazeno příliš, takže cukrovky se obávat nemusíte.

17.07.2020 4 z 5