účetní účetní komentáře u knih

Splněný sen Splněný sen Lisa Kleypas

Krásná kniha, jak taky jinak, od Lisy ani nic jiného čekat nelze. Zachariáš se mi postupně moc zalíbil, jeho osobnost byla složitá, měl své kladné i temnější stránky formované vším, čím v životě prošel. Vypracoval se i bez vzdělání, díky svému intelektu, bystrému rozumu, obchodnímu talentu a především silné vůli ale i aroganci. Moc se mi líbil Zachův vztah k dětem a jeho angažovanost za zrušení těžké práce dětí a zlepšení životních podmínek tvrdě pracujících lidí a takoví lidé opravdu existovali, nejen v knihách LK. Taky jeho vztah k malé Rose knihu velmi zněžněl a Holly, která se ze začátku bála žít bez svého zesnulého manžela, samozřejmě pochopila, jaké měla štěstí, že našla novou lásku, která je důležitější, než upjatá pravidla tehdejší doby. Ke konci knihy, když stále ještě chybělo dost stran jsem napjatě čekala, čím nám autorka knihu zdramatizuje a musím říct, že konec byl krásný a dojemný. U této knihy si samozřejmě nelze nevšimnout podobnosti postavy Zachariáše s postavou Dereka Cravena z knihy Sním o tobě, naštěstí má tato kniha mnohem hezčí přebal.

23.02.2020 5 z 5

Strom života Strom života Janet Chapman

Bože já tuto sérii miluju, pro mně je to opravdu velká srdcovka, ze začátku se mi zdálo, že už to nebude jako předchozí díly, ale nakonec opět krásný díl, který splnil má očekávání. V tomto díle bylo toho kouzlení a tajemna ještě o mnoho více, vzhledem k tomu, že to byl díl o Winter a musím uznat, že to pro autorku nebylo asi jednoduché skloubit dnešní dobu, druidy, cestování v čase, tu tajemnou prozřetelnost a vědění vesmíru a kouzlení, aby to dávalo alespoň nějaký smysl, ale docela se jí to povedlo. Panter mi byl také už v minulém díle podezřelý, to bylo celkem jasné, ale jinak tu bylo opravdu i dost překvapení, hlavně na ten závěr a ten byl opravdu dokonalý, myslím hlavně tím, že byl skutečně překvapivý a hlavně ho autorka krásně rozvinula, ta závěrečná pasáž v jeskyni a třeba to s tím medailonem od Mattovy sestry, to bylo i krásně dojemné. Opravdu krásný relax.

14.02.2020 5 z 5

Sídlo Blackmoore Sídlo Blackmoore Julianne Donaldson

Když jsem zjistila, že vyjde nová kniha autorky Panství Edenbrooke, byla jsem nadšená, asi jako všechny čtenářky, které milují tuto knihu, ale také jsem se trochu bála, že už to nebude ono. A stejně jako píší některá děvčata, také jsem se do knihy nemohla začíst, zvlášť v první polovině je mnoho složitých popisů, úvah a pocitů, které spolu s ich formou ztěžují čtivost. Vadil mi i věk hlavních hrdinů, ze začátku mi Kate přišla jako nevyzrálé děvče, které neví, co chce a naivně se upíná k představě dobrodružství v Indii. Celková atmosféra knihy byla spíše deprimující, než romantická vzhledem k neutěšenosti Katina života v její dosti hrozné rodině a také sídlo Blackmoore na mně působilo tísnivě. No ale za půlkou se to začalo měnit a najednou s postupujícím dějem a náhledy o pár let zpět to všechno začalo dávat smysl, především jednání Kate a kniha celkově začala vydávat své kouzlo. Také charaktery hlavních hrdinů se krásně rozvinuly, Henry se opět autorce povedl, přes svůj mladý věk, bude z něj úžasný muž a také Kate byla velmi silná, inteligentní a upřímná dívka. Autorce se přes mladý věk hrdinů podařilo vykreslit nádhernou hlubokou lásku a kniha obsahuje i mnoho krásných vyznání vycházejících přímo ze srdce - tohle autorka opravdu umí.

26.01.2020 4 z 5

Slib Slib Lisa Kleypas

Když jsem přečetla knihu Vše pro lásku ( dodatek k Čekankám ), taky jsem si jako mnoho ostatních čtenářek říkala, proč nám autorka napsala tak krátkou knihu, zrovna, jako je tato. Teď už je mi jasné, že je to záměr a ne, že by autorka neuměla příběh rozvést, je to novela a ne román. V tomto případě ale, na rozdíl od té první, ta kvalita opravdu utrpěla a hodnocení obou knih i komentáře to jasně ukazují, že se na tom většinou všechny shodneme. U této knihy to chtělo alespoň o trošičku víc rozvést, protože náprava Andrewa a změna názoru na něj u Cary byla opravdu dost neuvěřitelná. No ale jinak celkově jako jednohubka dobrá, hlavně když autorka píše, třeba nám napíše i nějakou novelu k Ravenelovým.

05.01.2020 3 z 5

Ďáblova dcera Ďáblova dcera Lisa Kleypas

Krásné a opět velmi čtivé, pro mně byl West přesně takový, jaký měl být. V jeho díle už nešlo o to, ukázat nám jen Westovu vtipnou stránku, tu už známe z minulých dílů, ale nastal čas nahlédnout Westovi hlouběji do jeho duše a srdce, na bolestné vzpomínky na dětství bez prostředků a zájmu rodičů nebo blízkých. Na rozdíl od jeho vyrovnanějšího bratra Devona se West nedokázal poprat s démony z dětství a s tím, jaký život potom vedl a nevěřil tomu, že pár let slušného chování smaže jeho minulost. Přes strach z méněcennosti a z toho, aby se opět nestal tím, čím býval, sám neviděl, kolik dobrých vlastností měl. Naštěstí Phoebe velmi brzo poznala, co se sebou udělal a šla si za tím, po čem toužila, takže tu nebylo žádné omílání důvodů, proč by ho chtít neměla. Moc se mi u Westa líbilo, s jakým nasazením, zájmem a energií pracoval, jak přívětivý dokázal být k tehdy obyčejným lidem, v mnoha myšlenkách Phoebe nám autorka i připomíná, jak krásný exemplář mužského West byl, radost na něj pohledět, i když třeba jen seděl nad účetními knihami. V některých komentářích děvčata píší, že se jim Westovo sebemrskačství nelíbilo, v konstrastu s tím, jaký byl v minulých dílech, ale myslím, že autorka nám z Westa nechtěla udělat dokonalého superchlapa, ale normálního mužského, který měl i své slabosti, a tím byla jeho postava dokonalá. Děj byl možná trochu poklidnější, autorka ho nikterak nedramatizovala, nemusela nechat vybouchnout fabriku ani spadnout vlak do řeky a nakonec se ani nestřílelo, tento díl byl sám o sobě krásný právě tím, že byl Westův a jediná vada na kráse je pro mně ta, že konec nastal příliš brzo a už mám dočteno. No tak už nám zbývá jen Cassandra, o které jsme se něco naposledy dozvěděli ve druhém díle a od té doby nic, a k ní tedy muž se zvláštní povahou Severin, který o sobě říká, že už všechno má, tak uvidíme, zda mu ještě něco chybí, do podzimu si musíme opět počkat. ( A také chovám velkou naději, že ostatní čekanky mají také spoustu dětí, takže autorka má hodně potencionálních postav pro nějakou případnou novou sérii.)

02.01.2020 5 z 5

Deset polibků Deset polibků Sarah MacLean

Pěkné, i když musím říct, že trošku zdlouhavější, a že na první díl to zdaleka nemělo. Kniha má mnoho stejných rysů, jako Noc odevzdání od T. Dare, kdo četl oboje, bude vědět, co mám na mysli.

