Hrdá a krásná

Příběh mladé ženy, která v Oklahomě na počátku 30. let 20. století usiluje o udržení své farmy. Henry Ann Henryové, vyrůstající již od tří let bez matky, která rodinu opustila, umírá otec. Odvážná a nezávislá dívka je i v těžké době hospodářské krize odhodlaná pokračovat na nezadlužené farmě v pěstování bavlny i chovu dobytka s pomocí svých nevlastních sourozenců, kteří zůstali po její zemřelé matce. Musí se vyrovnat s neúrodou i se snahou příbuzných, pašeráků a zlodějů dobytka, kteří si dělají nárok na část jejího majetku. Nečekanou oporu nachází ve svém sousedovi, chudém farmáři Tomu Dolanovi, trpícímu v nešťastném manželství s duševně nemocnou ženou, schopnou týrat i tříletého syna. Vzájemný obdiv a úcta obou mladých lidí postupně přerůstá v lásku. Stávají se terčem pomluv obyvatel blízkého města, když Tom musí čelit obvinění, že zabil svou manželku kvůli dědictví. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/20061/hrda-a-krasna-20061.jpg 4.127

Dolanovci (2.)

Vydáno:, Alpress

With Hope (1998)

Kniha Hrdá a krásná

účetní
22.05.2018

Moc krásná kniha, skutečně vás vtáhne do děje hned od začátku a prožíváte příběh s hlavní hrdinkou - krásnou, odvážnou a laskavou Henry Ann a sympatickým a čestným Tomem. V knize je hodně postav, jak těch kladných, tak i záporných. Moc se mi líbila soudržnost hlavních hrdinů a jejich přátel, kteří se potýkali nejen s těžkou dobou, ale i s darebáky a tupými a sobeckými pokrytci. Autorce se skvěle podařil vývoj soužití Toma s jeho nemocnou ženou, od počáteční zlosti a nechuti až po soucit, a stejně jsem to při čtení cítila i já, protože duševní nemoci jsou opravdu smutné. Byla to má první kniha od autorky a byla pro mě opravdu zážitkem, je velmi čtivě napsaná, jako by to byl příběh skutečných lidí. Taky musím dodat, že kniha má jeden z nejkrásnějších přebalů, jaké jsem viděla a láká k přečtení už od pohledu. Těším se na další knihy autorky a moc doporučuji k přečtení.

moudivlacek
03.09.2015

Určitě doporučuji přečíst, nebudete litovat.

vlastus52
19.01.2015

Kniha se četla velmi dobře, pěkný děj, doporučuji

helenkan
23.05.2014

Krasná knížka,příběh mě zaujal hned od začátku a pak už jsem se nedokázala odtrhnout.Moc se mi to líbilo.
Myslím,že stojí za přečtení a nikdo nebude litovat.

janna001
11.05.2014

Příběh mě moc bavil,připadala jsem si jako bych byla přímo v ději.Mohu jen doporučit k přečtení.

Dorothy Garlock
americká, 1942