účetní účetní komentáře u knih

Dáma s tajemstvím Dáma s tajemstvím Mary Jo Putney

Pěkná kniha, velmi čtivá a se sympatickými hlavními postavami. Líbilo se mi, jak si od začátku Randall a Julie rozuměli a byli k sobě upřímní. Děj byl bohatý a i konec byl moc povedený. Jen jsem měla začít prvním dílem a je škoda, že u nás nevyšla celá série, tato kniha by určitě zasloužila vyšší hodnocení ( i když nemám ráda, když to autorka přežene s následky, které si týrané hrdinky nesou životem, bylo mi líto, že potom co si Julia prožila, zůstala jí ještě zrovna taková připomínka toho zmetka a hlavně opravdu nevím, zda bylo nutné, aby dítě bylo nuceno zabít ). Celkově se mi ale kniha moc líbila.

05.07.2018 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nádherná kniha, překrásný příběh čisté a upřímné lásky, je to jako pohlazení po duši, úžasná něžná romantika, humor, skvělé vykreslení rozličných charakterů postav. Jsem moc ráda, že mě vůbec napadlo si přečíst tuto knihu, úplně mě okouzlila a vtáhla do děje, jsem plná dojmů a mám plnou hlavu pana Darcyho a Elizabeth, která je opravdu nejsympatičtější a velmi povedená ženská postava. A pan Darcy - kdo by ho nemiloval. Jsem ráda, že jsem dosud neviděla ani film a po dočtení jsem se na něj podívala. Taky se mi líbil, i když kniha je hezčí a samozřejmě obsáhlejší. Ve filmu se mi ale moc líbilo ztvárnění obou hlavních postav a hlavně pana Darcyho, zpočátku byla v jeho pohledu a postoji všechna pýcha a pohrdání a později, když se podíval na Elizabeth, měl ve tváři jen čistou lásku, něhu, touhu i nejistotu. A ta závěrečná scéna, kdy se potkají za úsvitu na louce plné rosy a jeho opětovné vyznání, to nemělo chybu - tedy až na chybějící polibek. Takže se také řadím k milovnicím této knihy a určitě se k ní vrátím. Vše podstatné je řečeno v mnoha krásných komentářích ostatních čtenářek, které vyjadřují jedinečnost této knihy.

29.06.2018 5 z 5

Západ slunce nad Edenem Západ slunce nad Edenem Elizabeth Haran

Nádherná kniha, opravdu tak krásně napsaná, jsem plná dojmů, ta se autorce moc povedla, je velmi čtivá od začátku do konce. V knize je spousta postav a oba hlavní hrdinové Eva a Jordan se setkávají hned na začátku. Eva byla zvláštní osůbka, odvážná, hrdá a nezávislá, ale pod chlapeckou fasádou byla i zranitelná a nevinná. Jordan byl laskavý, velkorysý a čestný a dával pocit důvěry a bezpečí všem ostatním, kteří mu s odvahou pomáhali obnovit Eden. Moc se mi líbilo, jakou sympatickou komunitu všichni na Edenu vytvořili a oddanost, která je pojila. V závěru mě také dostala scéna s Maxem a Evou, bylo to velmi dojemné i přes to, jaký on byl. Tato kniha je důkazem toho, že v knize nemusí být plno vyznání a milostných scén a přesto může patřit mezi ty nejkrásnější, na které pět hvězdiček ani zdaleka nestačí.

10.06.2018 5 z 5

Hrdá a krásná Hrdá a krásná Dorothy Garlock

Moc krásná kniha, skutečně vás vtáhne do děje hned od začátku a prožíváte příběh s hlavní hrdinkou - krásnou, odvážnou a laskavou Henry Ann a sympatickým a čestným Tomem. V knize je hodně postav, jak těch kladných, tak i záporných. Moc se mi líbila soudržnost hlavních hrdinů a jejich přátel, kteří se potýkali nejen s těžkou dobou, ale i s darebáky a tupými a sobeckými pokrytci. Autorce se skvěle podařil vývoj soužití Toma s jeho nemocnou ženou, od počáteční zlosti a nechuti až po soucit, a stejně jsem to při čtení cítila i já, protože duševní nemoci jsou opravdu smutné. Byla to má první kniha od autorky a byla pro mě opravdu zážitkem, je velmi čtivě napsaná, jako by to byl příběh skutečných lidí. Taky musím dodat, že kniha má jeden z nejkrásnějších přebalů, jaké jsem viděla a láká k přečtení už od pohledu. Těším se na další knihy autorky a moc doporučuji k přečtení.

