účetní účetní komentáře u knih

Dobře vychovaná dáma Dobře vychovaná dáma Rexanne Becnel

Moc hezká a čtivá kniha, pro mě byly obě postavy velmi sympatické. Olivia byla samostatná, inteligentní a nakonec dokázala nahlédnout Nevillovi do jeho bolavé duše a přesvědčit ho, že si zaslouží nechat bolest a smutek za sebou a žít dál, jelikož Nevill nebyl ničema a neotesanec, ale osamělý chlap s dobrou povahou a charakterem, který se jen sám nedokázal vypořádat s tím, co si prožil. Možná mohlo být v knize méně úvah, hlavně u Olivie a trochu více zápletek, ale i tak moc hezké.

30.10.2017 5 z 5

Tanec vášní Tanec vášní Sabrina Jeffries

Pěkná romantická kniha, Clara se mi celkově moc líbila, její láska a oddanost k opuštěným dětem byla výjimečná, Morgan byl také sympaťák s těžkými ranami na duši, s Clarou k sobě skvěle pasovali takže jak jinak krásná vzájemná láska na konci.

19.10.2017 4 z 5

Černý rytíř Černý rytíř Candice Proctor

Moc hezký příběh o lásce Damiona a Attiky, děj je zasazen do těžké a drsné doby válek, intrik a zrad a kniha je laděna spíš vážněji, místy je i smutná a prostoupená smrtí blízkých, o to více tak vyniká krásná a hluboká láska mezi Damionem a Atticou a jejich čest a odvaha.

03.10.2017 4 z 5

Pirátova milenka Pirátova milenka Shannon Drake (p)

Moc se mi do této knihy o pirátovi nechtělo a začátek mě ani moc nenadchl, ale po dočtení si říkám, že sem tam nějaká ta pirátská neuškodí, zvlášť když byl Stříbrný jestřáb tak úžasný, byl tak rozhodný, neohrožený, spolehlivý i něžný - zkrátka okouzlující, kdo by mu odolal. Moc se mi líbilo, že dokázal Skye tak krásně vyznat lásku, Skye mě místy také štvala, ale na druhou stranu, měla v hlavě zmatek, nevěděla, koho z těch dvou miluje víc. Nám čtenářkám to bylo samozřejmě jasné, jak to bylo, ale kdyby to hned věděla i ona, tak by kniha neměla o čem být. Závěr knihy byl krásný, jak má být.

24.09.2017 5 z 5

Svatba s Winterbornem Svatba s Winterbornem Lisa Kleypas

Nádherná kniha, nádherná vášeň a láska mezi Helen a Rhysem. Rhys byl úžasný, od mala tvrdě dřel, aby se vypracoval, jeho pevná vůle, ctižádost, pýcha, vášeň a spousta dalších jeho vlastnosti z něj dělaly mimořádného muže. To, jak reagoval v závěru knihy a jeho něžná a krásná vyznání - tím mě úplně dostal, také se mi moc líbil jeho přístup k pracujícím ženám, byl sice náročný, ale neváhal dát ženám šanci na pozicích tehdy určených výhradně mužům. Všechny postavy byly opět skvěle vykreslené, jsem ráda, že jsme se znovu setkali s ostatními, Devon byl opět skvělý a dvojčata byla také bezvadná. Je vidět, že už tak skvělá LK se zase posunula o kousek dál a vyšperkovala tyto knihy k dokonalosti, takže celkový zážitek z knihy ve všech směrech je úžasný. Doufám, že kvalita ostatních dílů bude stejná a moc se těším. Budu se opakovat, ale pět hvězdiček mi zde na zhodnocení nestačí, tato kniha se určitě zařadí ke špičce tohoto žánru a moc se mi líbí recenze " Milostný příběh s dávným tajemstvím " skvěle knihu vystihující.

10.09.2017 5 z 5

Do svítání tvá Do svítání tvá Teresa Medeiros

Moc hezká kniha, děj stojí výhradně na krásně se vyvíjejícím vztahu mezi dvěma hlavními postavami, oběma moc sympatickými, nic vedlejšího tam není, a přesto se kniha hezky četla, pěkné a vtipné dialogy, krásná čistá romantika a láska. Konec mě hodně překvapil, také jsem netušila tajemství Samanty. ( Také mám knihu S vikomtem v ložnici, tak jsem zvědavá jaká bude v porovnání s touto ).