23.12.2019 4 z 5

Jantarová pláž Jantarová pláž Ann Maxwell

Moc pěkné, sympatičtí hrdinové, vtipné dialogy, napětí. Pro mě zajímavé téma a zápletka, takže příjemná změna. Ze začátku chvilku trvalo, než se to rozjelo, ale pak už velmi čtivé.

04.11.2019 4 z 5

Londýnský prostopášník Londýnský prostopášník Suzanne Enoch

Když jsem knihu vytáhla z knihovny, tak jsem si říkala - vážně jsem si koupila knihu s takovým názvem - prostopášník a ještě ke všemu mu všichni říkali Svatoušek ?! Ale byla moc pěkná i humorná. Evelina se mi líbila a postupně si mě získal i Michael, líbilo se mi, jak pomalu vycházel na povrch jeho charakter, tedy že má také nějaké kladné stránky, jelikož na začátku knihy se opravdu jevil jen jako chlap, který by tedy rozhodně neměl být hlavním hrdinou romance. Začátek knihy byl trochu méně čtivý, ale u předchozího dílu to bylo stejné. Celkově tedy pěkná romantika, i když musím souhlasit i s tím, co se píše v některých komentářích, že kniha měla i určité nedostatky, nad kterými ovšem také přivírám oči.

24.10.2019 5 z 5

Píseň tajemství Píseň tajemství Catherine Coulter

Další pěkný díl této série, předchozí dva se mi ale líbily víc. První třetina byla spíš přehlídkou středověkých názorů Dariina strýce a únosce na tehdejší úlohu žen, ale i já bych také Ronalda s chutí nakopla za jeho chování. Ráda jsem se opět setkala s hlavními postavami z minulých dvou dílů.

06.10.2019 4 z 5

Noc odevzdání Noc odevzdání Tessa Dare

Pěkná kniha, taková milá, něžná i vtipná romantika s neobvyklým tématem, děj byl takový poklidný a pozvolný. Jen byla zbytečně zdlouhavá, hlavně první půlka, ale závěr byl až dojemně krásný. Oba hlavní hrdinové se mi moc líbili i se všemi ostatními postavami. Ze začátku vynikal spíš charakter Susanny, ale postupně se pěkně rozvíjel i Bramův charakter a moc se mi líbilo, jak Bram postupně zjišťoval, co je v životě důležité. Celkově moc pěkná oddechovka.

20.09.2019 5 z 5

Bouřlivá láska Bouřlivá láska Nora Roberts

Už jsem četla mnohem hezčí harlequinky, ale na čtení do vlaku dobrý, Jilliana se mi moc nelíbila ale Aaron docela ano.

20.09.2019 3 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Opět moc pěkná kniha od této autorky. Julia Q. je sázka na jistotu, její knihy jsou moc milé, zábavné, pohodové a plné sympatických postav a krásných rodinných vztahů.

10.08.2019 5 z 5

Noc v ráji Noc v ráji Candice Proctor

Opravdu krásná kniha, dojemná a plná smutku. Z velké části knize spíš než příběh hlavních hrdinů dominuje bolest, surovost, beznaděj a utrpení lidí a to především žen a dětí z doby, ve které se příběh odehrává. Napadalo mě, kde lidé tehdy vůbec brali vůli žít v tak otřesně nuzných podmínkách a právě i o tom se v knize Bryony zmiňuje, přežili protože jim nic jiného nezbylo. Pro mě byla takovým symbolem bolesti v knize Louisa a její dcerka Sárinka.
Příběh Bryony a Haydena, jejichž postavy se mi moc líbily, samozřejmě skončil dobře a poslední třetina knihy byla už hlavně o nich. I mnou cloumaly emoce při čtení této knihy, protože tato doba byla skutečná a utrpení lidí také.

