Elinor

Elinor https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41449/bmid_elinor-XaC-41449.jpg 4 71 17

Lehký romanticko-dobrodružný příběh. Zchudlá šlechtična Elinor je nucena přijmout místo guvernantky na venkově. Dojde však k záměně: kočár ji odveze do jiného sídla, kde lord Carlyon očekává ženu, jež slíbila, že se za úplatu provdá za zhýralého a zadluženého mladíka. Když se omyl vysvětlí, přichází zpráva, že dotyčný byl těžce zraněn ve rvačce, a lord přesvědčí Elinor, aby se za umírajícího provdala. Než noc skončí, je vdovou po muži se špatnou pověstí a paní zadluženého panství. A navíc se o staré sídlo zajímají francouzští agenti, neboť Elinořin zesnulý manžel se zřejmě zapletl i do špionáže... Nakonec se všechno elegantně rozuzlí a mladá vdova získá nečekaného nápadníka...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Reluctant Widow , 2004

lark77
lark77
09.12.2023 5 z 5

Pre mňa príjemná oddychovka.

kacenka6144
kacenka6144
28.07.2023 3 z 5

Kdybych četla knížku v době, kdy ji autorka poprvé vydala, asi bych měla oči navrch hlavy, ale dneska je její styl přece jen už trošku zastaralý. I když dávám poctivé 3* za vykreslení všech hlavních postav děje. Každá je jiná a specifická, má svůj vlastní styl.

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
26.07.2023 3 z 5

Takové rozporuplné. Zpočátku se mi to docela líbilo, ale pak se příběh táhl a byl vlastně o ničem.

Ála1968
Ála1968
06.05.2023 4 z 5

Byla jsem mile překvapená, vůbec jsem nečekala, že taková nenápadná kniha bude tak hezká.Hlavně je vtipná a já se bavila a nasmála.

alnahu
alnahu
29.01.2023 2 z 5

(SPOILER) Takový lehčí ,dobrodružný román.Příběh zchudlé šlechtičny, která je nucena se provdat,osud ji cestu za ženichem zamotá a ona se ocitne u jiného muže.Ten však zemře a ona se stane náhle vdovou ,ovšem opět zadluženého panství.Podle titulní strany a komentářů jsem čekala romantický příběh, tato kniha mě nebavila.

evineckY
evineckY
22.11.2022 4 z 5

Kdyby nebylo toho politikaření, byla to fajn, vtipná, historická lehká detektivka
se špetičkou romantiky. Kniha je čtivá a určitě si u ní odpočinete.

haWranka
haWranka
03.11.2022 3 z 5

Je to opravdu milé čtení. Moc romantiky bych v tom nehledala, ale je to tak akorát přiměřené. Detektivní zápletka byla fajn. Ale co vyhrálo na plné čáře, to byly dialogy. Atmosférou mi to nepřipomínalo ani tak Austenovou jako Jak je důležité míti Filipa.

helenkan
helenkan
18.10.2022 4 z 5

Docela pěkná romantika. Rozhodně nic přeslazeného. Naopak zajímavý a vtipný děj. A nechybí ani trocha toho dobrodružství.

beruzzka
beruzzka
09.08.2022 4 z 5

Ve svem zanru moc hezka kniha, zajimava zapletka, libi se mi lehky sarkasmus postav a opravdový dej, kde nejde jen o milence, ale odehrava se cely pribeh.

biki
biki
22.09.2020 4 z 5

Velmi slušná romance. Po originálním začátku sice následuje děj s obvyklými atributy žánru, lehce okořeněný mírně dobrodružnou zápletkou a zvláště pak autorčiným smyslem pro humor.
Teprve po dočtení jsem zjistila, kdy kniha vznikla (rok prvního vydání 1946), a že autorka měla lví podíl na formování tohoto typu romancí. Takže klobouk dolů, že kniha dokáže uspět a najít si své čtenářky i v dnešní době.

účetní
účetní
29.08.2020 5 z 5

Další nenápadná kniha, která mně velice mile překvapila a moc se mi líbila, asi bych si jí vůbec nevšimla, kdybych se s autorkou už nesetkala. Tuto její knihu jsem si sice nekoupila, protože nemá moc vysoké hodnocení, ale narazila jsem na ni v takové té modré knižní budce, kam občas nosím knihy, co si nechci ponechat. Kniha je velmi vtipná, styl psaní mi připadá, jakoby byla napsaná dost dávno, místy mi to přišlo dost komické až parodické, ale dialogy mezi Elinor a Nedem a také mezi Elinor a Nickem neměly chybu, moc jsem se bavila, bylo to velmi čtivé a zápletka taky dobrá a k tomu ještě pes Rváč, nemělo to chybu.

pip11
pip11
12.02.2019 5 z 5

Celý rychle se rozvíjející příběh, je bláznivě vtipný a napínavý. Kniha je spíš detektivkou s jemnými romantickými náznaky. Velmi příjemné čtení.

JanaPET
JanaPET
16.09.2018 5 z 5

Na romanech od Heyerove se mi libi jej sverazny humor, je bezvadny. Vtipna romantika spojena s dobrodruzstvim je pro mne ta nejlepsi kombinace u oddechoveho poctenicka:-)))

SBH
SBH
03.07.2016 1 z 5

Tato kniha je hanbou všech zamilovaných příběhů. Pokud někdo ohrnuje nad romantikou nos, je to z důvodu existence takovýchto hrůz. Úvodní, komplikovaná a nepravděpodobná zápletka měla potenciál dílo buď zničit nebo povznést k nebesům. Bohužel došlo k vraždě. Na vině jsou charaktery hlavních postav. Lorda Carlyona bych ještě vydýchala, neslaný nemastný týpek všechno vím, všechno znám, kam se na mě Poirot hrabe. Ale postava Elinor bylo čiré zoufalství. Reinkarnace Belly Swanové, kam ji postavili, tam ji našli, pořád skuhrala a humor se jí scvrkl na sarkasmus, který já osobně nepovažuji za sexy. V příběhu hrála roli inventáře. V závěrečné scéně už její drahoty překročily mez únosnosti. Carlyon jí měl prostě říct, tak jo, kašlu na tebe. Za mě odpad.

Lenu04
Lenu04
04.02.2015 4 z 5

Zajímavá knížka s detektivní zápletkou, akorát ten konec se mi zdál takový moc rychlý a stručný.

elyonka9643
elyonka9643
24.08.2014 2 z 5

Nic úchvatného, ale číst se to dalo. Takový typický román ze staré Anglie.

machrus
machrus
28.10.2012 4 z 5

Od Georgette Heyer se mi líbily zatím všechny románky,ale na Deboru a Sylvestra tahle nemá. Ale pěkné počtení.Řekla bych, že více prostoru dostala postava Nickyho než Neda a to je dost něčekané.

historické romance regentská Anglie

Georgette Heyer