22.05.2018 5 z 5

Cesta za láskou Cesta za láskou Kat Martin

Docela pěkná kniha, i když musím říct, že se mi líbila až druhá polovina knihy a závěr, ten byl moc hezký, první polovina se vlekla, stále tytéž myšlenky a úvahy a nic moc se nedělo. Adam i Jillian se mi líbili a také vedlejší postavy byly sympatické a zapojení Chrise do děje knihu pěkně oživilo.

10.05.2018 3 z 5

Nečekaná svatba Nečekaná svatba Mary Balogh

Tuto autorku jsem nedávno objevila na DK a komentáře mě navnadily, abych ji zkusila a určitě to stálo za to. Kniha byla pěkná, děj je spíše takový poklidnější. V prvním díle se seznamujeme s rodinou Huxtableových a láskyplným vztahem mezi všemi sourozenci a dále s jejich bratrancem Constantinem. Všem se v prvním díle zcela změní dosavadní život. Hlavní hrdinka Vanenessa byla ze tří sester prostřední a to, že vyrůstala se dvěma sestrami, které dostaly do vínku, na rozdíl od ní, krásný vzhled v ní zanechalo hluboce zakořeněnou nejistotu, kterou kompenzovala veselostí a srdečností, byla to velmi laskavá osůbka, ochotná věnovat lásku všem kolem sebe. Naproti tomu Elliott o iluze přišel, takže se projevoval hodně rezervovaně a odmítavě, jeho charakter byl jinak tak trochu nevýrazný a jeho hlubší myšlenky autorka moc hezky vyjevila až v závěru, když ho Vanessa naučila znovu důvěřovat lidem a milovat. Konec byl takový pěkně něžný.
Těším se na ostatní díly, dle komentářů budou stát za to.

22.04.2018 4 z 5

Píseň země Píseň země Catherine Coulter

Moc pěkné, oproti předchozímu dílu to bylo humornější a celkově mnohem veselejší. Velmi se mi líbila Philippa, byla šikovná, laskavá a milující a nenechala se odradit Dienwaldem, který se často choval jako zpupný osel. Dienwald chtěl žít volně a svobodně, ale nakonec pochopil, že láska, péče a oddanost Philippy jsou důležitější, protože ona se stala součástí jeho samého. Kniha má také velmi povedený přebal.

08.04.2018 5 z 5

Pokořený svůdce Pokořený svůdce Suzanne Enoch

Moc pěkné, ze začátku mi to přišlo trochu slabší a málo akční, ale to byl jen první dojem, bylo to přesně takové, jak to mělo být - milé, něžné, vtipné, s úžasnými dialogy a sympatickými hlavními i vedlejšími postavami. Tristan a Georgiana byli skvělá dvojka, když šli v závěru na lup punčochy, moc jsem se nasmála a hlavně krásné vyznání na opravdu povedený konec.

27.03.2018 5 z 5

Ďáblova milenka Ďáblova milenka Shannon Drake (p)

Tato kniha tedy nebyla žádná oddechovka, pozadí knihy opravdu až mrazivě připomíná, čeho všeho jsou lidé schopni a ukazuje ty nejhorší lidské vlastnosti. Ty dobré autorka vložila hlavně do postavy Roberta a taky Sloana. Bohužel, ale to hlavní, co mi knihu pokazilo, byla hlavní hrdinka, mimo posledních deseti stran se chovala jak zuřivá hysterka, úplně postrádající soudný rozum.

19.03.2018 2 z 5

Sladký hřích Sladký hřích Susan Johnson

Ze začátku byla tato kniha moc krásná, hlavní hrdinové se mi moc líbili. Chelsea byla srdečné, upřímné, vášnivé a moc šikovné děvče a Sinjin byl sice pěkný divoch, ale choval se přirozeně, zajímal se o spoustu věcí a jeho šarmu se nedalo odolat. Moc se mi líbilo, jak byli ze začátku knihy jeden druhým vzájemně okouzleni. A pak přišel stupidní a úchylný konec, ponižující a nedůstojný pro Sinjina i Chelseu, opravdu nechápu, jakým směrem se ubíraly autorčiny myšlenky, že si v tomto libuje a nemohla vymyslet nějakou normální zápletku, mě tím koncem hrozně naštvala a znechutila, protože tím jinak krásně rozjetou knihu pokazila. Bez konce bych dala pět hvězdiček, za konec mínus sto.