28.08.2017 5 z 5

Tajemství hradní věže Tajemství hradní věže Kathleen Kirkwood

" Minulost svírá budoucnost, budoucnost svírá minulost ", tak se píše v této knize. Ač se příběh může zdát jednodušší, u této knihy toto nemá smysl řešit, je třeba jen popustit uzdu fantazii a prožívat kouzlo krásného příběhu o nádherné lásce Julie a Rae - pána v kiltu ze skotské vysočiny, krásného, vyzařujícího důstojnost, odvahu a ryzí charakter. Moc hezká, čtivá a romantická kniha, také mám knihy o cestování časem ráda.

22.08.2017 5 z 5

Nevěsta z Vysočiny Nevěsta z Vysočiny Hannah Howell

Moc hezká kniha, Gillyanna se mi líbila už v minulém díle, byla skvělá - srdečná, otevřená, milující a plná života, naučila Connora a celý jeho klan radovat se ze života a nebát se projevit lásku, celá její rozvětvená rodina a jejich vzájemná blízkost je super. Stejně jako v minulém díle i zde se autorce hodně povedly i další postavy - Fiona, Diarmot, James i ostatní.

13.08.2017 5 z 5

Svůdcova přísaha Svůdcova přísaha Stephanie Laurens (p)

Pěkná kniha, i když oproti prvnímu dílu je trošku slabší. Vane se mi moc líbil, byl neodolatelný, spolehlivý, zkrátka chlap jak má být, celkově muži klanu Cynsterů a celá rodina a jejich soudržnost je super. Kniha byla hodně erotická a měla i pěkný konec, jen mi tedy hodně vadilo, že po tom, co už měli Vane a Patience spolu za sebou, začali si tykat až na cestě na svatbu. Kniha má velmi povedenou obálku odpovídající našim hlavním hrdinům a to mám ráda. Pět hvězdiček dávám, protože se mi líbí Vane, celkově bych knize dala čtyři.

05.08.2017 5 z 5

Chladnokrevný ničema Chladnokrevný ničema Lisa Kleypas

Byla jsem nadšená, když jsem zjistila, že se LK vrátila k historickým romancím a moc jsem se těšila. Po přečtení prvních, docela rozdílných komentářů jsem se bála, že budu zklamaná, ale knize nechybělo vůbec nic. Je velmi povedená, čtivá, s krásným humorem, vtipnými konverzacemi, pěkně poskládaným dějem, napětím a erotikou a velmi sympatickými postavami. Pro mě byla tato kniha nádherná. Devon byl skvělý, čekala jsem nějakého nesnesitelného chlapa, měl to být nejničemnější a nemilosrdný ničema, no to ale tedy opravdu nebyl. Od začátku dokázal být vlídný, jednal s rozumem a svědomí mu také nechybělo a působil velmi mužně. Kathleen se mi celkově taky líbila, sice někdy posuzovala věci nesprávně, ale sama byla velmi osamělá, i když byla obklopena děvčaty, pro které by obětovala cokoli. Také West byl super, jeho hlášky byly skvělé, i když jeho přerod z ochmelky k nadšenému zemědělci ze dne na den byl trochu unáhlený, ale to vůbec nevadilo. K tomu dvojčata, ta se také povedla a na Helen a Winterborna ( dle Kathleen hňupa s olšovýma rukama, což si v daném okamžiku plně zasloužil ) už se moc těším. Kniha má krásný jednoduchý přebal a překlad byl také dobrý, čeština a její rozmanitost umocňují krásu knihy. Knihu dokonale vystihuje recenze ,, Z obyčejného scénáře neobyčejný romantický příběh ".

31.07.2017 5 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Naprosto úžasná a nádherná kniha, krásně napsaná. V knize jsou vtipné scény, inteligentní dialogy, krásná erotika, každá strana knihy byla dokonalá romantika. Gabriel se mi líbil a moc, bylo na něm něco nesmírně podmanivého, vyjádřeno slovy Callie, ta se mi také moc líbila, ze začátku mi jí bylo líto, asi to na sebevědomí moc nepřidalo, když vám upřímné tetičky a jiné matróny neustále předhazovaly, že jste stará panna a nikoho nezajímáte, ale temperamentní a citlivá Callie se předsudkům odvážně postavila. Také všechny ostatní postavy byly moc sympatické - Mariana, Juliana a Nick s Benedickem. Tuto knihu řadím k naprosté špičce tohoto žánru a přirovnala bych ji k top knihám L. Kleypas. Jen nechápu, že vydavatelství nevydalo další díly údajně snad z důvodu nízké prodejnosti ?!? Pěkný přebal a dobrý překlad. Za mě pro tuto knihu 5 hvězdiček je málo.

