Elinor

Lehký romanticko-dobrodružný příběh. Zchudlá šlechtična Elinor je nucena přijmout místo guvernantky na venkově. Dojde však k záměně: kočár ji odveze do jiného sídla, kde lord Carlyon očekává ženu, jež slíbila, že se za úplatu provdá za zhýralého a zadluženého mladíka. Když se omyl vysvětlí, přichází zpráva, že dotyčný byl těžce zraněn ve rvačce, a lord přesvědčí Elinor, aby se za umírajícího provdala. Než noc skončí, je vdovou po muži se špatnou pověstí a paní zadluženého panství. A navíc se o staré sídlo zajímají francouzští agenti, neboť Elinořin zesnulý manžel se zřejmě zapletl i do špionáže... Nakonec se všechno elegantně rozuzlí a mladá vdova získá nečekaného nápadníka......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41449/elinor-41449.jpg 3.931
Vydáno:, Ikar (ČR)

THE RELUCTANT WIDOW (2004)

Kniha Elinor

pip11

Celý rychle se rozvíjející příběh, je bláznivě vtipný a napínavý. Kniha je spíš detektivkou s jemnými romantickými náznaky. Velmi příjemné čtení.

JanaPET
16.09.2018

Na romanech od Heyerove se mi libi jej sverazny humor, je bezvadny. Vtipna romantika spojena s dobrodruzstvim je pro mne ta nejlepsi kombinace u oddechoveho poctenicka:-)))

SBH
03.07.2016

Tato kniha je hanbou všech zamilovaných příběhů. Pokud někdo ohrnuje nad romantikou nos, je to z důvodu existence takovýchto hrůz. Úvodní, komplikovaná a nepravděpodobná zápletka měla potenciál dílo buď zničit nebo povznést k nebesům. Bohužel došlo k vraždě. Na vině jsou charaktery hlavních postav. Lorda Carlyona bych ještě vydýchala, neslaný nemastný týpek všechno vím, všechno znám, kam se na mě Poirot hrabe. Ale postava Elinor bylo čiré zoufalství. Reinkarnace Belly Swanové, kam ji postavili, tam ji našli, pořád skuhrala a humor se jí scvrkl na sarkasmus, který já osobně nepovažuji za sexy. V příběhu hrála roli inventáře. V závěrečné scéně už její drahoty překročily mez únosnosti. Carlyon jí měl prostě říct, tak jo, kašlu na tebe. Za mě odpad.

Lenu04
04.02.2015

Zajímavá knížka s detektivní zápletkou, akorát ten konec se mi zdál takový moc rychlý a stručný.

elyonka9643
24.08.2014

Nic úchvatného, ale číst se to dalo. Takový typický román ze staré Anglie.

machrus
28.10.2012

Od Georgette Heyer se mi líbily zatím všechny románky,ale na Deboru a Sylvestra tahle nemá. Ale pěkné počtení.Řekla bych, že více prostoru dostala postava Nickyho než Neda a to je dost něčekané.

Georgette Heyer
anglická, 1902 - 1974