účetní účetní komentáře u knih

Muž na pravém místě Muž na pravém místě Diana Palmer

Harlequinkami jsem kdysi začínala četbu romantiky a hltala jsem jednu za druhou, teď už jen dočítám nepřečtené zásoby cestou ve vlaku z práce. Tato autorka by měla patřit mezi ty lepší, ale kniha se mi nelíbila, bylo to místy až přihlouplé, stále dokola to samé.

10.02.2021 1 z 5

Hon na Cassandru Hon na Cassandru Lisa Kleypas

Tak tu máme poslední díl série Ravenelovi. Od vydání prvního dílu u nás uběhly téměř čtyři roky, od originálu dokonce pět, je to děs, jak ten čas letí, asi si mnohé z nás vzpomenou na nadšení z toho, že se Lisa K. vrátila k psaní historických romancí a na netrpělivé čekání na každý nový díl, poslední tři vycházely vždy až po roce, a teď tu máme šest nádherných knih. Komentářů už je tu fůra, od nadšených po ty trochu nebo více zklamané. Já si ale myslím, že z knih od Lisy K. ani zklamané být nemůžeme, to prostě nejde, ona je v tomto žánru opravdu nejlepší a tato série to jasně ukázala. A i když musím sama říct, že se mi předchozí díly líbily více, i tak to bylo krásné a velmi milé, čtivé a vtipné a autorka opět dokázala, jak dokonale dokáže napasovat postavy, aby k sobě ladily. Takže i mezi Cassandrou a Tomem vznikl krásný a láskyplný vztah, a jelikož byl Tom zvláštní a výjimečný až dost, byla Cassandra naopak prostě normální milé děvče, pro mě nevýrazná nebyla. Série začala dílem o Devonovi a Kathleen a symbolicky poslední odstavce ( tedy mimo epilogu) patřily jim dvěma a milé bylo samozřejmě i setkání se všemi ostatními postavami předchozích dílů. Také se mi moc líbí obě připojené recenze, vystihují knihu dokonale.
Tak a co teď ? Že by nějaká krátká novela k této sérii, a potom ……..

30.01.2021 5 z 5

Pro krásné oči Pro krásné oči Rexanne Becnel

Krásná romantika, mám ráda knihy, kde jsou do děje významně zapojeny děti, ty dávají těmto knihám zvláštní něhu. Hlavně konec knihy se mi moc líbil, není ani co dodat, vše už napsala děvčata v ostatních komentářích.

28.12.2020 5 z 5

Válečník z Vysočiny Válečník z Vysočiny Hannah Howell

Další pěkný díl našich oblíbených hrdinů z Vysočiny, a i když jsou knihy této autorky trochu podobné, vůbec mi to nevadí a opět se musím připojit k jejím spokojeným fanynkám. Také ji beru jako sázku na jistotu pohodového a odpočinkového čtení. Její ženské postavy jsou opravdu výjimečné , mužské postavy jsou bezva chlapáci, hlavně jako vedlejší postavy, ve svých hlavních rolích sice někdy zaslouží nakopnout, ale i to je super, takoví prostě chlapi jsou, to k této autorce taky patří. Co mám na HH opravdu nejraději je to, že nemá potřebu maskovat romantiku násilím a nenechává zbytečně umírat nevinné postavy, aby si někdo náhodou nemyslel, že je to moc přeslazené. Proto tento žánr čtu, pro relax a pobavení jemným humorem a to HH dokonale splňuje a hlavně stále vychází nové knihy. Příště dám díl Sigimora, na toho se obzvláště těším.

06.11.2020 5 z 5

Příslib naděje Příslib naděje Tamara McKinley

Docela spokojenost, celkově pěkné, i když se děj rozjížděl pomalu a taky jsem očekávala něco jiného, především, že se děj bude převážně odehrávat na farmě. Je to moje druhá kniha od autorky a byla určitě pohodovější, než ta první, co je pro mně plus a to, že autorka skáče v ději od jednoho k druhému pro ni asi bude typické, uvidím u další knihy.

25.10.2020 4 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Opět krásný zážitek z knihy J.A. Ze začátku jsem se nemohla začíst a bála jsem se, že už to nebude tak pěkné jako Pýcha a předsudek. Ale jak se kniha trochu rozjela a udělala jsem si jasno v postavách, už to bylo velmi čtivé, místy jsem se opravdu nasmála, autorčin skvělý jemný humor a ironie, skvělé vykreslení postav, dialogy a popisy, to nemá chybu.