19.07.2017 5 z 5

Bohatá nevěsta Bohatá nevěsta Barbara Cartland

Je to taková malá roztomilá knížečka s krásným přebalem, ten mě zaujal, jinak jsem o této autorce vůbec neuvažovala, že bych ji četla. Příběh pěkný, romantika zasazená do krásného anglického venkova, ale vzhledem k rozsahu i stylem tak trochu jednodušší a prostší, taková nenáročná jednohubka. Přečíst se to ale rozhodně dalo, na proložení mezi delšími knihami dobrý.

03.07.2017 3 z 5

Nabídka k sňatku Nabídka k sňatku Victoria Alexander

Moc pěkná pohodová a humorná kniha. Max byl skvělý, nikdy mu nechyběla pohotová odpověď, jeho šarmu a důvtipu nešlo odolat, nebylo divu, že všechny ženy Effingtonovy rodiny propadly jeho kouzlu. Dora se mi také líbila a nad jejími rodiči, hlavně tatínkem jsem se musela také usmívat. I konec knihy byl docela vydařený takže spokojenost.

30.06.2017 4 z 5

Sametový slib Sametový slib Jude Deveraux (p)

Dlouho jsem se této autorce bránila a pak mě navnadily komentáře k této knize. Musím ale říct, že jsem byla trochu zklamaná, styl a kvalita autorky mi moc nesedl. Místy to bylo překombinované a přitažené za vlasy. Dlouho jsem nevěděla, co si o Gavinovi myslet, z jeho charakteru vyčnívalo jen to, že se choval jako zabedněný idiot a to až do téměř posledních stránek, jeho myšlení a úvahy byly občas hrozné. Judita byla vychovávaná celý život pro klášter a radila zbrojíři ?!?, sokolníkovi, pletla se do mužských záležitostí, ale šít neuměla. Pasáž s uvězněním byla asi nejhorší. Kniha se také neustále hemžila kožešinami všeho druhu, chyběl už jen myší kožíšek, ale zase ho nahradily veverky, každý měl na sobě alespoň kilo smaragdů, perel a drahých kamenů na každém oděvu. Nemůžu ale říct, že by se mi kniha vůbec nelíbila, to zase ne, nakonec jsem vzala Gavina na milost. Jak sám říkal, vyrůstal v přesvědčení, že všechny ženy jsou mírné a něžné, jak si pamatoval na svoji maminku a tak na Alici, která se uměla dokonale přetvařovat, pohlížel stejně, celkově to ale byl hodný a starostlivý chlap. Určitě přečtu ostatní díly - Steven a Raine se mi moc líbili a ráda se dozvím i něco o Juditce a Gavinovi, doufám, že budou mít hodně dětí. I když mám ke knize výhrady, po jedné knize nemůžu autorku úplně hodnotit. Za mě jen tři a půl hvězdičky, nemůžu si pomoct, tuto knihu prostě takto vnímám.

21.06.2017 3 z 5

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Nádherná, naprosto kouzelná a vyjímečná kniha, která je pohlazením na duši, velmi lehce a čtivě napsaná. Vyzařuje z ní krásná atmosféra té doby, prostředí panství a především úžasné charisma a skvělý charakter Philipa. Milá, temperamentní a svérázná Marianne se mi také moc líbila ( někomu mohla přijít naivní, ale v tomto věku a výchově v této době... ). V knize jsou krásné zábavné pasáže - skvělé dialogy a slovní přestřelky Philipa a Marianne, a také velmi dojemné a něžné - třeba, když Philip učí Marianne psát milostný dopis a jeho nádherné vyznání v něm. Závěr knihy byl také moc hezký, nebylo to useknuté, což u knih velmi oceňuji. Škoda, že nebyl do češtiny přeložen dodatek Heir to Edenbrooke, moc ráda bych si přečetla tu část napsanou z pohledu Philipa, než se s Marianne potkali, to mi vzhledem k "ich" formě románu chybělo, jeho úvahy a myšlenky. Doufám, že nám autorka ještě něco krásného napíše a ještě dodám, že kniha má krásný přebal, pět hvězdiček mi nestačí a je mi moc líto, že už jsem dočetla.

