ValiPages ValiPages komentáře u knih

Šepot kouzel Šepot kouzel Elise Kova

Tahle knížka mě celkem zklamala. Čekala jsem od ní trochu víc. Konec jsem dost předvídala. Autorka to mohla trochu víc proplést aby to nebylo tak snadné prokouknout. Na druhou stranu mi děj přišel originální a bavily mě různé úkoly co Eira plnila. Přišla mi to ale taková klasická YA fantasy. Knížka, která nenadchne ani neurazí. Ale myslím si , že má potenciál být pro někoho hodně oblíbená knížka.

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

Tenhle díl mě bavil ještě víc než ten první. Jak to nebylo jenom v Hawthorn House, ale někde jinde. Pořád se nějaké záhady a hry od starého pána nevyřešily a nemohla jsem se dočkat na další díl.
Jamesona mám čím dál radši :) Přemýšlím, že se naučím hrát pokr a šachy, možná se mi to v životě bude ještě hodit :)

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Noo. Tahle knížka byla velmi zajímavá. Ze začátku se mi to moc líbilo. Jak vykrádala vlaky a jak blbli s Cadencem. Ale Potom se to zvrhlo . A mě to nějak přestalo bavit. Část která mě ještě bavila byla jak bojovala vždy v aréně. Ale jinak mi bylo fuk co se s ní stane a jak to dopadne. Musela jsem se i přemáhat abych to dočetla. I když uznávám, že konec skončil dost zajímavě, takže se možná časem až nebudu mít co na seznamu tak se do dvojky možná pustím, ale v nejbližší době rozhodně ne. Ale body navíc za ich formu a za krásnou obálku která, mě hned zaujala.

26.11.2023 2 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Tuhle knížku jsem si tolik užila ! Tuhle knížku si přečtu klidně ještě pětkrát. Milovala jsem atmosféru v celé knížce a v knihovně. Alspoň
jsem se něco přiučila jak to fungovala v knihovnách dříve :) Za mě se Animant k panu Reedovi hrozně hodila. Mám ráda takový ten styl 1800.
Tuhle knihu určitě doporučuji ! Krásně jsem si u ní odpočinula.Už se těším na další díl i když tam nebude Animant.

Soumrak Soumrak Shannon Messenger

Máme tu další skvělý díl se Sophii a jejími přáteli. Přišlo mi super na tomhle díle, že tam byla i Amy. Vždycky mi přišlo skvělé jak řekla něco co by ostatní neřekli a jak si povídala se Sophii jako by mezi nimi neuplynuly skoro dva roky a jak všechno obdivovala jako Sophie v prvním díle jak jí Fitz přivedl do ztracených měst :)
Uf. To jsem si oddechla, že tak jak končila pětka : že jistá osoba umře tak to v šestce dopadlo happyendem :) Každým dílem jsem radši že mají více a více stránek.

Příběh kouzelnictví Příběh kouzelnictví Chris Colfer

Noo. Uf za mě už poslední díl ani nemusel být. Podle mě se děj už táhl a bylo to úplně o něčem jiném než na začátku. Na druhou stranu všechno se už uzavřelo takže aspoň čtenáři neměli moc otázek. Když shrnu celou sérii, tak se mi docela líbila. Asi by se mi ještě víc líbila kdyby mi bylo tak deset :) Ale za mě celkem doporučuji! Teda aspoň první dva díly.

Příběh čarodějnictví Příběh čarodějnictví Chris Colfer

Příběh čarodějnictví mě bavil daleko víc než první. Ten zvrat se mi moc líbil.I to prolínání s čarodějnicemi. Celkově mi to přišlo podobné jako první díl. Tenhle díl mi přišel asi trochu pro starší než osmiletý.
Ale jinak fajn fantasy:)

Príbeh mágie Príbeh mágie Chris Colfer

Příběh byl napínavý a čtivý. Sice jsem konec celkem předvídala, ale možná to je tím, že je určený mladším čtenářům (8-11). Ale byla to dobrá dětská fantasy. Kdybych byla menší, určitě by se to řadilo mezi moje nej knížky :) Hlavní hrdina Brystal mi byla sympatická. Ale věřím , že si svoje čtenáře určitě najde!

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Tohle bylo perfektní ! Od prvního okamžiku jsem si Avery oblíbila. Do děje jsem se zamilovala. Miluji v knížce hádanky a tajemství, která pak vyjdou na povrch. Chvilkami se mi zdálo jako by to byla taková knížka s postupy kdyby se něco takového stalo-třeba že dostaneš takové miliardy, hotely, nadace, a tak. (I když to není moc pravděpodobné:)
Všechny postavy byly super a hlavně bratři Hawthorni ! Hlavně Jamsone. Nemohla jsem se dočkat na další díl. Body na víc, že je to psaný v ich formě.

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Korunní princezny jsou taková YA oddechovka. Skvěle se to četlo. Překládala to moje oblíbená překladatelka :) Postavy mi byly sympatické hlavně Shen Lo. Bylo zajímavé číst knížku od dvou odlišných autorek a přitom se tak hezky doplňovaly :) Za mě i když Rose a Wren byla dvojčata, tak se chovala dost odlišně. Nebyla to kniha roku, , ale na druhý díl se těším.

