tygřík2 tygřík2 komentáře u knih

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Něžné pohlazení po duši. Všichni kočkomilové doporučují.

04.02.2023 5 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Skvěle jsem se bavila. Ať v Ostravě či v Praze. S bandou z Kraksny se snad nudit nelze. Smažák, Fifinka, rychlost ČD... (Jen mne mrzí , že paní autorka se stále pere s časováním sloves soustředit se a soustřeďovat se. Bo je to nějaký dialekt? :)))

21.01.2023 4 z 5

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

Zlé obří žížaly! Škoda, že tu nejsou smajlíci:-))) A mnohým kolegům-komentovníkům by možná prospělo nebrat vše až tak vážně. Vždyť je to sranda! Zasmějte se, lidi!

05.01.2023 4 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

Kdysi jsem vytvořila několik ozdůbek naší domácnosti. Návštěva je okomentovala slovy: "Hele, celá řada ptákovin!" Tahle věta mi neustále tane na mysli, když čtu Legii. Pro tento díl to platí dvojnásob a také se dvojnásob bavím.

29.12.2022 5 z 5

Krvavý měsíc Krvavý měsíc Peter Tremayne (p)

Neuvěřitelně nudné. Dvě třetiny balastu a opakování. Škoda.

12.12.2022 3 z 5

Afrika Afrika Zdeněk Svěrák

Miluju, miluju, prostě miluju tuhle inteligentní srandu, s tím se nedá nic dělat:-)))

16.11.2022 5 z 5

Železná rukavice Železná rukavice František Niedl

Příběh se hezky rozbíhá do otáček. Z vojáka Ondřeje, jelikož mu Pánbůh nadělil kromě zdatnosti tělesné i fištróna a neochvějné morální zásady, se stává dobrý hradní pán, hospodář a podnikatel v železe. Doufám, že své královstvíčko dokáže ochránit před chamtivci a závistníky.

10.11.2022 4 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Prévit Timothy je tedy třída! Pan Niedl také. Ne, že by pan Saic, který knihu čte, zaostával. Musím mít další díl!

10.11.2022 5 z 5

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

Pěkné. Na Tase či Vřesovské to sice zatím nemá, ale jako úvod do série pěkné.

01.11.2022 4 z 5

Katova dcera a ďábel z Bamberku Katova dcera a ďábel z Bamberku Oliver Pötzsch

Dobře se čte, ale děj se vleče nad míru mé trpělivosti:-)))

19.10.2022 3 z 5

Tajemství ukrytá v písku – 100 let české egyptologie Tajemství ukrytá v písku – 100 let české egyptologie Ivana Faryová

Takové milé zpovídání našich egyptologů. Takové píár a ne ve zlém, taky to potřebují.

15.10.2022 3 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Ta Britt-Marie! Zprvu by ji člověk nejradši vzal pánví po hlavě, ale postupně...prostě jsem si ji zamilovala. Životní moudra vetkaná do příběhu jemně jako pavučinka. Backmanovský styl vyjadřování a humor, který humorem je a zároveň není. Paní Zawadská dílo svým hlasem a interpretací korunuje.

03.10.2022 5 z 5

České nebe České nebe Zdeněk Svěrák

Láska je láska, co s tím nadělám. Cimrmany mohu stále dokola a nikdy se mi neomrzí. A České nebe je opět mimořádně vypečené. Od jídelního lístku přes posměšné chrastění sirkama po krásné řešení, kam s padlými vojáky z války. Příjemná a inteligentní legrace z níž i občas lehce zamrazí.

30.09.2022 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Styl psaní páně Folletta mi tak úplně nesedí. Není pro mne prostě strhující. Studený? Odtažitý? Zjednodušující? Ale za přečtení určitě stojí.

30.09.2022 3 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Jméno růže je kniha, kterou mám zařazenu v mé Extra lize. Při každém dalším čtení objevím nová moudra. ( A autor mne nenápadně pošťouchl k tomu, abych se začala zaobírat jazykem latinským jako věčný začátečník :-)) ).

19.09.2022 5 z 5

Katova dcera a král žebráků Katova dcera a král žebráků Oliver Pötzsch

Méně bývá více

19.09.2022 3 z 5

Katova dcera a černý mnich Katova dcera a černý mnich Oliver Pötzsch

Taková malá Šifra Mistra Leonarda po německu.

10.09.2022 4 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Hezká pocta předkům. Sice viníky pro sebe odhalíte hned na začátku, ale čtete dál, protože je to napsané dobře, napínavě a barvitě. Jenom nevím, proč se dílko jmenuje Katova dcera, když by se mělo jmenovat Kat. :-))

08.09.2022 4 z 5

Pidilidi Pidilidi Mary Norton

Půvabné a originální. (Asi se k nám nastěhovali, pořád něco hledám :-)))

14.08.2022 5 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal