ugisha ugisha komentáře u knih

Trujkunt Trujkunt Petr Sagitarius

Vynikajici. Dej pekne odsypa, neni hluchych mist, nareci samozrejme nesmi chybet. Plus za spoustu odkazu na Cimrmany.
Cele je to takove pekne “tu ztela (cti odsud)”, nase, prirozene, bez litru krve a psychopatickych vrahu. Nekteri vytykaji neuveritelne mnozstvi majorovych milostnych dobrodruzstvi, ale nemyslim si, ze by to bylo zas tak prehnane.
Pripady trineckeho playboye Sarana me proste bavily a tesim se na dalsi dily. Doporucuji.

14.06.2022 5 z 5

Sestry Sestry Kamila Hladká

Velmi zajimave, urcite se ke knize jeste nekdy vratim. Doporucuji.

26.04.2022 4 z 5

Katharinina šifra Katharinina šifra Jørn Lier Horst

Severská krimi bez jediné kapky krve! Mám ráda odložené případy a stará tajemství. Tady se zdá, že po čtyřiadvaceti letech už nejde najít žádný nový důkaz nebo vodítko, které by Katharinino zmizení vysvětlilo...a přece se to stane.
Příjemná knížka, napínavá i bez brutálního násilí, dobře a rychle se četla.
Myslím, že Adrian Stiller bude mít taky nějaké pěkné tajemství...

08.04.2022 4 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Ač jsem se hodně snažila (a Skotsko miluju), nedočetla jsem. Nebavila mě ani současná, tím méně pak historická linka. Postavy nudné, předvídatelné, zvládla jsem půlku knihy - dál už by to byla ztráta času. Škoda, od podobné autorky Erskinové mám přečteno skoro vše, proto jsem se těšila i na tohle, ale bohužel.

15.11.2021 2 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Zajímavý námět, ovšem motiv mi připadal poněkud...nedostatečný. Myslím, že by se z toho dalo vytěžit mnohem víc. Hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická; vlastně tam těch sympatických postav nebylo mnoho, pokud vůbec někdo :D Ale četlo se to dobře, bylo to napínavé, takže jako letní oddechovku určitě doporučuju :)

25.05.2016 4 z 5

Příjemné čtení, člověk se leccos dozví o Miloňovi i o Divadle JC :) Líbilo se mi :)

25.05.2016 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Moc hezká kniha o dospívání a hledání sebe sama. June mi byla blízká svým pocitem, že je jiná, trochu vytržená z reality, věčně s hlavou v oblacích (a v minulosti), stejně jako tím, že se zamilovala do nesprávné osoby. Byla jsem zvědavá na tu "nemoc, o které se nemluví" - vlastně nehrála až tak velkou roli, jak se z anotace zdálo. Taková hodně osobní, možná by se dalo říct až intimní (v tom nesexuálním směru) knížka o přátelství a lásce, která má mnoho podob :) A obálka je perfektní!

22.10.2014 4 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Netypický King, jak obsahem, tak rozsahem. Děsivých chvilek je tam velmi málo, je to spíš nostalgické, přišlo mi, jako by autor vzpomínal na své mládí. Taková pěkná retro jednohubka na pár večerů. Líbila se :)

20.09.2014 4 z 5

Trojka Trojka Richard Sacher

Spíš než román je to povídka, navíc nevalné kvality. Není to ani erotické, ani psychologické, autorův styl psaní se mi nelíbil. Z námětu šlo vytěžit mnohem víc, především to podrobněji popsat na delším časovém úseku, pak by to snad mohl být psychologický román. Souhlasím s houstonem, přečíst se to dalo, ale byla to ztráta času. Kdo si chce přečíst eroticko-romantický román z mužského pohledu, doporučuju Hot boys od české autorky nebo Božského bastarda.

28.11.2013 1 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Dlouho jsem se nemohla rozhodnout, jestli tři nebo čtyři hvězdičky. Čekala jsem trochu více soukromí a rodinného života panovníka, kniha obsahuje na můj vkus velké množství podrobně popsaných bitev, ale to se u historického románu tohoto druhu asi musí očekávat. I přes boje a politiku byla ovšem úžasně čtivá a určitě si přečtu i další díly. Tři a půl hvězdy.