03.08.2019 5 z 5

S nadějí S nadějí Dorothy Garlock

Moc hezká kniha, krásný příběh s bohatým dějem a moc sympatickými postavami, všechna děvčata byla super a chlapi samozřejmě taky. Mám moc ráda tyto knihy založené na soudržnosti a přátelství malé komunity lidí, kteří si vzájemně pomáhají a i když jsou tyto příběhy autorkami podány v pozitivnějším duchu, než by odpovídalo skutečnosti v těchto časech, pro mě určitě lepší takto, než knihy s násilnými scénami ( proto mám D.Garlock po dvou přečtených knihách moc ráda a podobné knihy jsem četla od El. Haran z prostředí Austrálie ).

27.07.2019 5 z 5

Sluncem spálená země Sluncem spálená země Elizabeth Haran

Krásná a velmi čtivá kniha o lásce, přátelství a soudržnosti, ale i o bolesti ze ztráty blízkých a těžkých osudech lidí potýkajících se nejen s těžkou dobou a drsnými podmínkami Austrálie, ale i se zradou, tupostí a pokrytectvím.

05.07.2019 5 z 5

Sophie Sophie Georgette Heyer

Tak toto byla opravdu paráda, skvělá kniha plná humoru a místy až komických situací, kniha byla bohatá na děj se spoustou vtipných dialogů, stále se něco dělo a k tomu super hlavní hrdinové a také moc pěkný závěr. Tyhle nenápadné knihy, které hodně překvapí mám nejraději, tato se autorce opravdu povedla, hodně jsem se u ní nasmála a musím taky pochválit naprosto skvělý překlad.

18.06.2019 5 z 5

Horský samet Horský samet Jude Deveraux (p)

Musím říct, že druhý díl se mi líbil vice než první, první třetina tedy moc ne, tam se mi Bronwyn nelíbila, trpělivost a cit oplácela Stevenovi hněvem, nepřátelstvím a vzdorem za každou cenu. Od druhé třetiny už to bylo lepší a dějově zajímavější, ale konec mi autorka přece jenom pokazila. Nevím, proč mají některé autorky potřebu dodávat knize na dramatičnosti na úkor těch nejnevinnějších, Bronwyn se občas chovala tak, že si o problémy sama koledovala, ale vyvázla bez úhony, protože to by se nám čtenářkám asi nelíbilo, kdyby se jí něco stalo. To s Mary bylo v knize naprosto zbytečné, děj byl bohatý i bez toho, celkový dojem z knihy mi to pokazilo tak, že už mi pak bylo docela jedno, co si Bronwyn se Stevenem řekli a jak se udobřili. Čtyři hvězdy dám ale s jedním velkým mínus.

20.05.2019 4 z 5

V moci lásky V moci lásky Suzanne Enoch

Pěkná romantika, bylo to milé i vtipné, jen první půlka mi přišla trochu až moc poklidná a zdlouhavější, ale konec byl i víc akční. Oba bratři byli velcí sympaťáci, starý vévoda to byl tedy hulvát, ale Maddie se ho jen tak nelekla. Taky se mi líbilo, že Quin neměl klapky na očích a dokázal přesně prokouknout svoji nechtěnou nastávající.

05.05.2019 5 z 5

Svůdnice Svůdnice Catherine Coulter

Docela pěkné, ale místy mi to přišlo trošičku přeplácané až zdlouhavé, ale také si myslím, že celkově to šlo hlavně díky Ryderovi, ten se mi líbil.

12.04.2019 4 z 5

Vikingova žena Vikingova žena Shannon Drake (p)

Musím říci, že první díl se mi líbil víc, co se děje i hlavních hrdinů týče, z Erika dost velkou část knihy vyčnívala hlavně jeho hrubost, což přebilo vnímání jeho kladných stránek a z Rhiannony zase jen vzdorovitost, vzala jsem je na milost až úplně na konci a radost mi udělal hlavně Mergwin, že zůstal naživu. Přebal knihy je moc pěkný.

29.03.2019 3 z 5