06.09.2020 5 z 5

Elinor Elinor Georgette Heyer

Další nenápadná kniha, která mně velice mile překvapila a moc se mi líbila, asi bych si jí vůbec nevšimla, kdybych se s autorkou už nesetkala. Tuto její knihu jsem si sice nekoupila, protože nemá moc vysoké hodnocení, ale narazila jsem na ni v takové té modré knižní budce, kam občas nosím knihy, co si nechci ponechat. Kniha je velmi vtipná, styl psaní mi připadá, jakoby byla napsaná dost dávno, místy mi to přišlo dost komické až parodické, ale dialogy mezi Elinor a Nedem a také mezi Elinor a Nickem neměly chybu, moc jsem se bavila, bylo to velmi čtivé a zápletka taky dobrá a k tomu ještě pes Rváč, nemělo to chybu.

29.08.2020 5 z 5

Půlnoční romance Půlnoční romance Lisa Kleypas

Konečně jsem se dostala k tomu, abych se s velkým zpožděním pustila do této série od LK , v přestávce, než nám vyjde poslední díl Ravenelových, a samozřejmě to nemohlo dopadnout jinak, než že se mi kniha moc líbila. Musím se přiznat, že jsem tuto knihu už kdysi načala a po pár stranách jsem ji odložila, což bylo jen dobře, protože jsem později zjistila, že ji předchází Čekanky. Kniha se četla moc hezky, byla tak akorát dlouhá, děvčata Hathawayova jsou moc sympatická a setkání s Evií a Lillien a jejich muži bylo pěkné. Trocha té duchařiny mně u LK překvapila, ale v pohodě. Jinak už je vše napsáno v ostatních komentářích, takže se moc těším na druhý díl.

09.08.2020 5 z 5

Vášnivé námluvy Vášnivé námluvy Mary Balogh

Celkově musím říct, že si mi kniha líbila, ale myslím, že byla zbytečně zdlouhavá, zbytečně moc stran, první půlka mně zase tak nebavila, ale konec byl pěkný a Jasper i Katherine se mi nakonec moc líbili.

30.07.2020 4 z 5

Svůdná Amber Svůdná Amber Sue Rich

Kniha mi přišla trochu slabá ( místy i hodně ), tedy kvalitou, počtem stránek stačilo.

26.07.2020 2 z 5

Láska v tundře Láska v tundře Debra Lee Brown

Bylo to bohužel opravdu velmi slabé, ani jako čtení do vlaku mně to nebavilo.

15.06.2020 2 z 5

Víc než vzpomínka Víc než vzpomínka Dorothy Garlock

Také musím říct, že je to nádherná a velmi čtivá kniha, krásný příběh o lásce dvou mladých lidí, která přežila léta odloučení, a i když se i v této knize ukázalo, jak může být láska slepá a jak málo stačí, aby nedorozumění a přílišná hrdost dva milující lidi rozdělily, stejně tak se ukázalo, jak důležitá je v lásce upřímnost a schopnost o lásku bojovat a otevřít tomu druhému srdce. Mám tuto autorku moc ráda, její příběhy a postavy jsou krásné a sympatické a takové opravdové, jako by psala o skutečných lidech, kteří v té době opravdu žili.

19.05.2020 5 z 5

Zrádné útesy Zrádné útesy Elizabeth Haran

Jsem opět nadšená z další knihy této autorky, pro mně to bylo nádherné. Ze začátku, když šla Amelia pracovat k Evanovi, jsem si myslela, že to bude nuda a o čem celá ta kniha asi tak bude, když se děj bude odehrávat v takto opuštěných končinách. Ale bylo to velmi čtivé, i když byla kniha dlouhá, nebylo tam vůbec nic zbytečného. Postav bylo také hodně a charakter každé z nich se pomalu a postupně odhaloval. Například Evan, ze začátku mi přišel jako bručoun a hrubián, ale smrt jeho ženy a tvrdý život v takové pustině se šesti dětmi, kdo by se divil. Amelia se u něj dosti věcem přiučila a i on se naučil ukázat laskavější tvář, moc se mi líbilo, s jakou láskou a oddaností Amelia pečovala o Evanovi děti i to, že na konci nelitovala jediné chvíle, kterou u nich strávila. Gabriel, ten byl samozřejmě moc fajn chlap, mužný, s dobrým srdcem. Sarah vzbuzovala rozporuplné pocity, na jedné straně mě jí bylo líto, myslím, že si ani nedovedeme představit, jaké to bylo, když tak mladé lidi, ještě děti, lifrovali v té době do trestanecké kolonie, mnohdy pro nic, ale sama pak zašla příliš daleko.
Tato autorka a její knihy z prostředí Austrálie z těchto těžkých období se mi moc líbí a těším se na další.