26.11.2023 4 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Tahle knížka byla moje první od Holly Black. Námět byl velmi zajímavý.
Vlastně se mi to docela i líbilo.Měla jsem ráda Hazel a atmosféru, která panovala v celé knížce. Ale lepší hodnocení tomu dát nemůžu. Hrozně mi vadil ten konec. Jako konec sám o sobě byl fajn ,ale na můj vkus se to semlelo hrozně rychle. Dokázala bych to rozepsat ještě víc. Ale říkám celý námět byl dost zajímavý a originální. Od Holly Black to určitě není poslední knížka, kterou jsem od ní četla.

Polaris Polaris Shannon Messenger

Ach. Pětka byla dokonalá ! Asi se mi nejvíc líbila za všech dílů. To co se stalo v Lumernálii z toho se mi chtělo brečet. A zase ten konec ? Víc než kdy jindy jsem se nemohla dočkat na 6.díl :). Miluji chvíle pod Calliním stromem. Vždy hrozně ráda čtu, když Sophii se probudí nějaká nová schopnost. Kolik už jich má ? Asi 5 ? Taky bych chtěla aby všichni měli jednu magii a já měla rovnou pět jich ;)

Nespatřeni Nespatřeni Shannon Messenger

Tenhle dil se mi moc líbil stejně jako ostatní, jenom mi přišlo, že se chvílemi děj vlekl. Ale stejně se mi moc díl líbil. Asi jedna z částí která se mi nejvíc líbila, byla část jak byli v Kampusu X. Jak se Sophie seznámila s Tamem a Linh. Tam se stal u mě po Fitzovi a Keefovi třetí oblíbenec.
A ten Ravagog ? A ta zrada ? A potom ta ještě poslední zrada? ( U tý jsem tu osobu chtěla zmlátit) No prostě Shannon Messenger ví jak skončit knížku, aby trápila čtenáře.

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Tahle knížka neměla tak dobré hodnocení, tak jsem trochu váhala, ale za mě si minimálně tři a půl hvězdiček zaslouží. Oceňuji autorku, že to psala v ich formě. Což znamená, že je to psáno z pohledu hlavní hrdinky.
To mám vždy ráda :). Ze začátku se mi to hodně líbilo, potom mi to přišlo trochu nudné a potom se mi zase konec líbil. Je to taková odpočinková knížka. Připadalo mi to jako taková YA pohádka. Ale když to shrnu ,tak mě knížka spíš mile překvapila.

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Za mě jedna z nejlepších fantasy, kterou jsem kdy četla. Příběh byl velmi originální. Úplně chápu proč Elizabeth chtěla zůstat a starat se o grimoáry ve Velkoknihovně. Nathaniel se stal mým oblíbencem ne jenom co se týče humoru :). Škoda že vyšla jenom novela a ne celý druhý díl.
Klidně bych byla ve světě Elizabeth Scrivenerové mnohem déle. Příběh se mi celkově hodně líbil, určitě doporučuji.

26.11.2023 4 z 5

Věčnoplamen Věčnoplamen Shannon Messenger

Miluju každý díl čím dál tím víc ! Trojka byla zase pecka. A to odhalení na konci ? Kdo všechno se skrývá za černými kápěmi se symbolem bílého oka ?! Bylo mi Sophie celkem líto, že nemohla používat svojí magii. Nesnáším Kancleře. Teda měla jsem ráda Kenrika. Mám moc ráda Magnáta Léta a Elwina. Ráda bych vás poprosila, pokud jste si přečetli mojí recenzi, klikněte prosím na like ne z důvodu že se vám to líbilo, ale abych věděla, že si někdo přečetl mojí recenzi. Moc mě to potěší a moc děkuji :)

Exillium Exillium Shannon Messenger

Tenhle díl se mi možná trochu líbil míň než první, ale taky se mi moc líbil.
Nechápu proč kvůli tomu co se stalo Aldenovi obviňuje Fitz Sophii. Bylo mi jí někdy trochu líto. Na druhou stranu měla Keefa tak je to v pohodě :) Taky bych chtěla mít takové spojení mezi Sophii a Silveny ( Což je křídlorožec ). Těšila jsem se moc na trojku. Doporučuji stejně jako první díl.

Strážce ztracených měst Strážce ztracených měst Shannon Messenger

Sice jsem to četla už před delší dobou, ale pamatuji si, to dokonale. Tahle kniha je možná pro trochu mladší čtenáře ( 9-11) Ale mě se to hrozně líbilo a přirostlo mi to k srdíčku. Miluju celou řadu. Za mě je nejlepší 5 díl a 6 díl - což jsou Polaris a Soumrak. Miluji všechny postavy hlavně Fitze a Keefe. Hlavní hrdinku obdivuji za mě musí rozhodovat o hrozně těžkých situacích a musí mít těžké břemeno a to jí je teprve v zatím posledním dílu 15 let. Jak už jsem řekla, tahle knižní série mě bude ještě dlouho provázet na knižní cestě co se týče nejlepších knížek. Doporučuju ne jenom mladším čtenářům :).