15.03.2018 3 z 5

Dívka s houslemi Dívka s houslemi Elizabeth Rolls

Po delší době jsem opět sáhla po historické Harlequince, které mě kdysi přivedly k okouzlení historickými romancemi. Je mezi nimi mnoho krásných knih a tahle k nim rozhodně patřila. Byl to krásný a pěkně zpracovaný příběh nejen o lásce, přátelství a oddanosti dvou mladých opuštěných lidí, ale i o těžkém a mnohdy i drsném životě mnoha žen a dětí v minulých dobách. James byl sympaťák a moc se mi líbila i Lucy. Kniha má opravdu krásný a výjimečně povedený přebal přesně odpovídající obsahu knihy, což mám moc ráda takže opravdu zasloužený plný počet hvězdiček. Opět se mi potvrdilo, že stojí za to poohlédnout se po hezkých knihách v této edici.

04.03.2018 5 z 5

Podivné manželství Podivné manželství Johanna Lindsey

Na začátku knihy jsem si říkala, že to asi nebude nic moc, kousek dál už to vypadalo, že to bude dobrý, ani ne uprostřed knihy už to bylo moc krásné a po dočtení jsem úplně nadšená, jak to bylo nádherné, takové něžné, moc pěkný příběh. Rolf se mi moc líbil, chvilku trvalo, než se jeho postava tak nějak celkově vykreslila a byl to opravdu skvělý chlap. Kniha byla postavena na mnoha nedorozuměních mezi Rolfem a Leonie, oba chtěli po tom druhém lásku, kterou i když časem už měli, tak si to nedokázali mezi sebou vyjasnit. Závěr mohl být ještě o kousíček delší, ale celkově moc krásná kniha.

27.02.2018 5 z 5

Tajemství noci Tajemství noci Jo Beverley

Moc pěkné, četla jsem tento díl již před mnoha lety a už tehdy se mi líbil, ale po přečtení pátého dílu mi to nedalo a přečetla jsem ho znovu. Brand se mi moc líbil, byl to milý a okouzlující chlapák, s Rosou se k sobě moc hodili, pojily je stejné zájmy, smích, vzájemná láska a respekt.

21.02.2018 5 z 5

Černý markýz Černý markýz Jo Beverley

Pro mě byl tento díl moc krásný, protože Bey byl opravdu zcela výjimečný muž, inteligentní a rozvážný, s velmi pevnou vůlí, důstojná hlava rodiny nesoucí břemeno zodpovědnosti k rodině i ze svého vysokého postavení. Moc se mi líbila i Diana, získala si Beye svou odvahou, vnímavostí a přímostí, vyrovnala se mu silou své osobnosti a od začátku mezi nimi byla upřímnost, důvěra a oddanost. Ani mi nevadilo, že autorka neodkryla celou Beyovu mysl a zachovala jeho postavě vážnost a tajemnost Černého markýze, jeho důstojnost a charisma o to víc vynikají. Začátek knihy byl opravdu trochu nezáživný ( ale to u knih JB bývá ), ale pak už to bylo moc hezké až do konce a celá rodina Mallorenů byla sympatická.

12.02.2018 5 z 5

Nahý vévoda Nahý vévoda Sally MacKenzie

Mně se kniha také líbila, nechyběla romantika, humor - hlášky Jamesových tetiček neměly chybu a bylo tu i napětí s opravdu hnusným záporákem bratrancem. No a hlavní hrdina James byl v jednom opravdu zcela výjimečný, takového jsme tu snad ještě neměli a byl to moc milý a mužný ( i přes jeho výjimečnost ) sympaťák - přesně jak na pěkném přebalu knihy.