10.05.2020 5 z 5

Nebojácná nevěsta Nebojácná nevěsta Stephanie Laurens (p)

Z této série jsem si pořídila jen tento a poslední díl a určitě mi to bude stačit, celkově to šlo, ale pro mně to bylo moc zdlouhavé, natahované, příliš mnoho popisů a úvah. Taky mi vadilo, že v půlce knihy už autorka z Linnet dělala téměř supermanku, která musela mít vždy velení, ale nakonec snad pochopila, že silný, spolehlivý a poctivý muž jako Logan stojí za to, aby si ho pustila do svého života. Místy mi i překlad přišel velmi těžkopádný a v knize bylo i dost překlepů. Takže na čtvrtý díl jsem zvědavá, ale slovo kultista nechci nějaký čas vidět, tak si počkám. Taky mně napadlo, že by vůbec nebylo na škodu, kdyby B vydal znovu sérii Bastion a některé díly Cynsterů, které nelze sehnat.

28.04.2020 4 z 5

Navzdory času Navzdory času Linda Lael Miller

Opravdu moc hezké to bylo, mám moc ráda knihy s touto tématikou a tato mě také nezklamala, začátek byl možná trochu nudnější, ale od půlky už to nabralo spád a pak už jsem byla moc zvědavá, cos tím autorka udělá, myslím, že tam bylo vše, co mělo být a líbilo se mi, jak to autorka vymyslela.

11.04.2020 5 z 5

Tak se dáma nechová Tak se dáma nechová Loretta Chase

Moc pěkné, mám ráda romance z prostředí venkova a této nechyběl ani humor, vtipné dialogy, zajímavý děj a především velmi sympatické postavy Daria a Charlotte. Oba měli hodně společného, byli inteligentní a vnímaví, což jsem zvláště u Daria jako u muže velmi ocenila, ale spojovalo je víc věcí. Ona v sobě dlouho nosila pocit hanby a výčitek, své touhy uzamkla ve svém srdci, a on se zase uvnitř sebe styděl za to, jak ho bere jeho rodina, on potřeboval ji, ona potřebovala jeho. Takže závěr byl i dojemný.

31.03.2020 5 z 5

Má jediná láska Má jediná láska Katherine Sutcliffe

Tak to bylo opravdu moc krásné, ze začátku se zdálo, že Olivia a Miles nemohou mít nic společného, on jen pil, nadělal dluhy a naříkal nad minulostí a Olivia byla zase dost nepřístupná, ale oba vyrůstali obklopeni lhostejností a toužili po opravdovém zájmu, budoucnosti a lásce. Miles se mi zalíbil na konci, když dokázal odkrýt svou duši, zranitelnost a upřímnost. Malý Bryan byl zlatíčko, malé děti vždycky těmto knihám dodají takovou něhu. Kniha má jen 240 stran a bohatě to stačilo a knize nic nechybělo.

22.03.2020 5 z 5

Lvi a krajka Lvi a krajka Meagan McKinney

Krásná kniha, kniha o boji lásky a nenávisti, o boji s neskutečným snobismem, nadřazeností a tupostí v tehdejší době a především o boji Alany o Trevorovu lásku. Trevor byl opravdu velmi složitá, komplikovaná, uzavřená a rozporuplná osobnost, autorka nás nepustila do jeho myšlenek ani na chvíli, místy byl opravdu na nakopnutí a přesto byl právě tím vším postupně jak kniha ubíhala stále přitažlivější, zrovna tak jako pro Alanu, jak se postupně naučila chápat jeho dobré i špatné stránky jeho povahy a tím ho začala milovat. Říkala jsem si, že začátek byl trochu zdlouhavý a že nemusel Trevor přestat vzdorovat na poslední stránce, ale autorka to tak dala, takže to beru. Jen tedy opravdu nechápu, proč po tak dlouhém boji bylo k vyjádření lásky použito slovo mám tě rád, tady bylo opravdu na místě slovo milovat a to nejen pro nás čtenářky, že by se nám to víc líbilo, ale vzhledem k síle charakterů obou hrdinů by to především více sedělo.

14.03.2020 5 z 5

Pád lorda Draysona Pád lorda Draysona Rachael Anderson

Pro mně skvělá pohodovka, moc se mi to líbilo, je to krásně napsané, romantické, s vtipnými dialogy, žádná hluchá místa. Colin a Lucy byli velmi sympatičtí, oba bystrého intelektu, takže špičkování mezi nimi mně bavilo a zápletka byla také dobrá. Styl a postavy opravdu připomínají J.Quinn.

06.03.2020 5 z 5

Příslib deště Příslib deště Shana Abé

Za mně trochu zklamání, ne proto, že v knize bylo více smrti než romantiky, byl to prostě středověk a tehdy to tak bylo, ale za první dvě třetiny knihy, hlavně za styl psaní. Jen samé těžkopádné úvahy a popisy a žádný děj, téměř žádné dialogy a oba hlavní hrdinové mi přišli trochu nevýrazní. Poslední třetina byla docela pěkná.

28.02.2020 3 z 5