28.11.2013 3 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Moc pekna romantika, kde bylo vseho tak akorat. Skvele se to cetlo, tesim se na dalsi knihy ze serie.

17.05.2022 4 z 5

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

Krásná obálka, parádní příběh. O slovanské mytologii jsem ještě nic nečetla, takže jsem byla zvědavá. Hodně se mi líbil úvodní příběh s hadem. Škoda, že se historická období od sebe moc nelišila, jak už uváděli čtenáři přede mnou. Příběh byl ale skvělý, bavil mě od začátku do konce a těším se na případnou další autorčinu knížku.

08.02.2022 5 z 5

Četla jsem skoro všechny knížky této autorky a musím říct, že Alžběta a Nina mi přišla nejlepší. Jsem z generace jako Nina a často mi mluvila z duše. Babiččin příběh byl zajímavý, mám ráda střídání časových rovin a tahle knížka mi sedla.

08.02.2022 4 z 5

Ztraceni Ztraceni Anita Frank

Pěkná oddychovka, strašidelná moc nebyla, ale i přesto hodnotím 80%. Mám ráda Anglii, honosná sídla a duchy, kteří v nich stále přebývají, takže jsem si čtení užila :)

08.02.2022 4 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Knihu jsem dostala predcasne k svatku i s podpisem, ale nic moc jsem od ni necekala. Noo...zhltla jsem ji za tri dny a moc se mi libila! Vyborna oddechova literatura ze zivota, nahlednuti do zivota herecky jako bonus. Hrdinka sice byla obcas na ranu, jak psal nekdo prede mnou a iritovalo me to neustale osloveni Lucinko (jsem taky Lucie a taky je mi 30 a Lucinko mi rika akorat babicka ), ale celkove jsem si tohle vtipne cteni skvele uzila a moc se tesim na predchozi knihu, kterou si jdu poridit (taky) k svatku Doporucuji!

23.11.2021 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Typický Hartl. Odpočinkový, dostala jsem přesně to, co jsem očekávala :) Za mě spokojenost :)

04.11.2018 5 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Myslím, že Barbara dosáhla svého vrcholu tak před dvaceti lety a přestože se moc snaží, její další knihy mají bohužel klesající tendenci. Příběh nebyl špatný, ale něco mi tam chybělo - především tedy rozuzlení, proč se to všechno dělo. Stále je to příjemné oddychové čtení, ale není to kniha, kterou bych si přečetla dvakrát (narozdíl od jejích starších titulů). Plus dávám za pěknou obálku :)

22.08.2018 3 z 5

Země odpoledního slunce Země odpoledního slunce Barbara Wood

Pěkný příběh, ale na mě dost červená knihovna; žádné překvapení se nekonalo. Ale jako oddechovka na jarní dny...proč ne. Zarazilo mě však množství překlepů.

24.03.2017 3 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Knížka ze života, velmi uvěřitelná a (pro mě) i velmi děsivá. Neumím si představit život s ACH a myslím, že Claire a její rodina to zvládla skvěle :) Emotivní, dojemné a silné. Zanechá to ve vás stopu. Líbilo se mi střídání kapitol z pohledu všech zúčastněných. Navíc má Kniha vzpomínek krásnou obálku :) Doporučuju.

19.07.2015 4 z 5

Dobrý v posteli Dobrý v posteli Jennifer Weiner

Příjemná oddechovka, někdy vtipná, někdy vážná. Nebyla to žádná červená knihovna, ale čtivý uvěřitelný příběh ze současnosti (mít za kámošku Maxi bych taky chtěla), konec byl jasný, ale to k takovým románům patří :) Pěkná knížka, škoda, že zatím nevyšel znova i druhý díl (Správné holky), ráda bych se dozvěděla, co bylo dál :)

19.07.2015 4 z 5