28.01.2018 4 z 5

Ďábel na jaře Ďábel na jaře Lisa Kleypas

Další nádherný díl, měla jsem trošku strach po prvních dvou, jestli to bude stejně krásné, ale bylo to dokonalé od začátku až do konce, nechybělo tomu vůbec nic až na jednu drobnost. Gabriel s Pandorou k sobě tak skvěle pasovali, oba byli úžasní a autorce se opravdu krásně podařil jejich vztah a moc hezky je k sobě sladila. Také milé setkání se Sebastianem a Evií a jejich sympatickou rodinou a jen kratičké ( škoda ) setkání s Markusem Westclifem. Malinko mi bylo líto, že autorka doslova odsekla od sebe Pandoru a Cassandru, vzhledem k tomu, jak blízká si dvojčata byla, ale na Cassandru si musíme hold počkat. Zato jsme se tu seznámili s Gabrielovou sestrou Phoebe, se kterou se ještě setkáme. Tento díl se autorce opět velmi povedl, byl opravdu nádherný a je mi moc líto, že už jsem dočetla. Opět pěkný přebal i když musím říct, že ty originál přebaly se mi také líbí, zvláště u tohoto dílu a co se hodnocení týče, tak samozřejmě alespoň sto hvězdiček a hodně velké těšení se na další díly, tentokrát si musíme počkat déle ( a pochvala recenzi " Ani potřetí neodoláte a ... " ) .

14.01.2018 5 z 5

Vše pro lásku! Vše pro lásku! Lisa Kleypas

Krásné zakončení Čekanek, krásná romantika ke čtení právě v tomto vánočním čase. Také jsem se těšila hlavně na Čekanky a jejich muže a příběh Rafa a Hannah mě už tolik nelákal, ale moc se mi zalíbili i oni dva a jejich vzájemná láska, moc jsem si knížku užila. Jen je mi líto, že kniha byla tak kraťoučká a docela to nechápu, proč taková autorka u zakončení tak oblíbené série napsala tak krátkou knihu, bylo by mi docela fuk čím by to natáhla, četla bych cokoli, jen když by to bylo o Čekankách. V letošním roce se spousta z nás s chutí pustila do nové krásné série od LK a určitě se všechny těšíme na další díly a doufáme, že nám toho autorka ještě hodně napíše, protože je naprosto skvělá. Ale pro mě a možná i další čtenářky zůstanou Čekanky vždy srdeční záležitostí, protože Čekanky jsou prostě Čekanky a v mnoha ohledech je nic nepřekoná.

26.12.2017 5 z 5

Láska a čest Láska a čest Julie Garwood

Další krásná historická romance o lásce, vášni a cti. Duncan se mi líbil moc, s Madelyn jsem měla trošku problém, ale jen ze začátku, nejdřív se jevila jako jemná a mírná, hned nato byla zase nedůtklivá, rozzuřená a ukřičená, ale měla čisté srdce. Pro autorky středověkých romancí je asi těžké vytvořít charakter hlavních hrdinek, aby dívka odpovídala výchově ve středověku a zároveň byla pro nás současné čtenářky přijatelná, protože by nás asi nebavilo číst o děvčatech, co stojí v koutě se sklopenýma očima a jen poslouchají své muže, takže jinak to asi nejde. Opět kniha, u níž pět hvězdiček na hodnocení nestačí, jsem moc ráda, že ji mám ve své sbírce.

14.12.2017 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Krásná kniha, moc hezký příběh, s humorem a pěknými dialogy. Všechny postavy byly moc sympatické, nejen Simon a Daphne, ale celá její rodina, styl psaní autorky se mi líbí, umí dobře vykreslit soudržnost rodiny a její postavy matek jsou super. Krásný závěr a epilog, takže zbývá už jen těšit se na další díly.

27.11.2017 5 z 5

Rytíř ve zlaté zbroji Rytíř ve zlaté zbroji Jude Deveraux (p)

Moc hezká kniha, čtivá, krásně romantická a dojemná, krásný příběh o lásce Dougless a Nicholase navzdory vzdáleným časům. Také mnou cloumaly emoce, zvláště u Dougless, byla tak nesobecká, taková laskavá duše. Mám ráda knihy o cestování časem a i když mám k této autorce výhrady, tato kniha se jí povedla. U této knihy jsem byla ráda, že jsem věděla zhruba, co na konci očekávat, protože jinak bych to asi obrečela.

13.11.2017 5 z 5