05.06.2017 5 z 5

Havraní princ Havraní princ Elizabeth Hoyt

Tato kniha byla i pro mě velké překvapení, tvářila se celkem jako že nenápadně, ale byla úžasná - krásně romantická, humorná, erotická, nádherná láska mezi Edwardem a Annou, pěkný závěr a epilog, k tomu pes a komorník, to nemělo chybu. Moc se mi líbil styl psaní - jednoduchý, srozumitelný, žádné složité krkolomné úvahy, nebylo to zbytečně natahované a k tomu úplně dokonalý překlad ( dle jména stejná překladatelka jako u Čekanek LK ). Takovéto knihy, co dovedou tak mile překvapit, mám moc ráda.

26.05.2017 5 z 5

Jednou a navždy Jednou a navždy Judith McNaught

Krásná, úžasná kniha, plná emocí, místy i velmi dojemná. Jason je dalším z hrdinů, kterého minulost učinila zatrpklým, cynickým, popudlivým a chladným, i když v hloubi duše takový není, a proto potřebuje postavit do cesty dívku jako Victoria - krásnou, přátelskou, vlídnou a velmi kurážnou. Moje první kniha autorky a jsem nadšená, kniha se zpočátku zdála zdlouhavá, ale po dočtení musím říci, že právě ta propracovanost děje umocňuje kvalitu knihy, styl psaní autorky se mi moc líbí, skvělý překlad. Co se děje týče, samozřejmě mě taky zklamalo chování Jasona po svatbě, to si Tory opravdu nezasloužila, choval se jako naprostý idiot, coby zkušený chlap si vše vyložil úplně špatně a dělal mylné závěry, zachraňovat to musela nezkušená Tory, jako by to byla její vina. V závěru mohla autorka pár stran přidat, rozuzlení bylo krátké a chyběl mi epilog, ale kvalitu knihy to nesnižuje.

19.05.2017 5 z 5

Divoké vody Divoké vody Elizabeth Haran

Moje první kniha od této autorky, pro mě byl začátek trošku zdlouhavý než se děj rozběhl, ale druhá půlka už byla pěkná a čtivá. Je to hezký příběh o tom, co dokáže napáchat sobeckost a lež, o těžkém životě obyčejných lidí v těchto dobách a jejich bezmoci proti gaunerům s kupou peněz, kteří žili v přesvědčení, že si můžou dovolit úplně všechno, ale také o lásce, soucitu a soudržnosti. Hlavní postavy byly moc sympatické, jen Nealův charakter byl trochu nevýrazný. Těším se na další knihy této autorky.

25.04.2017 4 z 5

Nevěsta z Blackthornu Nevěsta z Blackthornu Ann Maxwell

Další krásná kniha ze středověku, pěkný děj, magie, erotika a hlavně láska mezi silným, odvážným a odhodlaným rytířem a neméně odvážnou, něžnou, ale i silnou dívkou. Dominik se zdál zpočátku chladný a až posedlý svou touhou, ale Megiina čistá duše a oddanost vyléčila jeho bolavé srdce. Doufám, že další dva díly budou stejně pěkné.

17.04.2017 5 z 5

Plamen a květ Plamen a květ Kathleen E. Woodiwiss

Pěkná romantická kniha, hlavní postavy byly velmi sympatické. Brandon byl silná osobnost , inteligentní, hrdý, muž pevných zásad a stal se z něj i oddaný, milující a laskavý manžel. Moc se mi líbilo, jak k sobě postupně Brandon s mladinkou a nezkušenou Heather nacházeli cestu a jaký krásný vztah plný vzájemné lásky a oddanosti mezi nimi vznikl. Kniha byla čtivá, i když možná trošičku místy natahovaná a naštěstí se autorka při seznámení Brandona s Heather vyhnula přílišné brutalitě, takže to nebylo tak hrozné, už jsem četla v tomto žánru mnohem horší. Ono by to taky ani jinak nešlo, když byl Brandon hlavní hrdina a měl vzbuzovat sympatie. Byla to moje první kniha od KEW, drobné výhrady bych k ní měla, pro mě by to bylo tak čtyři a půl hvězdičky, ale celkově moc pěkné, už mám v zásobě další knihy autorky a budu se na ně těšit.

07.04.2017 5 z 5